Annemmmm

iyikiamaiyiki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
2.067
553
Meraba, sizden akıl almak istiyorum. Bende de kabahat bulabilirsiniz ama artık kafayı yemek üzereyim. Sanki bu dünyaya annem ve babamla uğraşmaya gelmişim

Annemin ikinci evliliği olduğunu, bir dargın bir barışık olduğunu. İkidebir ayrılıp geldiğini yazmıştım. Babamdan geliri olmamasına rağmen boşandı sözde kardeşimle kalıcaktı ama o evlendi. Annem bizimle kalıyor mecbur ama tam ayrılmıyorda
2 senelik evli kaç kez geldi sayısını bilmiyorum. Adam anneme ev alıcam dedi, sana para vericem dedi vs. Ancak hiç birini yapmadı. Sürekli bir gün veriyor ancak o gün geldiğinde hep bir bahane sunuyor.

Annem her bahane sunduğunda ayrılıp bize geliyor. Bizde de ilk zamanlar iyi aradan biraz geçince canı sıkılıyor adamın iyi taraflarını düşünüp dönüyor. Kafama takmıcam diyerek gidiyor aradan geçince bana yalan söylüyor dayanamıyorum diye geliyor. Aradan geçince bizde de sıkılıyor. Geliri yok keşke olsa

Evimizi değiştirdik. Büyük eve taşındık o mutlu olsun diye ama yok her şekilde mutsuz.
Artık gel demiyorum. Gel dedikçe her durumda eşyalarını toplayıp geliyor,boşanmıyorda öylr gidip geliyor yorulduk artık.
Her zaman sana kapımız açık diyoruz. Ancak biraz abartmaya başladı
Evi değiştirmek istiyoruz şimdi. Temizliği ve ısınması sıkıntı. Küçük bir ev almak istiyorum ancak annem yine gelirse diye endişe ediyorum.
İnanın nasıl davranıcağımı şaşırdım. En son artık mutlu olmaya çalış, bizde de çok mutlu değilsin dedim. Ama dinleyen yok
Adamın iyi yanlarıda var ancak anneme çok yalan söylüyor. Annem kendi üzerime ev istemiyorum, o kendi adına alsın ama yeterki bir ev olsun diyor ancak adam bugün yarın devamlı erteledi
Bana yol gösterin ne olur. İnanın hayattan soğudum. Kafama takmıcam diyorum yine takıyorum. Benimde çekirdek ailem var ancak adapte olamıyorum.

Adamın kendi evi olmasa dahi başını sokacakları bi yer var sonuçta değil mi?
Annenizi ele muhtaç ediyor mu maddi açıdan?
Ev bu kadar önemliyse anneniz karşı taraf bu şartı yerine getirmeden evlenmemeliydi.
Farkında olmadan size de kötü örnek oluyor.
Siz anne o çocuk gibi olmuş hiç sağlıklı bir durum değil.
Bence açıkça, net ve ciddi bi şekilde konuşun annenizle.
Bu durumun size ve evliliğinize de zarar verebileceğinden bahsedin.
Yapamıyorsa ayrılsın eşinden.
Çocuk gibi böyle küs , gel, barış, git böyle iş olmaz.
Kendisine yakışır şekilde olgun davranmıyor kesinlikle.
Sizde ona o rahatlığı vermeyin ki enine boyuna otursun düşünsün ona göre hareket etsin gidecek bi kapım var canım sıkılır giderim, kocamı özlerim dönerim gibi bir durum olmasın.
Eşiniz bile ilerde başınıza kalkabilir bunu.
Hiç mi bu boyutlarını düşünmüyor ?

Adamın kendi evi olmasa dahi başını sokacakları bi yer var sonuçta değil mi?
Annenizi ele muhtaç ediyor mu maddi açıdan?
Ev bu kadar önemliyse anneniz karşı taraf bu şartı yerine getirmeden evlenmemeliydi.
Farkında olmadan size de kötü örnek oluyor.
Siz anne o çocuk gibi olmuş hiç sağlıklı bir durum değil.
Bence açıkça, net ve ciddi bi şekilde konuşun annenizle.
Bu durumun size ve evliliğinize de zarar verebileceğinden bahsedin.
Yapamıyorsa ayrılsın eşinden.
Çocuk gibi böyle küs , gel, barış, git böyle iş olmaz.
Kendisine yakışır şekilde olgun davranmıyor kesinlikle.
Sizde ona o rahatlığı vermeyin ki enine boyuna otursun düşünsün ona göre hareket etsin gidecek bi kapım var canım sıkılır giderim, kocamı özlerim dönerim gibi bir durum olmasın.
Eşiniz bile ilerde başınıza kalkabilir bunu.
Hiç mi bu boyutlarını düşünmüyor ?
Başını sokucakları bir yer var tabi adam maddi açıdan her istediğini yapıyor ancak ev alma konusuna gelince bugün yarın diye oyalıyor. Şu an bulundukları ev yazlık tarzı ve kışın çok üşüyorum, kendine ait bir evde olsa aldın diyor annem

