Anlamıyorum

Ben mi tahammülsüzüm yoksa insanlar mı hadsiz ?
Çözemiyorum.
Evet evleniyorum. Çok sevdiğim, sevildiğim bir ilişkim var. 6 sene dolu dolu ve su gibi geçti. Çok güzel bir teklif aldım. Buraya kadar herşey çok normal.
Daha iki ay oldu bu kararı vereli. Ama bir miktar yorulduğumu hissediyorum ve evet daha sadece aileler iki kez görüştü. 1 ay sonra isteme söz olsun dedik.
Ama her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Yok mekan tutun evde olur mu ? Düğünsüz olur mu ? Kıyafetin şöyle olsun. Evini böyle süsle. Vs vs.
Biz dünyaya ebeveynlerimizin egolarını tatmin etmek için mi geliyoruz? Veya elalem ne der deyip eşe dosta göre mi yaşayalım ?
Fikir sorulmadıkça neden karışılır anlamıyorum. 29 yaşındayım. Evlenmeye karar verecek kadar olgun olduğumu düşünüyorum. Ama nişan istemiyorum dışarıda diye babamla tartışıyoruz . Çok tuhaf..
Ve ironik yanı benim bi yer tutacak bütçem yok babamın da karşılayacak durumu yok. Ama triplerde .. Kavga için yer arıyor.
Saygı duymak bu kadar mı zor ? Kimseye yük olmadan kendi halimde evlenmeye çalışıyorum.

Sizin evlilik aşamasında deneyimleriniz neler oldu ? Bu tarz durumlarda nasıl mücadele ettiniz ?

Sizi çooook iyi anlıyorum. Yakın bir zamanda nişanlandım ve yakın bir zamanda da evleniyorum. Çok alakasız insanlar bile illa ki yapacak bir yorum veya ısrarla verecek bir öneri buluyor.
Nişanı dışarda yapmak için annemin bir hafta boyunca ikna etmeye çalıştığını ve trip attığını bilirim :) bohça konusunda da kayınvalidem aynı şekilde ısrarcıydı. Biz nişanlımla en sonunda kendi ailelerimize "Biz nişan, düğün vs vazgeçtik, tarih alıp imza atarak bitireceğiz bu işi" dedik. Blöf de degildi, ciddi ciddi bunalmıştık. Ciddiyetimizi aileler de anlayacak olmalı ki, geri vites yapıldı hemen. Bohça konusu tamamen iptal oldu. Kız isteme, söz ve nişan da evde 1 2 saat içerisinde halledildi. Ev oturması gibi geçti yani tören gibi değildi.
Düğün yapacağız ama az insan çağırarak ve oynama ve takı töreni olmayacak. Nikah kıyılacak, takı kutusuna da dileyen gidip istediği vakitte hediyesini bırakacak. Oynama konusunda da aileler ufaktan söz ediyor bu arada. Ama tavrımız yine net, en ufak bunaldığımızı hissedersek çift olarak imza atar döneriz. Ev düzme işini de ailelerden habersiz hallediyoruz. Her şeyi internetten alıyoruz diyebilirim. Zaten abartı sevmeyen bir çift olduğumuz için beğenip yeni eve yollatıyoruz. Ailenizin triplerine triple karşılık vermeyin ama ciddiyetinizi bir şekilde kalp kırmadan belli edin. İnşallah her şey istediğiniz gibi olur :)

Bizim alyansımıza laf etmişti iş yerinden dallamanın biri. Neymiş inceymiş. Ya biz modern olsun elimizde kibar dursun, e biraz da ekonomik olsun diye klasik ve ince bir alyans seçtik, onu bile eleştirdiler. Tabi cevabını verdim ama insan sinirleniyor.

Benim de ince, rose gold rengi ve dümdüz bir alyansım var. Bazen bazı insanlar "gümüş mü bu?" diye soruyor veya beğenmediğini net bir şekilde belli ediyor. Maddi olarak şükür bir sorunum yok sadece daha şık bulduğum için böyle tercih etmiştim. Kaldı ki gayet maddiyatı da düşünebilirdim şu dönemde. Bazı insanlar her şeye karışmayı kendilerine vazife sanıyorlar cidden. O yüzden o kadar iyi anlıyorum ki sizi. Ben de sinirden çatlıyorum çünkü :|

