Annem meme kanseri 😥

Çok geçmiş olsun Allah bir daha yaşatmasın. 4+12 kemoterapi ve sonrasında ışın verdiler. İlk kt yi Çarşamba günü aldı koku hassasiyeti yok fakat bulantiya katlanamiyor. Bizim için en zoru şuan bulantı oldu. İnşallah daha kötüsünü görmeyiz diye dua ediyorum. Sürekli yarın daha iyi olacaksın diye telkin ediyorum belki psikolojik olarak baskilanir ne bileyim. Öyle kötü bir zaman ki dışarı cikaramiyoruz. Balkona çıksa üşütür diye korkuyoruz. 6 ay böyle napicak nasıl kaldıracak. Ben bile görmeye dayanamıyorum

Benim kayınvalidem de kemo alıyor bu sıra onun her yere yayılmış düşün ağır ilaçları ama çok şükür yani o dayaniyorsa herkes dayanır moraline bağlı hiç kendinizi üzmeyin kv. Kemodan 2 gün sonra halsizlesiyo iştahı kaciyo bir iki gün sonra normale dönüyor her hafta alıyor kemoyu ,Allah yardımcınız olsun tez zamanda geçer ins.

Annem yaklaşık 3-4 ay önce meme kanseri tanısı aldı ameliyat vs bir sürü operasyon geçirdi. Denk gelmişseniz günlerce kan bile aradım buralarda. Süreç çok zorlayıcı. Özellikle psikolojik olan kısmı. Annemin çoklu organ yetmezliği başlangıcı olduğu için ameliyat sonrası kemoterapi almadı. 5 yıl süreyle hormon iğnesi alacak. Regl olmasını engelliyor bu iğne. Sizi çok iyi anlıyorum . Hamileydim ben de öğrendiğimde 7 aylık. Canımdan can gitti hala diken üstündeyim ama annem şu anlık iyi. Moral çok önemli. Aklınızda takılan sormak istediğiniz ya da dertleşmek istediğiniz bir durum söz konusu olursa mutlaka mesaj atabilirsiniz. Rabbim şifasını versin, moralinizi yüksek tutmaya çalışın anneniz için

Çok geçmiş olsun, banada aynı tanı kondu. Hormon tedavisi görücekmişim. hormon ilaçların yan etkileri çok dediler. Kullanırken ne gibi sıkıntılar yaşadı veya yaşamadımı?

Östrojen yüksekliğinden haberim yoktu ama, kilo alımı olmuştu evet, sonrası göğüslerde aşırı hassasiyet,

Çok geçmiş olsun, 3 hafta önce sağ meme mastektomi oldum, 5-6 lenf bezi alındı onlar temiz çıktı, pataloji sonucunu bekliyorum, hormona duyarlı, hormon pozitif çıktı, sizin süreci bana anlatırmısınız. Meme koruyucu ameliyatmı oldunuz? Lenfler alındımı. Ne gibi bir tedavi görüyorsunuz ameliyat sonrası. İlaç? Ağrı, yanma sızı gibi şikayetler varmı?

Çok geçmiş olsun, banada aynı tanı kondu. Hormon tedavisi görücekmişim. hormon ilaçların yan etkileri çok dediler. Kullanırken ne gibi sıkıntılar yaşadı veya yaşamadımı?
Hormon özellikle inanılmaz kemik ağrısı yaptı annemde. Bana sormadınız ama paylaşmak istedim. Kilo alımı ve vücutta gezinen özellikle bacaklarda fena bir şekilde ağrı oluyor. Bir de ödem tutmaya meyilleyor vücut. Bunlar belirgin bir etki yaşamadı annem.

hormon pozıtıf tımorler aslında en ıyı turlerıdır .yanı soyle solım sıze sızın tumorunuzun buyumesıne hormonlar katkı saglıyor . bunun ıcın de tedavı sonrası genelde tamoxıfen adında hormon ılacı verırler sıkıntısızdır , 5 yada 10 yıl kullanımı vardır . onun dısında ben ılkten meme koruyucu cerrahı olmustum snrasından benden kan aldılar genetık ınceleme ıcın ; kemoterapıler fln bıttı kan testı pozıtıf geldı (brca1)
oyuzden dedıler kı tekrar amelıyat ve cıft taraflı mastektomı olucaksın . lenflerımı almadılar ama sentıtal lenf bıyopsı oldum yanı amelıyatta lenflerde kanser var mı dıye baktılar o yuzden de sag kolum ıptal . kan alma tansıyon bakma fln yasak .2 kılodan fazla kaldıramıyorum zaten mastektomı sonrası gogus kafesını komple kazıdılar ve protez koydukları ıcın kol kaslarım cok gucsuzler .

kemo aldıysa annenız tedavıyı takıp eden bır ıkı yıl kadar kemık agrısı oluyor . ozellıkle mevsım gecıs donemlerınde cok olur

Kemo almıyor hormon iğnesi yapılıyor her ay çoklu organ yetmezliği başlangıcı sebebiyle kemo önerilmedi
kemo aldıysa annenız tedavıyı takıp eden bır ıkı yıl kadar kemık agrısı oluyor . ozellıkle mevsım gecıs donemlerınde cok olur

Arkadaşlar hormon pozitif ne demek?biyopside yazan er pr onlarmi acaba
Österojen hormonun tımorun oluşumuna ve buyumesne katkı saglıyor demek. Yanı biyopside Timor uzerınde Österojen hormonu gorulmuş demek. Bunun Icınde gnlde Österojen baskılayıcı tamoxıfen tamoxit turevı ılaclar verilir tedavı sonrası

Peki onu nasıl anlayacağım kısaltması nedir ER mi

Çok geçmiş olsun öncelikle.
Benim de mastektomi eş zamanlı Slikon ameliyatı esnasında 4 lenf nodülleri alındı ameliyat esnasında frozen için elhamdülillah temiz geldi alınmadı lenfler. Sizle aynı şey mi bilmiyorum yanliş yönlendirmek istemem asla ama doktorum yasaklı kol değil dedi tansiyon kan soldan bakılır dedi. Ben doktora 2 kez sordum emin olmak için

Peki onu nasıl anlayacağım kısaltması nedir ER mi
Er +
hangı kol ıslemlı ıse o kola oöur boyu hersey yasak . kan tansıyon ıgne vs hersey. 2 kg dan fazla agırlık tasınması yasak . yanı soyle dıkat etmezsenız ıslemlı kolunuza balon gıbı odem yapıyor ve omur boyu o kolunuz sargılı oluyor . aman cok dıkkat edın . hatta calısıyorsanız rapor cıkarttırın dr unuzdan 2 kg dan fazla tasıyamaz uzun sure ayakta calısamaz dıye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…