Evlenmeden önce hiç birşey istemedi. Şimdide istiyor ancak adam alıcak gibi değil
Gerçekten o kadar sıkıldım ki beni yaşamayan anlamaz.
Bir gel bir git böyle şey görmedim. Ciddi bir konuşma yaptım. Ayrılıcam kararım kesin diyor aradan biraz geçince sıkıldım ben burda diyor, bizde de rahat değil geliri de yok.
Nasıl davranıcam bana bir yol gösteren olsa

Adam ev alsa sorun çözülcek yani? E alamıyodur. Anneniz ekonomik durumlarına hakim mi adamın? Iyi bir koca ise sadece eve takılmasın ya.
Ev alsa sorun çözülücek. Param var diyor ancak birşey almıyor
Ekonomik duruma hakim değil. Üzerine yaptırdığı birşey ev, araba, altın vs yok

Onun dışında kişilik olarak iyi bir adam. Her yere götürüyor, ne istese alıyor, hasta olduğunda ilgileniyor vs
Bende bunları anlatıyorum. Evlenirkende hiç istemedim evlenmesini şimdide ben uğraşıyorum

Ev alsa sorun çözülücek. Param var diyor ancak birşey almıyor
Ekonomik duruma hakim değil. Üzerine yaptırdığı birşey ev, araba, altın vs yok

Onun dışında kişilik olarak iyi bir adam. Her yere götürüyor, ne istese alıyor, hasta olduğunda ilgileniyor vs
Bende bunları anlatıyorum. Evlenirkende hiç istemedim evlenmesini şimdide ben uğraşıyorum
Ben de sinir oldum annenize. 3 günlük dünya yani. 2. Evlilik zaten adam iyiyse uyum sağlasın.

Aile büyükleri ile uğraşmak kolay değil anlıyorum.
Yerinizde olsam salardım.
İster gitsin ister kalsın.
Siz taşının yeni evinize,o gelecek olursa koltuğa kıvrılır,nasıl olsa kalıcı değil anladığım kadarıyla.
Önceden salıyordum. Geliyordu gidiyordu hiç takmıyordum. Ne derse tamam diyordum ama şimdi dayanamıyorum
Bir karar versin istiyorum

Birde eşimle ben sakiniz diye bize karşı konuşma tarzı hoşuma gitmiyor. Her şeyime karışıyor. Sürekli mutsuz dertli

Ev almama sebebi annenizin git gelli bosanicam tavrının etkisi olabilir mi?
Bosanirsak hak talep edebilir diye düşünüyordur
Bilmiyorum öylede olabilir.
Israr etme yapıcak olsa kendiliğinden yapar, İyi yönlerinden düşün dedim
Ben söylemiyorum, kendisi bana gün veriyor diyor.yalan söylediği için daha çok kızıyorum diyor

Bu yasa kadar annen calismamis
Mi? Burda bi kadin gelip ev araba istiyorum uzerime dese demedigini birakmaz kk kadinlari.. annenin yaptigi ayni sey suan. Evlenirken isteseymis madem ve uzerine ev almadan evlenmeseymis..yani resmen parasi icin evlenmis gibi gozukuyor

İyi de böyle olmaz ki size de yazık. Hayır sürekli gel-git düzeniniz bozulur.Tam kalacak olsa ona göre oda düzen ayarlarsınız, böyle ne zaman gidip geleceği belli değil, fazla da oluyormuş , eşinize tebrikler bir şey dememiş. Siz biraz yumuşak olunca anneniz lafınızı dinlemiyor olabilir. Eşinize biraz ayıp olacak ama onun artık bu durumdan rahatsız olduğunu söyleyebilirsiniz. Sizi kaale almıyorsa belki bu annenizi mantıklı davranmaya iter.

Başını sokucakları bir yer var tabi adam maddi açıdan her istediğini yapıyor ancak ev alma konusuna gelince bugün yarın diye oyalıyor. Şu an bulundukları ev yazlık tarzı ve kışın çok üşüyorum, kendine ait bir evde olsa aldın diyor annem

Evlenmeden önce hiç birşey istemedi. Şimdide istiyor ancak adam alıcak gibi değil
Gerçekten o kadar sıkıldım ki beni yaşamayan anlamaz.
Bir gel bir git böyle şey görmedim. Ciddi bir konuşma yaptım. Ayrılıcam kararım kesin diyor aradan biraz geçince sıkıldım ben burda diyor, bizde de rahat değil geliri de yok.
Nasıl davranıcam bana bir yol gösteren olsa
Sizi çok iyi anlıyorum.
Anne baba kahrı çekmek zor oluyor.
Elimizden bişey gelse başım gözüm üstüne.
Ama bazen boyumuzu aşıyor.
Benim de ömrüm babamın peşinde sürüklenmekle geçti böyle.
Annemle ayrılardı boşanmak ister beni devreye koyar, barışmak ister beni devreye koyar.
2 ay önce kaybettim babamı.
O yüzden psikolojinizi çok iyi anlıyorum.
Anne baba peşinde sürüklenmek bir evlat için ağır birşey.
Dediğim gibi yapın bence.
Adam çok şükür annenizi kimseye muhtaç etmiyor.
Ev de olmayıversin.
Adam ev alacaksa da almaz şu durumda zaten.
Anneniz adama güven vermiyor ki. Çocuk gibi küstüm barıştımcılık oynayıp duruyor.
O yaştan sonra insana ev bark değil huzur lazım. Hayat arkadaşlığı lazım.
Dediğim gibi ya anneniz başta şartını koşacaktı ya da mevcut durumu kabullenecek.
Böyle bi sebepten de yuva yıkılmaz bu yaştan sonra. Aklını başına almalı.

