Annemle anlaşamıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne merhameti ne vicdanı Allah aşkına? Merhamet duygun olsa kendine merhamet edesin. Sana yazık günah değil mi? Hadi seni geçtim kendi doğacak evlatlarını düşün, onların aklı başında kendisini koruyan bir anneye ihtiyaçları olacak.

Anlıyorum sırf ailen diye kabul ediyorsun olanı biteni, belki annen 10 kötü söz söyleyip, ardından bir kerecik iyi, tatlı söz söylese hemen kendini kandıracaksın annem iyi oldu diye ama değil işte. Huylu huyundan vazgeçmez. Evde iş yapıyorum, temizliğim var, bulaşığıö var diye görüşme bahane bul. Bir daha da sakın kocanls ilgili olanı biteni kendi ailene anlatma, onların öyle çok sıkı fıkı olup senin arkandan konuşmalarına müsade etme.

Bugün daha gençsin, annen yaşlanınca daha fena olur, daha kötü laflar eder, başın daha çok ağrır. Şuan sende gençsin diye böyle alttan alıyorsun anneni babanı, ama yarın öbürgün ev işi çocuk, yaşının verdiği yorgunlukla seninde sabrın kalmayacak.
Cok teşekkür ederim değerli yorumunuz icin

Ne merhameti ne vicdanı Allah aşkına? Merhamet duygun olsa kendine merhamet edesin. Sana yazık günah değil mi? Hadi seni geçtim kendi doğacak evlatlarını düşün, onların aklı başında kendisini koruyan bir anneye ihtiyaçları olacak.

Anlıyorum sırf ailen diye kabul ediyorsun olanı biteni, belki annen 10 kötü söz söyleyip, ardından bir kerecik iyi, tatlı söz söylese hemen kendini kandıracaksın annem iyi oldu diye ama değil işte. Huylu huyundan vazgeçmez. Evde iş yapıyorum, temizliğim var, bulaşığıö var diye görüşme bahane bul. Bir daha da sakın kocanls ilgili olanı biteni kendi ailene anlatma, onların öyle çok sıkı fıkı olup senin arkandan konuşmalarına müsade etme.

Bugün daha gençsin, annen yaşlanınca daha fena olur, daha kötü laflar eder, başın daha çok ağrır. Şuan sende gençsin diye böyle alttan alıyorsun anneni babanı, ama yarın öbürgün ev işi çocuk, yaşının verdiği yorgunlukla seninde sabrın kalmayacak.
Ben böyleyim bilmiyorum kim ne yaparsa yapsin iki gün sonra unutuyorum acıyorum yazıktır diyorum doğru söylüyorsunuz ben kendime değer vermedim ki hiç eşim versin hiç kimseden bisey görmedim hep verici oldum hayatta ve kaybediyorum akillanmiyorum ilaçlar kullandım olmadı bıraktım

Öğretmenim fakat atanamayan 6 aydır evdeyim ameliyat yüzünden yoksa iyileşirsin Allah izin verirse ise geri dönerim bu psikolojiyle mesleğimi yapamıyorum iyi değilim kim bana ne yaparsa yapsın iki gün sonra unutuyorum kin yok Bi anlık öfke
Ne kadar güzel. Özelde de çalışabilirsiniz. Ögretmen oldugunuz halde, size bu cocuklugu yaşatan sizi bu psikolojiye sokan insanlari niye hala hayatinizda tutuyorsunuz? Iyice üzüldüm 😥😥

Siz kendi ögrenciniz olsaydiniz, kendinize ne ögütler verirdiniz yalnuzca buna odaklanin. Her olayda yalnızca kendinizi düşünün. Adim adim, her minik, büyük olayda, kendinizi esirgeyin, kendinizi iyi tutun, kendinizi koruyun. Sevgiler, saygilar ögretmenim❤🤗

