Anket Anne/kv torunlarinin bakimina destek olmali mi?

anne/kv sagliklilar ve calismiyorlarsa torunlarina bakmalilar mi?

• İhtiyaclarimiz dahilinde destek olmalarini beklemek hakkimiz.

OY: 207 46,7%
  • Ne münasebet herkes kendi basinin caresine baksin.

OY: 196 44,2%
  • Kararsizim 🤔

OY: 40 9,0%

• Ankete Katılan
    443

Hellohappiness

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Haziran 2016
1.559
2.573
38
Herkese merhaba. Bu anket konusu benim icin önemli hanimlar. Yalniz lütfen sadece anneler oylasin zira bekara kari boşanak kolay derler. Diger genc avrupai arkadaslarimizin yorumlarini zaten biliyorum"ona güvenerek mi yaptiniz? Sizi büyütmüs cocugunuzu da mi büyütecek? Mecbur degil vs vs" Ama calisan anneler, ikiz, ücüz anneleri bilir destek gerekiyor, bakicilara güvenilmiyor, bakici kolay bulunmuyor. Zaten annelerimiz de bizi böyle büyütmüs zamaninda. Hep yakin oturulmus, hatta belki birlikte ve bizlerin bakiminda da anneanne babaanne emegi büyük. Ama simdi mecbur degil laflari havalarda ucusuyor. Ben de tam triplere girecekken ya acaba gercekten mecbur degiller mi 🤨🙄 oluyorum ama cok daraldim artik yaa.

Herkese merhaba. Bu anket konusu benim icin önemli hanimlar. Yalniz lütfen sadece anneler oylasin zira bekara kari boşanak kolay derler. Diger genc avrupai arkadaslarimizin yorumlarini zaten biliyorum"ona güvenerek mi yaptiniz? Sizi büyütmüs cocugunuzu da mi büyütecek? Mecbur degil vs vs" Ama calisan anneler, ikiz, ücüz anneleri bilir destek gerekiyor, bakicilara güvenilmiyor, bakici kolay bulunmuyor. Zaten annelerimiz de bizi böyle büyütmüs zamaninda. Hep yakin oturulmus, hatta belki birlikte ve bizlerin bakiminda da anneanne babaanne emegi büyük. Ama simdi mecbur degil laflari havalarda ucusuyor. Ben de tam triplere girecekken ya acaba gercekten mecbur degiller mi 🤨🙄 oluyorum ama cok daraldim artik yaa.
Ever kesinlikle mecbur değiller bunun farkında olunmalı ama bostan korkuluğu gibi olacaklarsa da bu defa torunları için günde 50 video 10 görüntülü görüşme de beklemesinler

Mecbur elbette değiller.
Bu yaşımda ben çocuklarıma dayanamıyorum, onlarınki imkansız.
Ama kısa süreli, 1 2 gece kaçamak, tatil, haftada 1 gün anne baba günü olarak bakabilirler diye düşünüyorum.
Diğer türlü çalışırken baktıracaksınız, yanına bakıcı ya da yardımcı ile baktırılması gerek.

Ever kesinlikle mecbur değiller bunun farkında olunmalı ama bostan korkuluğu gibi olacaklarsa da bu defa torunları için günde 50 video 10 görüntülü görüşme de beklemesinler
Evet ben de öyle yapiyorum paylasmiyorum hicbir seylerini. Özleyen gelsin, benim burda canim cikiyor cocuklarima yetisicem diye bir de video vs bekliyorlar.

Mecbur elbette değiller.
Bu yaşımda ben çocuklarıma dayanamıyorum, onlarınki imkansız.
Ama kısa süreli, 1 2 gece kaçamak, tatil, haftada 1 gün anne baba günü olarak bakabilirler diye düşünüyorum.
Diğer türlü çalışırken baktıracaksınız, yanına bakıcı ya da yardımcı ile baktırılması gerek.
Zaten bunu söyledim. Ben yetisemiyorum cocuklarima 60 yasindaki insanlardan yetismelerini beklemiyorum. Ama kücücük cocuklari da bakiciya birakip gidemiyorum. En azindan bakicinin basinda dursunlar istiyorum. Ama yok günler, akraba gezmeleri cok mühim..

Çocuğum yok. Anneme güvenerek çocuk yapmam. Anne olursam calismama gibi bir rahatliga sahip oldugum icin çocuğuma bakmasi icin zorlamam. Ara sira yıldönümlerinde vs birakabilirim. Hastane isim olursa devlet dairesinde isim olursa birakabilirim. Bu sekilde bir dusunce ile ilk seçeneği seçtim.

