Çocukluğum ve annem..

:KK43::KK43: Bazen Sadece üzülürsün.. Ne diyeceğimi bilemedim ..ama emin ol sen çok iyi bi Anne olursun . 💐

Annenle hayat şartların elverdiği zaman görüşmeyi kes.
Ama içinden gelen her şeyi söyle daha sonra da hayatından çıkar.

İlla ana babayla görüşülecek diye bir şey yok

Ben de babamla görüşmüyorum mesela

Neden hala o kadinla kontaktasin anlamis degilim tacize ugramissin ve annen kilif bulmus sarhostu oylemi peki neden sen???? Neden sarhos haliyle anneni yada baskasini degil de seni... Lanet olsun o Anneye birak nerde yasarsa yasasin babanda annen kadar suclu nedemek sessiz bu ne demek para yolladi babalik o degil benim oglum morali bozulsa esim telefondan anliyo anlamaliydi her Anne baba cocugunun mutsuz oldugunu anlar bunlar umursamamislar ben ona Anne demek soyle kalsin yüzüne tukurmezdim bile😏

İstanbula çalışmaya küçük yerden gitmiş karı koca, kızları gelmek istememiş memlekette kalmış. Anneannesinde diye rahat hissediyorlar belli ki. Anneanne bu canım el değil ya... istanbul zor, çalışmak tutunmak ağır, kimbilir nasıl bir yerde oturdular, nasıl bir işte çalıştılar... senden tüpün alındığını, camı kırık odada yattığını bilemezlerdi. Annenin annesi de işte öyle kayıtsız bir kadındı. Annenin ondan gördüğü annelik belli ki azıcıktı. Bugün tacizi öğrendi ne yapabilir, nasıl ispatlayacak... demem o ki insanları affet, oldukları gibi kabul et. Çok hafifleyeceksin affedince. Yaşın kaç, işin var mı bilmiyorum ama arkana bakma kendine şartlar olgunlaşınca bir hayat kur. Evlenmen şart değil , evin ve işin olsun. Bol şans dilerim, bahtın yolun açık olsun inşallah. (Annemle hep soğuk bir ilişkim oldu anlatsam uzun sürer. Şimdi kızıma kızdığımda uzatmıyorum, yaptığına kızsam da onu sevdiğimi bilsin istiyorum. Sen yuva kurmaktan korkma. Başkasında aynı yaraları açmayacağın gerçeğini unutma.)

Kaç yaşındasın ?aynı evde akrabalarınızla kalmayacaksaniz bi müddet idare edin anneniz kararlıysa taşınmakta.
Kendiniz de istemediğinizle konuşmayın görüşmeyin. Anneniz kimle istiyorsa gidip görüşsun.
Okul varsa ona odaklanın ,yoksa açıktan okuyun,kurslara gidin kafanızı dağıtın. .geçmişi düşünmeyin her aklına geldiğinde başka şeylere meşgul ol sağlığından onemli değil .
Sakin bunlardan kurtulmak için ani evlilik düşünme. Güzel bi ilişkin olursa olç tart evliliği öyle düşün sonra psikolojin bozuluyor sa arada ailenı görür hal hatır sorarsin biter evine gidersin.
Merhabalar Ögretmenim.Farkli bir ilde gorev yapiyorum.Salgından ötürü kardeslerim ve ben eve geldik. Sonucta annemin hal ve hareketlerinden ötürü ailemin diger bireylerini silemem.Cok zor bir durum.
Annem hatalarini ya görmüyor,ya da göremk istemiyor.Psikolojim bozuldu diyerek bana yükleniyor. Ne yaptiysam evlatlarima yaranamadim diyor.Yillarca bu vicdan muhasebesi ile yaşadım.Hala at gözlüğü ile bakiyor.Bir adim atsa ona on adim gelecegim.
Maddi olarak destegini gozardi edemem.Para kazaniyor ve parayla benim gonlumu yapmaya cok calisti. Ama her defasinda , "Benim sayemde.."diye baslayan laflar etti..Yoruldum artik.Bir kere de özür dilerim kizim,seni koruyamadim,bundan sonra sana sahip cikacagim dese her sey daha farkli olacak.Boyle demek yerine ,oralara gitmekten,benim hayatimi kotu etkileyen kardeslerinin ona sahip çıkacağından bahsediyor. Yalniz bir kadın.oysa ailesi bile onu istemiyor. Mesela maddi olarak annemi kullandiklarini dusunuyorum.Orada yerlesmek istediği ev ve arsayi kendileri kullanıyor. Oradaki o gayrimenkulleri almaya ailemden baska kimse yanasmadi zaten.Amenna kullansinlar.Bir lafim yok.Dedemin cani sagolsun..Ama annem neden hic bir seyi fark etmiyor.Neden bizi kotu ilan etmekte direniyor.Ailesine sahip ciktigi kadar neden bize sahip cikmiyor.
Psikologa gidelim dedim.Pskiyatre gidelim dedim.Ben gittim.Ilac da.kullaniyorum,terapi de aliyorum. Her sabah ilac ictigimi gördükçe mutlaja bir sey de.Bu ilaclardan kilo aldigimi,bu ilaclarimin beni mayistirdigini filan soyler.Oysa gorev yaptığım zamanlarda panik ataklarimdan o kadar cok kendimi tuvalete kitlemisligim vardir ki..Hepsini bildigi halde isinden vazgecip yanima gelmedi.bir iki gun izin alip yanima gelmedinkimse..O kadsr yalnizdim ki..Kimse benim bu halimi anlamadi.Simdi de yanimiza tayin iate diyorlar.Ister miyim?Hayir...Ama benim yurdum neresi?Benim memleketim neresi?
Ben ailemle barisamamisken kim bana memleket olacak?Yoruldum annem gibi insanlari hayatima cekmekten..

