Annemin yanındaki o adam.

şimdi dünyaya bir kız bebek getirmeye hazırlanan bir anne adayı olarak birkez daha tedirgin oldum. acaba bir gün benim bebeğim böyle şeyler hissedermi? eşimle yarında böyle mutlu olurmuyuz. ya başkasına aşık olursa? ya aldatırsa?inanın benim için sorun değil ama kızım adına çok üzülürüm. (bu arada 5 yıldır evliyiz ilk bebeğimiz.) eminim annenizde bu konuda üzülmenizi istemezdi.

Onetimes yarının ne getireceğini hiç birimiz bilemeyiz ama güzel bebeğine inşallah yarınlar sağlık mutluluk huzur getirsin.Bizim çektiklerimizi çekmesin.

paşacım çok zor günler atlatmışsın. bizler çok duygulu insanlarız.hiç adını bilmediğimiz görmediğimiz tanımadığımız insanlara bile gözyaşı dölüyoruz.baban öldüğündede dökecek gözyaşın mutlaka vardır canım.çünki ne olursa olsun o senin baban.

canım ablam benim.eminimki ağlarsın hemde çok...
geçmişte yaşadıklarına ve yaşayamadıklarına............
çok üzüldüm senin gibi hayat dolu birinden bunları duymak şaşırttı beni...
içimizde ne acılar var değil mi?

canım o kadar güzel anlatmışsın ki duygularını ve yaşadıklarını söyleyecek söz bulamıyorum haklısın bence de o adam senin bir damla gözyaşına değmez...

pasacım çok üzüldüm canım...bence bu tür şeyleri kendine dert etme...kimseyi suçlama..hayatı olduğu gibi kabul et ve şu anının tadını çıkar..baban vefat ettiğinde üzülürmüsün bilemiyorum ama üzülmiyeceğim diye kendini sıkma...hayata bir kere geliyoruz...babana karşı öfkenide yenmelisin...hayatının yaşının tadını çıkar canım...

Çok duygulandım ne kadar iyisiniz iyiki varsınız.eflatunum şiir harikaydı.

yazını okurken iki taraftan baktım kendi hayatıma.
İlki : babamı 13 yaşındayken kaybettim ben anılarım o kadar silikki hafızamda ve hep babası yanında olan kız çocuklarının herzaman çok mutlu birer insan olduklarını ve hayatta hiçbir zaman yenilmediklerini düşseler bile babalarının onları tutup kaldıracağını ve sımsıkı kucaklayarak koruyacağını düşündüm bu yaşıma kadar.hayatımdaki tüm kötülükleri babamın olmamasına bağladım hep yanlış giden evliliğimi bile.

ikincisi :kendi kızım açısından baktım birde babasıyla ilk ayrıldığımızda önce bana kızdı ve ağladı sonrada sarıldı boynuma ben seni hiç bırakmayacağım annecim hep yanındayım dedi bana ve bunları söylediğinde henüz 4 yaşındaydı (onun bu ağlaması benim aynı kişiyle ikinci defa denememe neden oldu babasızlığın acısını herzaman yaşamış bir kız çocuğu olarak)

fakat herşey dahada kötü oldu ve en kötüsüde kızımın o evlilikte daha da mutsuzlaştığını gördüm derken kızlar birken iki oldu sana da anlatmıştım.
ve kendi adıma anladım ki;
Baba demek sadece yaşaması demek değilmiş babalığının hakkını vererek çocuklarına yaşatmakmış yıllar sonra anladım bunu.kızlarımda anlayabileceklermi işte onu hiç bilemiyorum.
senin için düşündüklerim ise;
baban birgün öldüğünde ben eminim ki çok ağlayacaksın ama onun için değil, bir kız çocuğunun kendisini güvende hissedeceği tek yerin baba kucağı olduğunu bilmenden ve sana bunu yaşatmadığı için ona duyduğun kırgınlık ve kızgınlığından ağlayacaksın...

Denizyosunu çok güzel yazmışsın duygulandırdın beni.evet babasını kaybedenler bence çok üzülmesinler.en azından o sevgiyi biliyorlar babaları sarılmış koklamış onları, ama birde yaşayıpda bizimki gibi arayıp sormayanlar var. o adamlarada baba deniyor ya bu beni kahrediyor.evet belki dediğin gibi belkide ağlayacağım ama onu sevdiğimden değil bana vermediği sevgiden dolayı ağlayacağım.

Denizyosunu birşey daha aklıma geldi; benimde evliliğimde mutsuz olmamı babama bağlıyorum.beni dövdüğünde eve icra getirdiğinde, devamlı içmesinde eğer başımda bir baba bir koruyanım olsaydı ne yapıyorsun güzel kızıma deseydi acaba bana bu kadar çektirebilirmiydi?Ben tek başıma bunlarla uğraşmak zorunda kalırmıydım???

Teşekkür ederim eflatunum.Aslında burunda kemik eğriliği var korkulacak bir ameliyat değil ama ben sigara içtiğim için korkuyorum.

Denizyosunu birşey daha aklıma geldi; benimde evliliğimde mutsuz olmamı babama bağlıyorum.beni dövdüğünde eve icra getirdiğinde, devamlı içmesinde eğer başımda bir baba bir koruyanım olsaydı ne yapıyorsun güzel kızıma deseydi acaba bana bu kadar çektirebilirmiydi?Ben tek başıma bunlarla uğraşmak zorunda kalırmıydım???

aslında doğru başımızda baba olsaydı yapamazlardı çok haklısın çokkkkk

Bende okuyunca çok üzüldüm.Ben iki baba sahibi oldum ikiside birbirinden temiz saf insanlar kendi babam benim iyi rahat yetişebilmem için acısını hasretini yüreğine basıp yıllarca benim hasretime katlandı.Diğer babamsa en sıkıntılı zamanlarımda maddi manevi bana destek oldu sevgisini verdi

bence baban hayattan koptugunda ardından gözyaşı dökeceksin, kalbinin bi köşesinde birşey acıyacak yinede ....
yüreğindeki güzellikleri hiç birşey bozamasın inşallahh...

İyiki bu kk ya üye olmuşumki sizin gibi insanları tanıdım.Güçlü olmak zorundayız hayat yinede herşeye rağmen güzel yaşamaya değer diye düşünüyorum. Hayatımın en güzel hediyesi 2 çocuğum, bundan güzel birşey varmı?Ve her zaman benden daha kötü durumda olanları düşünerek hayata daha çok bağlanıyorum.Beterin beteri var diyorum.Yoksa hiç birimiz hayattan zevk alamayız ki...

Eflatunum bugün girebildim kk ye.burnumdaki alçıda alındı bende hemen bilgisayarın başına geçtim.Sizleri çok özledim..

bizde seni özledik paşa dön artık siteye....kadınlar günün kutlu olsun

Paşacım selam seni tekrar görmek güzel nasılsınız umarım iyisinizdir.Bütün kızlar toplanmış yine eskisi gibi hepinizi burda görmek çok güzel.sevgiler.

Yüreğine Sağlik Cnm.öğle Bi Adam öldüğünde Sanmiyorum Kimsenin Gözünden Tek Damla Yaş Damlasin...

X