Arkadaşlar okadar yorgunum ki ruhum köreldi ölmek istiyorum annem bana bu yaşıma kadar hep zıt gıcık sen kızsın diye hep ayrım yaptı kardeşlerim arasında bana iş yaptırıp abime ders çalıştırırdi hep arkadaslarimi herkesi örnek gösterdi beni her daim arkadaşlarıma rezil etti hep dayak küfür eziyet ederek büyüttü çocukluğum çok kötü geçti demirle hortumla döverdi annem Babam la bir olup çocukluğumda babam öldüreyim kurtul demisti yastıkla boğmaya kalktı elinden zor kurtardılar 9 yaşında çocuğum annemin oyuncağı gibiydim şimdi evlendim hep eşimin tarafında eşimi tutuyor ameliyat oldum bana bakmaya geldi eşimin yanında beni hep küçük düşürdü dört dörtlük kocan var yat kalk şükret annesin ayaklarını öperim dedi böyle çocuk yetiştirmiş diye bana da seni bok gibi yetiştirdim diyip kendinide benide rezil etti abimi arıyorum banane karışmam dedi hep aynı terane diye babamda umursamıyor ailem arkamda yok kimsesiz gibiyim kendimi yetim gibi hissediyorum eşimde annemi tutup gaz veriyor annene şöyle dedin böyle dedin diyor annemin yaninda daha çok aramızı bozuluyor baska biri olsa k.bkma teyze farah hasta akli yerinde degil onun adina k.bkma diyebilir konuyu kapatirdi gitgide fiseklendirdi annemle aramizi ameliyatli halimle iki gözüm iki çeşme ağrıdan öldüm bide stres üzüntüden kahroldum ameliyatlı halimle gel iş yaptırmam Korkma işten altına sıçma diyor eşimin yaninda halbuki ne temiz kalpliyim beni herkes tanıyor biliyor ve övüyor ben hasret kaldım annemin bir kere beni sevmesine övmesine oyüzden bu yaşımda bile sevgiye ilgiye hasret kaldım eşimde annemin tarafında insan demezmi bu kız ameliyatlı yazık ağlamasin elini yumruklayarak üzerime geldi eşim annem ayırdı daha 1.5 yıllık evliyiz sevgine ihtiyacım var diyorum eşime sana ihtiyacım var diyorum sarılıyorum göğsüne başımı koymak istiyorum huzurlu olmak istiyorum azcık yok olmuyor telefon bilgisayardan hicbirsey yasamadik işini gücünü yemeğini hizmetini yapiyorum kadinlik görevlerimi yapiyorum ama ilgi sevgi aşk yok gitmemide istemiyor annesi gibi görüyor sanki aramızda sorun da yoktu ama sevgi aşk da tatlı sözlerde kalmamış hiç romantik ilgili değil işten gelir ne yaptin bugün der bilgisayar telefon bakar sonra yatar uyur.Annemle tartışmamız sürekli bana herkesin içinde laf sokuyor geldi bakmak için ama ev temizlemek icin tamam emegi var oda emek inkar edemem Allah var ama benle degil temizlikle ilgileniyor oda ben ameliyat öncesi yaptim sırf annem gelip kirli görüp yapıp yorulmasın diye kiyamadim ertesi gün yorgun argin girdim ameliyata anneme yazik is yapmasin dinlensin evinde kardeslerime bakiyor yoruluyor temizlik yapiyor benim yanimda ufak ihtiyaclarima yardim etsin okadar dinlensin yanimda oldugu sürece beni düşünmüyor aç kaldım ameliyatli halle temizlik hastasi annem doktora gitmiyor ama sonu kavga hüsranla bitiyor herseyi çok yanlış kötü düşünüyor ben nasıl onun kızıyım çok safım hep iyi niyetliyim dün şöyle oldu sofrayı indirdi annem mutfakta biseylerle uğraşıyor anne gel yemek soğudu dedim birlikte yiyelim gelmedi ben çok çok açıkmistim Allah var sonra geldi bir sinirle roka ayıklamış sinirlenmiş çürümüş evine getirecekti bana söyledi sen ver eşin gözdarlik tapar diye bende al götür dedim çürük biseyi ben niye götüreyim diye söylendi sinirlendi eşimde yemek yedi tencerede az bırakmış ben bilmedim Eşimin yediğini annem tencereyi istedi verdim eşimin tabağına baktım aa seyhunda yememiş diye yemiş ama eşim yediğinde söylemedi ona kizdim yoksa hic seyhunda yememis demezdim annem sinirle itti tabağı ben verdim iki kez yine itti istemedi bana yemek vermek istemiyorsun dedi bana değer vermiyorsun dedi oğullarımın evinde daha rahatım dedi eşimin yanında başladı söylenmeye benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü şok oldum ayakta