Anne sütü nasıl artar

arasgamze

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2024
3
2
29
Merhaba arkadaşlar bebeğim 11 ay 15 günlük. Doğumdan beri eşim ve etrafımdaki insanlarla bazı problemler yaşadım 3 günlük bebeğim yoğun bakıma kaldırıldı. Ve bir çok problem benim sütüm haliyle azaldı ama kesilmedi. Bebeğime mama vs başlandı ama çok problem yaşıyorum şuan da emziriyorum ancak mama takviyesi alıyor bebeğim 1 yaşına girmek üzere sizce bu saatten sonra sütü arttırmanın bir yolu var mı? Sütü kesilip geri gelen vs falan çok duydum yaşayan ya da bilen varsa allah rızası için yardım etsin? Sizce çabalamalı mıyım yoksa vazgeçip tamamen mamaya mı dönmeliyim? Bu aydan sonra sütüm artar mı yardım edin 😫🙏🙏💓

Bebeğinizi gulegule büyütün insallah :)
Bence aile hekiminize ve bağlı olduğunuz sağlık ocağı ebenize bir danışın öncelikle tavsiyem bu..

Süt arttircak özel damlalar var diye biliyorm bende kullanmıştım ilk bir hafta felan..

Ama bence pes etmeyin .bulgur pilavı sarımsak bol su bunlarin sütü arttirdigina inanıyorum.sakin pes etmeyin .
Hatta annemin bir tarifi var bana yapmıştı .yarın öğrenip hemen size özelinize yazarım :)

benim.bebegim 15 aylik hala emiziryorum.sutum azaldigi zamanlar cok.oldu bazen kesildi ama.geri geldi. her gun rezene cayi ic sabah aksam alerji falan yoksa sut ic cok cok sut getiriyo. dut kurusu ceviz hurmada cok sut yapiyo. benim.bebegim.alerjik oldugu icin ceviz sut bicok.sey yasak bama ama hurmayla dutla rezene cayiyla cok sut oluyo

Hepsini yiyip içiyorum yaparım da yeter ki faydası olsun kendi kendimi çok suçluyorum ama kolay şeyler yaşamadım da. 1 yaşına geldi inşallah artar sütüm Saajan Saajan P peRrieR01
kendini suclama bende kolay seyler yasamadigim.icin surekli sutum.kaciyodu. ama.dediklerimi.yap.bak.sutun.cogalacak.mizda.sut yapiyo.gece.iki.tane.ne.zaman.yesem.simdi .bile.memeden.sut.akiyo.ALLAH SUTUNU BOL BEBEGİNİDE SAGLİKLİ VE HUZURLU ETSİN

Bebeğinizi gulegule büyütün insallah :)
Bence aile hekiminize ve bağlı olduğunuz sağlık ocağı ebenize bir danışın öncelikle tavsiyem bu..

Süt arttircak özel damlalar var diye biliyorm bende kullanmıştım ilk bir hafta felan..

Ama bence pes etmeyin .bulgur pilavı sarımsak bol su bunlarin sütü arttirdigina inanıyorum.sakin pes etmeyin .
Hatta annemin bir tarifi var bana yapmıştı .yarın öğrenip hemen size özelinize yazarım :)
Bana da yazın lütfenn

yani standart tavsiyeler bu saatten sonra işe yarar ama çok değil.
İlaç içmeyi düşünürsen doktoruna sorabilirsin. Benim de alerji diyeti mama başlanması bebeğin iyi emmemesi benim yorulup emzirmeyi azaltmam gibi sebeplerle sütüm azaldı. Sonra çok kötü hissettim çok vicdan azabı çektim. Doktorum bana ilaç önerdi. Başladım ve oldukça farketti.
İlaç dışında solgar bira mayası
Boza
Bol soğanlı bulgur pilavı
Soğanlı börülce salatası
Düzenli ve protein ağırlıklı yemek yemek bende fayda edenler.
Hastane tipi pompa kiraladım her akşam otururken power pumping yaptım. Kolay gelsin şimdiden 🥹

Merhaba arkadaşlar bebeğim 11 ay 15 günlük. Doğumdan beri eşim ve etrafımdaki insanlarla bazı problemler yaşadım 3 günlük bebeğim yoğun bakıma kaldırıldı. Ve bir çok problem benim sütüm haliyle azaldı ama kesilmedi. Bebeğime mama vs başlandı ama çok problem yaşıyorum şuan da emziriyorum ancak mama takviyesi alıyor bebeğim 1 yaşına girmek üzere sizce bu saatten sonra sütü arttırmanın bir yolu var mı? Sütü kesilip geri gelen vs falan çok duydum yaşayan ya da bilen varsa allah rızası için yardım etsin? Sizce çabalamalı mıyım yoksa vazgeçip tamamen mamaya mı dönmeliyim? Bu aydan sonra sütüm artar mı yardım edin 😫🙏🙏💓
Benimde öyle oldu tam 3 günlükken yoğun bakima alindi tahin helvası iyi geliyo solgar brewers arttiriyo biraz ama bol su ile beraber,rezene çayı, dut suyu, ve bebek emdikten sonra sağmak

X