Anne olmak?

Belki de buraya açtığım en önemli konu bu.. Dilerim daha önemlileri olmaz.. Öncelikle konum taşınmasn çünkü gerçekten dert oldu Bana ve taşınan yerlerde kimse görür cevapları vermiyor...
Daha önce yazdığım gibi gebelik kaşıntısına tutulup hayatım zindan olmuştu.. Ben-altı doktora gittim çaresini bulamadılar.. Günlerdir hayata küstüm.. Neyse derken, bugun bi kere dha a hastaneye gitmeye karar verdim.. İki doktor baya inceledi yaralarıma dokunan tek doktorlar diye bilirim. Ardından hocamıza soralım dedi bi hoca üç doktor inceledi ve hastalığımın tek çaresinin üç hafta boyunca kortizon ilaç almamı söylediler... Bu arada kanlar, Karaciger, şeker, safra asidi hepsi tertemiz..
Bende sordum bebegime zararı olur mu diye bu hafta dan sonra beklenemez dedi ama içim rahat değil düşünün bir haft boyunca günde altı tane kortizon alacağım ikinci hafta üç üçüncü hafta bir.. Anne olmak ne zormuş kızlar.. Şimdi size sorum hamileyken kortizon kullanan varmı içinizde, çevreniz de bir zararı oldu mu yada olmadıysa bile duymak beni rahatlacak dilerim gören bilen arkadaslar yorum yapar.. Saglıkla kalın herşeyin başı saglıkmş Allah dert vermesin dermansız dert hiç vermesin
Canım ben emzirirken kullanmıştım. Doktor zararsız dedi ama ben çok araştırdım . Başka doktorlara ulaştım . Çocuk doktorları ile istişare ettim (kortizonu veren kbbdi) sonuç olarak zararlı kanısına vardım. Doktorların da yönlendirmesi ile o dönem çocuğumu emzirmedim yada saatler sonra sütümü sağdıktan sonra emzirdim . Zararı en aza indirmek adına
Doktor demişti ki hamilelere de, Yeni Doğum yapanlara da veriyoruz. Benim bebeğim 13 aylıktı . Sen çok daha rahat kullanırsın demişti. Ama araştırınca zararları çıktı maalesef
Ayrıca çok fazla yan etkisi olan bir ilaç. Özellikle azaltmaya başladığında çok zorlanıyorsun
Son olarak da kortizon: ne olduğunu bilmedikleri hastalığın ilacı . Bunu da çok araştırdım çünkü kortizon kullanmayacaktım ama yüz felci geçiriyordum kalıcı olmasından korktum. Yani vücudundaki rahatsızlığı anlayamıyorlar kortizon veriyorlar ama çare olacak mı ? O da soru işareti
35. Haftandaymışsın, belki çöm zorlanıyorsun özellikle son ay zaten çok zor geçiyor . Ama sabredemez misin ?
Kortizonun geçirmeme ihtimali çok fazla çünkü zaten o kadar doktordan biri onu vermiş yani . Geçirse de bu kez yan etkileri ile uğraşacaksın :KK43:

canım sana şöyle söyliyim.çok yakın arkadaşım gebelik kaşıntısına tutuldu.
Kız 2 hafta boyunca kaşındı yaralar çıktı vücudunda.
Bi iki ilaç vermişler geçmemiş.
Ve 38 haftalık bebeği strese girip kakasını yemiş vefat etmiş.
Seni korkutmak için anlatmıyorum ama ne yapılması gerekiyosa yapılsın.
Doktorun ne diyosa onu yap.
Geçmiş olsun.Rabbim bebeğinizi sağlıcakla kucağınıza almayı nasib etsin.amin
Strese girmekle kaka yiyemez . Zaten kaka oluşumu başladığı anda o bebeğin alınması gerekirdi .
Nasıl yanlış bir yönlendirme bu böyle !!!
Bebek zaten kendi tuvaletini yaptığı Sudan besleniyor . Ama hep küçük tuvaletini yapıyor . Kakasını yaparsa yine kendi suyuna yapacak ve o suyu içerse tehlikeli oluyor . Ama hareketlerinin yavaşlaması ile bunu fark edebilen bir anneye hemen müdahale ile kurtarılabilir

