Annem ve Davranışları

lailerra

♥♡♥♡♥♡♥♡
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
475
464
Önceki konularda da bahsettiğim gibi annemin sınırları çiğnediğini söylemiştiniz ben de bu konu hakkında videolar izledim ama aşağıya yazdıklarımın çözümünü bulamadım.

Öncelikle eve zırt pırt gelen bir komşu var. Annem o gittikten sonra benim başımın etini yiyor habire geliyor diye ama kendisi gıkını çıkarmıyor. Üst üste 5 gün geldiği oldu annem bir kere bile "müsait değiliz" demedi.

Yine aynı kadın ben ve annem, annemin "hadi gel hava alırız" demesiyle dışarı çıktık. Kadın bana baktı anneme "kızın da mı geliyor" dedi tuhaf bi ses tonuyla. Her seferinde de aynısını yapıyor. Vebalıyım sanki. Annem yine tepki vermiyor. Benim evladım olsa ben bi hayırdır sen neden habire soruyorsun derdim mesela.

Kuzen olaylarını biliyorsunuz. Kuzenim annemle benim dedikodumu yapıyor ama annem sesini çıkarmıyor. Kuzenim "şu kızına yüz verme teyzoş" diyor annem boynunu büküyor.

Yemek yemeye gidiyoruz annemin suratı hep asık. Bir türlü mutlu olmuyor. Dünya önüne serilse "şu tarafa serilseydi keşke" der. "Ne oldu" diye sorduğumda da hakaret etmeye başlıyor.

Ev sahibi olayını anlattım. Sürekli kirayı arttırdı ve evden çıkın dedi. Evi koliledik her şey tamam bu sefer yan komşusuna gidip ağlamış bizi çıkarıyorlar diye. Ev sahibiyle telefonda konuşurken de ağlamıştı. Neden herkese boyun eğdiğini anlayamıyorum. Çık mı dedi çıkarız. Onun evine mi kaldık başka ev mi yok. Ama annem illa bi melankoli illa bi hüzün

Beni akrabalara nasıl anlattıysa anneannem bana "ay ben sana çok üzülüyorum hep başarısız oldun inşallah şimdi başarılı olursun" dedi. Erkek kuzenim sınava 6 kereden fazla hazırlandı ama o "başarılı". Üstelik dayım oğlunu hep övüyor benim oğlum şunu bunu olacak diye (35 yaşında) ama annemin boynu bükük

Geçen gelmiş apartman komşusunun kızı mezuna kalmış ama özel üniversiteyi tutturmuş. Bunu bana gülerek anlatıyor "bak bak görüyor musun o kadar çalıştı da özel üniversite tuttu" diye. "Bana ne" deyip geçtim

Tavsiyelerinizi bekliyorum

bu benim annem...hep drama hep mutsuzluk hep pesimistlik...cocukları soz konusu oldugunda dısarıdaki insanlar hep haklı hep daha iyi...kucuk degılım 39 yasındayım...bı olay oldugunda yuzde yuz haklı olsam dahı mılletle arası bozulmasn dıe benı haksız cıkarmak ıcın ekstra caba sarfeder...valla artık canıma tak ettı engelledım gorusmuyorum...bana yapan yarın obur gun benım cocuguma da aynı psıkolojık sıddetı uygular..

haa bı de yanında bırı bana laf soksun gayet de farkettıgı halde sırf becerıp de ona laf sokup benım arkamda duramadıgı ıcın oyle bısey olmamıs gıbı ben uydurmusum gıbı davranır...boyle ınsanlar kendı cocuklarına zarar vermekten baska bı ..oka yarayan ınsanlar degıldır...

