annem eşim çok üzülüyorum

annemiolcamben

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2018
669
328
29
kızlar yeniden merhaba öncelikle şimdiden okuyan yorum yapan herkesten Allah razı olsun her zaman bana ışık oldunuz teşekküler..
bu seferki sorunum öncekilerden biraz daha büyük.sorunum eşim ve annem.uzatmadan konuya gireyim.
7 buçuk hamileyim ve 1 hafta öne annemler bizim oturdugumuz sehire geldiler süpriz yaptilar bana cok sevindim.3 gün kaldilar sonra da memleketteki islerden dolayi dönmeleri gerekti ben de hasret gidermedik diye onlarla memlekete gitmek istedim cunku dogum yaklastikca gidemeyecektim ve dogumdan sonra da hic gidemeyecektim.eşim de bu hafta gece vardiyasindaydi.yani eve sabah geliyo uyuyo sonra uyanip gene ise gidiyodu yani yuzunu bile görmeyecektim dogru duzgun.bu arada ben de 1 hafta memlekette kalayim ailemle vakit gecireyim dedim nerdeyse hamileligime sahit olmadilar beni daha fazla gormek icin can atiyolardi kiyamadim.

bu arada kücük bi dipnot:esim hamileligimde hic kiymetimi bilmedi annemler bize supriz yapip gelmeden 1 gece önce cok kotu tartistik bana küfretti bagirdi cagirdi bebek karnimda kasildi saatlerce kapiyi uzerime kapatip agladim orali bile olmadi bu sefer terk edecegim seni dedim.ertesi sabah annemler baskin yapinca tabi onlari uzmemek adina uzatmadim hersey yolundaymis gibi davrandim.

bu olayi yasayinca biraz da uzaklasmak istedim evden cunku hamileydim ve gurbette zaten cok zorlanip üzülüyodum.
ama gel gör ki annemin kardeslerimin israrlarina ragmen hatta kardeslerimin gozyaslarina ragmen beni ailemle gondermek istemedi.bildigin gönlü olsun diye dil döktük saatlerce.ben gidiyorum sanane de diyemiyorum annem bu sefer bi problem oldugunu anlayacak kendini suclu hissedicek.en sonunda paşazade tamam gelsin dedi herkes assagida beni bekliyo ben canta hazirladim ciktim.
bana ne sarildi ne vedalasti.
yolda da mesajlar basladi istedigin kadar kal umrumda degil bidaha gelme ailen seni gormeye degil almaya gelmis bundan sonra memlekete gitmek yok gorursun sen vs vs zirvaliyo benim gozlerimden yaslar geldi ama ailem o kadar sevincliydi ki kimseye bisey belli etmedim.
neyse eve geldik bana hakaret ustune hakaret mesaj ustune mesaj.ailemle oldugum icin sevincten unuttum bana yasattiklarini daha dogrusu unutmak istedim kimseye de bisey anlatmadim.
ta ki bu aksama kadar.

annem telefonumdan fotograflara bakarken meger mesajlarimizi okumuş bana neler yazdigini gormus.odaya girip telefonu elinden alip bu yaptigin dogru mu anne dedim yanlis ama sen yolda aglayinca merak ettim bu seni hamile hamile niye bu kadar uzuyo dedi yuzumuze karsi cok iyi arkamizdan sana baski mi yapiyo seni uzuyo mu dedi hayir dedim cok iyiyiz sinirden yazdi onlari dedim inaiyorum dedi gozumde degeri kalmadi evladimi getirdim diye neler soylemis biz rizasi olsun diye o kadar ugrastik kendisi gelemiyo izin alamiyo diye yollara hasta hasta dustuk geldik sizi ziyaret ettik bu mu hakkimiz dedi kadin yerden goge kadar hakli.gercekten cok hasta ve esimin izni yok diye 10 saat yol geldiler beni gormek icin.benim Allahtan korkmaz esim de arkalarindan seni goturmeye gelmisler falan filan dedi.
uzun lafin kisasi annem cok uzuldu morali bozuldu konusalim diyorum sinirliyim konusmayalim diyo ailesinin ettikleri yetmedi simdi de o yapiyo diyo.benim karnim burnumda annemin uzulup aglamasina dayanamiyorum bi yandan evime bile gitmek istemiyorum.
napayim sizce kizlar annemi nasil teskin edeyim?olani biteni anlat demeyin o uzulecekse ben uzulup icimde tutmaya raziyim.esime karsi nasil davranayim acaba gercekten bi sure evime gitmeyip burnunu mu sürteyim neticede annemler o sabah süpriz yapmasa ben toparlanamazdim beni o kadar aglatmasindan uzmesinden sonra resmen karnima agrilar girdi aglayip iç çekmekten.
bu gidisin sonu nedir Allah aşkına bi çare..

