Çocuk Hastalıkları Anneler lütfen yardımcı olun çok sıkıntıdayım !!!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Teşekkürler ödül yöntemini kitapları bende denedim en son care bir pedagog yardımı alicaz galiba
Bu arada entorogerminanin kabızlığa faydasını gordunuzmu bazı probiyotikler ishale iyi geliyormuş daha bugün başladıkda bizde ise yararmi

Teşekkürler ödül yöntemini kitapları bende denedim en son care bir pedagog yardımı alicaz galiba
Ertelemeyin, çok önemli bir mevzu bu.
Makat çatlağı oluşmuş zaten zamanında, bir de her gün aynı saatte tuvalet rutini oturtmaya çalışın.
O saat gelince bilsin ki tuvalet yapılacak, zaten bebek daha hayatı düzenlidir.
Gerçekten çok üzüldüm, ben 1 ay çektim çocuk 7 24 ağladı, ne uyku ne yemek sürekli ağladı.
Hayatım bitti demiştim, umarım en kısa zamanda çare bulursunuz siz de.

Rica ederim. Son care diye erteleyip cocugunuza iskence etmeyin lütfen. Bir pedagog seans basi 200 tl alacaktir cocugunuzun sagligindan önemli degil
Yok yok kesinlikle paramı hicde önemli değil gittiğim doktorlara fazalisya para döktüm değil 200 lira 5000 lira para verdimeşiminiznini ayarlayıp gidicez inşallah bulunduğum yer ilçe şehre gitmem gerekiyor kendimizi ayarlayıp ilk isimiz o olucak teşekkürler

Bu arada entorogerminanin kabızlığa faydasını gordunuzmu bazı probiyotikler ishale iyi geliyormuş daha bugün başladıkda bizde ise yararmi
Yarar, yarıyor.
İshalde de kabızlıkta da yarıyor, düzenleme yapıyor.
Yoğurt yapıyorsanız onu da probiyotikli yapabilirsiniz.
Dediğim gibi kuru kayısı ya da püresi, kırmızı renkli meyve hoşafları, salatalık, bol su tüketimini de ihmal etmeyin.
Yemeklerini zeytinyağı ile yapın, her türlü kabız yapabilecek besinden kaçının.
Zoraki yiyorsa bile örneğin makarna, bol tereyağlı domates soslu yapın.

Cevabınız için teşekkürler

Ben onuda düşündüm ama yaşından dolayı küçük diye gitmedim sanırım gitmemiz gerekiyor son raddeye geldik artik
Hanimefendi bir cerraha cocugunuzun bagirsaklarini temizletecek kadar zor durumdasiniz, cocugunuz 10 gunde bir kaka yapiyor ve siz pedagog’un anlayamayacagini dusunup ilk gitmeniz gereken yere son care gidecegiz diyorsunuz 🤦🏼‍♀️

Ertelemeyin, çok önemli bir mevzu bu.
Makat çatlağı oluşmuş zaten zamanında, bir de her gün aynı saatte tuvalet rutini oturtmaya çalışın.
O saat gelince bilsin ki tuvalet yapılacak, zaten bebek daha hayatı düzenlidir.
Gerçekten çok üzüldüm, ben 1 ay çektim çocuk 7 24 ağladı, ne uyku ne yemek sürekli ağladı.
Hayatım bitti demiştim, umarım en kısa zamanda çare bulursunuz siz de.
Ben maffoldum 1,5 yıldır hem kendini hem bizi maffetti

Yarar, yarıyor.
İshalde de kabızlıkta da yarıyor, düzenleme yapıyor.
Yoğurt yapıyorsanız onu da probiyotikli yapabilirsiniz.
Dediğim gibi kuru kayısı ya da püresi, kırmızı renkli meyve hoşafları, salatalık, bol su tüketimini de ihmal etmeyin.
Yemeklerini zeytinyağı ile yapın, her türlü kabız yapabilecek besinden kaçının.
Zoraki yiyorsa bile örneğin makarna, bol tereyağlı domates soslu yapın.

Salatalikla aramız çok iyi birde hoşaf iciyoruz ama gerçekten bunlar caredegil aylardır demiyorum herşeyi biraktim kabız yapicam kiri yemisler aburcuburlar elma ve salatalıkla günümüz geçiyor tamamiyle bekletiyor psikolojikmen ve iyice bu konuda psikolojisi bozuldu lavman yapa yapa gece uykudan kalkıyor sayikliyor popo krem değil anne popo krem değil anne diye

Hanimefendi bir cerraha cocugunuzun bagirsaklarini temizletecek kadar zor durumdasiniz, cocugunuz 10 gunde bir kaka yapiyor ve siz pedagog’un anlayamayacagini dusunup ilk gitmeniz gereken yere son care gidecegiz diyorsunuz 🤦🏼‍♀️
Yok gidicem son cagre derken kesinlikle son yapamdigim o kaldı onuda yapicam benim etrafımda bir kaç arkadaşım faydası olmuyor diyor gittiğimizde kaldık diye beni dolduruşa getirdiler o yüzden erteledim

