Anne kedi ve yavruları

missingandmygirl

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
1.303
1.488
Evimiz bir sitede ve yüksek zemin.Balkonumuzda zaman zaman kediler gelir gider bizde besleriz onları.Bu kedilerden biri, bir ay altı gün önce doğum yaptı balkonumuzda.Bir aydır bakıyoruz yavrulara ve anneye.Anne kedi de sitemizin kedisi.Yavrulardan birini anneme vereceğiz diğer ikisini de site içinde sahiplendirecek birilerini bulduk.Simdi günlerdir uykularımı kaciran şeylere gelelim.İki aya kadar anneden ayırmak istemiyoruz.Evimiz yüksek zemin olduğu için anne gidip gelebiliyor ama ben yavruların hareketlenmesinden dolayı aşağıya dusmelerinden korkuyorum.Erken versem yavruları bu seferde yeterince anne şefkati sütü almamalarindan endişe ediyorum.Aklima takılan bir şeyde nasıl ayiracagim anneyi yavrulardan ve birbirlerinden İçim çok acıyor düşündükçe.Herseyi yaptım yaş mamaya alıştırmaya başladım yavruları.Kedi kumu aldım tuvalet öğrenmeleri için.Onu da yapıyorlar yavaş yavaş . Hangisi yapıyor bilmiyorum ama minik minik kakaları gördükçe mutlu oluyorum.Aklim çok karışık özetle.
Bende sahiplenme şekliyle 2. kedimi almıştım ama o an aklıma bunlar hiç gelmemişti.Simdi başıma gelince inanılmaz vicdan yaptım.Sahiplendirmesem sitede ölecekler büyük ihtimal.Daha önceki yavrularının ikisi ölmüş bir şekilde .Bunlara birşey olsun istemiyorum.
Bu şekilde kedi sahiplendirme tecrübeleri olan kk kadınlarından yardım istiyorum.Anne bebeklerini çok aradı mi sizlerde verdikten sonra? Yavru kediler kardeşlerini çok arar mi?

Evimiz bir sitede ve yüksek zemin.Balkonumuzda zaman zaman kediler gelir gider bizde besleriz onları.Bu kedilerden biri, bir ay altı gün önce doğum yaptı balkonumuzda.Bir aydır bakıyoruz yavrulara ve anneye.Anne kedi de sitemizin kedisi.Yavrulardan birini anneme vereceğiz diğer ikisini de site içinde sahiplendirecek birilerini bulduk.Simdi günlerdir uykularımı kaciran şeylere gelelim.İki aya kadar anneden ayırmak istemiyoruz.Evimiz yüksek zemin olduğu için anne gidip gelebiliyor ama ben yavruların hareketlenmesinden dolayı aşağıya dusmelerinden korkuyorum.Erken versem yavruları bu seferde yeterince anne şefkati sütü almamalarindan endişe ediyorum.Aklima takılan bir şeyde nasıl ayiracagim anneyi yavrulardan ve birbirlerinden İçim çok acıyor düşündükçe.Herseyi yaptım yaş mamaya alıştırmaya başladım yavruları.Kedi kumu aldım tuvalet öğrenmeleri için.Onu da yapıyorlar yavaş yavaş . Hangisi yapıyor bilmiyorum ama minik minik kakaları gördükçe mutlu oluyorum.Aklim çok karışık özetle.
Bende sahiplenme şekliyle 2. kedimi almıştım ama o an aklıma bunlar hiç gelmemişti.Simdi başıma gelince inanılmaz vicdan yaptım.Sahiplendirmesem sitede ölecekler büyük ihtimal.Daha önceki yavrularının ikisi ölmüş bir şekilde .Bunlara birşey olsun istemiyorum.
Bu şekilde kedi sahiplendirme tecrübeleri olan kk kadınlarından yardım istiyorum.Anne bebeklerini çok aradı mi sizlerde verdikten sonra? Yavru kediler kardeşlerini çok arar mi?
Bizim blokta 4 kedi var.gecen sene birinci kattaki balkonda 3 yavru doğurdu.balkona gelip gitti anne kedi.yavrular hareketlendiginde bahçedeki yuvaya getirdi kedileri.oyle düşme falan olmadı
Bu sene başka kedi yine aynı balkonda doğum yaptı.daha çok küçük olduğu için yavruları getirmedi.anne kedi gelip gidiyor yavruların yanına.
Geçen sene doğan yavrulardan birisi soğuktan ölmüş dışarıda.diger yavrular iki gün başından kalkmadı.anne kedi sürekli o yavruyu aradı.kardesler birbirini arıyor gerçekten.
Yavru kedi sahiplenmek için en az 3 aylık olması gerekiyor.ondan sonra daha cabuk adapte olabiliyorlar.

