Anne olamamayı kabullenmek

Biraz kendimi toparlayınca tekrar konuşacağım ama bu konuşmanın da sonuç vereceğini sanmıyorum. Kendim bu süreçte doğal kürler deniyorum ama sadece ben uğraşıyorum. Onu tüp bebek yada başka alternatif bir tedaviye ikna etmem mümkün değil. Yani bu süreçte mucize eseri doğal yolla hamile kalırsam çocuğum olur. Yoksa diğer türlüsü beni çok yoracak. Maddi olarak her türlü giderimi azalttım para biriktiriyorum eşime bir yükü olmasın diye ama dediğim gibi kaç aydır kendi kendime çabalıyorum. Hemen ayrılmayı düşünmek istemiyorum evet kafamın bir yerinde bu düşünce hep var ama bu evliliğim anne olmam için son şansımmış gibi geliyor. Tekrardan evlilik yoluna giremem bundan sonra. Şu mübarek günlerde dua edin bana da.

Biraz kendimi toparlayınca tekrar konuşacağım ama bu konuşmanın da sonuç vereceğini sanmıyorum. Kendim bu süreçte doğal kürler deniyorum ama sadece ben uğraşıyorum. Onu tüp bebek yada başka alternatif bir tedaviye ikna etmem mümkün değil. Yani bu süreçte mucize eseri doğal yolla hamile kalırsam çocuğum olur. Yoksa diğer türlüsü beni çok yoracak. Maddi olarak her türlü giderimi azalttım para biriktiriyorum eşime bir yükü olmasın diye ama dediğim gibi kaç aydır kendi kendime çabalıyorum. Hemen ayrılmayı düşünmek istemiyorum evet kafamın bir yerinde bu düşünce hep var ama bu evliliğim anne olmam için son şansımmış gibi geliyor. Tekrardan evlilik yoluna giremem bundan sonra. Şu mübarek günlerde dua edin bana da.
Allah eşinize vicdan versin ,
Edebileceğim tek dua bu

Zaten devlet karşılıyor az bir masrafı oluyo allah vicdan versin kendiliğinden nasıp etsin

Evlenmeden önce bu durumu hiç konuştunuz mu

Evlenmeden önce konuştuk allah nasip ederse bir çocuğumuz olur tabi ki diye ama tedaviye ihtiyaç olup olmayacağı konusunu hiç konuşmamıştım aklıma bile gelmemişti. Eşim tedavi olayına karşı bahsini bile açtırmıyor. Belki de böylesi işine geliyor. Diyorum ya bu konuda ona öfke doluyum
Eşinizin işine gelmiş bence bu onun nekadar egoist bir insan olduğunu gösteriyor.Nasil olsa benim çocuğum var mantığında.Hic çocuğu olmasaydı şuan tedaviyi denerdi çünkü.Bu arada benim de çocuğum yok ve yüksek ihtimalle olmayacakta.37 yaşındayım Biz elimizden geleni yapıyoruz Rabbimin takdiri onun vermedini zorla kimse alamaz verdiğine de kimse engel olamaz.Allah eşinize sizi anlayacak vijdan versin,empati yeteneği versin.

Yani; 31 yaşındayım henüz çocuğum yok, denemedik de, umarım nasip olur ama olmazsa da evlatlık almayı, bir çocuğun şansı olabilmeyi isterdim sanırım. Bunu da düşünebilirsiniz...

Kimse annelik hakkını elinden alamaz, eşin gerçekten bencil. Bu kabul edilir bişey değil

Ben anlamakta güçlük çekiyorum sanırım.

Eşiniz ne diyor tedavi söz konusu olduğunda ne tepki veriyor tam olarak da asla ikna olmaz diyorsunuz siz? Asla tedavi olmayiz diyorsa o konu nasıl kapanıyor sonrasında?

Tedaviye bu kadar karşı çıkan eşten doğal yolla hamile kalsanız nasıl bir tavır görürsünüz acaba o da şüpheli bir durum.

Hakkınızda hayırlısı olsun.

Benim ağır sağlık sorunlarım var . Hamile kalmama engel değil ama çocuğu anne karnında taşımak , doğurmak sonra ilgilenmek benim gibi hasta bir insan için imkansız gibi bişey. Hastalık yüzünden evlenmeye bile cesaretim yok nerde kaldı çocuk.
annelik içgüdülerim çok kuvvetli. Anne falan olamayacağımı kabullendim. Ama Hayatımın anlamı kalmadı. Çare bulamadım. Çok mutsuzum çok. İçim kan ağlıyor. Gurur yapıp kimselere böyle düşündüğümü söyleyemiyorum.

siz hayata hep böyle olumsuzmu bakarsınız henüz hiç bir tedavide gormemissiniz hemen kabullenmissiniz ilk önce tedavi olun tüp bebek yaptırın şansınızı deneyin kendinizi bırakmayın
Yahu kadın, kocam tedavi olmamı istemiyor izin vermiyor vs diyor siz ne diyorsunuz. Allahım allahim

Eğer tedaviyi red ediyorsa çocuk istemiyor demektir.sana saygı duymuyor demektir .. boşanip sana saygı duyan bir adamla evlenip çocuk sahibi olduğunu hayal etsene...bunu denemediğin için yaşlanınca çok pişman olabilirsin ..minicik ellere kavuşma imkanın varsa bu imkanını elinden almaya kimsenin hakkı yok .

Hanımefendi eşi tedaviye bile sıcak bakmıyor. İçten içe çocuk istemiyor. Evet edinmek ister mi sizce.

ben konu sahibinin eşinin kendi çocukları olduğunu çok sonradan okudum. konu sahibi bunu konuyu açarken yazdığı ilk yazıda belirtseydi böyle kötü bir adam için evlatlık değil çöp fikri bile vermezdim..

