Anne babanın ebeveyni olmak

Yapmayın ciddiyim yapmayın benim kv anneniz babanız gibi hacettepeye 5 dakika mesafede kontrollerine her şeyine eşim koşuyor hemde 45 dakikalık yoldan gidiyor sürekli işten izin alıyor ve yapamaz yapamaz deyip duruyordu. Ta ki işyerinde artık sorun çıkana kadar sürekli hastane için izin alıyorsun diye laf ettiler eşimde artık anne kendin git dedi bir mırın kırın etti falan şimdi kendi gidiyor hatta bi özgüveni geldi kendine kv 72 yaşında bu arada sizinkilerin yaşında daha insanlar çalışıyor.

Tanıdığınız biri yok mu şöyle güvenilir komşu akraba gibi bir şey hastane işleri olduğu gün belli bir ücret karşılığı yakındaki hastaneye götürüp oradaki işlerine yardımcı olup eve getirecek kardeşler sırayla ödese sonuçta her gün gitmiyorlardır.
Kardeşlerine de artık izin alamayacak duruma geldiğini söylesen.

Offdd ne okudum ben böyle ne zor ailen var Allah aşkına Allah sabırlar versin üzüldüm senin için bu nedir ya insanı hasta eder bunlar... Bu durum anca terapiye çözülür de bunun için çok çaba sarf etmek lazım......
Ama terapi de almıyormuş boşveer en iyisi ne halleri varsa görsünler kapat telefonunu ne haliniz varsa görün bana sorun anlatmayın de nedir bu yaaa... Abuuu....
Evet annem aşırı toksik bir insan. İyi yonleride var ama negatif yönleri insanin hayatını karartacak derecede. Telefonda iki dakika konuşmak insanın bütün hayat enerjisini çekmeye yetiyor.

Tanıdığınız biri yok mu şöyle güvenilir komşu akraba gibi bir şey hastane işleri olduğu gün belli bir ücret karşılığı yakındaki hastaneye götürüp oradaki işlerine yardımcı olup eve getirecek kardeşler sırayla ödese sonuçta her gün gitmiyorlardır.
Kardeşlerine de artık izin alamayacak duruma geldiğini söylesen.
Çok mantıklı vallahi billahi ne güzel düşünce şahsen benim aklıma yattı eşime önereceğim ailesi için.

Evet annem aşırı toksik bir insan. İyi yonleride var ama negatif yönleri insanin hayatını karartacak derecede. Telefonda iki dakika konuşmak insanın bütün hayat enerjisini çekmeye yetiyor.
Anlarım bizzat kayınvaliden öyle ben kendi ailem hiç toksik olmadı ama evlenince toksik aileyle tanışmış olduk. Nereye düştüm dedim... Bir ara çok bunaldım yani... Ben mesafemi koydum ama kendi ailen olunca nasıl sınır çizilir bilemiyorum.. Eşim genelde umursamaz davranıyor genelde..... Umursamaz olmayı deneyin telefonda.... Bir gün hiç unutmam eşim 1 güncük kendi babasını aramayı unuttu diye hakaret edildi benim gücüme gitti eşim 1 saat falan üzüldü sonra normal hayatına devam.....
Ama o da sınır koymayı umursamaz davranarak çözmüş yoksa kafayı yerdi...
Ama ben gelin olarak dedim ki bana sorun getirmeyin ne yaparsanız yapın dedim görüşmeyi azalttım... Bir kaç kere bana hesap sordular daha üste çıkıp kıyameti kopardım bana dokunamıyorlar... Çünkü ben gelinim eşimin ailesinin toksikliğini çekmek zorunda değilim çünkü ısrarla bana yansıtmalarını anlayamıyorum yani.... Kendi ailem eşime toksik davranıyor mu hayır o zaman benim de çekme zorunluluğum yok eşim çekmemenin çözümlerini buldu biraz rahat ama benim zorunluluğum hiç yok....

Bence de ben de kendimi geliştirmek dünya yı dolaşmak hakkım yok mu kendini geliştir kitap oku terapi al meditasyon yap namaz kıl.... Çocukları daralanktan daha huzurlu aktiviteler bunlar.....
İnsan eğer o yaşa kadar o şekil yetişmezse işte o yaştan sonra kafası almaz, 7'sinde neyse 70'inde de odur... 🫣

İnsan eğer o yaşa kadar o şekil yetişmezse işte o yaştan sonra kafası almaz, 7'sinde neyse 70'inde de odur... 🫣
Aynen geçmiş bilmiyorum ama ben kendimi 30 lu uaşlardayım psikolog ve aile danışmanlaeının kitapları ve psikologların kitaplarını okuyorum ve çok da mutluyum 1 yıla yakın terapi aldım kafamda çözemediğim soru işaretlerini çözdüm... Yetersizlik duygu ve değersizlik duygusundan kurtulmak için çaba gösteriyorum.... Kendime sürekli yatırım yapıyorum şimdiden.... Sürekli videolar izliyorum... Kuranın Türkçesiyle okuyorum psikoloji ve din bilimle hayatı anlıyorum derinlemesine düşünüyorum.... İnsanları daha iyi anlayıp hayata farklı bakabiliyorum.... Hayatı mutlu nasıl yaşarım bunları düşünüyorum.

Yardımım olmasa iki gün dayanamazlar diye düşünüyoruz ama bi yerde tepemiz atıp elimizi çekince öyle bi dayanıyorlar ki aklınız durur. Sadece oyunculuk yapıyorlar eziyet etmek hoşlarına gidiyor. Ya sizi tüketmelerine izin vereceksiniz ya da bir noktada gerekeni yapacaksınız.

Yardımım olmasa iki gün dayanamazlar diye düşünüyoruz ama bi yerde tepemiz atıp elimizi çekince öyle bi dayanıyorlar ki aklınız durur. Sadece oyunculuk yapıyorlar eziyet etmek hoşlarına gidiyor. Ya sizi tüketmelerine izin vereceksiniz ya da bir noktada gerekeni yapacaksınız.
Elini çek o zaman sende... Bırak kendi sorununu kendi çözdün o zaman...

X