Annem beni kiskaniyor olabilir mi? Aklima takilanlar

Şefkat iyi eder Annenizi bol doz bol önem verme bol işe yaradığını ciddiye alındığını bilme tabi bunu uygulamak zor denemek ister misiniz o sabır istek varmı sizde bilmem sonuç iyi olabilir o şekilde sizden aldığını size geri verebilir

Yani bende anneyim kızlarımın özgüveni oluşsun diye ne taklalar atıyorum,bunlar çok ağır cümleler bencede.Kendi annemdende bu tarz şeyler hiç duymadım,alın karşınıza bı konuşun ciddi ciddi.Belki düzelir birşeyler
Aslında o böyle dedikçe bana ozguven geldi bilmiyorum inada bağladım belki de . Birsey söylüyor. Hayır çok güzelim burnum çok güzel bak kaydırak gibi gözlerim badem gibi falan diye kendimi savunuyorum ona karşı. Aynaya bakıyorum ve ne kadar da güzelim maşallah bana diyorum.😄😄😂🤣

Sonuna gelmeden tahmin ettim olayı.
Anneniz sizi kendine bağımlı hale getirmek istiyor. Hep yanında durmanız için psikolojinizle oynuyor, yetersiz hissettirmeyi amaçlıyor.
Karşı atak yapmalısınız, bu manipülasyonu yemediğinizi ve farkında olduğunuzu belirtin.
Bence yavaş yavaş farkına varmaya başladı eskisi kadar çok yapmıyor şu sıralar

Annenizin size karşı sözleri ve davranışları normal
Annizle aranızda kaç yaş farkı var?
Çoğunlukla kızlarını kıskanan kadınlar genelde çok genç yaşta anne olan kişiler oluyor. Ben lisedeyken bir arkadaşımızın annesi 34, arkadaşımız 17 yaşındaydı. Kızı benimseyemediği gibi her aldığı kıyafeti kendiside aynısından alır 'bana daha çok yakışıyor sen giyme' diyip kızın o kıyafeti giymesine izin vermezdi. Kıza asla huzur vermezdi.

Annenizin size karşı sözleri ve davranışları normal
Annizle aranızda kaç yaş farkı var?
Çoğunlukla kızlarını kıskanan kadınlar genelde çok genç yaşta anne olan kişiler oluyor. Ben lisedeyken bir arkadaşımızın annesi 34, arkadaşımız 17 yaşındaydı. Kızı benimseyemediği gibi her aldığı kıyafeti kendiside aynısından alır 'bana daha çok yakışıyor sen giyme' diyip kızın o kıyafeti giymesine izin vermezdi. Kıza asla huzur vermezdi.
Ben 19 annem 40 veya 41

Yani benim kızımda bazen abartir bı saçını kurut dedim telefonda arkadaşına gardiyanim emretti sonra ararım dediğini duydum 😂😂Buraya konu açarsa boşuna linç yerim ben....o kadar büyüyorki ergenlikte her şey
Ahshdhshahshshshahahshshahshshsh ya sana kıyamam ne minnoş bi kadınsın allah sana da kızına da sağlıklı uzun ömürler versin 🙃

Annenizin psikolojisi bozuk. İlla ki bi adı vardır bu durumun ama uzman olmadığım için bilemiyorum. Ayyyynı şeyleri hatta kat kat fazlasını annem de yaşattı bana. Onun dolduruşları, laf sokmaları yüzünden eşimden, eşimin ailesinden bile soğudum. Çok geç kabullenebildim annemin sorunlu olduğunu. Araya büyük mesafeler koydum zamanla. Şimdi benimle muhabbet edebilmek için can atıyor ama ben fırsat vermiyorum. Az bişey fazla muhatap olunca yine çıkarıyor yılan dilini. Siz de kendinizi koruyun annenizin bozuk psikolojisinden. Bi profesyonele danışabilirsiniz.

Merhaba . Bugün arkadaşım ile annem hakkında konuştuk. Arkadaşım annen seni kiskaniyor olabilir çıkarırımıni yaptı. Bir de size sorayım istedim . Öncelikle annem önceden bedenim hakkında pek yorum yapmazdı . Ben ne zaman ergenliğe girdim o zaman başladı. Göğüslerin çok büyük, bacakların çok kalın, yuzun çok tombul ,burnun dolma gibi yok saçların çok kabarık vs...
Mezuniyet gününde saçların söyle kabarmış böyle kabarmış falan ..
Bir çocuktan hoşlandım ve bir hevesle fotoğrafını annemle gösterdim. Bana dedi ki o sana bakmaz sen sismansin , yüzünde sivilce var o öyle değil o seni beğenmez dedi. İnsan evladına böyle borsey söyler mi ya . Bir yakınıma demiş ki emily hep beni öpmeye çalışıyor bana sürekli sarılıyor demiş. Bunu iyi anlamda değil de kötü anlamda söylemiş. Yemin ederim ki çok sık sarılmam hatta annemi öptüğümu de hatırlamıyorum. Sınava hazırlanıyorum . Bana diyor ki sen gidemezsin korkarsın ben biliyorum diyor hep . Korkak olduğumu söylüyor ki bence bundan daha doğal hiçbir şey yok.

Mesela zamanında bana soyledigi veya da arkamdan konuştuğu birseyi yüzüne söylüyorum bana diyor ki , ben öyle birsey söylemedim sende iyice kafayı yedin diyor. Kendini hep benimle yaristirma halinde . Ben zayıfım yok benim göğüslerim küçük yok işte yüzüm senin yüzün gibu değil. Dermatoloğa gitmek istediğimde ise iyice kafayı yedin küçükken bende de vardı geçer diyor. Hem zorbalıyor hem de masuma yatıyor .

İnternetten birsey gösteriyorum bu sana olmaz yakışmaz çok dar çok kısa diyor. Gösterdiğim de normal xl sweet . Vallahi anlamıyorum neden böyle yapıyor. Daha sayamadığım niceleri .Babam hakkında bana ben çocuk istiyorum baban yapmıyor istemiyor doktora gitmiyor. Sen gittiğin zaman bana kim bakacak . Beni kim doktora götürecek diyor. 19 yaşındayım. Sürekli böyle şeyler söylüyor. Erkek çocuk istiyormuş ben ona bakmazmısim gelmezmisim. Ondan tiksiniyorum. Dislerinden ellerinden . Böyle tiksindigim için de kendimi çok suçlu hissediyorum .Kokuya da çok taktı . Saclarim8 saldigim zaman saçlarıni topla kokuyor diyor hep . Yahu yeni duştan çıktım ne kokabilir!
Çocuğu kendisine baksın diye yapan anne baba zihniyetinden iğreniyorum artık ! Bana baksın diye çocuk yapmak! bu ülkenin en büyük yetişkin sorunu bu .

Anneniz etrafındaki hemcinslerine karşı nasıl mesela hiç kıyaslamaya gider mi hemcinslerini aşağı çekip kendini yüceltmeye parlatmaya kalkışır mı yakınlarına karşı devamlı mağduru masumu oynar mı
Size söyledikleri kıskançlık ötesi bir durum. Baba tarafından nefret mi ediyor da sizi de o tarafa benzetip nefretini yönlendiriyor
Bunları soruyorum çünkü bu duyguları yaşayan biriyle büyüdüm.

X