Anneniz evlenmeden şart koşsaydı adam bir şekilde o evi alırdı. Ama şimdi adamın çocukları varsa yarın bir gün ev annenize kalacağı için özellikle aldırmıyorlardır. Artık inçe alınmaz anneniz boşuna git gel yapmasın.

Bir diğer yandan evlenirken adamın evi yokmuş zaten; adam yalan söylememiş ki. Belki ev alacak maddi gücü yoktur, ha deyince ev almak kolay mı? Ben annenizin biraz ele avuca doğmaz bir insan olduğu izlenimine kapıldım çünkü oturaklı hiçbir insan bu kadar git gel yapmaz. Ya boşanır ya da evli kalır.

Ev alsa sorun çözülücek
Tabi canım annenizin her istediği olunca hiç sorun kalmayacak. (!) çok eminim ev alınsa bu sefer de başka problemler ortaya çıkaracak. boşanıyorum tak gidiyorum kızımın evine, vazgeçiyorum geri dönüyorum kendi evime kocam alıyor, bu böyle devam edecek ne istersem olmalı. Annenizin hissiyatı tam da bu. Siz de sıkıldınız bu durumdan ama gerçekleri göremiyorsunuz ve sağlıklı düşünemiyorsunuz.

Yazlık tipi bir ev demişsin yani kışın oturulamayak bir ev mi? Adamın evi mi kira mı?
Annen bu gidip gelmelerle ev aldırmaya mı çalışıyor anlamadım ama adam almayacak belli ki. Belki maddi imkanı yok belki istemiyor. Boşanırsa annen evi alabilir diye. Ki annen bu kadar boşanma oyunu oynarken böyle düşünmekte haklı da.
Neyse sen takmamaya çalış. Onların ilişkisi onların hayatı nasıl biliyorsa öyle yapsın. Kendi hayatını onlara göre şekillendirmeye çalışma olmaz çünkü.
Geldiğinde hoşgeldin giderken güle güle dersin o kadar.

Bu yasa kadar annen calismamis
Mi? Burda bi kadin gelip ev araba istiyorum uzerime dese demedigini birakmaz kk kadinlari.. annenin yaptigi ayni sey suan. Evlenirken isteseymis madem ve uzerine ev almadan evlenmeseymis..yani resmen parasi icin evlenmis gibi gozukuyor
Yanlış anlaşılma oldu sanırım
Annem kendi üzerine ev istemiyor. Adam kendi üzerinede olsa alsın diyor. Burası yazlık bir yer kışın üşüyorum diyor
Aslında bakıldığında haklı tarafı var ancak adam yapmıyor, yapmak istemediği için yalan söylüyor
Ee böyle nasıl olucak. Yalan söylüyor diye ayrılıp gelicek, burdada sıkılıcak böyle devam etmesini istemiyorum
Kaç kezde konuştum. Boşan o zaman diyorum onuda istemiyor. Babamla boşanmasını hiç istemedim, hadi boşandı hemen evlendi. Evlenmesini hiç istemedim ama mutlu olsun diye birşey demedim. Ayrılıcam dedi geldi kaç ay kaldı yine tamam dedik. Ama artık çok sıkıldım bu durumdan. Benimde bir ailem eşim, çocuğum var

Yanlış anlaşılma oldu sanırım
Annem kendi üzerine ev istemiyor. Adam kendi üzerinede olsa alsın diyor. Burası yazlık bir yer kışın üşüyorum diyor
Aslında bakıldığında haklı tarafı var ancak adam yapmıyor, yapmak istemediği için yalan söylüyor
Ee böyle nasıl olucak. Yalan söylüyor diye ayrılıp gelicek, burdada sıkılıcak böyle devam etmesini istemiyorum
Kaç kezde konuştum. Boşan o zaman diyorum onuda istemiyor. Babamla boşanmasını hiç istemedim, hadi boşandı hemen evlendi. Evlenmesini hiç istemedim ama mutlu olsun diye birşey demedim. Ayrılıcam dedi geldi kaç ay kaldı yine tamam dedik. Ama artık çok sıkıldım bu durumdan. Benimde bir ailem eşim, çocuğum var
Evet yanlis anlamisim.. yani annenin parasi varsa kendisi alsin madem.. adamin parasi var almiyor mu? Durumu
Mu yok? Yani durumu yoksa zaten birsey denmez ama istemiyorsada ikna etmek annenin isi .. istemeyen insana birsey yaptirilmaz.. senin icinde zor bir durum

X