Annemin akli dengesizliği beni çok yordu!

elperdon

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2014
735
287
Herkese merhaba. 30 yaşındayım ve henüz daha evlenmedim. Bunu böyle yazıyorum çünkü konuyu daha iyi anlamanızı istiyorum. Kendi iş yerim var ve işimin çoğu %90lık bir kısmı kadınlarla geçiyor. Ben de haliyle karşı cinsle tanıyabileceğim kaliteli ortam arayışındayım. Neyse bir arkadaşım bana kaliteli insanlarla sosyalleşmeme olanak sağlayacak workshop düzenleyen bir etkinlik sayfası atmış. Heykel, resim workshopları falan var. Bu workshoplardan anneme söz ettim ve dananın kuyruğu orada koptu. Yok ben evde kalmışım artık bunu kabul etmeliymişim, 30 yaşına gelip hala evlenemeyince evde kalınmış oluyormuş, yok hiçbir işe yaramazmışım, böyle aptal saptal etkinlikler bir işe yaramazmış falan ağza alınmayacak bir dünya laf söyledi. Biz babanla geberip gidince ancak oturur bizim paramızı yersin senden de başka bir halt olmaz dedi. Annem normalde okumuş üniversite mezunu bir kadın normalde aramız iyidir ama evlenmeme AŞIRI derecede kafayı taktığı için bu konuda hep böyle fikirleri var ama ben artık katlanamıyorum. Onun gibi düşünmüyorum elbette ama normalde psikolojisi sağlam bir insan olmasam eminim ki iş güç tutamaz halde olup depresyondan depresyona girerdim. Söylediklerinden etkilenmediğimi düşünsem de her seferinde kendi kendime psikolojik savaş vermekten yoruldum artık. Böyle çıkışları hep oluyordu sonra öpüp barışmaya çalışıyordu ben de salak gibi her seferinde affediyordum. Ama artık yeter bir evlat olarak asla yüzünü kızartacak bi davranışta bulunmadım hiç kimseye rezil etmedim. Bari yurt dışına git de evlenemediğini kapatsın falan diyor. Tek çocuğum ve tedavi yoluyla hamile kalmış aslında bir yandan da bana aşırı düşkün öyle ki iki telefonu açmasam hemen anksiyetesi tutar. Ben de bu huyunu bildiğim için her yerden engelledim hatta birkaç gün iş yerinde kalsam eve gelmesem diyorum. Siz olsanız bu tavırlar karşısında ne yapardınız? Affeder miydiniz yoksa bir süre süründürüp öyle mi konuşurdunuz?

Son düzenleme:
Bana sorma ben bu konuda acımasız bir insanım. Ben olsam anne düşündüm de çok haklısın bence bir insan evlenmeyince neden yaşar ki. Hep koca istedim Allah bana vermedi ben de intihar etmeyi düşünüyorum aslında derim.
Artık sabrım taştığı için asla eskisi gibi olmamayı düşünüyorum.

Zorla sahip olduğu bir çocuğa böyle davranması pek normal değil hatta hiç normal değil, hem de üniversite okumuş bir kadın.
Babanızla arası nasıl? Evlatlık falan değilsiniz değil mi?
babamla arası iyidir ama mükemmel bir evlilikleri yok bir dünya sorun yaşadılar. sorunların çoğunu da babam yaşattı. yaşadığı tüm bu zorluklardan dolayı annemin bir tık kafayı yediğini düşünüyorum ama o kafayı yedi diye ben de psikolojimin içine ettirecek değilim. Hayır evlatlık değilim ama annem bazı konularda böyle tuhaf bir kadın ve her seferinde affetmekten yoruldum.

babamla arası iyidir ama mükemmel bir evlilikleri yok bir dünya sorun yaşadılar. sorunların çoğunu da babam yaşattı.
İşte kilit nokta burası
Sorun annenizde
Terapiye gitse çok iyi gelir
Mutsuz anne mutsuz aile demek
Evde kadın mutluysa kuru ekmek kuru soğanla saray sofrası kurar, mıtsuzsa saray sofralarını kırar atar doymadım diye

Acaba siz evlenince babanızla tek kalacağı için içten içe evlenmenizi istemiyor olabilir mi? Hem de zor dünyaya gelen tek çocuk olduğunuzu da düşününce sanki imkansız durmuyor bu ihtimal de.

İşte kilit nokta burası
Sorun annenizde
Terapiye gitse çok iyi gelir
Mutsuz anne mutsuz aile demek
Evde kadın mutluysa kuru ekmek kuru soğanla saray sofrası kurar, mıtsuzsa saray sofralarını kırar atar doymadım diye
Terapiye falan gitmez bu saatten sonra zaten kendisi de az çok psikoloji ile alakalı olan bir bölümden mezun. Babamın da terapilik çok yanı var bana kalırsa. Ama onları düzeltmek bana kalmadı; tek isteğim evlenene kadar huzurlu bir şekilde yaşamak.