duramıyorum mide bulantısı ağrılardan kafam yerinde değil annem buna alındı sinirlendi söylendi ben yalvardım o halimle anne yanlış anladın iki gözüm iki çeşme kalbim ağrıdı kriz gecirdim tansiyonumda düşmüş kendimden gittim bu hale gelince Bi tarafından niye anlıyorsun ben ne dedim de ne yaptim sen böyle yaptın olay oldu bu küçücük biseyi nasil büyüttü cok mu kötü sey söyledim arkadaslar ben farkedemiyorum bakiyorum ceviz kabugunu doldurmadi bile ben o halde annem misafirlige gelmis şok geçiriyorum hala arkadaslarim eşimde anneme gaz verdi o halle ikisine yalvardım ben kötü niyetli bisey söylemedim sadece eşimide düşündüm annem ben misafirim önce ben yicektim dedi bana doldursaydin o halle benden servis hizmet bekledi zar zor yemek yiyorum ağrılardan çok çektim hem hastalık hem kavga üzüntü stres sinir eşimde annemi gaza getirdi annemin yaninda sen anneni böyle şöyle dedin ben olsam seyhunda yememiş dedin ben olsam annenin yerinde o yemeği yemezdim babam olsa fırlatır atardım annen haklı eşimede yalvardım dedim kötü niyetli söylemedim seni de düşündüm kötü oldum sen diyebilirdin k.bkma songul teyze farahin kafasi yerinde değil hasta onun yerine ben diyim k.bkma diyebilirdi ama tam tersi gaz verdi annemle aramızı daha çok kizistirdi annem daha da saldırdı bana eşimde uzatinca uzatma artık dedim üzerime yürüdü iki kere silkeledi bende küfür ettim canımın acısından annemin yaninda sana bunun bedelini çok ağır ödeticem dedi annenin yanında küfür ettin o halde annemle eşim bir oldu beni mahvettiler eşim çok uzattı annemin yaninda sen böyle dedin şöyle dedin yalvardım ağlamaktan sen benim iyi niyetimi bilmiyormusun o benim annem o yemeği yerken seni düşündüm annemle aramız açıldı hicmi sende hakkım yok birazda benim yanımda ol bari bu haldeyken o hep uzatmaya devam etti annemin yaninda sen böyle dedin şöyle yaptın ameliyatli halimle annem sonra çok pişman oldu beni bıraktı gitti eşimde bakmıyor küs ortada kaldım yatıyorum yatak döşek bir yandan ağlıyorum bunları yazana kadar boğuldum aglamaktan daha ne acılar yaşadım gördüm kendi umursamaz ailemden ben onların herseyinde koştum onların her derdini dinledim ama onlar benim bu kötü günümde yanimda olmadilar annemle tartismamizda hiç yanimda olmadılar eşim beni korur kollar ezdirmem dedim ama yanıldım bir yandan o soruda yaşadım eşim annemi sevmezdi ben aralarını düzelttim ikisi bana bir oldu anneme kendini sevdirmek için beni ezip gecti annem Babam boşanıyordu babami annem evden kovdu babam en son evi terk etmis annem gece gündüz agliyordu ben daha yeni evliyim aldatma olmuş ama babam yapmamış arkadaşları telefondan mesaj atmış bir kadına babamdan gizli kadın cevap verirken annem yakalamis erkek kardeşlerim boşansınlar diye ugrastilar annem gece gündüz ağlıyordu gözleri şiş kadının emekliliği yok biseyi yok 55 yaşında kadın ben memlekete gittim annemin yaninda oldum babamlada konuştum aylarca konuştum ikisiyle ve barıştırdim tabi annem sürekli babama küfür ediyordu gelmiş geçmişine babamda bu konuda haklıydı dayanılmaz ağır küfür bilmiyorum annende çok travma yaşamış oyüzden mi bilmiyorum ama aynısı eşim bana ihanet etti annem yuvan için katlan dedi kadınlık yap dedi kimse yanimda değil çok kötüyüm arkamda hickimsem yok eşime muhtaç kaldım bu halle oda konuşmuyor benle ne yapayım arkadaşlar annemle her görüşmemiz eşim yüzünden hep tartışmaya sonlanır bundan sonra herkesle bağımı koparmak en dogrusumu olacak çünkü psikolojim alt üst oluyor gel böyle perişan oluyorum eşim anneme güvenerek üstüme daha çok geliyor sizce ne yapmalıyım 😢😢😢😢😢😢😢😭😭😭
O anayı da babayı da eşi de çıkarırım hayatımdan on saniye bile arkama bakmam. Yastıkla çocuk boğmaya kalkmak nedir yahu, nasıl bir ailedir bu. Eşinizde onlardan çok farklı değil, kurtarın kendinizi bunlardan

