Annemin üvey annesi

Ölmeyecek gibi yaşıyor insanlar. Allah annenize uzun ömürler versin sarılıp kucaklamak istedim kendisini, ona çektiren herkes umarım bedelini öderler. Küçücük çocuk gelmiş sığınmış insan kendi evladını görür de ona sebep kıyamaz. Yok ölmeyecekler ya bedel ödemeyecekler hiç.
Amin canim cok Teşekkür ederim ❤

Müge Anlıya çıkıp bunları afişe edeceksin. İnsan kılıklı şeytanlar ! Nasıl kötü bir insan ki , çocuğa eziyet ediyor…

Anneanneniz olacak kadın da baş hatalılardan biri. İşte böyle anne evlenir başka şehre gider oh ne güzel valla çocuğunu hiç düşünmesin. Yeter ki evlensin kocasız kalmasın. Onun derdi evlat değil de başka bir şey demek ki.. Çok sinirleniyorum böyle durumlara.

Anneanneniz olacak kadın da baş hatalılardan biri. İşte böyle anne evlenir başka şehre gider oh ne güzel valla çocuğunu hiç düşünmesin. Yeter ki evlensin kocasız kalmasın. Onun derdi evlat değil de başka bir şey demek ki.. Çok sinirleniyorum böyle durumlara.
Haklisiniz evet nolursa olsun evlat birakilmamali..Annem 58 yasinda olmasina ve artik kendisi anne olmasina rağmen hala anne konusu gecince çok üzülür..Çocukluk travmalari insanin bütün hayatina etki ediyor

Meraba hanımlar...Size derdimi değil ama bana çok dert olmuş biriyle bugün yaşadığım bir olayi anlatacagim.Biraz uzun olabilir simdiden kusura bakmayın... Annemin anne babası annem daha küçükken boşanıyorlar.Annesi baska biriyle evleniyor baska bir ile gidiyor (yillar sonra ben senin annenim diye annemin köyüne gidiyor komsularinda annemle gorusuyor çocukken anneme oyuncaklar aliyor fln ama annem hatirlamiyor annesini ama o gün bana ilk defa biri cok ilgi gosterdigi için sadece cocuk olarak hoşuma gitti diyor..Yillar sonra annem evlendiginde istanbuldaki evimize geliyor ama annem annesine bir sicaklik hissedemedigini birakip gittigi icin kizgin oldugunu söylüyor..Ama bir yandan annesi de çok cileler cekmis 2-3 sene önce kaybettik..Annemler 4 kardeş.Sonrasinda dedem baska bir kadınla evleniyor.Annemin çilesi o zaman basliyor.Dayak,aç birakma hersey var.Ama annem cocuk da olsa babama söylersem annemi döver babamla huzursuz olurlar diye çok olgun düşünüyor o yaşına rağmen.Okula aç gönderiyormuş o zamanlarda ekmek sandigi varmis yukarı koyarmis boyu yetismezmis ordan ekmek almak icin sandalyeye cikarmis döverek indirirmis.Okula gidermis kalemi bitermis elinde küçücük olurmus yazarken eline batarmis.Okulda derste surekli karni guruldarmis acliktan cok utanirmis..Sonra babasi vefat etmiş.Her bir kardesi amcalarina vermisler annemi de abisine vermişler.Bu defa cilesi orda baslamis.Evin bütün islerini yaptırıp çocuklarının b.klu bezlerine kadar yikatmislar.Isini beğenmeyince yengesi abisine söyleyip dövdürümüs her gün türlü bahaneyle dayak yemiş..Annem, sirf o evden kurtulmak için babamlar görücü gelmis ve 17 yasinda evlenmis tabi kaderi babamdan da gulmemis annem cok guzel bir kadınmış babam kendine yakistiramadigi icin çok kiskanclik yapmis dayaklar dovme sövme hersey vardi tabi aklimiz erdiğinde bunlara biz de şahit olduk.Annem eski kafa tabi çok sabretti.Bugun annemle pazara gittik.Pazarda baktim bir tanidikla karşılaştığıni gördüm hal hatir sormalar fln.Anneme bunlar kim dercesine baktigim icin uvey annem dedi.Bu arada annem dünya iyisidir,bana hep kim kötülük yaparsa Allah'a havale et kizim kötüyle kötü olma gibi nasihatler verir..O yüzden annemden kin tutmasini beklemiyorum zaten.Ay bir baktim kadini tanimasam yani annemin yaşadıklarını bilmesem ne iyi kadin derim.Yavrum sen nasilsin iyi misin diyor ben gayet soguk iyi Tesekkur ederim dedim.Siz nasilsiniz fln hic demedim.Zaten kadin o kadar iyi görünüyorki anneme bakiyorum annem çökmüş kadin annemden daha iyi..Ne konu gectiyse benim kadini görünce kan beynime sicradigi icin kendimi zor tutuyorum,her zaman iyilik iyidir fln gibi biseler geveliyor annemin üvey annesi..Yaa dimi dedim öyle öyle dedim imali imali. Baktim kizi da anneme bir degisik bakarak diyorki ayy cok zayiflamissin sanki..Hani kötüleşmissin gibi söylüyor..Benim annemin kotu bir hastaligi var arkadaşlar suan iyi geciriyor herkes biliyor onlar da biliyor buna ragmen baktim moralini bozacaklar..Baktim bisey dedi kadin bunlarin agzinin payini vereceğim ya ordan girdim iyilik iyilik diyor ya hani..Tabi dedim iyilik cok önemli sen dedim nasil can vereceksin anneme yaptıklarınla, cok cekersin insallah da çek dedim.Bunu diyince zaten fitili ateşlemis oldum😁Hemen kizi atladi ayyy napmis benim annem Allah kahretsin sizin gibi akrabayi dedi..Tabi bunlar giderken diyor ben annemi kolundan çektim anne gel dedim kimlerle muhatap oluyorsun..Tam da icimi dökemedim ama o laf da onlara yeter de artar bile.Anne dedim sen cok iyisin,ama dünya öyle bir yer degil.Bak sen kafana takip herseyi hasta oluyorsun..Seni uzen insanlara karsi içinden ne geliyorsa pat pat söyle,sen degil onlar düşünüp kafayi yesin.Bunlar görünce yüzüne tükürülecek insanlar oyle gorunce hal hatir sorulacak insanlar degil.Bu kadin bu kadar sana cektirmis kizi desen o kadar zaman bizde kaldi borc verdin harç verdin ev sahibi oldular sen ne zaman hasta oldugunda senin kapını actilar..Evimizde ne varsa hali perde,yiyecek icecek onlara tasirdi.. Allah askina anne biraz kiymet bilene deger ver dedim haklisin kizim dedi.Oh dedim bak içimden geceni söyledim ben rahatladım şimdi onlar düşünsün dedim..O kadar rahatladimki keske farkli bir yerde karsilassaydik da daha fazlasını soyleyebilseydim..Annem calisti emekli oldu durumu cok iyi..Herkese yardim ediyor yetim çocuklarla ilgili de planlari var..Ama iste nolursa olsun cocuklugunu her anlattiginda iki gözü iki çeşme aglar.Allah herkesi iyilerle karsilastirsin,herkesin kalbine merhamet versin benim annem cok cekti tek dilegim insallah ona cektirenler de çeker
Çocukken beni annem ve babam akrabamın yanına bıraktılar onlar gurbette büyük ev bulamadıkları için öyle bir yasa var çocuk sayısına göre ev büyük olmalıymış , halam da kaldım kadın bana çektirdi sebepte büyük kupa gibi bardakta çay içemezmişim kızı gibi küçük bardakta içecekmişim kadın çay doldurduğum bardağa fırlattı yere attı onda 3 ay kaldım çok acımasız di en yakın akraba da olsa çocuğun yeri annesi ve babası bence sonra halam öldükten sonra cenazesine gitmedim olanlarida babama anlattım kardeşinin bana ozaman 9 yaşındaydım çok kötü davrandığını birde iş bankasından o zaman kumbaralar vardı toplamış olduğum kumbarayı elimden alıp paraları gasp etti çok iğrenç bir kadındı şimdi biri halam dediğinde aklıma gelin zalim mi acaba diye benda tabi travma kaldı allah kimsenin çocuğunu öksüz bırakmasın o vakit 2 yıl annemlerden uzak acımasız akrabalarda kaldım sonra beni yanlarına aldılar , insanların ne kadar zalim olabileceklerini o vakit öğrendim