Herkese merhaba. 30 yaşındayım ve henüz daha evlenmedim. Bunu böyle yazıyorum çünkü konuyu daha iyi anlamanızı istiyorum. Kendi iş yerim var ve işimin çoğu %90lık bir kısmı kadınlarla geçiyor. Ben de haliyle karşı cinsle tanıyabileceğim kaliteli ortam arayışındayım. Neyse bir arkadaşım bana kaliteli insanlarla sosyalleşmeme olanak sağlayacak workshop düzenleyen bir etkinlik sayfası atmış. Heykel, resim workshopları falan var. Bu workshoplardan anneme söz ettim ve dananın kuyruğu orada koptu. Yok ben evde kalmışım artık bunu kabul etmeliymişim, 30 yaşına gelip hala evlenemeyince evde kalınmış oluyormuş, yok hiçbir işe yaramazmışım, böyle aptal saptal etkinlikler bir işe yaramazmış falan ağza alınmayacak bir dünya laf söyledi. Biz babanla geberip gidince ancak oturur bizim paramızı yersin senden de başka bir halt olmaz dedi. Annem normalde okumuş üniversite mezunu bir kadın normalde aramız iyidir ama evlenmeme AŞIRI derecede kafayı taktığı için bu konuda hep böyle fikirleri var ama ben artık katlanamıyorum. Onun gibi düşünmüyorum elbette ama normalde psikolojisi sağlam bir insan olmasam eminim ki iş güç tutamaz halde olup depresyondan depresyona girerdim. Söylediklerinden etkilenmediğimi düşünsem de her seferinde kendi kendime psikolojik savaş vermekten yoruldum artık. Böyle çıkışları hep oluyordu sonra öpüp barışmaya çalışıyordu ben de salak gibi her seferinde affediyordum. Ama artık yeter bir evlat olarak asla yüzünü kızartacak bi davranışta bulunmadım hiç kimseye rezil etmedim. Bari yurt dışına git de evlenemediğini kapatsın falan diyor. Tek çocuğum ve tedavi yoluyla hamile kalmış aslında bir yandan da bana aşırı düşkün öyle ki iki telefonu açmasam hemen anksiyetesi tutar. Ben de bu huyunu bildiğim için her yerden engelledim hatta birkaç gün iş yerinde kalsam eve gelmesem diyorum. Siz olsanız bu tavırlar karşısında ne yapardınız? Affeder miydiniz yoksa bir süre süründürüp öyle mi konuşurdunuz?
Maddi imkanınız el veriyorsa ayrı eve çıkın şanslısınız işiniz varmış. Anne de olsa bir yere kadar kimse kimsenin kölesi değil. Ayrıca herkes evlenmek doğurmak zorunda da değil.
Sanki her kadın dört dörtlük annelik yapıyor ya kafayı yemişler illa evlendirip dogurtacaklar. Anneniz tedaviyle size sahip olmuş ama anneliğin hakkını verebiliyor mu?

Acaba siz evlenince babanızla tek kalacağı için içten içe evlenmenizi istemiyor olabilir mi? Hem de zor dünyaya gelen tek çocuk olduğunuzu da düşününce sanki imkansız durmuyor bu ihtimal de.
öyle birşey düşündüğünü sanmıyorum. Ben evleneyim de nasıl evlenirsem evleneyim, (kendi düşüncesi yani bu) çocuk yapayım sonra istersem boşanırmışım. Zaten erkeklerin düzgün olanı çıkmıyormuş ama yeter ki gelin olayım da gelin oldu desinlermiş. Tek derdi bu.

Maddi imkanınız el veriyorsa ayrı eve çıkın şanslısınız işiniz varmış. Anne de olsa bir yere kadar kimse kimsenin kölesi değil. Ayrıca herkes evlenmek doğurmak zorunda da değil.
Sanki her kadın dört dörtlük annelik yapıyor ya kafayı yemişler illa evlendirip dogurtacaklar. Anneniz tedaviyle size sahip olmuş ama anneliğin hakkını verebiliyor mu?
Maalesef iş yeri kiramı da ödediğim için ayrı eve çıkmak benim için pek olası değil. ancak iş yerimde kalabilirim o da benim için çok konforlu olmaz.

Valla panpa suç sende, madem annen böyle bir insan özel hayatını paylaşmayacaktın o kadar. Arkadaşlarınla konuş, gel burda konu aça ama annenle sadece yüzeysel konuları konuş derim.
Anlatmazsam da kimse karşıma çıkmıyor oluyor. Ben de şaşırdım ne yapacağımı.

Ben de haliyle karşı cinsle tanıyabileceğim kaliteli ortam arayışındayım.
Annene bunu işin için gideceğini söyleseydin keşke. Birde az çok annenin huyunu bilirsin cool takıl evlenmek istemiyorum falan de. Sadece ilişkin ciddilestiginde söyle

Süründürürüm bi süre. Acmam teli eve gitmem.

annem bize de laf söylüyor :) pek ciddiye almayın derim. Aslında onların korkusu şu anne babalarımız öldükten sonra tek başımıza kalmak istemiyor..

X