Davranış Bozuklukları Anneler Dikkat!!!

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

yxuxrexgxim rehin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2007
100
0
Merhaba bayanlar
Çoğunuz Yaramazmı yoksa Hiperaktif mi?
benim kızım altı yaşında;ama çok yaramaz,çok çabuk sıkılyo herşeyden,paylaşmayı sevmiyo ama kendini rahatlıkla ifade edebiliyor.Çevremdeki insanlar neden senin kızın böyle çok yaramaz diyip duruyorlardı.Ben bu duruma çok üzülüyodum.Çünkü ne desem ne anlatsam beni dinlemiyodu kızım bir gün arkadaşım bize geldi kızımı biraz takip ettikten sonra dediki;senin kızın hiperaktifmi acaba dedi.Bende bilmiyorum ki olsa ne olur dedim;bana bir doktor önerdi ve kızımı götürdüm.Evet kızım hiperaktifmiş ama tabi bu sonucu almak hiçde kolay olmadı bir hafta gidip geldik doktora ama ilaç tedavisi uygulanacak kadar değilmiş fakat çok sabırlı olmam gerekiyomuş.Bu yıl anaokuluna başlıyacak ve çok endişeliyim.Bu konuda bilgisi olan ve önerileri olan bayanlar bana yazarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

yazhu9.png
üzüldüm kızlar hiçmi hiperaktif çocuğa sahip olan yok tüh yaa bende sizden gelen önerileri bekliyorum

allah kolaylık versin canım bizim bi akrabanın çocuğu hiperaktif ti ama çok aşırı değil ana okulu tavsiye etti doktoru ilacı çocuğa değil anneye verdi sakinleştirici

:1no2:
Merhaba bayanlar
benim kızım altı yaşında;ama çok yaramaz,çok çabuk sıkılyo herşeyden,paylaşmayı sevmiyo ama kendini rahatlıkla ifade edebiliyor.Çevremdeki insanlar neden senin kızın böyle çok yaramaz diyip duruyorlardı.Ben bu duruma çok üzülüyodum.Çünkü ne desem ne anlatsam beni dinlemiyodu kızım bir gün arkadaşım bize geldi kızımı biraz takip ettikten sonra dediki;senin kızın hiperaktifmi acaba dedi.Bende bilmiyorum ki olsa ne olur dedim;bana bir doktor önerdi ve kızımı götürdüm.Evet kızım hiperaktifmiş ama tabi bu sonucu almak hiçde kolay olmadı bir hafta gidip geldik doktora ama ilaç tedavisi uygulanacak kadar değilmiş fakat çok sabırlı olmam gerekiyomuş.Bu yıl anaokuluna başlıyacak ve çok endişeliyim.Bu konuda bilgisi olan ve önerileri olan bayanlar bana yazarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

herkesin kandili mübarek olsun.

Merhaba bayanlar
Merhaba güzelim bende de var bir tane herşeyden çok çabuk sıkılıyr kreşe gidiyor ordanda sıkılmış aslında hiç bir yaramazlığı yok ama çocuğumda bir memnuniyetsizlik var ,şimdi biraz biraz paylaşmayı öğreniyor 3,5 yaşında olmasına rağmen bir çok şeyi çok çabuk kavrayıp anlayabilen bir çocuk ama gel gelelim söylediğim ve yapması gereken şeyleri hiç yapmayıp beni çıldırtıyor mesele sabahları el yüz yıkayalım dediğim zaman,veya üzeri ince ise hırka giymesi veya sofraya gelme konusunda acayip iddalaşıyor benimle bunlar geçicimi çok meerak ediyorum:çok üzgünüm:Canım sanada kolay gelsin Allah sabırlar versin dilerim sorunları aşarsınız:1hug:SEVGİLER

Allah kolaylık ve sabır versin canım çok zor işimiz boşuna denmemiş cennet annelerinin ayağı altındadır diye sakin olmaya çalışacaksın başka yapılabilecek bir şey yok yoksa kendini yıpratırsın

X