Ben cocukken çok kedi besledim. Yanlış hatırlamıyorsam yavrular iki aylık olunca anne kedi onları salio kendi haline. Avlancak kadar yetişmiş oluyolardi. En fazla üç ay yanında tutardı eğitip yavrulari salardi etrafa bağımsız bı sekilde. Sadece bı tanesi yıllarca annesinden ayrilmadi hiç. Minnoş . Unutamam. Bütün yavrular iki uc ay olunca gittiler. Minnoş annesiyle kaldı. Hayırlı evlat🤣🤣. Bdv de böyle konular görünce seviniyorum gerçekten. Ama evde hiç beslemedim. Yani tuvalet eğitimi yada yaş mama kuru mama derdi yoktu bizde. Bahc de baktık hep.

Benim de niyetim iki ayı ve daha fazlasını kesinlikle doldurmak inşallah o zamana kadar başlarına birşey gelmeden teslim edebilirim.
Bizim kediyle aynı zamanda doğum yapmış gibi.
Şuan yavrular balkondan kendileri inemezler zaten ben bişey olacağını düşünmüyorum.gecen sene de olmadı çünkü.
Ama yavrular 3 ay geçtikten sonra anne kedi geçen sene bıraktı yavruları.simdi yavrulardan biri doğum yaptı.bu döngü böyle devam ediyor halen bizde.
Sitenizde bı yuva yaptırılamaz mi.biz yaptırdık bahçeye çok rahat etti kediler.

Biz de aynı durumu yaşadık ama bizimkiler balkonda değil evde yaşıyorlardı . Anne dışarı çıkıp geldiği için yavrular da merak ettiler çıkmak istediler . Bir dure aşağı baktılar sonra atladılar ve çıkamadılar . Cikamadiklarinda sürekli ya aşağı inip aldım ya da uzun minder uzattım ona tırmanıp çıkmayı öğrendiler . Sonra yavaş yavaş büyüdükçe arabaların üzerinden kendileri atlayıp çıkmayı öğrendiler . Biri araba altında kaldı öldü diğeri de geçenlerde kaza geçirdi ölümden döndü. Ne olacak bu hayvanların hali çok aciyorum. Bu arada anneyi 4 ay emdiler . Anne onlar aşağı indikçe gözcülük yapıyordu . Çok iyi bir anneydi.sonra kendiliğinden bıraktırdı memeyi

Kuru mama alin bebek kediler icin olan yavas yavas alissinlar ,anne kedi istemeyecek zaten jnlari 2 aylik oluncada yeni eve giderler,anneyi mumkunse kisirlastirin bir an evvel yeni bebekler gelmesin

45 günlük olunca sahiplendirebilirsiniz diye biliyorum Benim de dayımın baktığı kedi yavruladı. Yanına 2 kedi daha gelmiş yavrularıyla toplamda 14 yavru oldu. Çoğunu sahiplendirdi. birini de ben sahiplendim ama annesinden ayırmak istemediğim için 15 gün daha bekleyeceğim. Anneleri de kısırlaştıracak. sizin ilk yapacağınız lütfen kediyi kısırlaştırmak olsun.