2,5 yaşında oğlum var 1yasindan beri kabızlık çekiyoruz aslinda kabızlıkta değil kakadan korkma kaka tutma sorunumuz Sıka bildiği kadar sıkıyor 4,5 günde bir cildirarak bütün apartmanı ayağa kaldırarak kaka çıkarıyordu ve katı cikiyordu gitmedigim doktor gitmedigim hastane kalmadi hiç bir ilaç hiç bir doğal besin fayda etmiyor kakası geldiğinde yapmıyor sıkıyor uykuya veriyor ayaklarını havaya kaldırıyor kakasını gidermek için çeşitli bir çok şeyler yapıyor ve basariyorda bağırsakları iyice bu duruma alışmış tembellesmis bundan 2 ay öncesine kadar boyleydik artık bugünleri arar olduk iki ay önce 10 güne kadar bekletti baktık yapıyor lavmanlar fitiller onlara bile karşı koydu neler denedik geceleri acile taşındık en son çare cerraha gitmemizi söylediler cerraha gitti cerrah belleğe beklete 10 gün boyunca kakasinin taşlaştığını söyledi ve acil mudahale ile çıkartmanız gerektiğini söyledi anestazi altında popo yoluyla parmakla kakaları çıkardılar çok bunalimdayim anneler yardımcı olun derdime derman bulun cerrahın verdiği dupcalok diye bir ilaçla çocuğum sasirilacak dercede iki güne bir kaka yapar oldu çok şükür düzeldi dedim Havalara uçtum Allah'ım bu günleri demi gorecektim dedim tekrar başa sardik 1 ay böyle gitti başa sardık iki haftadır kesinlikle kaka yapmiyor kendiliginden 7 güne kadar tutuyor ve 7 günün sonunda kaka tekrar taslasmasin diye lavman uyguluyoruz iki haftadır iki kere lavmanla kaka yaptı ne olucak böyle nereye kadar hiç bir sağlık sıkıntısı olmadiginida altını çizerek söylüyor bir çok testler araştırmalar yapıldı psikolojikmen popo catlakligi oluşmuş kaka korkusu başlamış diyor doktorlar oturma banyoları kremler yani herşeyi her yolu denedim bir cozum bulamadım kakası çok güzel ir şekilde geliyor ve söylüyor ağzıyla kalan geldi diye gelen kakayi çıkarmamak için evde çeşitli seyler yapıyor ne olur yardımcı olun en son bugün tavsiye üzerine entorogerminaya başladık bir hafta kullanicam inşallah faydası olur sizlerinde başından böyle bir olay geçtim geçtiyse neler yaparak kurtuldunuz bu çıkılmaz durumdan bana yardımcı olun anneler.
Allah kolaylık versin. Üzülerek okudum. İnşallah şifa bulursunuz. Arkadaşımın kızı da aynı durumdaydı. Tutmaktan çatlaklar oluşmuş. Ankara’da cerraha gittiler, o da aynı ilacı kullandı. İshal olduğu için tutamadı, öyle öyle alıştı. İnşallah sizinki de alışacak. Ama her gün konuşun. “İçtiğimiz su çiş olarak aşağıdan çıkar, yendiğimiz yemekler kaka olarak popomuzdan çıkar” diye anlatın. Gün içinde gerekirse defalarca bunu anlatın. Sonra ona sorun. “Bil bakalım içtiğimiz süt çiş mi olur kaka mi?” Yendiğimiz elma çiş mi olur kaka mi?” Diye sohbet edin bol bol. Bunun çok normal olduğunu, herkeste aynı olduğunu anlatın bol bol

Bir de kakayı vücutlarından kopan bir şey sanıyor çocuklar. Öyle olmadığını, yemeklerin dışarı çıktığını anlatın ama ses tonunuz hep yumuşak ve anlayışlı olsun. Çiş yapınca sifona basarken bay bay diye çişe el sallayın. Sonra kakası geldiğini fark ettiğinizde “hadi tuvalete gidelim kakaya bay bay diyelim” deyin. Kendinden çıkan bir parçayla vedalaşmayı öğretirsiniz böylece

Kaka korkusunun temellinde vücudundan bir şey düştü sanıp kaybetme korkusu yatıyor. O yüzden çiş yapınca bay bay demeye alıştırın, güldürün. Biz çişe bay bay dedik diye gülümseyin. Kakası gelince de aynısını yapmayı teklif edin

Hanimefendi bu ortamda kimseyi annelikten vurmam bu ortamda degil hic bi yerde ama bu mesaja kadar çatladım bu artık taşırdı beni hala Galiba diyorsunuz hala son çare arastircam diye gecistiriyorsunuz.
Cocugunuzun 1.5 senedir aynı kiloda olmasi normal degik cok kötü hatta
Pedagoga goturmeden gecirdiginiz her güb onun gelisimi için bir kayıp!!

Teşekkürler inşallah iyileşicez pedagog gitmeyi düşünüyoruz ben ne yaptıysam beceremedim
Hanimefendi bu ortamda kimseyi annelikten vurmam bu ortamda degil hic bi yerde ama bu mesaja kadar çatladım bu artık taşırdı beni hala Galiba diyorsunuz hala son çare arastircam diye gecistiriyorsunuz.
Cocugunuzun 1.5 senedir aynı kiloda olmasi normal degik cok kötü hatta
Pedagoga goturmeden gecirdiginiz her güb onun gelisimi için bir kayıp!!
Yok kesin götürüyoruz hatta randevunuzu bile aldık pedegoğa gittikten sonra seanslarda sonra tekrar buraya yazarım inşallah duzelicez

Teşekkürler inşallah iyileşicez pedagog gitmeyi düşünüyoruz ben ne yaptıysam beceremedim

Yok kesin götürüyoruz hatta randevunuzu bile aldık pedegoğa gittikten sonra seanslarda sonra tekrar buraya yazarım inşallah duzelicez
Şükür..
Iyi bari

Teo’nun kaka kitabı, Kakaloji isimli iki kitap var. Kaka ile ilgili olumlu duygular ediniyor çocuklar okuyarak. Bunlardan faydalanabilirsiniz. Sizin durum psikolojik

X