İstanbula çalışmaya küçük yerden gitmiş karı koca, kızları gelmek istememiş memlekette kalmış. Anneannesinde diye rahat hissediyorlar belli ki. Anneanne bu canım el değil ya... istanbul zor, çalışmak tutunmak ağır, kimbilir nasıl bir yerde oturdular, nasıl bir işte çalıştılar... senden tüpün alındığını, camı kırık odada yattığını bilemezlerdi. Annenin annesi de işte öyle kayıtsız bir kadındı. Annenin ondan gördüğü annelik belli ki azıcıktı. Bugün tacizi öğrendi ne yapabilir, nasıl ispatlayacak... demem o ki insanları affet, oldukları gibi kabul et. Çok hafifleyeceksin affedince. Yaşın kaç, işin var mı bilmiyorum ama arkana bakma kendine şartlar olgunlaşınca bir hayat kur. Evlenmen şart değil , evin ve işin olsun. Bol şans dilerim, bahtın yolun açık olsun inşallah. (Annemle hep soğuk bir ilişkim oldu anlatsam uzun sürer. Şimdi kızıma kızdığımda uzatmıyorum, yaptığına kızsam da onu sevdiğimi bilsin istiyorum. Sen yuva kurmaktan korkma. Başkasında aynı yaraları açmayacağın gerçeğini unutma.)
Tesekkur ederim..Icimi rahatlattiniz.Calisiyorum.Ayri bir hayatim var.Hep aile ozlemi kuruyorum..Ama güzel,mutlu,sevkat ve merhamet dolu..

Benim anneme de annesi sahip cıkmamıs o da bize cıkmadı. Anneannem on evlılıgınden olan ogluna tapıyordu. Annemde son evlılıgınden olan ogluna tapıyor. Ama ben onlara benzemedım kızım var o benim dunya sızı cok ıyı anlıyorum. Dogum da kimse yoktu. Evlendim yoktu hep yalnızdım. Yalnız okudum yalnız tutundum. Cok acı cektım ama kızımla dunyam şenlendi. Calısıyor musun aile kurmayı dusunuyor musun.
Calisiyorum ve aile kurmayi dusunuyorum.Ama aile kurmaya cesaret edemiyorum.Biriyle ne zaman tanismaya kalksam kaygilarimla hareket ediyorum.Ya reddediyorum veya karsilik bulmadigim iliskilere yoneliyorum..

Calisiyorum ve aile kurmayi dusunuyorum.Ama aile kurmaya cesaret edemiyorum.Biriyle ne zaman tanismaya kalksam kaygilarimla hareket ediyorum.Ya reddediyorum veya karsilik bulmadigim iliskilere yoneliyorum..
Yasadıklarından dolayı normal. Dua et bol bol akısına bırak. Kaderındekı elbet gelir seni bulur. Cok mutlu olursun ınsallah

Sarhoştur demesi gerçekten tuhaf. İnsan bilinç altindakileri sarhoşken ortaya çıkarır. Dayımız besbelli sapik biri. Yazık gerçekten böyle insanlar a. Hele annenize denecek laf bulamıyorum sizi sahipsiz bırakmış herkes anne olamıyor malesef kendini suclama hiç.

X