Anne sütü arttırma

baharta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2023
6
3
29
Merhaba, 23 günlük bir bebeğim var doğduğu günden beri mama veriyorum. Doğumdan hemen sonra hızlı kilo kaybettiği için doktor 2 saatte bir 30 cc ile 1 gün besle dedi 1 gün sonunda kilo almaya başlamıştı sütün gelene kadar önce emzir sonra mama ver dedi şimdi gündüzleri sadece emziriyorum geceleri 3-4 kez 30 cc mama veriyorum. Makineyle sağım yapınca emzirme sonrası 20 cc zar zor çıkıyor. Ne yedim ne içtimse artmıyor bu süt bebeğimi doyurabilsem mamayı bırakıcam ama olmuyor arttırabilen mamayı bırakan oldu mu acaba

Merhaba, 23 günlük bir bebeğim var doğduğu günden beri mama veriyorum. Doğumdan hemen sonra hızlı kilo kaybettiği için doktor 2 saatte bir 30 cc ile 1 gün besle dedi 1 gün sonunda kilo almaya başlamıştı sütün gelene kadar önce emzir sonra mama ver dedi şimdi gündüzleri sadece emziriyorum geceleri 3-4 kez 30 cc mama veriyorum. Makineyle sağım yapınca emzirme sonrası 20 cc zar zor çıkıyor. Ne yedim ne içtimse artmıyor bu süt bebeğimi doyurabilsem mamayı bırakıcam ama olmuyor arttırabilen mamayı bırakan oldu mu acaba
Sters sütü azaltir bir kere o durumdan kurtul. Süt arttirici caylar tuketebilirsin. Bol sebze tüket az az da olsa birakma emzir illa gelir. Dogumdan sonra belki 2 saat emziremedim ama şükür geldi sutum vazgecmeeee

Bol su
Yeşillik
Hurma
Helva
Dut kurusunu kaynatiyorlar (hic denemedim)
H*mana çay vardı artik ulkeye girmiyor, m*msel var
Ebeb*kte satılan galact*co damla (en son bunu aldim benimkini kesinlikle arttirdi)
S*lgar brew*rs yeast (burada okudum hic denemedim çok arttirdigini söylüyorlar)

Hayırli olsun Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin inşallah.
İlk önce bebeğini bol bol emzir .gündüz 1.5-2 saatte bir gece 2-3saatte bir emzir. emzirme sonunda takviye mamani ver biberon kullanma kaşık biberonlar var onla ver daha iyi olur red yaşamazsın.
Sonra sağım yap 15 er dk iki memeyi. Bu aşamada süt çıkmasını beklemiyoruz zaten emmiş oluyor bebeğin. Amacımız talep oluşturmak beyne daha çok süt uret sinyali vermek. Gündüz 3-4 kere gecede 2-3 sagim yap mutlaka.
Ve en önemlisi gece emzirmelerini atlama. Sütünün artmasini ve çoğalması gece emzirmeleri sayesinde olur. en besleyici süt gece salgilanir ayrıca uyku hormonunuda gece sütünden bebeğe geçer. gece emzirme mutlaka yapılıp gene takviyeni verip sağım yap. Bir süre sonra kilo alımındaki artışa göre önce mamanin CC miktarını yavaş yavaş da öğün miktarini azaltıp mamayı birakabilirsin. Fakat bunlar bebeğin kilo alımına göre takiple yapmalısın. Bol su iç 3 litre mutlaka. Stres yapma mutlaka sütun artar. Unutma verdiğin mama kadar sütun eksik memende pat diye birakamazsin. Sagimla arttırıp emzirme süresini uzatıp mamayi azalttiginda başaracaksınız. Sık sık emzir nekadar talep okadar üretim demek. Yediklerimiz yüzde 5 etkiler süt üretimini önemli olan stressiz bebeğini sar sarmala öp okşa emzirirken . sagarken de yaninda sağ bakarak. Ben böyle başardım.

Son düzenleme:
X