Anksiyete, aşı, gebelik

kötü düşünmeyelim kötü olmasın, antikoru bol olsun bize de bebişlerimize de inşallah. aşı korkusunu ben anlamıyorum ya hamile halimizle biz bile bilime güvendik olduk, insanlar hala yok çipmiş yok kısırlıkmış.. korona geçiren birinde de iyileştikten aylar sonra bile şak diye pıhtı atabiliyor bunu hiç düşünmüyolar mı... acaba korona ne gibi izler bırakıyor aşıdan ziyade bunu da düşünmeleri lazım.

Öyle ya bugün kontrole gittim doktorum hamile covid hasta sayımız çok arttı aşını oldun değil mi dedi, 2.dozum da yeni geldi. Bu süreçten sonra çok daha fazla hastaneye çıkacağız, mecburi bir takım alışverişlerimiz olacak o açıdan da evde durayım bulaş olmasın gibi bir durum söz konusu değil. Allah hepimizi korusun. Elbet elimizdeki önlemleri de almak bize düşen.

evet benim de yurtdışında yaşayan bir çok arkadaşımdan aldığım bilgiye göre hamilelikler aşı yaptırmakta hatta ve hatta öncelikli grupta yer almakta...

Öyle ya bugün kontrole gittim doktorum hamile covid hasta sayımız çok arttı aşını oldun değil mi dedi, 2.dozum da yeni geldi. Bu süreçten sonra çok daha fazla hastaneye çıkacağız, mecburi bir takım alışverişlerimiz olacak o açıdan da evde durayım bulaş olmasın gibi bir durum söz konusu değil. Allah hepimizi korusun. Elbet elimizdeki önlemleri de almak bize düşen.

hamilelikte korona geçirmek zaten çok tehlikeli, hamileleri bi kenara bırakarak konuşursak yakın zamanda bir tanıdığımız korona oldu ilaçsız atlattı hastaneye falan yatmadı ama atlattıktan bir süre sonra kalp problemleri yaşadı kan sulandırıcı kullanıyor pıhtı riski var. doktor koronanın yan etkisi demiş. aşı çıkmamıştı ona. aşı olsa virüse yakalanmayacaktı belki de ve böyle bir sorun da yaşamayacaktı...

X