Çocukken beni annem ve babam akrabamın yanına bıraktılar onlar gurbette büyük ev bulamadıkları için öyle bir yasa var çocuk sayısına göre ev büyük olmalıymış , halam da kaldım kadın bana çektirdi sebepte büyük kupa gibi bardakta çay içemezmişim kızı gibi küçük bardakta içecekmişim kadın çay doldurduğum bardağa fırlattı yere attı onda 3 ay kaldım çok acımasız di en yakın akraba da olsa çocuğun yeri annesi ve babası bence sonra halam öldükten sonra cenazesine gitmedim olanlarida babama anlattım kardeşinin bana ozaman 9 yaşındaydım çok kötü davrandığını birde iş bankasından o zaman kumbaralar vardı toplamış olduğum kumbarayı elimden alıp paraları gasp etti çok iğrenç bir kadındı şimdi biri halam dediğinde aklıma gelin zalim mi acaba diye benda tabi travma kaldı allah kimsenin çocuğunu öksüz bırakmasın o vakit 2 yıl annemlerden uzak acımasız akrabalarda kaldım sonra beni yanlarına aldılar , insanların ne kadar zalim olabileceklerini o vakit öğrendim
Gerçekten kimse anne baba gibi olmuyor istisnalar elbette vardır ama sayilari çok az..Çocuklara yapilan her türlü zulme çok üzülüyorum siz de kimbilir o çocuk kalbinizle 2 yılı nasil gecirdiniz, ama çok şükür anne babaniz hayattaymis onlara kavusma umudunuz varmis

Ben şeyi anlamadım önce tanımadım anneme sordum kim bu diye demişsin. Sonra zaten yıllardır görüşüyormuş gibi yazmışsın kızı eve geldi falan. Neyse. Annene kıyamam olaya koca kadın gözünden değil o kalemi karnı guruldayan minnak gözüyle baktım, içim yandı. Çocuklar acı çekmese keşke, çocuklara kötülük yapan bütün pislikler geberse keşke. Görüştürme tabi ki anneni. Az bile demişsin daha da saysaydın.

X