Annem boşanmamı istiyor ne yapmalıyım?

Mhendsanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
531
1.029
30
Merhabalar, ben 28 yaşında bi kadınım geçen yıl iş yerimden biri bana olan duygularını açtı bir süre görüştük daha yakından tanıştık ve bende hoşlandım ondan, çocukken geçirdiğim rahatsızlık dolayısıyla çocuğum olmayacaktı ona anlattım bu durumu o da kabul etti ve evlenmek istediğini söyledi evlenmeye karar verdik ama anneme söylemeye çekindim zaten ben özelimi anneme anlatmaya hep çekindim çünki hiç bir zaman kararlarıma saygılı olmadı hep eleştiri hep müdahale,.

Teyzelerim vasıtası ile konu anneme ulaştı ama annem bir türlü ısınmadı eşime boyunu kilosunu sarışınlığını bahane etti hep ve bana layık görmedi onu ama güç bela kabullendi sırf aynı yerde çalışıyor yüz yüze bakıyoruz diye

Eşimin ailesinin 7 yıl kadar önce bir kavgaları olmuş babası ceza almış uzun yıl ama 5 sene kadar yattıktan sonra mahkeme kararı ile dava ertelenmiş ve kayın pederim salınmış dışarı ailelerin tanışma sırasında kötü bir durum yoktu ama iş nişana gelince mahkeme oldu ve bu defa hem babası hem amcaları gene ceza aldı uzun yıllar, ama karara itiraz süreci başladı ve avukatlar çok kısa süre sonra kararın bozulacağını söyledi

Eşim ve annesi nişandan önce anneme olayları anlattılar ama tamamını değil yüzeysel olarak nasılsa karar bozulacak diye, ama karar bir türlü çıkmadı bu şekilde ilerledi herşey annemin ve ailemin kısıtlı bilgisi ile, 3 ay kadar nişanlı kaldım 3 ay ömründen 30 yıl aldı annem her gün burnumdan getirdi ne söz ne nişan, ne alışverişler ne nikah ne ev dizme, annem ısınmadı mı ısınmaz birine ve onu memnun etmek çok zordur, hep fazlasını ister çünkü bir gün bile karşısında durup evlenecem ben seviyorum demedim ama tamm evlenmem de demedim o üzerime geldiköe ağladım, herkese yemin verdirmiş (allah korusun) cenazesine beni istemiyormuş

Biz herşeye rağmen geçen sene kasım ayında evlendik eşim iyi biri ve bana değer veriyordu. Ama ben anneme olayları anlatmadım diye vicdanım hep sızladı çünkü sorular soruyor ama ben cevap veremiyorum Bazen yalan söylemek zorunda kalıyordum, evli olmama rağmen evde ne yemek yaptığımdan eşimin bana aldığı hediyelere kadar heşeye olumsuz yorum yaptı ve bana her fırsataa eşimi de ailesini sevmediğini söylerdi tamm eşimin ailesi de düşüncesiz annem çok ince eler sık dokur çünkü,

Ben 4 gün önce ne varsa anlattım anneme af diledim ama annem aşırı tepki verdi ve beni ve ailemi kandırdılar onlar sende buna izin verdin dedi bi daha beni istemediğini sildiğini söyledi aşırı aşırı sert dille, eşimi de beni de evden kovdu.

Şimdi bana diyorki bırak gel ya ben ya o diyor ben eşimi seviyorum ayrılmak istemiyorım ama annem olmadan da yaşayamam ben hep evlendiğim adamın ailem tarafında sevilip saygı görmesini diledim annemin gurur duyacağı bir evlilik yapmak istedim ama olmadı annem eşimden nefret ediyor zar zor ısınmıştı. Ama bunları duyunca hepten gitti artık annem ömür boyu affetmez affetse bile başıma kakar hep çok uzun oldu kusura bakmayın ama içim çok dolu 😓😓😓