Bordo beremle okudum🤦🏻‍♀️ Şimdi yazayım konuyu okurken ilerleyen 0.75 astigmatım gerilediğinde yorumları da okurum.
Ben olsaydım ne yapardım?

1- O anne ve baba ile ilişkimi keser öldüklerinde mezarlarına bile gitmezdim
2- Kayınvalidesinden yüz bularak karısını ezen işkence eden o ruh hastası psikopat pislikten tek celsede boşanırdım.
3-Çocuklukta yaşatılan düğümleri çözecek profesyonellikte bir terapistten destek alırdım (tercihen EMDR’de uzman)
4- Yeni bir semtte yeni bir şehirde bana eski hayatımı hatırlatmayan herhangi bir coğrafi mesafede yeni bir hayat kurardım.

Bu adımlar zor ama imkansız değil yeter ki maddi manevi gücünüz olsun.
Bunların dışında hiçbir çözüm işe yaramaz. Asla sabredip sessiz kalıp düzeltebileceğiniz şeyler değil.
Bu hasta ikili sizi zamanla hasta eder ömrünüzü yer bitirirler. Kendinize değer verin ve uzaklaşın.

Of ne uzun yazmissiniz dayanamadim boyle anne babanin ustune boyle koca mi buldunuz birde? Kocayi bosayin ailenizden uzakta kendinize bir hayat kurun hersey nasil duzelir guzellesir o zaman gorursunuz.
Anne baba böyle olduğu için eş seçimi de o yönde olmuş bence. O kadar travmatik büyütülmüş ki normal olanın bu olduğunu sanmış. Konu sahibi bu konuda en az suçlanacak kişi. Bizim yorumlarımız yeni bir pencere açar umarım. Şu an biz hiç tanımadığımız yolda görsek bilmeden geçip gideceğimiz bir kadına ailesinden daha fazla değer veriyoruz belki de. İçime oturdu😞 Umarım konu sahibi buraya geçirdiği dönüşümü yazar ve bir kadın daha kurtuldu diye seviniriz.

Ne kadar güzel. Özelde de çalışabilirsiniz. Ögretmen oldugunuz halde, size bu cocuklugu yaşatan sizi bu psikolojiye sokan insanlari niye hala hayatinizda tutuyorsunuz? Iyice üzüldüm 😥😥

Siz kendi ögrenciniz olsaydiniz, kendinize ne ögütler verirdiniz yalnuzca buna odaklanin. Her olayda yalnızca kendinizi düşünün. Adim adim, her minik, büyük olayda, kendinizi esirgeyin, kendinizi iyi tutun, kendinizi koruyun. Sevgiler, saygilar ögretmenim❤🤗
Ćok teşekkür ederim güzel yorumunuz için sağolun var olun çocukluğumda birçok çeşit travma yaşadım herşey şimdi çıkıyor isyerindayken bazı çocuk davranışları zorbalığı aile baskısı gören öğrenciler beni hep geçmişe götürüyor o çocuğu alıp ciğerime basıyorum çok yıpratıyoruz mutlu da oluyordum tabi fakat hep anılar peşimi bırakmıyor oyüzden kaçıyorum bu mesleği yapmak istemiyorum o özgüven cesaret güçlü duruş yok hele eve tıkladıktan sonra komple psikolojim bozuldu dışarı çıkamaz oldum bir komşum var sürekli Bi dedikodu dışarı adımımı attığımda beni yakalıyor hemen başlıyor dır dır inanın herseyden bıktım çok soğudum kırıldım 😢😢😢😢

