ANNEM BOŞANMAMI İSTİYOR.

littlestrawberry

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2013
279
251
Merhaba, kaç gündür düşün düşün kafayı yeme noktasına geldim. Annem dünyanın en zor insanı onu mutlu etmek mümkün değil, ona uygun davranmak mümkün değil. Hayatım boyunca beni yönlendirdi benim hiçbir kararıma saygı duymadı ve bir şekilde hep dediğini yaptırdı. Nasıl oluyor anlamıyorum ama beni bir şekilde manipüle ediyor ve ben anlamıyorum ama onun dediğini yapmış buluyorum kendimi. Evliyim yaklaşık 1 buçuk senedir. Bilen bilir eşim okuyor ben çalışıyorum. Ailemle eşim yüzünden mahkemelik bile oldum çünkü eşimden vazgeçeyim diye başkasıyla beni zorla görüştürdüler, o kişi bana kafayı taktı falan o kişi yüzünden babamdan dayak yedim. çok zor zamanlar geçirdim çoook. Bir süre hiç görüşmedik ailemle ve o zaman huzurum vardı. Eşimle çok iyiydik beraber kaliteli vakit geçiriyorduk. Az paramız vardı tek ben çalıştığım için ama huzurumuz da vardı. Eşim bir dönem çalıştı bana destek olabilmek için konser veren bir mekanda fakat sabaha kadar çalıştığı için bünyesi hem okulu hem işi götüremedi ve bir gün acillik oldu ve işi bırakmak zorunda kaldı. Sonra ben beklemediğim bir şekilde hamile kaldım. Çok sevindik falan derken aileme söyledim. Ailem 2 hafta kadar aramadı beni 2 hafta sonra aradılar çağırdılar gittik barıştık her şey çok güzeldi. Ama ben hamile kaldığımı öğrenmeden 1 hafta önce kayınpederimi kaybetmiştik ve şehir dışında olduğu için acele de gitmemiz gerekince uçak masrafalrı falan derken epey maddi olarak açıldık. Ailem sürekli bana maddi durumumuzu soruyor ne kadar borcumuz olduğunu soruyor çocuk geleceği için biraz endişeliler. Bize yardımcı olmak için "her gün bize gelin yiyin yemek masrafınız olmasın" dedi annem, sevindik bizde. Başta herşey çok iyiydi. Annem eşime artık kötü davranmıyordu saygılılardı hatta annem evimin kirası fazla olduğu için bizi kendi evine yakın bir yere taşımayı teklif etti ordan da onun servisiyle işe gitmemi teklif etti böylelikle yol parası da vermeyecektim. Her şey çok güzel ev tutuldu ev sahibi baştan sona evi yaptırıyor hatta ama bu tadilat 1 ay süreceği için biz annemlerde kalmaya başladık. Annem başta eşimin koltukta uyumasına taktı. ( başka yer yoktu ) 2 tane koltuk var ben 3lü de o iki büklüm 2lide yatıyordu, yatamıyordu hatta. Sonra eşim bir gün çarşaf sermemiş ona taktı vücudunun yağı koltuklara geçiyormuş. Eşimi uyardım bu konuda ama zaten sığıntı gibi olduğumuz için annemin rahatsız olduğunu söyleyip de üzmek istemedim. Annem bu hafta izin almış işe gitmedi. Eşim de bu hafta derslerinin bazıları iptal olunca annemle evde vakit geçirmek durumunda kaldı ama annemin dilinin sivri olduğunu bildiği için uyumayı tercih etmiş. Fakat okuldan geldikten sonra üstünü değiştirmemiş uzanırken uyuyakalmış. Annem de eşimi uyandırıp 1 saat laf söylemiş. İçinde ne varsa dökmüş. "Zaten bütün gün yatıyorsun benim kızımın parasını yiyorsun bir işe yaradığın yok üstünle başınla yatmışsın bu koltukları ben yıkayamam. benim kızım sabahın köründe kalkıp işe gidiyor sen yatıyorsun, pisliksin, temiz değilsin" falan diye tam 1 saat konuşmuş ( bana normal geldi çünkü ben 5 saat aralıksız konuştuğunu biliyorum başka konularda ) Yetmedi beni aradı "senin kocan üstüyle yatmış, ben nasıl temizleyeyim de senin