Zaten bunu söyledim. Ben yetisemiyorum cocuklarima 60 yasindaki insanlardan yetismelerini beklemiyorum. Ama kücücük cocuklari da bakiciya birakip gidemiyorum. En azindan bakicinin basinda dursunlar istiyorum. Ama yok günler, akraba gezmeleri cok mühim..
Yani, süreklilik olduğu için istemeyebilirler.
Ben yılda birkaç kereyi zor denk getiriyorum, düşünün😂

Kamera koysanız eve, büyükler de işleri olmadığında gitse?

Anneyim çalışıyorum . Avrupai değilim ama evet zorunda değiller klasik ama doğru onlara güvenerek yapmadık bu çocukları . Bebeğime hem annem hem bakıcı bakıyor bunun sebebi de annemin işi olabilir hastalık olabilir kafası bozulabilir o da insan onu eve bağlamamak adına bakıcı da tuttum . Zaten buna hakkım da yok . Annem 3 çocuğa kimseden yardım almadan bakmış kv ile çok yakın olmasına rağmen . eskiler öyle büyümedi kadınların çoğu çalışmadığı için zaten evde çocuğuna kendi bakıyordu . Bakmak istiyorsa bakabilir yardım alınabilir ama mecbur değiller .

3 çocukluyum. Yaşları 1, 6 ve 11. Hafta içi 8-5 gelen bakıcımız, haftada bir temizlik için gelen yardımcımız var lakin benim bebeğe hakkıyla bakabilmem için üç bakıcı çalıştırmam lazım zira kendisi ‘zor bebek’ kavramının sözlük karşılığı. Annem ve babam bebekten sonra bir kez geldiler. Daha önce de çok zorlanıyorum dememe rağmen yeterince ikna olmamış olacaklar ki bebişin sabahtan akşama 15’er dakika arayla gelen susturulamaz çığlıklarını görünce baya korktular ama ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi evlerine döndüler.
Gönül isterdi ki ‘Kızım zaten sürekli ağlıyor. Sende de ağlıyor bende de git yarım saat bir kahve iç de gel’ ama maalesef annem yine babamı bahane edip kaçmayı tercih etti. Yine de mecbur değil tabi ki ama gönül istiyor.

3 çocukluyum. Yaşları 1, 6 ve 11. Hafta içi 8-5 gelen bakıcımız, haftada bir temizlik için gelen yardımcımız var lakin benim bebeğe hakkıyla bakabilmem için üç bakıcı çalıştırmam lazım zira kendisi ‘zor bebek’ kavramının sözlük karşılığı. Annem ve babam bebekten sonra bir kez geldiler. Daha önce de çok zorlanıyorum dememe rağmen yeterince ikna olmamış olacaklar ki bebişin sabahtan akşama 15’er dakika arayla gelen susturulamaz çığlıklarını görünce baya korktular ama ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi evlerine döndüler.
Gönül isterdi ki ‘Kızım zaten sürekli ağlıyor. Sende de ağlıyor bende de git yarım saat bir kahve iç de gel’ ama maalesef annem yine babamı bahane edip kaçmayı tercih etti. Yine de mecbur değil tabi ki ama gönül istiyor.
Bunu bize ver bakalım, sen ikinciyi yap diyen herkes ikinci doğunca toz duman oluyor.
Sizin bir de üç, helal olsun😂

Bunu bize ver bakalım, sen ikinciyi yap diyen herkes ikinci doğunca toz duman oluyor.
Sizin bir de üç, helal olsun😂
Ay hiç sormayın. Şu an hayatı sorgulama evresindeyim. 36 yaşında doğurulan çocuk bu kadar zor olmamalıydı. Bu işte bir yanlışlık var ama çaktırmıyorum. Herkese üçüncüyü yapın diyorum. Biz yandık herkes yansın :halay:

Gönülden bakanlar vardır belki ama azdır. Haftada 1 kez 7-8 saat çok isteyerek bakıp size nefes aldırırsa çok iyi ebeveyn kategorisine girmeliler. (Ben öyle birşey görmedim şimdi yaşlılar zaten de ilk çocuğumda genç sayılırlardı) Fazlasını beklemek bencillik bence. Bir yakınım ilk torununa gözü gibi baktı. 5 yaşına gelince Gelin bir daha hamile kaldı ve gizliden ağladı kadın ben yeni tamamlamıştım görevimi. Şimdi kıramam onları diye(resmen yük oldular)

Oy verdim ne münasebet diye kusura bakmayın anne değilim.
Bilemedim işlemediğimiz yerden gelen sorulara dair fikrimiz olmaması gerektiğini.

Yok kuzum anne olmayan cidden bu büyük anne desteğinin kıymetini tam bilemiyor o açıdan söyledi bence. Çok klişe ama anne olunca anlarsın 😀

X