Benim ki de böyle ya sinir oluyorum gerçekten kendini acındırmasına ki acınacak bir halde de değil. Tuhaf hareketler sergiliyor anlamıyorum ve hiç anlayamayacağımda bende bıraktım kendi haline ne düşünüyor he istiyorsa onu yapsın dedi doğru ya da yanlış. Aksi halde arada çıkan boş tartışmalarla daha çok kalp kırılıyor ve soğuyorsun. Ben bir gidebilsem iş bulup gerçekten artık normal bi hayat yaşamak istiyorum. O yüzden sizde neden böyle diye hiiiiç sorgulayıp kendinizi yıpratmayın bence içlerinde ne yaşıyorlar bilemiyoruz. Sorsakta zaten doğruları söylemiyorlar en azından benim ki öyle :KK70: Ama şuna izin vermeyin öyle gelip size laf edecekler acıyacaklar ne annenize ne de komşu, kuzeninize. Ben bunları bir engel koydum zamanında. Benimle konuşurken iki kez düşünür öyle konuşurlar açıkçası. Anneme de söyledim bana durduk yere boş laf eden olur canımı sıkacak laf söylerlerse sessiz kalmam ona göre diye şimdi o tartışma çıkmasın diye susturuyor :KK70:

Önceki konunuzda annenizin sizi dışladığını düşünmüştüm de bu konuyla birlikte bakınca annenizde dehşet bir özgüven eksikliği var ve sanırım siz de onun çocuğu olduğunuz için sizi de kendini gördüğü gibi aşağı görüyor. Çözümü işe başla annenden ayrı eve çıkmaya çalış yoksa ömrünü yer gibi duruyor.

Önceki konularda da bahsettiğim gibi annemin sınırları çiğnediğini söylemiştiniz ben de bu konu hakkında videolar izledim ama aşağıya yazdıklarımın çözümünü bulamadım.

Öncelikle eve zırt pırt gelen bir komşu var. Annem o gittikten sonra benim başımın etini yiyor habire geliyor diye ama kendisi gıkını çıkarmıyor. Üst üste 5 gün geldiği oldu annem bir kere bile "müsait değiliz" demedi.

Yine aynı kadın ben ve annem, annemin "hadi gel hava alırız" demesiyle dışarı çıktık. Kadın bana baktı anneme "kızın da mı geliyor" dedi tuhaf bi ses tonuyla. Her seferinde de aynısını yapıyor. Vebalıyım sanki. Annem yine tepki vermiyor. Benim evladım olsa ben bi hayırdır sen neden habire soruyorsun derdim mesela.

Kuzen olaylarını biliyorsunuz. Kuzenim annemle benim dedikodumu yapıyor ama annem sesini çıkarmıyor. Kuzenim "şu kızına yüz verme teyzoş" diyor annem boynunu büküyor.

Yemek yemeye gidiyoruz annemin suratı hep asık. Bir türlü mutlu olmuyor. Dünya önüne serilse "şu tarafa serilseydi keşke" der. "Ne oldu" diye sorduğumda da hakaret etmeye başlıyor.

Ev sahibi olayını anlattım. Sürekli kirayı arttırdı ve evden çıkın dedi. Evi koliledik her şey tamam bu sefer yan komşusuna gidip ağlamış bizi çıkarıyorlar diye. Ev sahibiyle telefonda konuşurken de ağlamıştı. Neden herkese boyun eğdiğini anlayamıyorum. Çık mı dedi çıkarız. Onun evine mi kaldık başka ev mi yok. Ama annem illa bi melankoli illa bi hüzün

Beni akrabalara nasıl anlattıysa anneannem bana "ay ben sana çok üzülüyorum hep başarısız oldun inşallah şimdi başarılı olursun" dedi. Erkek kuzenim sınava 6 kereden fazla hazırlandı ama o "başarılı". Üstelik dayım oğlunu hep övüyor benim oğlum şunu bunu olacak diye (35 yaşında) ama annemin boynu bükük

Geçen gelmiş apartman komşusunun kızı mezuna kalmış ama özel üniversiteyi tutturmuş. Bunu bana gülerek anlatıyor "bak bak görüyor musun o kadar çalıştı da özel üniversite tuttu" diye. "Bana ne" deyip geçtim

Tavsiyelerinizi bekliyorum
Benim annem de böyle tek fark sonra pişman oluyor ama kırılmış oluyorsun. 1 yıldır çok mücadele ettim kavga tartışma hepsi yaşandı. Asla anlamıyor yıldım ben. Ondan mesafe koydum. Başka çözüm bulamadım bulan varsa yol göstersin.

X