Canım ben emzirirken kullanmıştım. Doktor zararsız dedi ama ben çok araştırdım . Başka doktorlara ulaştım . Çocuk doktorları ile istişare ettim (kortizonu veren kbbdi) sonuç olarak zararlı kanısına vardım. Doktorların da yönlendirmesi ile o dönem çocuğumu emzirmedim yada saatler sonra sütümü sağdıktan sonra emzirdim . Zararı en aza indirmek adına
Doktor demişti ki hamilelere de, Yeni Doğum yapanlara da veriyoruz. Benim bebeğim 13 aylıktı . Sen çok daha rahat kullanırsın demişti. Ama araştırınca zararları çıktı maalesef
Ayrıca çok fazla yan etkisi olan bir ilaç. Özellikle azaltmaya başladığında çok zorlanıyorsun
Son olarak da kortizon: ne olduğunu bilmedikleri hastalığın ilacı . Bunu da çok araştırdım çünkü kortizon kullanmayacaktım ama yüz felci geçiriyordum kalıcı olmasından korktum. Yani vücudundaki rahatsızlığı anlayamıyorlar kortizon veriyorlar ama çare olacak mı ? O da soru işareti
35. Haftandaymışsın, belki çöm zorlanıyorsun özellikle son ay zaten çok zor geçiyor . Ama sabredemez misin ?
Kortizonun geçirmeme ihtimali çok fazla çünkü zaten o kadar doktordan biri onu vermiş yani . Geçirse de bu kez yan etkileri ile uğraşacaksın :KK43:
Bu arada ben çok doğru merciilerden araştırma yaptım öyle netten falan değil. -
Abim doktor, doktor arkadaşlarına sordu en az 5 ayrı uzman çocuk doktoruna , kadın doğumcuya.
Sonra çok yakın bi tanıdığımız cerrah, eşi de çocuk doktoru, onlar da bir kaç kişi ile istişare ederek dönüş yaptılar . En son vardığım sonuca göre hareket ettim

2.aydan itibaren katı kakao yağını her akşam sürdüm arada Hindistan cevizi yağı da tabiki 6. Aydan itibaren sabah ları lirerac akşamları mustella yağ sürdüm 8.ayda kaşıntı olduğu Zaman'larda hiç kaşımadan kakao yağıyla ve mustellayla kaşıntımı geçirdim 9 ay boyunca hiç kese yapmadım sabun sürmedim duş jelini elimle sürerek yıkandım sürekli sol tarafımın üstüne yattım çok şükür 38 hafta da gönüllü sezeryan oldum hiç çatlağım yok doğum kilom da yok hemşireler şaşırdı doktora krem süreyim mi dedim doğum sonrası hiç gerek yok dedi kızlar ne sürerseniz sürün ama sakın kaşımayın tırnak değmesin

başka üyeden alıntıdır, ben de kaydettim kendime, 8 haftalık hamileyim.

ayy gebelik kaşıntısı ne ya yeni duydum vallahi. konu sahibi bi kaç doktorla daha görüş. bebeğin ne durumda etkilenmiyor değil mi?

inşallah bi an evvel sağlıkla kucağına alırsın da ilaca falan gerek kalmaz. yine de diğer doktorlar da kullan derse kullanırsın, tabi bu süreç içinde sürekli doktorla irtibatta olup sürekli bebeğini kontrol ettirirsin.

Strese girmekle kaka yiyemez . Zaten kaka oluşumu başladığı anda o bebeğin alınması gerekirdi .
Bebek zaten kendi tuvaletini yaptığı Sudan besleniyor . Ama hep küçük tuvaletini yapıyor . Kakasını yaparsa yine kendi suyuna yapacak ve o suyu içerse tehlikeli oluyor . Ama hareketlerinin yavaşlaması ile bunu fark edebilen bir anneye hemen müdahale ile kurtarılabilir

Bunlar benim şahsı ifadelerim değildir.
Doktoru o şekilde açıklama yapmış.bende çekinerekte olsa uyarmak istedim.
Bende hamileyim kimse istemez evladına zarar gelsin.
Ama işin uzmanına güvenmemiz gerekir.