Anne baba böyle olduğu için eş seçimi de o yönde olmuş bence. O kadar travmatik büyütülmüş ki normal olanın bu olduğunu sanmış. Konu sahibi bu konuda en az suçlanacak kişi. Bizim yorumlarımız yeni bir pencere açar umarım. Şu an biz hiç tanımadığımız yolda görsek bilmeden geçip gideceğimiz bir kadına ailesinden daha fazla değer veriyoruz belki de. İçime oturdu😞 Umarım konu sahibi buraya geçirdiği dönüşümü yazar ve bir kadın daha kurtuldu diye seviniriz.
Annem hep dövüp kızıyordu babam her akşam eve geliyor bıkmış usanmis oyüzden onunda psikolojisi bozulmuş annemin zaten hepten bozuk oyüzden yastıkla boğazım sende bende kurtulayım hiç unutmuyorum ama onları görünce içim cız ediyor başlarına kötülük gelse mahfolurum eşimde anneme hakaret ettim diye kızdı yoksa onunla çok iyiydik annemin yanlis anlaması yüzünden kavga ettik ve ben esimede çok ağır küfür ettim benim tek suçum annemle tartışmaya girmeyeceksin bu halde ve eşime hiçbir sır vermedim annemle üç dört kez oldu yanında tartıştık oyüzden böyle oldu eşimin hakkında yemek istemiyorum çünkü biz severek evlendik o burda değil Allahı burda doğru konuşmak lazım iyilikleride cok oldu ama uzun zamandır cinsellik yaşayamıyoruz 2 yila yakin oldu korkuyorum olmuyor o ayrı bir sorun başka her konuda iyi davrandı şimdiye kadar k.kartini bu ara kullandım belki borçtan dolayı istemedi çok kullanmamı bilmiyorum benim tek suçum annemle tartismayacaktim eşimin yaninda hakaret etmeyecektim ama öyle noktaya geldim ki tutamadım kendimi

Ah canım benim şunu unutma bekarken ailesinin prensesi kadınlara kocaları da prenses gibi davranır ailenin sevmediği kızı koca da sevmiyor ilgilenmiyor bu kısır döngüdur kim ne dersin anne baban sana ilgi sevgi verseydi kocanda bu yolda gidecekti o yüzden çıtayı yükseltmek kimseden bişey bekleme kendini kendin sev kendinle kendin ilgilen senden bir tane daha Yok bunu unutma
Doğru ailem bana küçük bir değerde eşimde veriyor cekiniyordu

Annem hep dövüp kızıyordu babam her akşam eve geliyor bıkmış usanmis oyüzden onunda psikolojisi bozulmuş annemin zaten hepten bozuk oyüzden yastıkla boğazım sende bende kurtulayım hiç unutmuyorum ama onları görünce içim cız ediyor başlarına kötülük gelse mahfolurum eşimde anneme hakaret ettim diye kızdı yoksa onunla çok iyiydik annemin yanlis anlaması yüzünden kavga ettik ve ben esimede çok ağır küfür ettim benim tek suçum annemle tartışmaya girmeyeceksin bu halde ve eşime hiçbir sır vermedim annemle üç dört kez oldu yanında tartıştık oyüzden böyle oldu eşimin hakkında yemek istemiyorum çünkü biz severek evlendik o burda değil Allahı burda doğru konuşmak lazım iyilikleride cok oldu ama uzun zamandır cinsellik yaşayamıyoruz 2 yila yakin oldu korkuyorum olmuyor o ayrı bir sorun başka her konuda iyi davrandı şimdiye kadar k.kartini bu ara kullandım belki borçtan dolayı istemedi çok kullanmamı bilmiyorum benim tek suçum annemle tartismayacaktim eşimin yaninda hakaret etmeyecektim ama öyle noktaya geldim ki tutamadım kendimi
Bakın okumuş öğretmen olmuş bir hanımsınız. Rica ediyorum gözünüzü açın. Kendinizi suçlamayı bırakın. Empati kurmayı abartmayın. Pek çok mesajda merhametli olduğunuzu söylemişsiniz. Merhamet değil bu. Size öyle bir çocukluk yaşatmışlar, şiddetin her türlüsü ile öyle boyun eğdirmişler ki onlara karşı düşünceleriniz sağlıklı değil.
Bu merhametli ya da sessiz sakin olmakla, mizaçla açıklanabilecek şey değil. Sizi sindirmişler özgüven bırakmamışlar. Bakın hastalanmışsınız vücudunuzdan çıkmış (çok geçmiş olsun) ama açık konuşayım yarın öbür gün mental olarak bir yıkım yaşarsınız ipler kopar.
Algınızı bozmuşlar inanamıyorum yazdıklarınıza. Şimdi biz size “çok büyütmüşsün onlar haklı” desek inanacak kadar çarpık bakıyorsunuz olaya.
Ameliyat sonrası nekahet döneminiz biter bitmez bir şekilde psikolojik tedaviye başlamanız şart.
Psikolog videosu izlemenin hiçbir anlamı yok o sizi tedavi etmez. Bir kitabın bir belgeselin verdiği genel kültürü verir. Acilen uzun soluklu bir terapi şart size. Allah korusun hiç istemem ama siz bunu kendiniz için başlatmazsanız, “merhametli” olduğunuz için ses çıkaramadığınız anneniz ve kocanız zaten sizi hastanelik edecek. Birikip birikip sinir krizi olarak ortaya çıkacak. Alarm veriyorsunuz lütfen gözünüzü açın.

