Bebek Beslenmesi Anne sütü arttırıcı mucize

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Anne sütü arttırıcı

• Mucize anne sütü

OY: 4 36,4%
  • Bebişlerimize bol anne sütü

OY: 8 72,7%

• Ankete Katılan
    11
  • Anket Kapalı .

KuzuUraz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2016
21
13
34
Sevgili anneler
2.5 ay önce dünya nın en güzel duygusunu anneliği doğumu yaşama şansı verdi rabbim bana..ailemizin yeni üyesi Ömer Uraz hayatımızı renklendrdiancak benm sütüm benm obur oğluşuma yetmedi çok araştrdm herşeyi denedim yemediğim içmediğim şey kalmadı..ama en sonunda galactago isimli bitkisel damlayı buldm ilk 2 gün hiç bi işe yaramadığını düşündm ama 3.gün gece uyandığımda göğüslerim çeşme gibi akıodu çok şükür..bütün annelere tavsiye ederim..hepimizi bol bol sütlü günler sevgili anneler:))

Bana yan etki yapti arkadaslar inşallah kullanan arkadaslara yapma gogsume diken batiyordu adeta cocugu emzirirken bile gogus uclarin diken diken di. Benimde sutum azdi 40 m doldu sutum cogaldi ve tabikide gunde 3 litre su direk su demiyelim 1 litre su 1 litre komposto ayran meyvesuyu 1 litrede sulu etli yemek ve süt insallah butun annelerin sutu olur

Merhaba ben de yeni dogim yaptim sezeryan oldu bebegim 8 günlük ama sutum cok az geliyor her kafadan ses çıkıyor gunde 3lt su içiyorum komposto 1bardk ve incir helva hurma hepsini yiyorum ama bi sagista 20cc süt çıkıyo sadece :KK43:öneriniz nedir kızlar

Merhaba ben de yeni dogim yaptim sezeryan oldu bebegim 8 günlük ama sutum cok az geliyor her kafadan ses çıkıyor gunde 3lt su içiyorum komposto 1bardk ve incir helva hurma hepsini yiyorum ama bi sagista 20cc süt çıkıyo sadece :KK43:öneriniz nedir kızlar
Canim rezene iç hem süt yapiyo hemde bebegin gazina iyi geliyo

Kimseye kulak asma. Bol bol emzir ve sıvı tüket. Ben de sezaryenden sonra 3 4 gün sutum hiç gelmedi. Bu nedenle lohusaligim cok kotu gecti.Yavaş yavaş inecek süt merak etme. Benim sütümü humana stil tea ve milk plus cogaltmisti. Denemenin tavsiye ederim

Bende 8 gün oldu sezeryan oldum süt gelmiyor psikolojim bozuldu sezeryan kötü geçti yetmedi süt gelmedi üstüne yavrum sarılık oldu emzirmekten kızımın ağzı dudagi balon oldu benim göğüs uçları yara oldu sürekli kanıyor bitku çayı süt su promalt li içecekler herseyi denedim yok gelmiyor kızlar bildiginiz ne varsa söyleyin uygulayayim

Bende 8 gün oldu sezeryan oldum süt gelmiyor psikolojim bozuldu sezeryan kötü geçti yetmedi süt gelmedi üstüne yavrum saoluyirlık oldu emzirmekten kızımın ağzı dudagi balon oldu benim göğüs uçları yara oldu sürekli kanıyor bitku çayı süt su promalt li içecekler herseyi denedim yok gelmiyor kızlar bildiginiz ne varsa söyleyin uygulayayim

Oncelikle meme uçlarında için kalkan kullanıyor musun? Avent in meme kalklanlarini kullanabilirsin iyileşme sürecini hizlandiracak. Bu sürede kendini bu kadar hirpalama. Bebeğinin sarılığı için güzel beslenmesi lazım şu an için emmesi zor ise formül mama deneyebilirsin. Sütün randimanli gelmeye başlaması 10 15 günü bulabiliyor. Yine de bol sıvı tüket. Asla moralini bozma hepimiz geçtik o yollardan. Bebegin ve senin için en güzeli yüksek Moral. O süt bir şekilde geliyor. Ama stres yaparsan zorlanmaya devam edeceksin. Biraz uyu ve dinlen. Daha sonra düzenli ve guzel beslenmeye gayret et. Gerisi gelecek. Bebegin henüz çok küçük olduğu için memeyi doğru kavrayamiyor. Bu sebeple de yara oluyor. Bebeğinin ağzına memenin kahverengi bölgesini de kavramasıni saglayarak emzirmeye gayret et.

