anneme dua

xsxulem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
687
23
52
Allahım,

Artik genç degilim ve arkadaslarimin anneleri tektek ölmeye basladi. Arkadaslarim annelerinin degerini anladiklarinda, bunu onlara söyleyemeyecek kadar geç kaldiklarini dile getiriyorlar. Benim hala hayatta olan kusursuz bir annem var.Onun degerini her geçen gün daha iyi anliyorum. Annem degil, ben degisiyorum. Yasim ilerledikçe, onun ne kadar olaganüstü bir insan oldugunu daha iyi anliyorum. Bu sözleri annemin kendisine söyleyemiyorum neyazik, oysa duygularimi kaleme almak ne kolay.

Bir evlat kendisine yasam veren annesine nasiltesekkür edebilir? Bir çocuk büyütürken gösterdigi sevgiye, sabira ve onca çabaya? Bebekken arkasindan kostugu, asabi bir ergeni anladigi, herseyi bildigine inanan üniversite ögrencisini hosgördügü için sükranlarini nasil dile getirebilir?

Kizinin annesinin ne kadar akilli bir insanoldugunu anladigi günü sabirla bekledigi için nasil minnet duyabilir? Anne olmus bir evlat hala kendisine annelik yapanbir insana nasil tesekkür edebilir? Her zaman ögüt vermeye hazir oldugu halde, istendiginde, ya da gerektiginde sessiz kalmayi basardigi için..

Binlerce kez söyleyebilecegi durumlarlakarsilasmasina karsin, "Ben sana dememis miydim?" demedigi için.. Kendisi oldugu için.. Sevgi dolu, düsünceli,sabirli ve bagislamayi bilen kendisi oldugu için, nasil tesekkür edebilir? Allahim, Senden onu hakettigince esirgemeni istemekten baska bir sey gelmiyor elimden.. ve onun bana örnek olmasinda, bana yardimci
olmana sükretmekten baska. Kendi çocuklarimin gözünde, annemin benim gözümde oldugu kadar iyi bir anne olabilmek için sana dua ediyorum Allahim.

Bir kiz evlat

ne kadar güzel seyler yazmissin sulem.bende cok sansli hissediyorum kendimi cünkü cok iyi ve anlayisli bir annem var.ama ben ondan cok uzakdayim.bu beni mahvediyor.hergün telefon acioyorum konusuyorum,ama bu bana yetmiyor.yanimda olmasini isdiyorum.ama kismet isde yapacak bi sey yok.cok merak ediyorum acaba bende cocuklarima öyle iyi bir anne olabilecekmiyim.benim cocuklarimda beni bu kadar düsünüp ariyacaklarmi.ama heralde kiz cocuklari daha düskün oluyor annelerine.allah dualarini kabul etsin canim...

1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı; bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür ettiniz.
2 yaşınızdayken size yürümeyi oğretti; size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz.
3 yaşınızdayken size özenle yemekler hazırladı; tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz.
4 yaşınızdayken elinize rengârenk kalemler tutuşturdu; evin bütün duvarlarına resim yaparak teşekkür ettiniz.
5 yaşınızdayken sizi cici kıyafetlerle süsledi; gördüğünüz ilk çamur birikintisine atlayarak teşekkür ettiniz.
6 yaşınızdayken okula kadar sizinle yürüdü; sokaklarda "gitmiyceeem" diye ağlayarak teşekkür ettiniz.
7 yaşınızdayken size bir top hediye etti; komşunun camını kırarak teşekkür ettiniz.
9 yaşınızdayken size piyano öğretmeni buldu; notaları bir gün bile çalışmayarak teşekkür ettiniz.
10 yaşınızdayken doğum günü partilerinden, dans derslerine kadar her yere sizi arabayla gotürdü; arabadan firlayıp giderken arkanıza bile bakmayarak teşekkür ettiniz.
11 yaşınızdayken sizi arkadaşınızla sinemaya gotürdü; "Sen bizimle oturma" diyerek teşekkür ettiniz.
12 yaşınızdayken zararlı TV programlarını seyretmenizi istemedi; O evde değilken hepsini izleyerek teşekkür ettiniz.
15 yaşınızdayken sizi yurtdışında yaz kampına gönderdi; tek satır mektup yazmayarak teşekkür ettiniz.
17 yaşınızdayken erkek arkadaşınızla partiye gitmenize izin verdi; bir telefon bile etmeden sabaha karşı eve dönerek teşekkür ettiniz.
19 yaşınızdayken okul masraflarınızı karşıladı, sizi arabayla kampüse gotürdü ve eşyalarınızı taşıdı; arkadaşlarınız alay etmesin diye kampüs kapısında vedalaşarak teşekkür ettiniz.
21 yaşınızdayken iş hayatı ve kariyerinizle ilgili size fikir vermek istedi; "Ben senin gibi olmayacağım"diyerek teşekkür ettiniz.
22 yaşınızdayken kep giyme töreninizde size gururla sarıldı; Avrupa seyahati için para isteyerek teşekkür ettiniz.
24 yaşınızdayken uzun süredir çıktığınız çocukla tanışmak istedi; "Zamanını ben bilirim" diye tersleyerek teşekkür ettiniz.
25 yaşınızdayken düğün masraflarınızı karşıladı, sizin için hem mutlu oldu hem çok duygulandı; siz dünyanın bir ucuna taşınarak teşekkür ettiniz.
30 yaşınızdayken bebek bakımı hakkında size akıl vermek istedi; "Artık bu ilkel yöntemleri bırak" diyerek teşekkür ettiniz.
40 yaşınızdayken sizi arayıp bir akrabanızın doğum gününü hatırlattı; "Anne işim başımdan aşkın" diyerek teşekkür ettiniz.
50 yaşınızdayken O çok hastalandı, hafta sonunda onu görmeye gittiginizde mutlu oldu; O'na yaşlıların çocuk gibi nazlı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiniz.