Yazan herkese teşekkür ederim. Üç doktora gittik üçü de tüp bebek dedi. Eşim tüp bebek tedavisi kesinlikle istemiyor. Ve tekrardan onunla tedavi konusunu konuşmak istemiyorum artık. Ruhen yoruldum. Bundan sonrası için ne yaparım bilmiyorum. Bu pandemi süreci sürekli evde olmak bu arada hastane işleriyle uğraşmakta yordu beni. Hafif düzeyde antidepresan başladım. Biraz kafamı toparlayıp hayatıma nasıl devam etmek istediğime karar vereceğim mutlaka ama artık bu saatten sonra tek başıma yalnız bir hayat kurmaya hazırmıyım onu düşünmem gerekiyor. Ne hayallerle yola çıktım bir yılda hayatım ne hale geldi
Eşiniz bencillik ediyor ,tabi ki herkes çocuk doğuracak diye birşey yok ama siz istiyorsunuz. Belki tedaviyi kabul etse bebeğiniz olacak yani,inatla yanaşmaması bencillik. Onun çocukları var diye sizin anne olma isteğinizi yok sayıp,görmezden gelemez.
Baştan söylemeliydi ben cocuk istemiyorum diye,şu an bahane ediyor durumu bence

Bende bencillik ettiğini düşünüyorum ve en azından bir kere tüp bebek denemesini yapmak istiyorum. Evet belki yine olmayacak belki kaderimde anne olmak yok ama bunu denemeden kabullenmek istemiyorum. Bu konuyu her konuşmamız onun küsmesi ile sonuçlanıyor. Her konuda çok anlayışlı çok yardımcı olan adam kaybolup gidiyor sanki. Ve bu durum benim onun çocuklarına olan sabrımı ve tahammülümü de azaltıyor. Kızı ile aynı evde yaşamak bile istemiyorum artık. Bu işin sonu aslında nereye gider bende biliyorum ama şuan bunu dillendirecek yada uygulamaya geçirecek gücü kendimde bulanamıyorum. Çocuğum olmayacaksa bile en azından kendi kendime azıcık aşım kaygısız başım der otururum. Başkasının çocuğunun ergenlik tribini çekmem.

Bende bencillik ettiğini düşünüyorum ve en azından bir kere tüp bebek denemesini yapmak istiyorum. Evet belki yine olmayacak belki kaderimde anne olmak yok ama bunu denemeden kabullenmek istemiyorum. Bu konuyu her konuşmamız onun küsmesi ile sonuçlanıyor. Her konuda çok anlayışlı çok yardımcı olan adam kaybolup gidiyor sanki. Ve bu durum benim onun çocuklarına olan sabrımı ve tahammülümü de azaltıyor. Kızı ile aynı evde yaşamak bile istemiyorum artık. Bu işin sonu aslında nereye gider bende biliyorum ama şuan bunu dillendirecek yada uygulamaya geçirecek gücü kendimde bulanamıyorum. Çocuğum olmayacaksa bile en azından kendi kendime azıcık aşım kaygısız başım der otururum. Başkasının çocuğunun ergenlik tribini çekmem.
evlenmeden önce konuşmadınız mı ?
Böyle bir isteğiniz varsa dile getirmeniz gerekirdi.

Yaşı 38-40 aralığında olup bu zamana kadar hiç hamile kalamamış ve bebek sahibi olamayan kadınlar var mı aramızda? Ben anne olamayacağım maalesef doktorlar çok zor dedi. Eşim bazı sebeplerden tedaviye sıcak bakmıyor zaten tedavi sonuç verir mi onuda bilmiyorum. Kabullenmeye çalışıyorum. Bu duyguyla baş etmeye çalışıyorum ama kalbim bir cenderenin içinde sıkışıyor gibi. Böyle benim durumumda olanlar bu duyguyla nasıl başettiniz? Belki hamile kalırım diye bir kaç bebek kıyafeti bile alıp koymuştum kenara. Şimdi onlar önümde bakıp duruyorum. Ramazan günü ne orucumdan bişey anlıyorum ne iftarımdan. Elimin kolumun dermanı kalmadı sanki. Geçer mi bu üzüntü. Eski halime dönebilir miyim ki
Tedavinin sonuç verip vermeyeceğini bilemezsiniz..eşiniz neden yanaşmıyor..siz elinizden geleni yapın deneyin ona rağmen olmuyorsa yapacak birşey yok ama en azından denedim elimden geleni yaptım dersiniz..40 yaşın üzerinde an
ne olmak için çaba sarf eden insanlar var..çaba sarfetmeden bu şekilde kadere bırakmak doğru değil..elbette Allah in bileceği is bir yerde bu konuda inançlı biriyim..ama hiçbir şey yapmayip bu şekilde kabullenmek doğru değil..eşinizin bu konuya sıcak bakmaması doğru değil anne olmak herkesin hakkı ...günümüzde tedavi seçenekleri var ..siz gerekeni yapın gerisi Allah tan

O kadar çok üzülüyorum ve hiç tanımasam da öyle içten dua ediyorum ki Rabbim isteyen hiçbir kadının kucağını boş bırakmasın inşallah. Abimlerin de 7 yıldır çocuğu olmuyo bariz bir sorun da yok. Bir kaç gündür bitkisel bir karışım kullanıyolar. Çok iddialı "senin asla çocugun olmaz" denilen birinin bile bu karışımla hamile kaldığına gözlerimizle şahit olduk. Eğer gelinimizde de başarılı olursa sizlerle de paylaşırım 🙏

X