Bunlar benim şahsı ifadelerim değildir.
Doktoru o şekilde açıklama yapmış.bende çekinerekte olsa uyarmak istedim.
Bende hamileyim kimse istemez evladına zarar gelsin.
Ama işin uzmanına güvenmemiz gerekir.
Yani doktor nasıl böyle yanlış ifade etmiş anlayamadım

konu sahibi arkadaşım çok zor biliyorum ama az dozlarla başlasan daha mı iyi olur acaba? dayanamıyorsun demek ki bu kadar dr.a gitmişsin. hani az kalmış inşallah doğuma ama hiç dayanamıyorsan birkaç doktora daha gidip belki küçük dozlar ile başlayabilirsin. hem sen rahatlarsın hem bebiş az zarar görür. zararı var mı bilmiyorum da hani ilaç sonuçta.
Yani doktor nasıl böyle yanlış ifade etmiş anlayamadım

35.haftasına gelmiş kadına böyle kötü kötü örnekler vermek ne zevk verir insana anlamam. ayrıca bebek strese girip nasıl kaka yer onu da anlamadım. bebek strese girse kalp atışları filan yavaşlamaz mı yahu. neden kaka yesin? velhasıl her şeyi çok biliyoruz.

Ben aynı senin haftanda el ve ayak bileklerimdeki döküntüleri sormuştum doktora ne yapabilirim diye, epey kaşınıyordu. Kortizonlu bi merhem vermişti. Kortizonun zararı olur mu sorduğumda da, faydası bile olur, bu haftadaki bebeğin ciğer gelişimine destek olur demişti.

Geçmiş olsun, sağlıkla kavuşun:)

Canım konu dıışı olacak ama mekanyum aspirasyonu nedeni ile kızım 28 gün hastanede yoğum bakımda yattı.Üstelik Doktorum beni sürekli muayeneye çağırıyordu.Günaşırı (birgün mauyeneye gidip birgün gitmeyerek) kontrollerim yapılıyordu.Ve ben kızımın hareketsiz olduğunu hiç hissetmedim.Perşembe muayene oldum.Ctesi sabah muayene için sözleştik doktorumla.LAkin C.tesi sabah 07:30 gibi minicik bir lekelenme oldu hemen gittik.Doktorum acil sezeryana aldı hemen ama kızım kanında %96 oranında enfeksiyonlu doğdu.Bebek strese girip kakasını erken yapmış ve solunumu yavaşlamaya başlamış.Öyleki 22. günde sadece elini tuttum.Yoğun enfeksiyon nedeniyle sadece 1-2 dk.cam arkasından izliyordum.Ahhhh o günler ahhhh.Şimdiki günüme binlerce şükürler olsun.Çocuk doktorumuz elinden geleni yaptı enfeksiyonu çok fazla olduğu için karaciğerde nodül oluştu ve biz buna sevindik biliyormusun.Çünkü bu durumda olan bebeklerde genelde beyin ile ilgili sıkıntılar çıkabiliyor.Tam ameliyat olacaktı ki bir hafta daha farklı yöntem deneyelim dedi çocuk doktoru.Çok şükür binlerce şükür ameliyat bile olmadan atlattı kızım.1 sene yakın takipte kaldık.Şimdi 4 yaşında(yarın doğum günü kuzumun).Elleriniziden öper.Allah kimseyi evladıyla sınamasın.Çok zor.

konu sahibi arkadaşım çok zor biliyorum ama az dozlarla başlasan daha mı iyi olur acaba? dayanamıyorsun demek ki bu kadar dr.a gitmişsin. hani az kalmış inşallah doğuma ama hiç dayanamıyorsan birkaç doktora daha gidip belki küçük dozlar ile başlayabilirsin. hem sen rahatlarsın hem bebiş az zarar görür. zararı var mı bilmiyorum da hani ilaç sonuçta.

35.haftasına gelmiş kadına böyle kötü kötü örnekler vermek ne zevk verir insana anlamam. ayrıca bebek strese girip nasıl kaka yer onu da anlamadım. bebek strese girse kalp atışları filan yavaşlamaz mı yahu. neden kaka yesin? velhasıl her şeyi çok biliyoruz.
+1

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum kızlar.. İlacı almamaya gayret ediyorum.. Advantan m ve ovadrine ile geliştirmeye çalışıyorum.. İnşaallah Rabbim şifa versin tüm hastalara içindede bna

X