Bir şekilde susmayı öğrenirler. Şahsen benim de evliliğe dair tek isteğim herkesten uzakta bir ülkede konsolosluk nikahı kıymak (belki anne baba kardeslerin de katılması) Eşten dosttan gelen altında bile gözüm yok, mutluluğumu paylaşmasalar da olur . Alt tarafı düğün yani... kendimi asla sekiz milyar verilmiş kocaman beyaz bir elbiseyle düğün salonunda akraba öperken hayal edemiyorum. yirmilerin başında bu fikre daha yakındım ama yaş otuz olunca gerçekten dugunlerden, gerekiz yapılan tüm serenomilerden tiksinir oldum.
Şu an için evlenmeyi düşünmüyorum ama benim de büyük bir savaş vermem gerekicek sanırım böyle şeyler için:) ama istemiyorum, istemiyorumdur. Kimseye gösteriş yapmak için istemediğim şeyi yapamam.
Bence siz de diretin, mis gibi korona bahaneniz de var elinizde:)) korona deyin, omicron varyantı deyin, bulaşır ninem yaşlı diyin, nikahı da olabildiği kadar erken tarihe alın...bence basarabilirsinEn Büyük KK

Benim de ince, rose gold rengi ve dümdüz bir alyansım var. Bazen bazı insanlar "gümüş mü bu?" diye soruyor veya beğenmediğini net bir şekilde belli ediyor. Maddi olarak şükür bir sorunum yok sadece daha şık bulduğum için böyle tercih etmiştim. Kaldı ki gayet maddiyatı da düşünebilirdim şu dönemde. Bazı insanlar her şeye karışmayı kendilerine vazife sanıyorlar cidden. O yüzden o kadar iyi anlıyorum ki sizi. Ben de sinirden çatlıyorum çünkü :|
Ya bizim de pahalı bir şey alacak durumumuz var. Ama ben hep istediğim şekilde takacağım bir alyans aldım, nişanlımın da parmağına o kadar yakışıyor ki alyansı çok kibar duruyor. Bana diyen çocuğa şey dedim ama, sen bu turşu fıçısı tipinle asla alyans takamayacaksın onu düşün dedim. Ahahahahahah of ben de çok kötüyüm.

Ben böyle tepkilere cok karismadim umursamadım bir kulağım duyduysa öteki duymadı.
Ki benim yaşadıklarım çok saçmaydı. Şu an 5 yıllık evliyim eşimle mutluyum beni biliyor zorlamaz saygı duyar.
Esin tepkisi de çok önemli
Sizin şartları objektif degerlendirmenizde onemli.
Mesela gorumcem kuaför ve tüm makyaj setini ve parfümleri kendi almisti. Eşim direk bosver çok hevesli beğenmezsen tuvalete sıkarız dedi ben Karşımdakinin hevesini biliyordum ve ürünler gerçekten şahane parfüm harikaydı.
Bizi tanıştıran akraba çok sorun çıkardı ama o zamanlar sabrettim simdi evime sokmuyorum. Sadece bana değil herkese karışan bir insandı. Söz tarihine kadar karıştı ve gelemedi çünkü ameliyat oldu bende onun dediği tarihte yapmadım. ( evlenme teklifinden 3 gün sonra ) simdi gülüyorum valla değmiyor ya umursamaz olun keyfini çıkarın
Ama hem söz hem Nisan yaptim cunku çevrem kalabalıktı il dışı akraba çoktu ve özel 1 sebebi vardı kıyamadım.
Ben çok güzel geçirdim hem o günleri hem düğünü çok keyifli hatırlıyorum çünkü so vermiştim sadece keyif almaya odaklandım.

Ya bizim de pahalı bir şey alacak durumumuz var. Ama ben hep istediğim şekilde takacağım bir alyans aldım, nişanlımın da parmağına o kadar yakışıyor ki alyansı çok kibar duruyor. Bana diyen çocuğa şey dedim ama, sen bu turşu fıçısı tipinle asla alyans takamayacaksın onu düşün dedim. Ahahahahahah of ben de çok kötüyüm.

Hahahah 🙈 onlar sizi üzüyorsa siz de onları üzün tabiii ki

Benim de alyansım kuyumcudaki en ince alyanstı. Rosegold. Fiyatı da en düşük olandı. O kadar severek takıyorum ki... Daha kötü diyen olmadı. Deseler de umursamam. Sanırım alacakları tepkiyi kestirdikleri için baştan bulaşmıyorlar bana 😁 kime ne ayol benim parmağımdaki yüzükten. Insanlar gerçekten hadsiz.
Bunu alışverişte de yapıyorlar. Illa ki yüce fikirlerini sunacaklar çok biliyor gibi.

Benim de alyansım kuyumcudaki en ince alyanstı. Rosegold. Fiyatı da en düşük olandı. O kadar severek takıyorum ki... Daha kötü diyen olmadı. Deseler de umursamam. Sanırım alacakları tepkiyi kestirdikleri için baştan bulaşmıyorlar bana 😁 kime ne ayol benim parmağımdaki yüzükten. Insanlar gerçekten hadsiz.
Bunu alışverişte de yapıyorlar. Illa ki yüce fikirlerini sunacaklar çok biliyor gibi.