Derken bir gün... O, öldü...
O güne kadar onun için yapmadığınız ne varsa, o anda kalbinize bir yıldırım gibi düştü...

EĞER HÂLÂ SİZİNLEYSE, ŞİMDİ ONU HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK SEVİN...

şULEM GÜZELİM HAYATTAKİ HER ŞEY BİZLER YANİ İNSANLAR İÇİN.bİR DÜŞÜN BU GÜNE KADAR KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ.SENİNLE AYNI YAŞLARDAYIZ BEN 36 YAŞINDAYIM ANNECİĞİMİ 3 YIL ÖNCE KAYBETTİM SANKİ DÜNYANIN SONU İDİ,ANNEMİN YANINA GİTSEM DERDİM HAYATTA HİÇ KİMSEYİ DÜŞÜNEMİYORSUN.BİZ NERDE YANLIŞ YAPIYORUZ BİLİYORMUSUN YAŞAMAKDA OLDUĞUMUZ BU DÜNYAYA KENDİMİZİ ÇOK KAPTIRIYORUZ.BİLİYORUZKİ BİRGÜN GELECEK HEPİMİZ VEFAT EDECEĞİZ VE ASIL DÜNYA'YA GÖÇ EDECEĞİZ.BEN HEP DERDİM ANNEME BİRŞEY OLURSA BEN NE YAPARIM DERDİM ÇEVREME BİR BAKTIMKİ MEĞER ANNESİ ÖLEN NEKADAR ÇOK ARKADAŞIM VARMIŞ ARKASINDAN 1 YIL SONRA BABAM VEFAT ETTİ ALLAHIM BAŞKA ÖLÜM VERMESİN DİYORUZ AMA RABBİMİN İŞİNE KARIŞILMAZ.ONLARIN ARKASIN'DAN DUA EDİYORUM VE ONLARLA AHİRETTE KAVUŞMAK İÇİN İYİ BİR İNSAN OLMAYI DİLİYORUM.ONLARIN ÖLÜMÜ BANA ÇOK ŞEY ÖĞRETTİ DÜNYA'YA İNSANLARA BAKIŞIM ÇOK FARKLI OLDU ALLAH BİRŞEKİLDE YARDIM EDİYOR VEDE SABRINI VERİYOR SANA TEK NASİHATİM ANNENİ BOL BOL ÖP KOKLA ONU ÇOK SEVDİĞİNİ SÖYLE.BENİM İÇİNDE ÖPERMİSİN.SELAMETLE KAL ARKADAŞIM ALLAH GECİNDEN VERSİN (AMİN)

tüm bu paylaşımlara yürekten katılıyorum
çok duygulandım lereenim ne kadar güzeldi düğüm düğüm oldum
şulem yarın koşa koşa anneme gidiyorum yarın burda değilim
teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…