kocan çok pis bütün kafasının yağı koltuklar geçiyor, zaten tüm gün yatıyor bir işe yaramıyor asalak gibi senden geçiniyor" falan diye şikayet etti. Bir şey demedim. Eşimi uyardım tekrar yapma dikkat et diye. Geçen hafta da eşime otururken"naş naş naş hadi kalk salonu süpür yok öyle beleşten yatmak" diye eline süpürgeyi tutturmuştu. ben şok içinde ağlamıştım. Eşim de "ben şikayetçi değilim beni sevmiyor olabilir böyle şeyler sen hamilesin üzülme yeter" demişti. Onun dışında eşim evde kimse yokken balık almış temizlemiş, güveçlere dizmiş, eve alışveriş yapmış, ayrıca yine evde kimse yokken mutfağı toplamış kaç gün bulaşıkları yıkamış ama bunlar asla annemin gözüne görünmüyor. Dün annem "anne kız seninle gidelim de bir çay içelim dışarda" dedi. Dışarı adım atmamızla birlikte bana" seninki sabahtan akşama kadar yatıyor hiçbir işe yaramıyor anca seni sömürüyor böyle ömür mü geçer, seni hayatın boyunca sömürecek" falan diye başladı konuşmaya ben de kızdım "anne bana kocamı kötüleme beni onunla ilgili doldurma" dedim. ( daha önce 1 evlilik ve 1 nişanlılık geçirdim 2si de ayrılık sebebi olarak annemi gösterdiler ama buraya girersem kitap yazmaya doğru giderim ) "Ne istiyorsun anne dedim bana bunları neden söylüyorsun boşanayım onu mu istiyorsun" dedim. "Evet ben sen senin yerinde olsam böyle bir adamla 1 dk evli kalmaz çocuğu da aldırrdım" dedi. Ben şok oldum. "ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu senin, okumak geçici bir süreç okulunu bitirdikten sonra da çok güzel iş bulacak o zaman ben de rahat edeceğim ama hayat bu 3- 4 sene değil 3- 4 sene zorluk çekeceğimi bilerek evlendim ben bu süreç geçici artık bunu gör" dedim. "O nerden iş bulacak kim ona iş verir" diye söylendi. ( bu arada eşim uçak mühendisliği okuyor lisans alacak ) "Ben sana doğruları gösteriyorum anne olarak senin çalışıp onun yatması zoruma gidiyor" dedi ki işten çıkması için ilk baskıyı annem yapmıştı. "Senin önceliğin okul oğlum okulunu bitirmeye bak sen" demişti. "Benim zoruma gitmiyor bırak okusun ki bize güzel bir gelecek sağlayabilsin "dedim. Eşimi çok seviyorum o da beni seviyor biliyorum. Ama annemin bu yaptıkları ilk değil son da olmayacak daha önceki evliliğimi de istememişti ve ne yapıp edip boşanmama sebep olmuştu. "annen varsa ben yokum" demişti eski kocam. Nişanlım da "bu kız evlenemezse sebebi annesidir bu böyle bilinsin" diye evden çıkmıştı nişan atarken. Ben ne yapayım annem benim hayatımın sınavı. Durmayacak biliyorum. Sürekli size birilerini kötüleseler bir süre sonra siz de onu kötü görmeye başlarsınız. Eski evliliğimde böyle olmuştu. Bunun olmasından korkuyorum. 20 gün daha annemlerde kalmak zorundayız evin tadilatı bitene kadar ama bana 20 yıl gibi geliyor Ne yapmalıyım inanın bilmiyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var. Çok uzun yazdım kusura bakmayın. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Yapılacak belliymiş aslında, annen ile görüşmemek ama yapmışsın üzerine bir de evine taşınmışsın yani bile bile lades demişsin. Bu 20 günü de bir şekilde sineye çekerek geçireceksiniz. Eğer annen hayatın ve evliliğin üzerinde söz hak sahibi olsun istemiyorsan kendi düzeninizi kuracak ondan asla maddi ve manevi destek beklemeyeceksin. Eğer maddi destek olmaya devam eder ise o zaman belli ki sürekli söylenecek.

