Anlaşılır Bir Başlık Yazmak İsterdim

Herkese merhabalar . Çok uzatmadan size dün gece yaşadığım bir olayı anlatmak ve fikir sahibi olmak istiyorum. Yaşadığımız şehire eşimin tayini nedeni ile geldik. Eşim buraya geldiğimizde, yine iş arkadaşının vasıtası ile bir esnaf ile tanışıyor, ve samimiyeti ilerletiyor. Eşimin babasının rahatsızlığında sağolsun hastane ,doktor vs konularında kendisine çok yardımda bulundu. Sonrasında ben de tanıştım . İş yerini vs biliyorum. Birkaç kez bir iş nedeni ile gitmişliğim var. Birkaç ay sonra aralarında bahsettiğim esnafın eşininde aralarında bulunduğu bir grup ile kahve içmeye gittik. Eşi ile orada tanıştım. Kendisi bana sürekli kızını kötüledi (çocuğunu kötüleyen insanlardan hiç hazzetmem) ben konuya çok müdahil olmadım.Sonrasında bir - iki kez tesadüf eseri başka yerlerde karşılaştık, kadın beni her gördüğünde elini uzatıp kendisini tanıttı 🙄 neyse dedim unutmuştur belki . Bu arada eşimle öncesinden instagramdan takipleşiyorlarmış bu hanımefendi. Sonrasında beni de ekledi ben de kabul ettim ama benim ne hikayelerime bakıyor ne de fotograflarımı beğeniyor (beğenmek zorunda değil tabii ki ) ama eşimin her paylaştığı fotografi beğeniyor vs.Ben çok takılmadım açıkcası çünkü kıskançlık yapabileceğim bir durum değil belirteyim. Bir ay önce eşimin yakından tanıdığı ama benim uzaktan tanıdığım bir tanıdığının kızının düğününe katıldık ben pek gitmek istemedim çünkü kalabalık ortamları sevmiyorum. Eşim ısrar edince gitmek durumunda kaldım. Düğün salonunda bahsettiğim kadın ve eşide vardı. Bizi masalarına davet ettiler (bu sefer beni tanıdı) hep birlikte oturduk. Sonrasında eşim ve diğer erkekler masadan kalkıp açık alana geçtiler biz kadınlar olarak kaldık. Bahsettiğim hanımefendi de benim yanımda oturuyordu eşim gidince yanımdan kalkıp iki sandalye öteme geçip arkasını dönüp diğer kadınlar ile konuştu . Benimle irtibatı kesti.Bu arada konuları gelinin gelinliği 70 lerden kalmaymış , damadın pantolonu bol gelmiş, gelinin annesi iki kıyafet değiştirmiş vs . Ben sıkılıp eşime beni eve götürmesini söyledim. Kalkarken de uzaktan iyi akşamlar dedim . Kadın bana öpücük attı 🙄 (hiç anlam veremedim o hareketine) Eşim beni eve bıraktı .Kendisi geri döndü düğüne . Sonrasında o gece olanları ve bir daha o kadınla yan yana gelmek istemediğimi enerjimin hiç tutmadığını beni de bu konuda zorlamaması gerektiğini eşime söyledim . O da ; böyle bir talebim olmadığı halde tamam ben de bundan sonra mesafemi koruyacağım dedi. Neyse eşim dün akşam gece çalışıyordu.( Ben öyle sanıyordum) Eşimin iş arkadaşı ile kadının doğum gününü kutlamaya gitmişler ikisi🙄 Bir de üçü sarmaş dolaş fotoğraf çektirmişler . Kadın hikayesinde paylaşmış İlk sürpriz kardeşlerimden geldi yazmış . Ben de eşimin arkadaşının hikayesinde gördüm. Şimdi konumuz bir noktada kadın değil (Aman ne kıymetli kocanız varmış , kocanızı yemiş mi minvalinde yorum yapacaklar hiç zahmet etmesin) Burada konu eşimin bana mesafemi koruyacağım deyip ve bana çalışıyorum diye söyleyip kadının doğum gününü kutlamaya gitmesi. Bu durumda açıkcası kendimi aptal yerine konulmuş gibi hissediyorum, ve ne olduğunu anlayamıyorum. Yüksek bir tepki verip kendimi komik duruma düşürmek istemiyorum. Siz aynı durumda olsaydınız nasıl bir tepki verirdiniz paylaşırsanız sevinirim. Uzatmayacağım diye başlamışım ama uzun olmuş biraz kusura bakmayın lütfen

Neyse eşim dün akşam gece çalışıyordu.( Ben öyle sanıyordum)

Eşimin iş arkadaşı ile kadının doğum gününü kutlamaya gitmişler ikisi🙄 Bir de üçü sarmaş dolaş fotoğraf çektirmişler . Kadın hikayesinde paylaşmış İlk sürpriz kardeşlerimden geldi yazmış . Ben de eşimin arkadaşının hikayesinde gördüm.

Yüksek bir tepki verip kendimi komik duruma düşürmek istemiyorum.

Neden komik duruma düşesiniz ki. Eşiniz iyi ki mesafesini koruyacakmış, mesafesini korumasa ne yapacakmış acaba.😒

Siz eşinizi işte sanırken, eşinizin bambaşka bir yerde olması, bundan size bahsetmemiş olması, sizin tesadüfen bu durumu eşinizin arkadaşının hikayesinden görmeniz; tüm bunlar çok yüksek bir tepkiyi hakediyor bence.