En iyi cevap
Ne kadar olmasa anne yüregi..bastan korkacak tedirgin olacak ama zamanla alışacak. Eger eş tarafından ve ailesi tarafından kötü bir muamele görmüyorsanız ayrilmayin zamana bırakin derim.zaman her derdin ilacı. Anneniz bosan dedikce bu konuda konusmak istemiyorum deyip baska konu acin.israr ederse kapatin telefonu ya da baska odaya gecin. Illa kabullenecek. Bu devirde dogru adami bulmak kolay degil.ama annenizin de gönlünü edin.gorusmeyi kesmeyin küsmeyin.Allah hanenize saadet versin mutluluk versin insAllah 😊 ha bir de kalpleri birbirine ısıtan esmayi çekin. Hergun ya Vedud ya Allah deyin bol bol.Allah annenizin gönlünü sakinletsin evliliginizi kabullensin saygi ve sevgi duysun diye.
E boşanıverin o zaman.
Birileri sizin hayatınızda yargı dağıtabilecek durumda ise zaten kendi isteğinizle bile evlenmemiş olabilirsiniz.
Birileri değil de annem, başka kimsenin ne istediği çok ta sarmaz ama annem farklı işte hayır diyemiyorum ona.

Annem babamın yerine beni koydu hep evde erkek gibi büyüdüm heö maddi heö manevi konularda o boşluğu ben doldurmaya çalıştım bu yüzden anneme karşı gelmedim hiç en ufak bi itirazda da annem üzerime geldikçe geldi bende itiraz etmemeyi seçtim taki evlenene kadar. Onu kaldıramadı zaten benden beklemiyordu. Birde annem şeker hastası en ufak morali bozulsa şeleri 600 e fırlıyor
600 e fırlamaz da firliyosa da bunu kullanmayı iyi öğrenmiş
Hem anneniz 600 gorunsun diye parmağına şeker surmedigini nereden biliyorsunuz ?

eşimin ailesinin borçları var ve eşimde onlara destek olmak zorunda haliyle evimin ihtiyaçlarını genellikle ben karşılıyorum bu yüzden eşim ve ailesi beni paramı yiyormuş bunlar ve bunun gibi zilyon tane sorun varmış bu yüzden

insan kendini yerine koyup empati yapınca, ailesinden birinin gözü önünde can verdiğini görünce bence kimse sakin kalamaz ben dahil.
Üzgünüm ama anneniz haklı. Feci şekilde kandırılıyorsunuz gibi duruyor. Eminim o yaralama olayı anlatıldığı gibi değildir. Ayrıca eşinizin ailesini masum gösterebilmek için bahanelerin arkasına sığınmayın.
Bakın görün annem haklıymış diyeceğiniz günler yakındır. Resmen siz maddi manevi sömürülüyorsunuz ama aşktan gözünüz kör olmuş.

Eşiniz size karşı nasıl, seviyor mu sizi? Sizin onun ailesine, yaşadıklarına saygı duyduğunuz kadar saygı duyuyor mu size ve Annenize?

Değer mi yani bu kadar hengameye? Ona göre karar verin.
Eşim bana karşı çok şefkatli sever sayar, değer verir olabildiğince anlar, ama annrm konusuna gelince annem hep suratı asık hep mutsuz gördüğü için başlarda o da ısınmadı anneme, annemin kendinisini beğenmediğini istemediğini farkediyordu ne kadar da olsa, saygısızlık etmedi anneme ama o da çok ısınamadı

Üzgünüm ama anneniz haklı. Feci şekilde kandırılıyorsunuz gibi duruyor. Eminim o yaralama olayı anlatıldığı gibi değildir. Ayrıca eşinizin ailesini masum gösterebilmek için bahanelerin arkasına sığınmayın.
Bakın görün annem haklıymış diyeceğiniz günler yakındır. Resmen siz maddi manevi sömürülüyorsunuz ama aşktan gözünüz kör olmuş.
Suç kişiseldir. Bir insanın babasının katil, hırsız, dolandırıcı vs. suç işlemiş bir insan olması evladını kötü insan yapmaz. Öyle olsa cezayı suçu işleyene değil bütün aileye verirlerdi.