Tmm anne saygısız ama kocanız hala onca lafa ragmen neden evinde kalıyor?
Ya size cok asık,yada annenizin dediği gibi hanım parası tatlı geliyor.
Part time garsonluk,kasiyerlik yapar yine calısır normal adam.3-4 sene calısmayacak olması normal degil.Bebek gelince nasıl gecineceksiniz?

Çok net söylüyorum ben uzun bi süre görüşmezdim. Baktım değişmiyor Allah yolunu açık etsin.
Sırf kendi egosu için hayatınızı zehir ediyor. Eşinize çok üzüldüm. Yine de sizi düşünüp gururunu ayaklar altına almış. Kimsenin lafıyla eşinize karşı dolmayın derim. Kokay kolay kimse yutmaz bu lafları, belli ki sizi gerçekten seviyor.

Part time garsonluk,kasiyerlik yapar yine calısır normal adam.3-4 sene calısmayacak olması normal degil.Bebek gelince nasıl gecineceksiniz?
Herşeyi yutuyor eşim beni sevdiği için. İstese tek başına da okurdu bana muhtaç değil ki benim kazandığım 3 kuruşla da zor geçiniyoruz zaten istese tek başına gül gibi de geçinirdi. Ama o benimle evlenmeyi tercih etti. İStese başka şehirde de okurdu ama benim olduğum şehre geldi.
Zaten çalışmayı o da istiyor ama okulunu DGS ile %100 burslu kazandı ve dersleri kötü giderse bursunu kaybetme ihtimali var bunu istemediğim için ben çalışmasını istemiyorum. Dersleri zaten ağır %100 İngilizce görüyor ve zorlanıyor. Kv gelince yardım edecek bize çok aşırı masrafımız yok ki. Çocuk gelince iki taraf da yardım edecek benim yetişemeyeceğim ortada. Babam sağolsun her zaman arkamda destekçi bana annemden o da çok korkuyor biliyorum. Fakat çocuk doğduktan sonra babam bana çöp bile aldırmaz o kadar çok torun istiyordu.

O 1 ay tadilat sürecini, niye kendi evinde geçirmiyorsunuz?

Yani küslükten, annenlerde 1 ay kalmayi nasil bir evrim bu? Isin astarini çikarmissiniz.

Ki baze konularda tamamen haksiz degil, cidden çarsafsiz yatmak biraz igrenç oluyor. Kiz annesi olarak gözüne batabilir, kizinin sabahin köründe kalkmasi ve damadin tüm gün uyumasi. En basit eger ders yoksa, esin yine disaraya çikabilirdi. Annenin tavrini biliyor sonuçta.

Siralamayi o kadar yanlis yapmissiniz ki. Esin daha egitim görürken evlenmek bir hataydi. Sonra üstüne hamile kalmak.

Çok net söylüyorum ben uzun bi süre görüşmezdim. Baktım değişmiyor Allah yolunu açık etsin.
Sırf kendi egosu için hayatınızı zehir ediyor. Eşinize çok üzüldüm. Yine de sizi düşünüp gururunu ayaklar altına almış. Kimsenin lafıyla eşinize karşı dolmayın derim. Kokay kolay kimse yutmaz bu lafları, belli ki sizi gerçekten seviyor.
Ben de görüşmedim zaten çok uzun bir süre. Doğum günümde artık bizsizsin ben sana akıl verdim ama sen kullanmadın falan diye mesaj atmıştı o günden beri de görüşmedik ne annemle ne babamla ne de kardeşimle ki aynı eşim gibi okuyan kardeşim var ama altında arabasıyla okula gidiyor, dışarda yiyor içiyor ve eve gelince kral muamelesi görüyor. Eşim de çok afedersiniz tabiri caizse kapıdaki köpek muamelesi görüyor.

Ben de görüşmedim zaten çok uzun bir süre. Doğum günümde artık bizsizsin ben sana akıl verdim ama sen kullanmadın falan diye mesaj atmıştı o günden beri de görüşmedik ne annemle ne babamla ne de kardeşimle ki aynı eşim gibi okuyan kardeşim var ama altında arabasıyla okula gidiyor, dışarda yiyor içiyor ve eve gelince kral muamelesi görüyor. Eşim de çok afedersiniz tabiri caizse kapıdaki köpek muamelesi görüyor.
E herhalde. O öz oğlu. Eşiniz el oğlu.
Suç sizde.
Size ( daha önce 1 evlilik ve 1 nişanlılık geçirdim 2si de ayrılık sebebi olarak annemi gösterdiler) bunları yazdıran kadına nasıl hala güvenip onun lafıyla hareket ediyorsunuz?

O 1 ay tadilat sürecini, niye kendi evinde geçirmiyorsunuz?

Yani küslükten, annenlerde 1 ay kalmayi nasil bir evrim bu? Isin astarini çikarmissiniz.

Ki baze konularda tamamen haksiz degil, cidden çarsafsiz yatmak biraz igrenç oluyor. Kiz annesi olarak gözüne batabilir, kizinin sabahin köründe kalkmasi ve damadin tüm gün uyumasi. En basit eger ders yoksa, esin yine disaraya çikabilirdi. Annenin tavrini biliyor sonuçta.