KIZLAR SON OLAYLAR 6.SAYFADA LÜTFEN OKUYUN

Son düzenleme:
Konuyu düzenlemişsiniz iyi de olmuş.
Ya anlamıyorum bu erkekleri bin kadın baba evine istediği zaman gider evli diye buna da mi karisacaklar. Hamile bir kadını üzmek nedir yaziklar olsun. Her konuda böyle midir önceden de bunları yaşadiniz mi? Annenizin durumunu tahmin edebiliyorum.Sana gelme dediyse gitme tabi bu yüzden seni bosayacaksa bosasin. Ailenin yanindasin. Bu adam sana lohusaligi da zehir eder.

Son düzenleme:
Tam sorunuz nedir anlamadım ama.

Küfür işin içine girince benim midem bulanıyor o cepte bir kere.(her daim)

Birde hamilesiniz o kadar ağlamışsınız umursamamış.

Çocuk doğduktan sonrasını görebiliyorum maalesef :KK43:

Bence ne yap ne et git ailenin yanına bebeğin rahatlasın birazcık. Stresten uzak kal bence. Son zamanlar bu çok önemli.

Sağlıkla al bebeğini kucağına.
Sevgiler

Tam sorunuz nedir anlamadım ama.

Küfür işin içine girince benim midem bulanıyor o cepte bir kere.(her daim)

Birde hamilesiniz o kadar ağlamışsınız umursamamış.

Çocuk doğduktan sonrasını görebiliyorum maalesef :KK43:

Bence ne yap ne et git ailenin yanına bebeğin rahatlasın birazcık. Stresten uzak kal bence. Son zamanlar bu çok önemli.

Sağlıkla al bebeğini kucağına.
Sevgiler
canim konuyu yarim yazip paylasmisim duzelttim simdi

cok tesekkur ederim sevgiler..

Yolunuza bakın. Şimdiden sizi nasıl üzebilirim diye uğraşan bir kocanız var. Üstelik hamilesiniz.
Sizce ne yapmalısınız?
Aileniz arkanızda mı?
Çocuğa bakabilecek misiniz?
Ölçün,tartın.
Daha fazla yıpranmayın.

Böyle bi adamı kötü bilmesinler diye parmağımı oynatmazdım ben. Ailende arkanda gibi geldi bence kal kalabildiğin kadar. Boşan demeyi çok isterdim ama hem yanaşmazsın gibi hem de daha doğmamış bi bebeğin var. Elinden geldiği kadarıyla sürt burnunu inşallah düzelir. Kendini üzme en önemli şey sen ve bebeğin unutma

Anneniz mesajlarınızı ne olursa olsun okumamalıydı.
Şimdi bu gerçekle yaşasın... teskin edeceğiniz bir durum yok.

Eşinizle kavga sebebiniz önemli. Hamile daima haklıdır gibi bir şey söz konusu degil.
Kavga üstüne gelince aileniz aradınız, inatlaşıyorsunuz falan mı sandı acaba?
Ama bana küfreden adama da kucak açacak değilim, ne isterse onu düşünsün.