Benim kuzen katır kutur taze soğan yerdi hemde her öğün hiç öyle ilaç bilmem ne kullanmadı ha bu arada bol bol da emzirdi kafasını bulandırmadı..demem o ki doğal yöntemlere aynen devam arkadaşım.

rezeneyi tavsiye ederim süt yapıo hemde beneğin gaz sancısını alıyor benim ilk üç gün sütüm olmadı bende kırmızı helva yedim maşallah sütüm doldu taştı kırmızı süt helvası diyorlar süt kanalını açıyormuş bende işe yaradı umarım sendede yarar

Lactamilin yeni bitki çayıda çok güzel süt yapıyor ve çocuğun gazına iyi geliyor öneririm

Benim kuzen katır kutur taze soğan yerdi hemde her öğün hiç öyle ilaç bilmem ne kullanmadı ha bu arada bol bol da emzirdi kafasını bulandırmadı..demem o ki doğal yöntemlere aynen devam arkadaşım.
Kayinvalidem bana sogan ve bulgurpilavi bol süt yapar ama ikiside gaz yapar dedi kafam karismisti ama acikcasi denemedim cünkü oglum zaten emmek istemedi.

Kayinvalidem bana sogan ve bulgurpilavi bol süt yapar ama ikiside gaz yapar dedi kafam karismisti ama acikcasi denemedim cünkü oglum zaten emmek istemedi.[/QUOTE
Hala emme yaşımdamı bebeğiniz bilmiyorum ama eğer bebeğiniz kolik değilse gaz azıcık masajla,güzel bi banyoyla çıkıyor taze soğanı herkese öneriyorum bulgur pilavını bilemedim ama- ve emzirmeye çalışın neden emmek istemedi acaba ?

10 ayini bitirdi gazini kendi cikariyo artik cok sükür.
Mememi agzina aldimi ici büyüyodu istemiyodu bende cok zorlamadan hazir mama verdim 2 hafta denedim sadece emzirmeyi olmadi biraktim.
Simdi yine hamileyim 5 aylik bu defa kiz bakalim nolcak ama sogani denicem kesinlikle

10 ayini bitirdi gazini kendi cikariyo artik cok sükür.
Mememi agzina aldimi ici büyüyodu istemiyodu bende cok zorlamadan hazir mama verdim 2 hafta denedim sadece emzirmeyi olmadi biraktim.
Simdi yine hamileyim 5 aylik bu defa kiz bakalim nolcak ama sogani denicem kesinlikle
üzüldüm açıkçası mama verme yoluna girmene iyisimi her iki durumada hazırlıklı ol bu kez ve süt sağma aleti al bi tane eğer bu bebeğinde emmek istemezse sağar biberonla verirsin en azından kendi sütün ve taze soğan konusunda bayağı ısrarcıyım :)
hayırlı uğurlu olsun gebeliğin sağlıkla kucakla inşallah :))

Hurma promalt taze ve kuru soğan bol su üç öğün yemek yemek çünkü yemek olmadan ne kadarda su vs içseniz süt azalıyor bulgur pilavı benim sütümü çok arttırıyordu ama artık hiç fayda etmiyor aklıma gelirse yazarım yine sürekli emzirin

üzüldüm açıkçası mama verme yoluna girmene iyisimi her iki durumada hazırlıklı ol bu kez ve süt sağma aleti al bi tane eğer bu bebeğinde emmek istemezse sağar biberonla verirsin en azından kendi sütün ve taze soğan konusunda bayağı ısrarcıyım :)
hayırlı uğurlu olsun gebeliğin sağlıkla kucakla inşallah :))

Sagma aleytiyle zaten iki hafta idare ettim cünkü mememi hep verdim hep denedim almayinca ac kalmasin diye sagdim ama istemedi her ikisinide

X