Bordo beremle okudum🤦🏻‍♀️ Şimdi yazayım konuyu okurken ilerleyen 0.75 astigmatım gerilediğinde yorumları da okurum.

2- Kayınvalidesinden yüz bularak karısını ezen işkence eden o ruh hastası psikopat pislikten tek celsede boşanırdım.
3-Çocuklukta yaşatılan düğümleri çözecek profesyonellikte bir terapistten destek alırdım (tercihen EMDR’de uzman)
4- Yeni bir semtte yeni bir şehirde bana eski hayatımı hatırlatmayan herhangi bir coğrafi mesafede yeni bir hayat kurardım.

Bunların dışında hiçbir çözüm işe yaramaz. Asla sabredip sessiz kalıp düzeltebileceğiniz şeyler değil.
Bu hasta ikili sizi zamanla hasta eder ömrünüzü yer bitirirler. Kendinize değer verin ve uzaklaşın.
Eşim sadece tek suçu annemle aramızı kizistirmak beni bu halde anlamamasıydi anneme hakaret ettiğim için yanında oyüzden çok kızdı ağır konuştum çünkü annemle ve annemde krize girdi kötü oldu eşimde görmüyonmu kadın ne halde hicmi vicdan yok dedi birde borç var k.kartini kullandım belki fazla kullandım oyüzden morali bozuktu onun dışında çok iyiydik ve 2 yıla yakin evliyiz ben korktuğum için cinsellik yok olmadı eşimi belki mutsuz ediyorumdur bilmiyorum yoksa o burda değil Allahı burda hersey doğru olması lazım ben biraz ağzımı bozuyorum çok cıvık samimi oldum yüz göz oldum oyüzden böyle oldu kalınlığında yok ne yapsın ki beni annemi tutması dışında başka sorun yok

Bakın okumuş öğretmen olmuş bir hanımsınız. Rica ediyorum gözünüzü açın. Kendinizi suçlamayı bırakın. Empati kurmayı abartmayın. Pek çok mesajda merhametli olduğunuzu söylemişsiniz. Merhamet değil bu. Size öyle bir çocukluk yaşatmışlar, şiddetin her türlüsü ile öyle boyun eğdirmişler ki onlara karşı düşünceleriniz sağlıklı değil.
Bu merhametli ya da sessiz sakin olmakla, mizaçla açıklanabilecek şey değil. Sizi sindirmişler özgüven bırakmamışlar. Bakın hastalanmışsınız vücudunuzdan çıkmış (çok geçmiş olsun) ama açık konuşayım yarın öbür gün mental olarak bir yıkım yaşarsınız ipler kopar.
Algınızı bozmuşlar inanamıyorum yazdıklarınıza. Şimdi biz size “çok büyütmüşsün onlar haklı” desek inanacak kadar çarpık bakıyorsunuz olaya.
Ameliyat sonrası nekahet döneminiz biter bitmez bir şekilde psikolojik tedaviye başlamanız şart.
Psikolog videosu izlemenin hiçbir anlamı yok o sizi tedavi etmez. Bir kitabın bir belgeselin verdiği genel kültürü verir. Acilen uzun soluklu bir terapi şart size. Allah korusun hiç istemem ama siz bunu kendiniz için başlatmazsanız, “merhametli” olduğunuz için ses çıkaramadığınız anneniz ve kocanız zaten sizi hastanelik edecek. Birikip birikip sinir krizi olarak ortaya çıkacak. Alarm veriyorsunuz lütfen Öğretmen