Ya cok sukur aklibasinda bir yorum geldi. Fena halde kandiriliyor ayni seyi dusunuyorum.

Birileri değil de annem, başka kimsenin ne istediği çok ta sarmaz ama annem farklı işte hayır diyemiyorum ona.
Neden?
Sizi doğurmuş, yetiştirmiş olması isteklerine boyun eğmeniz ve hatta kuklası olmanızı gerektirmiyor ki!
Yanlış anlamayın da evladımın sevdiği ve sevildiği, başka sıkıntılarının olmadığı bir evliliği varsa bırakın aklına fitne sokmayı, daha da perçinlemeye çalışırım ilişkilerini.

Haklısın ama yalan söyleniyor konu sahibine. Kimse durduk yere o kadar ceza almaz.
İnsanlar aile içinde yaşanan her şeyi en ince ayrıntısına kadar tüm şeffaflığıyla bikaç aylık geline anlatmak zorunda değiller ki ama. Ben olsam ben de anlatmazdım.

Ya cok sukur aklibasinda bir yorum geldi. Fena halde kandiriliyor ayni seyi dusunuyorum.
KudrAlobar KudrAlobar yazmış suç kişiseldir diye haklı tabiki ama burada söylenen yalanlar çok fazla bence. Konu sahibi şu anda farkında değil ama eşinin ailesine yaptığı maddi yardımlar gözüne batmaya başlayacak yakında. Annesi normal davranmıyor ona diyeceğim yok ama maalesef haklı olduğu yerler var.

Bakın benim kimseyi masum göstermek gibi niyetim yok, eşim ve çevreden ne duyduysam onu yazdım. Kaldı ki eşimin ailesinin geçmişte böyle bi olay yaşamış olması haklı da haksız da olsalar beni çok ilgilendirmiyor zaten, geçmiş geçmişte kalmış sonuçta ben işin o boyutundayım, pişmanlık konusuna gelşnce haklısınız belki pişman olucam hayatta kimseye tam anlamı ile güvenmiyorum eşimde dahil bu yüzden foruma yazdım ki farklı bakış açıları görebileyim diye belki bir nebze de olsa içimi rahatlatayım diye

Haklısın ama yalan söyleniyor konu sahibine. Kimse durduk yere o kadar ceza almaz.
Ya adam olduren taraf 2 yil yatip cikmis. Kayinpeder 5 yil yatip cikmis. Sonra adam olduren taraf rusvetle 2 yil sonra dosyayi tekrar actirmis ve bu sefer ne hikmetse kayinpedere amcalar da dahil olmus hep birlikte uzun yillar ceza almislar. Buna kim inanir?

İnsanlar aile içinde yaşanan her şeyi en ince ayrıntısına kadar tüm şeffaflığıyla bikaç aylık geline anlatmak zorunda değiller ki ama. Ben olsam ben de anlatmazdım.
Suç var suç var. Adam yaralamak falan hemde ailecek normal insanların karışacağı şeyler değil. Sadece babası olsa anlarımda ailecek ne yaptılar diye düşünmeden edemiyor insan.

KudrAlobar KudrAlobar yazmış suç kişiseldir diye haklı tabiki ama burada söylenen yalanlar çok fazla bence. Konu sahibi şu anda farkında değil ama eşinin ailesine yaptığı maddi yardımlar gözüne batmaya başlayacak yakında. Annesi normal davranmıyor ama ona diyeceğim yok ama maalesef haklı olduğu yerler var.

Buradaki suc kisisellikten cok cikmis. Baba ve amcalarin hepsi ceza almis. Kim kizini boyle bir ailede gormek ister?

X