Anne kedi ve yavruları

Öncelikle harikasiniz 😊
Ben daha once de hep 2 aylikken sahiplendirdim, su an da 1.5 aylik 5 yavru var hepsinin yeri hazır, annelerini de kisirlastiracagim haftasonuna dogru.
Ayirirken hic vicdan yapmayin zaten 2.5 aydan sonra anne onlari istemiyor, dövüyor atiyor yanindan, sokakta cogu 1 yasini bile göremiyor, sokaga alismadan verin yeni sahiplerine (tecrube+ guvenilir veteriner önerisi)

Dipnot. Bunlar ev kedisi degil, evde yasiyor olsalar 3 ay bekleyin derdim, ama tehlikeye açık olmalarindansa bir an once yuvalansinlar.

2-2.5 aydan sonra yavrularının yokluğunu çok fark etmiyor saftirikler. Büyükşehir belediyelerinin sokak kedileri için veteriner servisleri oluyor. Anne tekrar kızgınlığa girmeden acilen kısırlaştırın. Kısırlaştırmak için doktorlar sütten kesmeyi bekliyor. O sırada tekrar çiftleşebiliyorlar. Zamanlamayı iyi ayarlamanız lazım.

Yavrular mama yemeye başladılarsa, 2 3 hafta sonra yavaş yavaş en gelişmiş yavrudan başlamak suretiyle ayırabilirsiniz 😌
Mamaya da alıştırdim hatta kum koydum kakaya da alissinlar diye :KK66: Gittikleri yerde zorluk yaşayıp geri dönmelerini istemiyorum çünkü.Full paket teslim edeceğim minnakları inşallah.

Öncelikle harikasiniz 😊
Ben daha once de hep 2 aylikken sahiplendirdim, su an da 1.5 aylik 5 yavru var hepsinin yeri hazır, annelerini de kisirlastiracagim haftasonuna dogru.
Ayirirken hic vicdan yapmayin zaten 2.5 aydan sonra anne onlari istemiyor, dövüyor atiyor yanindan, sokakta cogu 1 yasini bile göremiyor, sokaga alismadan verin yeni sahiplerine (tecrube+ guvenilir veteriner önerisi)

Dipnot. Bunlar ev kedisi degil, evde yasiyor olsalar 3 ay bekleyin derdim, ama tehlikeye açık olmalarindansa bir an once yuvalansinlar.
Ahah o vicdan var ya çok fena .Aklıma , ilk verdiğimde annenin gelip kedileri bulamaması yada yavruların kardeşlerini arayıp ağlaması geliyor ,kafamda senaryolar kuruyorum.Ama sonra sizin de dediğiniz gibi sokakta kalsalar ölecekleri geliyor.Daha geçenlerde ,yine balkonumuza gelip uyuyan yemek yiyen bize kendini sevdiren kocaman bir Sarman kedimizi kaybettik.Site içinde araba çarpmış .Günlerce etkisinden kurtulamadım.Hayirlisi ile verip minnakları rahatlamak istiyorum.

Benimkilerde oyleydi anne bize tasimisti yavrulari kapinin onune getirdi hepsini iceri aldim, sepete koydum anneyi ve kedileri baya zorlandim ama buyuduler kimseye sahiplendirmedim zaten bahce var. Soldaki anne sagdaki yavrusu. Anne cok sakin oldugu icin yavrusuna saldirmiyor arada kiziyor o kadar. Cok nadirdir boyle anne yavru bi arada. Biz disileri kisirlastirdik zaten. Biraz daha buyusunler bence o zamana kadar kollayin sonra sahiplendirirsiniz. Bi tane daha var disi o bunlardan degil ama sagdaki de onu yalar yanina yatar bu kizlar birbirlerine sahip cikiyor❤ biz suan 4 kediye bakiyoruz. Bahceye beslenmeye gelenlerle birlikte toplam 10 tane filan oldular❤ Cok yorucu ama muhtesem bi duygu❤

Eklentiler

• 20210409_202232.jpg
    20210409_202232.jpg
    160,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:
Benimkilerde oyleydi anne bize tasimisti yavrulari kapinin onune getirdi hepsini iceri aldim, sepete koydum anneyi ve kedileri baya zorlandim ama buyuduler kimseye sahiplendirmedim zaten bahce var. Soldaki anne sagdaki yavrusu. Anne cok sakin oldugu icin yavrusuna saldirmiyor arada kiziyor o kadar. Cok nadirdir boyle anne yavru bi arada. Biz disileri kisirlastirdik zaten. Biraz daha buyusunler bence o zamana kadar kollayin sonra sahiplendirirsiniz. Bi tane daha var disi o bunlardan degil ama sagdaki de onu yalar yanina yatar bu kizlar birbirlerine sahip cikiyor❤ biz suan 4 kediye bakiyoruz. Bahceye beslenmeye gelenlerle birlikte toplam 10 tane filan oldular❤ Cok yorucu ama muhtesem bi duygu❤
Cok tatlılar sizinkiler de ♥️♥️♥️ Bende bahçedeki kedileri elimden geldigimce besliyorum.Allahtan sitemiz kedi sever heryerde mama su var kaplarda.İnsallah iki ayı en az tamamlayacağız.Ondan sonra yeni yuvalarında mutlu mesut yaşarlar.

Evimiz bir sitede ve yüksek zemin.Balkonumuzda zaman zaman kediler gelir gider bizde besleriz onları.Bu kedilerden biri, bir ay altı gün önce doğum yaptı balkonumuzda.Bir aydır bakıyoruz yavrulara ve anneye.Anne kedi de sitemizin kedisi.Yavrulardan birini anneme vereceğiz diğer ikisini de site içinde sahiplendirecek birilerini bulduk.Simdi günlerdir uykularımı kaciran şeylere gelelim.İki aya kadar anneden ayırmak istemiyoruz.Evimiz yüksek zemin olduğu için anne gidip gelebiliyor ama ben yavruların hareketlenmesinden dolayı aşağıya dusmelerinden korkuyorum.Erken versem yavruları bu seferde yeterince anne şefkati sütü almamalarindan endişe ediyorum.Aklima takılan bir şeyde nasıl ayiracagim anneyi yavrulardan ve birbirlerinden İçim çok acıyor düşündükçe.Herseyi yaptım yaş mamaya alıştırmaya başladım yavruları.Kedi kumu aldım tuvalet öğrenmeleri için.Onu da yapıyorlar yavaş yavaş . Hangisi yapıyor bilmiyorum ama minik minik kakaları gördükçe mutlu oluyorum.Aklim çok karışık özetle.
Bende sahiplenme şekliyle 2. kedimi almıştım ama o an aklıma bunlar hiç gelmemişti.Simdi başıma gelince inanılmaz vicdan yaptım.Sahiplendirmesem sitede ölecekler büyük ihtimal.Daha önceki yavrularının ikisi ölmüş bir şekilde .Bunlara birşey olsun istemiyorum.
Bu şekilde kedi sahiplendirme tecrübeleri olan kk kadınlarından yardım istiyorum.Anne bebeklerini çok aradı mi sizlerde verdikten sonra? Yavru kediler kardeşlerini çok arar mi?
Zaten onun bi suresi varmis. O sure dolmadan anneden ayirmak olmazmis. Arastir lutfen. Kedilere yardimci oluyosun tskler🙏🏻

X