Öğretmen oldukta ne oldu özgüven yok korku var yapabilirmiyim bu mesleği diye korkuyorum cesaret yok güçsüzüm malesef kim ne yaparsa iki gün sonra unutuyorum ailemi görünce içim cız ediyor çok ihtiyacım var fakat ilerde durumum olursa terapiye gideceğim 3 seans gittim başarısızlık maddiyata yetmedi bırakmak zorunda kaldim

Bu hasta ikili sizi zamanla hasta eder ömrünüzü yer bitirirler. Kendinize değer verin ve uzaklaşın.Bunlari yapabilmem için kalbimin

Eşim sadece tek suçu annemle aramızı kizistirmak beni bu halde anlamamasıydi anneme hakaret ettiğim için yanında oyüzden çok kızdı ağır konuştum çünkü annemle ve annemde krize girdi kötü oldu eşimde görmüyonmu kadın ne halde hicmi vicdan yok dedi birde borç var k.kartini kullandım belki fazla kullandım oyüzden morali bozuktu onun dışında çok iyiydik ve 2 yıla yakin evliyiz ben korktuğum için cinsellik yok olmadı eşimi belki mutsuz ediyorumdur bilmiyorum yoksa o burda değil Allahı burda hersey doğru olması lazım ben biraz ağzımı bozuyorum çok cıvık samimi oldum yüz göz oldum oyüzden böyle oldu kalınlığında yok ne yapsın ki beni annemi tutması dışında başka sorun yok
Bir tek şey anlatayım size. Benim eşim büyüğe saygı konusunda bana göre çok daha iyidir tepkilerini çok iyi kontrol eder. Babam zor bir adamdır ama hiç sorun yaşamadılar.
Geçen sene ben çocuklara kızdım diye babam da bana kızdı bağırdı hatta üstüme yürüdü. Ben çocukları alıp dışarı çıktım eşim arkamızdan geldi. Eşimin suratı o kadar bozuktu ki. Babam da onu ilk kez öyle görmüş. Ondan özür dilemiş (bugüne kadar ilk defa babamın özür dilediğini duydum bu arada) bişeyler demiş sen üstüne alınma filan.
Eşim bana dedi ki “babanın sana böyle davranması çok zoruma gitti zaten o da fark edip açıklama yaptı özür diledi. Bilirsin asla saygısızlık etmem yine ağzımı açmadım ama seni uyarıyorum bir daha babanla bu şekilde karşı karşıya gelme beni çok zor durumda bırakıyorsun. Benzer ve daha şiddetli bir durumda bu sefer susmam babanla bütün iletişimi koparırım bu da çok kötü olur. Huyunu biliyorsun idare et bizi bunca yıldır düşmediğimiz duruma düşürme”

Öğretmen oldukta ne oldu özgüven yok korku var yapabilirmiyim bu mesleği diye korkuyorum cesaret yok güçsüzüm malesef kim ne yaparsa iki gün sonra unutuyorum ailemi görünce içim cız ediyor çok ihtiyacım var fakat ilerde durumum olursa terapiye gideceğim 3 seans gittim başarısızlık maddiyata yetmedi bırakmak zorunda kaldim
Önce kendiniz sonra meslekte yetişecek öğrencileriniz sonra da inşallah ilerde doğacak yavrularınız için bunu yapmanız gerek. Tek çare bu iyice düşünün taşının yaşınız genç sanırım, ömrünüzü harcamayın. Devlet hastanesine gidin özel ders verin güvendiğiniz akraba arkadaştan maddi destek alın ama lütfen yapın

Bunları yapabilmem için kalbimin olmaması lazım Allah korusun.
Eşim evet yanimda olmadı anneme hakaret ettim ama hepten kötü biri olsaydı evlenmedim çok iyiliğide oldu ben anneme çok ağır şeyler söyledim eşimin yaninda küfür hakaret oyüzden haksızım eşim haklı sonra annemle baristirdi tatlı söyledi gelin tatlı konuşun diye ben esimede ağır küfürler ettim narkozun etkisini bilmiyorum çok aşırı sinirliyim eşim oyüzden yanimda olmadı ama şu var kendimi dünyada en değersiz varlık gibi hissediyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X