annem her şeyi esirgiyor

siz şu dayı evine çöreklenen üye misiniz?
eşiniz sizi kv ye bırakacaktı geçinemediniz annenize mi gittiniz?
özel durum özel durum dediğiniz ortada ev yok çünkü dimi?
Hay elin dert görmesin noooo.... FBI da gizli görev bile geldi aklımıza ama zaten sabık olduğu bir gerekçeyi sakladığı gelmemişti :super: asıl derdini anlatsa oradan da bı linç yiyeceği için anlatmiyor, şimdi de anasına takmış kafayı :KK57: evlerden ırak

Son düzenleme:
Eşiniz şehir dışında çalıştığı için bir süreliğine annenizde kalacakmışsınız. Bu süreçte kendi evinizin elektriği, suyu, doğalgazı olmayacak. Bence anneniz böyle düşünüp, kendi yaşadığı standartların üstüne çıkılmasını istemiyor. Mesela peteği 30 da çalıştırıyorsa 40 a çıkmasını istemiyor.

Benim annem tek başına yaşıyor, ablam bazen oğluyla gidip 1-2 ay annemde kalıyor. İstiyor ki doğalgaz yüksekte yansın, her gün kendi sevdikleri gibi yemek yapılsın, kahvaltıda her gün yumurta ve patates kızartması olsun. Akşama kadar TV açık

Anneme doğalgaz 200 geliyorsa 300-400 oluyor, elektrik 70-80 Ken 150 lere çıkıyor. Mutfak masrafı 250 yse 500 oluyor. Ama ablam bir gün elini cebine atıp bunu da ben vereyim demiyor. Zavallı annem sesini çıkarmıyor ama bütçe olarak zorlanıyor zaten maaşı sadece 1500 TL 😓

Sizin anneniz ise davranışlarıyla net şekilde gösteriyor. Herkes aynı değil maalesef. Sanırım şu durumda sizin birşeylere ortak olmanız gerekiyor
oluyorum faturalara, mutfak masraflarına elbette. haklısınız, kişi sayısı arttıkça masraf da artar. evin standartlarını biliyorum buna uygun hareket ediyorum. biraz üzüldüğüm için yazdım. teşekkür ederim incelikli yorumunuz için. aslında ne benim diğer sinirle yazdığım yorumlar ne de bana ithaf edilen kaba yorumlar doğru... ben özel durumumu anlatmak istemedim, hala da istemiyorum. çok şükür eşimle bir problemim yok, annemle de yok artık. belki eşimi özlemenin getirdiği bir üzüntüyle de sert çıktım. aslında her şeyimi anlatıp çözüm önerilmesini değil sadece içimi döküp annemle aramı nasıl yapayım diye düşünüp yazdım. hepsi bu kadardı. bu güzel yorumunuzla bunu yazma imkanı da vermiş oldunuz teşekkür ederim.

oluyorum faturalara, mutfak masraflarına elbette. haklısınız, kişi sayısı arttıkça masraf da artar. evin standartlarını biliyorum buna uygun hareket ediyorum. biraz üzüldüğüm için yazdım. teşekkür ederim incelikli yorumunuz için. aslında ne benim diğer sinirle yazdığım yorumlar ne de bana ithaf edilen kaba yorumlar doğru... ben özel durumumu anlatmak istemedim, hala da istemiyorum. çok şükür eşimle bir problemim yok, annemle de yok artık. belki eşimi özlemenin getirdiği bir üzüntüyle de sert çıktım. aslında her şeyimi anlatıp çözüm önerilmesini değil sadece içimi döküp annemle aramı nasıl yapayım diye düşünüp yazdım. hepsi bu kadardı. bu güzel yorumunuzla bunu yazma imkanı da vermiş oldunuz teşekkür ederim.
eşiniz uzman çavuşmuydu?

Geriye tek bir sey kaliyor aklima gelen.
Engelli misiniz? Yalniz kalmaniza ve calismaniza bu durum engel oluyor olabilir.

Oyleyse kendi adima, yaptigim yorumlar icin özür dilerim. Boyle bir sey olsa bastan yazardiniz diye dusunuyorum, biz de bastan ona gore yazardik ama suan en kuvvetli ihtimal bu.
Bence de engelli olabilir tabi o zaman tek kalmak sıkıntı olur. Başka türlüsü asla kabulum değil.

Yok korktum yok ürktüm yok dürtüldüm ...asla yalnız kalamayan çocuk kadinlar var...garip.

X