Siralamayi o kadar yanlis yapmissiniz ki. Esin daha egitim görürken evlenmek bir hataydi. Sonra üstüne hamile kalmak.
Ben tüm bu zorlukları bilerek evlendim ki hiçbir sorunumuz da yoktu. Kp vefat edince maddi olarak çok zorlandık. Ev komple yapılıyor tüm kalorifer boruları değişiyor fayanslar mutfak banyo hepsi değişiyor. Ev şu an yaşanacak durumda değil. Annemde 1 ay kalmadan önce ilk onlara gittiğimizde barışmak için bize mükemmel davrandı. Eşimin sevdiği yemekleri yaptı. Oğlum, oğlum diye seviyordu onu, bebekle ilgili hayaller kuruyorduk, ama annem hiçbir zaman bu evliliği kaldıramadı. Onun istediği kişi zengindi amerikada yaşamıştı yurt dışında evlenmiş ama boşanaamıştı. Benim imam nikahlı evlenmemi istediler. Ben de karşı çıktım. Anneme göre o beni prensesler gibi yaşatacaktı. Boşanınca da resmi nikah kıyacaktı. Şimdi onun hayal ettiğinden bambaşka bir evlilik yapınca kaldıramadı. Meğer şimdiye kadar hep rol yapmışlar. Kardeşim geçen söylemişti. İnanmamıştım fakat bir gün harika davranıp ertesi gün böyle olunca başka açıklaması da olmuyor. Anneme inandım yani, düzeldiğine inandım o yüzden kabul ettim yakınına taşınmayı. Hamile kalmaya gelince benim sağlık problemim vardı hamile kalamıyordum beklenmedik bir şekilde hamile kaldım kp vefatından 1 hafta sonra öğrenince de eşim bu çocukla aşırı bağ kurdu.

Suç sizde.
Size ( daha önce 1 evlilik ve 1 nişanlılık geçirdim 2si de ayrılık sebebi olarak annemi gösterdiler) bunları yazdıran kadına nasıl hala güvenip onun lafıyla hareket ediyorsunuz?
Çünkü annem.. Bu kadar kötü olabileceğine inanmak istemiyorum. Yeri gel,r dünyanın en fedakar annesi olur yoktan vaz eder yeri gelir istediğini yapmazsam bana böyle dünyayı dar eder. Annemi tanıyorum diyemedim hiçbir zaman çünkü bir günü bir gününü tutmuyor. Bebek de geliyor artık bu kadarını da yapmaz dedim.

KES
Suç sizde.
bence eşiniz zayıflığınızdan faydalanıp sizi kullanıyor

Olmuyorsa olmuyordur yapacak bi şey yok. Değişmiyorsa zorlamayın. Olabildiğince uzak tutun evinizden, ailenizden. Ben inanmıyorum her annenin kutsal olduğuna falan. O da bi insan, iyi olmayı seçebilirdi. Sizin mutluluğunuzu önemseyebilirdi ama belli ki kendisi için önemli olan tek şey herkesin kendi kuralları içine yaşaması. "Anne" diye bencil, narsist, sizi sürekli olumsuz anlamda manipüle eden birine katlanmak zorunda değilsiniz.

Bence anneniz haksız değil. Çok garip bir ilişkiniz var. Üni okuyan adamla evlenmişsiniz de 4 yıl öğrenci gibi onu mu okutacaksınız tüm sülale ? Sizin aşktan gözünüz kör olmuş ama anneniz daha mantıklı bakıyor. Evlenecek, çocuk yapacak adamın hala annenizin evinde, sizin ve iki ailenin maddi desteğine muhtaç olması üzücü. Ben asla istemezdim. Çocuğunuza yetemeyeceğinizin farkındasınız şu anda da. Babam bakacak diyorsunuz resmen. Kocanız bu rahatlıkla yaşıyor ve anne istemiyor. Eşiniz bariz sorumsuz, düşüncesiz biri. O kadar laf yiyip de ben oturamazdım asla. Bu sevgi değil ki. Benim onurum, gururum var. Kimse bana bu kelimeleri kullanamaz. Garsonluk bile yapamayacak adam bir zahmet evlenmesin. Çocuk yapmasın.

Önceki evlilikler de mi böyle idi ? Belki de ondan anne böyle bir ruh haline bürünmüştür. 🙄

X