Anne tarafından rededilen yavru kedi.

portakalsuyuu

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2013
694
1.124
Yine ban yiyecem ama konuyu evcil hayvanlar kısmına açmış olsamda için rahat etmedi çünkü burası daha yoğun bir yer o yüzden lütfen mune konuyu taşıma beni banlasan bile burdaki yorumları görebilirim o yüzden lütfen konuyu taşıma

Merhaba bahçemizde doğum yapmış bi kedi ailesi var anne ile birlikte 6 kedi biri bu sabah ölmüş 😥 bi baktım 3 kedi var ben evimde kalan et yemeklerini biriktirip kedilere veririm konteynırın oraya bu gün yine indim bi baktım ki bahçedeki yavruların aylarında mobil bi kedi zaten diğer yavrularada benziyor ama yağmurdan ıslanmış ve konteynr kenarında olduğundan çöp kokmuş çöpe düşmüş olabilir gittiğimde çöpçüler çöpleri atmıştı konteynırlar temizdi bu yavru da elektirik panosunun üstündeydi oraya kendiliğinden çıkması imkansız zaten çok bitkin görünüyordu muhtemelen annesinin peşinden gidip çöpe düşmüş. Belediye gorevlileride onu oraya koymuş. Ben bunu alıp ailesinin yanına geri getirdim. kokusunun değiştiğini biliyordum ama bir ihtimal belki anne kabul eder tekrar diye ama kabul etmedi yavrular anneyi emerken buda yelteniyor ama anne kedi bunu dövüyor bu da uzaktan onları izliyor. Çok üzülüyorum evde 2 kedim var ikiside anneleri tarafından terk edilen kedilerdi ve o zaman ailenle kaldığım için nöbete gittiğim gecelerde annem bakıyordu şimdi alamam da eve nasıl yapsam da yavruyu annesine kabullendirsem diye düşünüyorum. Lütfen bi fikir verin onu öyle yetim gibi gördükçe canım acıyo biseyler koyuyorum önüne şükür yiyo ama annesine bir bakışı var oturup ağlıyorum

Veterinere bırakma gibi bir durum oluyor mu? Çok bilmiyorum

Merhaba eger eldivenle diğer yavru kedilere iyice bir surterseniz kaosu ona da gecer bi yerde izlemiştim ise yaramisti yavrum ya nasil yasar anasız 😪 lütfen birakmayin

Maalesef oluyor bu şekilde redler.
Diğer yavruların kokusunu bu kediye sürtebilirsşniz. Ne kadar his olarak acı da olsa. Yada civarda başka anne kedi varsa onun yavrularına sürtüp kokusu geçerek verebilirsiniz.eğer yemek yemek için küçükse bir biberon yada sırınga ile bebek maması verebilirsiniz.

Yavruyu sıcak tutmak çok önemli , Toz halinde kedi sütü satılıyor onu hazırlayıp şırıngayla verebilirsiniz. Bir de çişlerini yapmaları için annesi yalıyor sanırım siz pamukla uyarıcı olmazsanız yapamayabilir.

sahiplenen biri çıkana kadar en azından... 😔

Son düzenleme:
Eğer çok kirlenmiş ve çok çöp kokusu geçmişse üstüne öncelikle kediyi ıslak pamukla güzelce silip temizleyin. Özellikle gözlerini temizleyin ki anne yalamadığından gözlerini mikrop kapıp kör olmasın hayvan. Tuvaletini yapabiliyor mu ? Yapamıyorsa ona da yardımcı olmanız lazım. Gerçi daha önce yavru kedi bakmışsınız biliyorsunuzdur muhtemelen. Kediyi biraz temizledikten sonra diğer yavrulara sürtün baya bi sürtün hepsine sürtün mümkünse . Sonra bırakın bakalım annenin yanına ama bunu siz eldivenle yapın ki sizin kokunuz geçmesin. Geri kalanda eğer kabullenmezse bir şekilde yavru kedi mamalarıyla fln bakabildiğiniz kadar bişiler yapmaya çalışın Allah razı olsun🙏

Daha çok üye tarafından okunup yorumlanmasını istediğiniz konuları bdvde açmak yerine, içeriğe uygun bölümlerde açıp linkini duvarınıza yapıştırmanız gerekir, böyle yaptığınız takdirde link ana sayfada görüneceğinden üyelerin dikkati çekecektir.

Yavruya gelince, çöp kokması annesinin reddetmesine sebep değildir, hayvanlar bizden çok daha iyi koku alır ve ne kokarsa koksun yavrularının kokusunu bilir tanırlar.

Yavrunun o anneye ait olduğuna emin misiniz? Bizim burada tek bir erkek kediden yavrulamış en az 5 kedi var ve yavruların hepsi birbirine benziyor, lakin anne kediler yavrularını kokularından ayırt ettiğinden bebeklerini karıştırmıyorlar.

Yavru kesinlikle yanına götürdüğünüz anneye aitse ve ne yaparsanız yapın yavruyu reddediyorsa bunun birkaç sebebi olabilir.
1- yavru hastadır, anne diğer yavrularını korumak için bu yavruyu uzaklaştırmıştır.
2-yavru diğerlerine göre daha gürbüzdür, diğer yavrularını besleyebilmek için gürbüz olanı uzaklaştırmıştır.
3-sütü yetersizdir, bu durumda anne 1 veya birkaç yavruyu reddeder, ki başlangıçta 5 yavru varmış biri ölmüş, yetersiz beslenmeden mi öldü yoksa hastalıktan mı bilmiyorsunuz.

Bu durumda anne kediyi biraz daha zorlayın ama hala yavruyu kabul etmezse kabul ettirmeye uğraşmayın çünkü diğer yavrularını da terk edip kaçar.
Bebek kendi kendine tuvaletini yapabiliyor mu? Kendi beslenmesini sağlayabiliyor mu?
Evinize alamıyorsunuz sanırım, o zaman size tavsiyem sahiplendirmeye çalışın, bağlı bulunduğunuz ilçenin hayvanları koruma derneğiyle irtibata geçin, bu yavrunun bundan başka çaresi yok gibi görünüyor :KK43:

X