Donme zamanınız konusunda bir şey diyemedim.
Ben kaçak dövüşü sevmem, ben olsam döner, olanı biteni konuşur, yüzleşir, bu gidişin sonunu buraya degil, ona sorardım.

Kufurler hakaretler gelme demeler.. simdi paşa paşa giderseniz bunlarin hepsi yanina kâr kalacak. Aileniz belli ki arkanizda , yuvanizi yikmayin tabiki ama o size yalvarmadan , gelip o eve ozur dilemeden gitmeyin kesinlikle.. eşiniz saygi ogrenmeli malesef, bunu gerekirse burnunu sürterek ogretmeniz lazim

Yolunuza bakın. Şimdiden sizi nasıl üzebilirim diye uğraşan bir kocanız var. Üstelik hamilesiniz.
Sizce ne yapmalısınız?
Aileniz arkanızda mı?
Çocuğa bakabilecek misiniz?
Ölçün,tartın.
Daha fazla yıpranmayın.
gemileri yakarsam herseyi göze aliyorum valla bakarim cocuguma.ailem de arkamda.ama kahrolurlar.arkamda olduklarina bakmayin beni ona yem etmezler ama surekli onlarin uzuntusune ben dayanamam cunku esimle evlenmeyi ben istedim onlara u yapmaya hakkim yok

Anneniz mesajlarınızı ne olursa olsun okumamalıydı.
Şimdi bu gerçekle yaşasın... teskin edeceğiniz bir durum yok.

Eşinizle kavga sebebiniz önemli. Hamile daima haklıdır gibi bir şey söz konusu degil.
Kavga üstüne gelince aileniz aradınız, inatlaşıyorsunuz falan mı sandı acaba?
Ama bana küfreden adama da kucak açacak değilim, ne isterse onu düşünsün.

Donme zamanınız konusunda bir şey diyemedim.
Ben kaçak dövüşü sevmem, ben olsam döner, olanı biteni konuşur, yüzleşir, bu gidişin sonunu buraya degil, ona sorardım.
evet okumamaliydi ben dr kesinlikle okumamasini tercih ederdim.ama okumus bi kere.simdi bu durumda ona kizip niye ozelimi okudun diyemem zaten hasta.
kavga sebebimize gelince bana cok asabi ve agrasif davranip emir kipiyle konusmasiydi.surekli gerginligi asık suratliligiydi.bi sorunun mu var konusalim paylas benimle diyince bile beni azarlamasiydi.yani kendimce hakliyim.haksiz olsam bile benim yavrumu o tasimis olsa 2 ay daha sıkardim disimi aglatmazdim sırf bebeigimiz icin.ama o ta en basindan beri cok pervasiz cok dikkatsiz.
tekrar gidersem geri donemeyebilirim ailemin yanina malum beni yol cok zorluyo hazir gelmisken burnunu sürttürmek istiyorum

Kufurler hakaretler gelme demeler.. simdi paşa paşa giderseniz bunlarin hepsi yanina kâr kalacak. Aileniz belli ki arkanizda , yuvanizi yikmayin tabiki ama o size yalvarmadan , gelip o eve ozur dilemeden gitmeyin kesinlikle.. eşiniz saygi ogrenmeli malesef, bunu gerekirse burnunu sürterek ogretmeniz lazim
evet ben de bu dusuncedeyim.ancak hangi yolu izleyecegim bilmiyorum

Bebek doğuncaya kadar ailenizin yanında kalın bence. Bu süre içerisinde yaşayacaklarınız kendinize yol çizmenize yardımcı olacaktır:KK66:

Ben olsam eşim ayağıma gelene kadar gitmezdim.
Ailemdende özür diletirdim.
Hamile olmasanız neyse belki uzatmazdınız.
Ama ondan bir parça taşıyorsunuz ve onun yaptığına bakın.
Sizden ve ailenizden özür dilemeden asla yelkenleri imdirmeyin.
Yani inşAllah öyle yaparsınız...

X