Evet haklısınız...
Sizin yüzük de 3 mm. mi yoksa? Alyanslarımız aynı sanırım🙈 Ben de çok severek takıyorum. Bence çok şık duruyor. Spor kıyafete de uyuyor, klasik giyime de, pijamaya da 😊 mutlu günlerde kullanırız inşallah

Dugun filan bana o kadar eski devir seysi geliyorki artik😐😂 gosteris icin yapilan birsey bana gore.. zevk alan ciftler olmasi gerekirken stres dolu bir gun geciriyolar.. en guzeli nikah, bi foto cekimi, yemek yakinlarla.. o dugune harcayacagini ev esyalarina balayina harcarsin…

Ben mi tahammülsüzüm yoksa insanlar mı hadsiz ?
Çözemiyorum.
Evet evleniyorum. Çok sevdiğim, sevildiğim bir ilişkim var. 6 sene dolu dolu ve su gibi geçti. Çok güzel bir teklif aldım. Buraya kadar herşey çok normal.
Daha iki ay oldu bu kararı vereli. Ama bir miktar yorulduğumu hissediyorum ve evet daha sadece aileler iki kez görüştü. 1 ay sonra isteme söz olsun dedik.
Ama her kafadan bir ses çıkmaya başladı. Yok mekan tutun evde olur mu ? Düğünsüz olur mu ? Kıyafetin şöyle olsun. Evini böyle süsle. Vs vs.
Biz dünyaya ebeveynlerimizin egolarını tatmin etmek için mi geliyoruz? Veya elalem ne der deyip eşe dosta göre mi yaşayalım ?
Fikir sorulmadıkça neden karışılır anlamıyorum. 29 yaşındayım. Evlenmeye karar verecek kadar olgun olduğumu düşünüyorum. Ama nişan istemiyorum dışarıda diye babamla tartışıyoruz . Çok tuhaf..
Ve ironik yanı benim bi yer tutacak bütçem yok babamın da karşılayacak durumu yok. Ama triplerde .. Kavga için yer arıyor.
Saygı duymak bu kadar mı zor ? Kimseye yük olmadan kendi halimde evlenmeye çalışıyorum.

Sizin evlilik aşamasında deneyimleriniz neler oldu ? Bu tarz durumlarda nasıl mücadele ettiniz ?
ben de benzer durumları yaşadım en sonunda şöyle bir yönteme geçtim. öncelikle kendi düşünce tarzımı değiştirdim ve benim için önemli olan düğün mü sevdiğim adamla yuvamı kurmak mı diye sordum kendime, tabiki önemli olan yuvam ve sevdiğim adamdı, bu içime sinince o zaman 2 şahitle oda nikahı da olsa olur salonda limonata kuru pastalı düğün de hiç biri önemli değil bunu anladım.

sonra, ailelere karşı tutumum da şöyle oldu, benim param yok ben olmayan paramla sizin istediklerinizi yapamam parası olan nerde ne yapmak istiyorsa bana seçeneklerini sunsun ben aralarından seçerim dedim. dışarıdan eş dosttan gelen yorumları ise öneri maiyetinde değerlendirdim "hmm evet güzel fikirmiş, bi düşüneyim" dedim. bana göre çok çok kötü bir fikirse bunu söyleyen kişinin yanında gerçekten ilgileniyormuş gibi yaptım (etik bir davranış değil ama kavga ve kırgınlık olmuyor, karşı tarafın da önerisi onaylandığı için çenesi kapanmış oluyor)

kıyafet alışverişinde de şöyle bir şey yaptım, beğenmediğim bir kıyafet de olsa önce denedim, sonra içinde ya göbeğimi çıkardım ya omuzlarımı düşürdüm allem ettim kallem ettim o elbiseyi üstümde gören kimsenin beğenmeyeceği bi halde çıktım hep kabinden, öyle ki mağazadaki her şeye mükemmel oldu diyen satış görevlileri dahi eh yani bu olmadı dediler.

En önemlisi hırsa kapılıp kavgadan kaçtım, düğünüm belki tam istediğim gibi olmadı ama yuvam çok şükür huzurlu, kimseyle de aramda küslük yok.

Evet haklısınız...
Sizin yüzük de 3 mm. mi yoksa? Alyanslarımız aynı sanırım🙈 Ben de çok severek takıyorum. Bence çok şık duruyor. Spor kıyafete de uyuyor, klasik giyime de, pijamaya da 😊 mutlu günlerde kullanırız inşallah
Bilmiyorum ki mm sini 😅 benimki sıra taşlı. Eşiminki düz, kenarları şerit gibi. Ona da çok yakışıyor. Çok zarif duruyor, hem tenime hem de tarzıma çok uyuyor. Dediğiniz gibi ne giysem oluyor 😁 en önemlisi mutlulukla takmak 😍

X