Sektör değişikliği aşamasındayım.Birikmiş paramı bu iş kullanacağım. Umarım güzel olacak. Sonrasında asla istemiyorum evli kalmak bakacağım icabına
Kesinlikle boşan. Bu aldatmadan bile daha kötü ya adam yok sayıyor adam yerine koymuyor saygı duymuyor. Şunun yerine gidip Bi eskortla yatsa daha iyi be.
. Bence böyle davranan eşler eşini sevmiyor ortada sevgi olmayınca kaybetme korkusu sorumluluk da hissetmiyorlar.
Siz çok değerlisiniz bu adamın fazladan Bi gününüzü bile harcamasına izin vermeyin ilk fırsatta boşanıp mutlu olun. Çok sinirlendim ya.

kendi işinizi kurma niyetiniz varsa boşanma öncesi bunu yapmak yanlış hamle olabilir. ayrılıyor ve istenmiyor olmanın kavurucu öfkesiyle bu işi de evliliğiniz süresince kurduğunuzdan yarısını talep edebilir. hukukçular mutlaka daha net şekilde yazacaktır ama ben böyle hatırlıyorum.

Kesinlikle boşan. Bu aldatmadan bile daha kötü ya adam yok sayıyor adam yerine koymuyor saygı duymuyor. Şunun yerine gidip Bi eskortla yatsa daha iyi be.
. Bence böyle davranan eşler eşini sevmiyor ortada sevgi olmayınca kaybetme korkusu sorumluluk da hissetmiyorlar.
Siz çok değerlisiniz bu adamın fazladan Bi gününüzü bile harcamasına izin vermeyin ilk fırsatta boşanıp mutlu olun. Çok sinirlendim ya.
Evet çok haklısınız sevginin de , saygının da ne olduğunu bildiğini hiç sanmıyorum. Teşekkür ederim. İnşallah en kısa zamanda 🤲🤲🤲

Neden komik duruma düşesiniz ki. Eşiniz iyi ki mesafesini koruyacakmış, mesafesini korumasa ne yapacakmış acaba.😒

Siz eşinizi işte sanırken, eşinizin bambaşka bir yerde olması, bundan size bahsetmemiş olması, sizin tesadüfen bu durumu eşinizin arkadaşının hikayesinden görmeniz; tüm bunlar çok yüksek bir tepkiyi hakediyor bence.
Evet çok haklısınız ...

Ne yazık ki öyleyim kendimi önemsiz birisi gibi hissettiriyor bana. Çevrem tarafından saygı duyulan (eğitimciyim) eski velilerimden bile çocuklarının okulları konusunda bilgi vermemi isteyen , akıl danışılan birisiyimdir. (Yanlış anlaşılmasın kendimi ifade edebilmek için böyle yazdım ) Ama eşim kapı duvar beni asla duymuyor
Yok yanlış anlamadım. Haklısınız. Ben sadece üzüldüm. Gerçekten zor.
kendi işinizi kurma niyetiniz varsa boşanma öncesi bunu yapmak yanlış hamle olabilir. ayrılıyor ve istenmiyor olmanın kavurucu öfkesiyle bu işi de evliliğiniz süresince kurduğunuzdan yarısını talep edebilir. hukukçular mutlaka daha net şekilde yazacaktır ama ben böyle hatırlıyorum.
Üyenin yazdığı yorumu ciddiye al konu sahibi. Boşanırken mal mülk işleri işi pisleştiriyor. Boşandım o yüzden biliyorum

Bence kıyamet sebebi. Esnaf bir arkadaşın karısıyla ne ara kardeş olmuş! Ben 2 yılda ancak ısınıyorum bir kadın arkadaşıma. Benim burnuma pis kokular geliyor. Tam da bir cinnet geçirip işi çözme zamanı olmuş.
Bir de şöyle bak duruma. Sen bir kadın arkadaşının kocasının doğum gününü kutlasan adam da sana sarılsa ve kardeşimden doğum günü kutlaması yazıp hikayede paylaşsa eşinde orda görse ne yapar?

Bence eşiniz laftan anlamada da son kez konuşun. Suyunun ısındığını belirtin. İster yapmaya devam etsin, ister etmesin.
Terbiyesiz düzenbaz.

Bence kıyamet sebebi. Esnaf bir arkadaşın karısıyla ne ara kardeş olmuş! Ben 2 yılda ancak ısınıyorum bir kadın arkadaşıma. Benim burnuma pis kokular geliyor. Tam da bir cinnet geçirip işi çözme zamanı olmuş.
Bir de şöyle bak duruma. Sen bir kadın arkadaşının kocasının doğum gününü kutlasan adam da sana sarılsa ve kardeşimden doğum günü kutlaması yazıp hikayede paylaşsa eşinde orda görse ne yapar?
Aynısını söyledim ne varmış bunda öyle dedi bana

Yok yanlış anlamadım. Haklısınız. Ben sadece üzüldüm. Gerçekten zor.

Üyenin yazdığı yorumu ciddiye al konu sahibi. Boşanırken mal mülk işleri işi pisleştiriyor. Boşandım o yüzden biliyorum
Doğru. Dikkate alacağım . Çok teşekkür ediyorum

O esnaf abi bu hikayenin neresinde?
En çok onu merak ettim. Karısının doğum gününü kutlayan beyefendilere eşlik mi ediyordu?
İnsan hayatında ölçü olmalı. Benim beynim bu kadar modern düşünemiyor. Eşiniz ve arkadaşı, kadını birkaç kez görmüşler ve samimi pozlar veriyorlar. Kardeşlerimmiş:)
Kardeşinin karısını hiçe say, kocasını sahiplen. Dolaylı görümce gibi 🤔

X