Bizim kediyle aynı zamanda doğum yapmış gibi.
Şuan yavrular balkondan kendileri inemezler zaten ben bişey olacağını düşünmüyorum.gecen sene de olmadı çünkü.
Ama yavrular 3 ay geçtikten sonra anne kedi geçen sene bıraktı yavruları.simdi yavrulardan biri doğum yaptı.bu döngü böyle devam ediyor halen bizde.
Sitenizde bı yuva yaptırılamaz mi.biz yaptırdık bahçeye çok rahat etti kediler.
Biz zaten kedi evi tarzı bir şeyi eşimle düşünmüştük .Balkonumuzun alt tarafına bahçeye koyacaktık gelen giden kediler için .Bu minnoş aceleci davrandı.Aslinda güvenlik kapısının kedisi bu ama oraya doğum yapacağına burayı daha güvenli bulup bize sığınmış.🥰🥰

Biz de aynı durumu yaşadık ama bizimkiler balkonda değil evde yaşıyorlardı . Anne dışarı çıkıp geldiği için yavrular da merak ettiler çıkmak istediler . Bir dure aşağı baktılar sonra atladılar ve çıkamadılar . Cikamadiklarinda sürekli ya aşağı inip aldım ya da uzun minder uzattım ona tırmanıp çıkmayı öğrendiler . Sonra yavaş yavaş büyüdükçe arabaların üzerinden kendileri atlayıp çıkmayı öğrendiler . Biri araba altında kaldı öldü diğeri de geçenlerde kaza geçirdi ölümden döndü. Ne olacak bu hayvanların hali çok aciyorum. Bu arada anneyi 4 ay emdiler . Anne onlar aşağı indikçe gözcülük yapıyordu . Çok iyi bir anneydi.sonra kendiliğinden bıraktırdı memeyi
Bende işte başlarına birşey gelir diye korkuyorum.Evde olduğum sürece gözüm hep orada.Ama öğretmenim ve okula gittiğimde aklım hep onlarda kalıyor.

45 günlük olunca sahiplendirebilirsiniz diye biliyorum Benim de dayımın baktığı kedi yavruladı. Yanına 2 kedi daha gelmiş yavrularıyla toplamda 14 yavru oldu. Çoğunu sahiplendirdi. birini de ben sahiplendim ama annesinden ayırmak istemediğim için 15 gün daha bekleyeceğim. Anneleri de kısırlaştıracak. sizin ilk yapacağınız lütfen kediyi kısırlaştırmak olsun.
Evet en mantıklısı kısırlaştırma .Yoksa devamlı sahip aramak zorunda kalırız.🙂🙂

Kedilerde ilk 2 ay çok önemli anne sütü alması açısından. Sonraki aşamalarda hayvanların mizacı olarak pek anne-çocuk-kardeş ilişkisi olmuyor benim gözlemlediğim kadarıyla. Ama hangi aydan sonra bu dediğim oluyor tam bilmiyorum. Sıcacık yuvaları olacak ne güzel.:KK200:

Ailem 3 ay sonra sahiplenirdi yavruları, ertesi günü konuştuğumuz kişiler ilk gece problem yaşamadıklarını söylemişlerdi.
Bende şuan 2.5 aylık yavru kedi var geçici yuva oldum. Bana geldiğinde çok küçüktü yinede ilk gece problem yaşamadık, hemen sahiplendirmeye kıyamadım, 2 3 haftaya iyice toparlar kendini bende o zaman sahiplendirecegim. Annesini veya kardeşlerinide aramiyor kuşumla birlikte oynuyorlar ☺️

Mümkünse üç ay bekleyin..sonra verin. İki güne unuturlar.

Eşimin bir arkadaşı askere gitti. Kedisi de bize emanet altı ay. Bizim de kedimiz var. Yeni gelene ilk gunler asla yaklaşamiyorduk, saldırıyordu, sürekli saklaniyordu. Şu an kendini sevdirmek için geliyor, gece yatağımiza çıkıyor. Yani resmen on gün içinde unuttu kaç senelik sahibini :KK70: saf bunlar.

2-2.5 aydan sonra yavrularının yokluğunu çok fark etmiyor saftirikler. Büyükşehir belediyelerinin sokak kedileri için veteriner servisleri oluyor. Anne tekrar kızgınlığa girmeden acilen kısırlaştırın. Kısırlaştırmak için doktorlar sütten kesmeyi bekliyor. O sırada tekrar çiftleşebiliyorlar. Zamanlamayı iyi ayarlamanız lazım.

Yavrular mama yemeye başladılarsa, 2 3 hafta sonra yavaş yavaş en gelişmiş yavrudan başlamak suretiyle ayırabilirsiniz 😌

X