Bebek Beslenmesi anne adayları,bebeği olanlar dikkat!!mutlaka okuyun

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

BenOzgurce

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2007
2.870
11
50
:1no2::1shok::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek: ALINTI...Hamile bir kadının çiçek gibi bakılması gerekiyor. Kaynana dırıltısı, karı-koca kavgası olmamalı. Bebeklerin tuvalet terbiyesi korkunç önemli. Bebeklikte korteksin hiçbir fonksiyonunu kullanamıyorsunuz. Poponuzdaki kakayı ve çişi birileri temizleyecek. İleri ülkelerde, kadına doğum sonrası iznin iki yıl verilmesinin sebebi budur. Anne eli dışında bir el, bebeğin poposuna değmemeli............................................... Bir de titiz birinin eline düştüyse, erkek bebeğin poposunda kulak çubuğu kullanır. Global bilgi şu: Erkek bebeğin anüsüyle uğraşmayın, kız bebeğin de klitorisine dokunmayın. Ağızlarından salya akarak şöyle anlatırlar: “Doktor bey, ben onun yerim poposunu!”. Popoyu ısıranlar, öpenler, pipiyi ağzına alanlar var.bunlar bu konularda gelişmiş ülkelerde enseste girer. Mahkeme kararıyla çocukları ellerinden alınır. Bizde sevgi zannediliyor. Bebekken yapılan darbelerin açılımı eşcinselliğe-maçoluğa varabilir. Gidip zavallı hakeme aynı gırtlaktan “İ..e!” diye bağırır. Projeksiyon... İki adımda bir “Yerinde duruyor mu?” diye pipisini yoklar...........................................................................................Arkadaşlar önemli yerlerini aldım diğerlerini kırptım.Anlarsınız nasılsa zeki kızlarsınız siz:))

Son düzenleme:
arkadaşım çok karışık anlatmışın ya.

yok canım o kadarda değil.ama ben şöyle özetleyeyim.bebeğinizin psikolojisini bozacak şeylerden kaçının.burdada 1-2 örnek verilmiş.siz çoğaltabilirsiniz.diğer arkadaşların yorumlarıdada ders çıkarılacak şeyler var.a.s.a.s.

Valla ben böyle konulara dikkat ederek elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. Çocuğumun yanında kıyafetlerimi bile değiştirmiyorum. Belki bunda ne var diyeceksiniz ama erkek ve bayan vücudu farklı olduğu için belli bir yaşa gelmeden açıklama yapsam bile anlamayacak yani. :emir_bebek:

oof oof!arkadaşlar öğrenmemiz gereken o kadar çok şey varki!çok yanlış kulaktan dolma!bilgilerle çocuklar büyüyor!bide bildiklerimizi doğru farzedip başkalarına akıl vermeye kalkmasak!biraz araştırsak,okusak ve öyle uygulamaya çalışsak ne güzel olur!bu sözlerim kişisel algılanmasın lütfen genel olarak söylüyorum.
simal11 çocuğunuz belli bi yaşa gelene kadar kadın erkek ayrımının farkında olmadığınımı düşünüyorsun?2 yaşından itibaren cinsel rolleri ,3 yaşında da kız yada erkek ayrımını algılayabiliyorlar!
ayrıca yanında üstünüzü değiştirmediğinizi söylüyorsunuz hiç deniz kenarına plaja gitmiyormusunuz orda mayolu insanları görebilir!!!
ben çırılçıplak soyunun demiyorum aman!! fakat okadar gizlenmenizede gerek yok.
özgürcenin yazdıkları biraz karışıkda olsa doğru noktalara parmak basmış!!
unutmayalımki yapılan araştırmalar insanın zihinsel ve kişilik gelişiminin büyük bir çoğunluğu 0-6yaşları arasında gelişiyor.bu sebepleki yaptığımız her davranışın çocuğumuz üzerinde çok farklı etkileri olabilir.
bu yüzden 7 çok geç

Valla ben böyle konulara dikkat ederek elimden ne gelirse yapmaya çalışıyorum. Çocuğumun yanında kıyafetlerimi bile değiştirmiyorum. Belki bunda ne var diyeceksiniz ama erkek ve bayan vücudu farklı olduğu için belli bir yaşa gelmeden açıklama yapsam bile anlamayacak yani. :emir_bebek:

evet çoğu insan bunu gözardı ediyor ama eminim şimdi seni okuyanlar daha dikkatli olacaktır.çok güzel bir katkıda bulunmuşsun.teşekkürlera.s.a.s.a.s.

oof oof!arkadaşlar öğrenmemiz gereken o kadar çok şey varki!çok yanlış kulaktan dolma!bilgilerle çocuklar büyüyor!bide bildiklerimizi doğru farzedip başkalarına akıl vermeye kalkmasak!biraz araştırsak,okusak ve öyle uygulamaya çalışsak ne güzel olur!bu sözlerim kişisel algılanmasın lütfen genel olarak söylüyorum.
simal11 çocuğunuz belli bi yaşa gelene kadar kadın erkek ayrımının farkında olmadığınımı düşünüyorsun?2 yaşından itibaren cinsel rolleri ,3 yaşında da kız yada erkek ayrımını algılayabiliyorlar!
ayrıca yanında üstünüzü değiştirmediğinizi söylüyorsunuz hiç deniz kenarına plaja gitmiyormusunuz orda mayolu insanları görebilir!!!
ben çırılçıplak soyunun demiyorum aman!! fakat okadar gizlenmenizede gerek yok.
özgürcenin yazdıkları biraz karışıkda olsa doğru noktalara parmak basmış!!
unutmayalımki yapılan araştırmalar insanın zihinsel ve kişilik gelişiminin büyük bir çoğunluğu 0-6yaşları arasında gelişiyor.bu sebepleki yaptığımız her davranışın çocuğumuz üzerinde çok farklı etkileri olabilir.
bu yüzden 7 çok geç

çok teşekkür ederiz canım aydınlattığın için.simal11 in söylediği şeye katılıyorum şöyleki anneyi babayı çıplak görmek pek sağlıklı olmayabilir diye düşünüyorum.ama tabi çocuğa sormak lazım:)))

çok teşekkür ederiz canım aydınlattığın için.simal11 in söylediği şeye katılıyorum şöyleki anneyi babayı çıplak görmek pek sağlıklı olmayabilir diye düşünüyorum.ama tabi çocuğa sormak lazım:)))

sevgili özgürce rica ederim zevkti!bende çocuğun ebeveynlerini çırılçıplak görmesinden yana değilim ama üstünü değiştirirken kapıyı hafif aralıklı bırakıp bizi iç çamaşırla görebileceğini mesajını verebiliriz.sonuçta merak ediyosa bi süre bakar bidaha bakmaz.merakı tatmin olur.komşu teyzenin evine gittiğinde masanın altına girip teyzelerin eteklerinin altını kontrol edip en azından bizi utandırmaz.

sevgili özgürce rica ederim zevkti!bende çocuğun ebeveynlerini çırılçıplak görmesinden yana değilim ama üstünü değiştirirken kapıyı hafif aralıklı bırakıp bizi iç çamaşırla görebileceğini mesajını verebiliriz.sonuçta merak ediyosa bi süre bakar bidaha bakmaz.merakı tatmin olur.komşu teyzenin evine gittiğinde masanın altına girip teyzelerin eteklerinin altını kontrol edip en azından bizi utandırmaz.

harika bir dille anlatmışsın sağol verdiğin bilgiler için.söylediklerin bir çok annenin kafasındaki soru işaretini kaldıracak.a.s.

X