anneler lütfen acil yardım !!!!!!!

ameron

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
647
171
33
merhaba arkadaşlar ... 5 aylık bir yiğenim var 2 gündür ateşi 38 dereceden aşağı düşmüyor ... bugün doktora gittiler , doktor orta kulak iltihabı demiş antibiyotik vermiş .. kullandılar ama ateş hala yüksek .. biraz evvel konuştum 38.9 a kadar çıkmış ılık duş aldırmış biraz dştü dedi ... doktor ; öksürük , ishal , kusma olursa hemen getir demiş ...şimdi hfif bi öksürük varmış çocukta ... şimdi antibiyotik kullanıyorlar ya gece fitil koymayı düşünüyor ablam .. böyle bir durumla karşılaşan anneler var mı ... akşam fitil koysak çocuk için zararlı olur mu ... lütfen acil yardım edin bize :KK43:

merhaba arkadaşlar ... 5 aylık bir yiğenim var 2 gündür ateşi 38 dereceden aşağı düşmüyor ... bugün doktora gittiler , doktor orta kulak iltihabı demiş antibiyotik vermiş .. kullandılar ama ateş hala yüksek .. biraz evvel konuştum 38.9 a kadar çıkmış ılık duş aldırmış biraz dştü dedi ... doktor ; öksürük , ishal , kusma olursa hemen getir demiş ...şimdi hfif bi öksürük varmış çocukta ... şimdi antibiyotik kullanıyorlar ya gece fitil koymayı düşünüyor ablam .. böyle bir durumla karşılaşan anneler var mı ... akşam fitil koysak çocuk için zararlı olur mu ... lütfen acil yardım edin bize :KK43:

Doktorla tekrar görüşün ateşi düşmüyor diye ama bildiğim kadarıyla bebeklerin ateşi iltihap iyileşne kadar düşüp çıktığı......

Fitil niye zararli olsun ki.ben kizim a verirdim doktor vermisti ates dusurucu diye.6 saatte koruyordu.yinede beklerdim ama rahat uyurdu kuzum.
Bana gore en iyi ates dusurucudur fitil...kuzuyada cok gecmis olsun.

Fitil niye zararli olsun ki.ben kizim a verirdim doktor vermisti ates dusurucu diye.6 saatte koruyordu.yinede beklerdim ama rahat uyurdu kuzum.
Bana gore en iyi ates dusurucudur fitil...kuzuyada cok gecmis olsun.

antibiyotik kullanıyor ama fitil bi zarar vermez demi :KK43: teşekkür ederim

canım benim orta kulak iltihabına sebep olan mikroorganizmalar menenjit ya da beyin apsesine yol açabilir bu noktada çok dikkatli olun ve titreme aşamasında ateşini düşürmeye çalışmamalısınız diye biliyorum...çok çok geçmiş olsun

Ben çocuklarımın ateşi için hep fitil artı şurup verdim nurofen in bebekler için şurubu fitilde perdelon hiç şaşmaz hemen ateş düşüyor korkma ve sakin ol hiç düşmez ise direk hastaneye götür canım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

antibiyotik kullanıyor ama fitil bi zarar vermez demi :KK43: teşekkür ederim

bazı ilaçlar birbirlerinin etkisini artırır bazıları azaltır bu açıdan antibiyotik kullanıyor fitil de verirseniz etkileşime girip farklı sonuçlara sebep olabilir ayrıca bebek olduğu için sonuç daha da ağır olur ...fitili dr mu verdi size ... siz kendiniz kullanmaya karar verdiyseniz bence kullanmamalısınız ve zaman kaybetmeden acile gitmelisiniz

Antibiyotik hemen etki etmez , yaklaşık 48 saati bulur ateşin düşmesi
Eğer öksürük başlarsa getirin dediyse götürün doktora, yada telefon edin.
Bebek epey küçük, eğer doktor verdiyse fitil kullanabilirsiniz tabiki
Düzenli ateş takibi ve ılık kompres yapmakta fayda var
Bebekler ateşe dayanıklıdır ama yinede yüksek ateşte havale de geçirme ihtimalleri de var
Kulak iltihabı zor atlatılan enfeksiyonlardan biridir
Umarım çabucak atlatır yavru

Antibiyotik hemen etki etmez , yaklaşık 48 saati bulur ateşin düşmesi
Eğer öksürük başlarsa getirin dediyse götürün doktora, yada telefon edin.
Bebek epey küçük, eğer doktor verdiyse fitil kullanabilirsiniz tabiki
Düzenli ateş takibi ve ılık kompres yapmakta fayda var
Bebekler ateşe dayanıklıdır ama yinede yüksek ateşte havale de geçirme ihtimalleri de var
Kulak iltihabı zor atlatılan enfeksiyonlardan biridir
Umarım çabucak atlatır yavru

inşallah .. teşekkür ederim herkese

herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar .... çıkmam gerek maalesef inşallah iyieşir kuzum ... allah rızası için duanızı eksik etmeyin ....

Merhaba,öncelikle cok gecmiş olsun bildiğim kadarıyla sorunuzu cevaplayayım bebeğinizi fazla giydirmeyin duş aldırmışsınız benimde oğlum ateşlenince hemen ılık bir duş aldırırım ayrıca parasetemol tarzı ateş düşürücü şuruplardan iki farklı şurubu 4 yada 6 saat arayla dönüşümlü olarak veriyorum fitilde verebilirsiniz bir zararı olacağını düşünmüyorum sadece verdiğiniz saatlere dikkat edin dozu fazla gelmesin.yegeninizin ateşi 24 saatten fazla devam ederse doktorunuza tekrar danışın umarım yeğeniniz hemen iyi olur.

Brbegin yasi biraz küçük ama zaten uduttugunde ates 2 veya 3 gun surer hastalığın siddetine gore bu normal korkmayin fitil hic kullanmadim ama cogu arkadaşım kullanıyor etkili hir ates dusurucu

Korkutmak istemem sizi ama eşimin de küçükken başından böyle birşey geçmiş
ve menenjit geçirmiş, şükür atlatmış.
Doktorlar ateşini düşürüyormuş ama tekrar yükseliyormuş, kayınpederim en sonunda
doktorla kavga derecesine gelince, menenjit olduğu çıkmış ortaya.
Bir kulağında duyma kaybı var.
Ateşinin ve diğer belirtilerin takibini sık sık yapsın ablanız, ısrarla düşmeyen ateş
iyi değil, gerekirse başka bir doktora götürsünler düşmezse.

Son düzenleme:
antibiyotik hemen etki etmez ama anibiyotiğin yanında 8 saatte bir ya fitil ya ibufen kullandırıyor doktorumuz birkaç gün içine düzene girer inşaallah

biraz düşmüş arkadaşlar ama yükselme olasılığı var dua edin lütfen

Çok geçmiş olsun,

Ateşinin düşmesine sevindim tekrar çıkmaması için üzerini giydirmeyin atletle falan kalsın. Üzerini de örtmeyin. Uyurken ateş daha hızlı yükselir. Ateşini kontrol altında tutmak için 6 yada 8 saat aralıklarla 1 kere şurup 1 kere fitil şeklinde devam edebilirsiniz. İnatçı ateş değilse korkmayın.

Allah acil şifalar versin en kısa sürede sağlığına kavuşsun kuzucuk.

biraz düşmüş arkadaşlar ama yükselme olasılığı var dua edin lütfen

kızım 6 aylıkken bızde yasadık antıbıyotk ve 4 saat arayla ates duşurucu şurup calpol kullandık.size onerım bolbol ılık suyla eklem yerlerıne kompres yapın.bebegı soysanızda çorabını asla çıkarmayın.gecmış olsun.

X