Konuşma Problemleri Ansızın gelen KEKEMELİK

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Merhabalar benim 2,5 yaşında bir oğlum var.
3 gün öncesine kadar gayet düzgün konuşan kendini kendince kelimelerle ifade eden ne söylesek aynen tekrarlayan özgüveni yerinde bir çocuk.
Fakat son 3 gündür kekelemeye başladı yani bi kelimeye başlayacak mesela saat diyecek sa sa sa sa sa saaat diyor :KK43: zamanında eşimde 2 yasından 7 yasına kadar kekemelik yaşamış.Ama sonra kendi kendine geçmiş. Acaba babada oldu diye olmuş olabilir mi ?
Kaç gündür interneti alt üst ettim ha bire araştırıyorum. hep aynı şeyler yazıyor.
Korkmus olabilir kaygı duyuyo olabilir diye ama öyle bir aile degiliz eşim,ben aksine cok ilgiliyiz bol bol oyun oynuyoruz.
Nebilim suan cok üzülüyorum okadar akıcı konusan cocuk birden niye böyle oldu sizlerede danışim dedim ne yapmalıyım bilmiyorum :KK43:...
Merhaba çok uzun olmuş yazalı ama merak ettim. Geçti mi acaba?

merhaba canım çok geçmiş olsun gececek inşallah merak etme ,

benım kızımdada anıden çıktı ortaya kekemelık , ben 5 gun hastanede yattım miğren atakları yuzunden o dönemde yengesinde kaldı beni görmedi , onun üzütne bu kekemlıkle ugraştık aylarca , çok çaresiz hissettim çok ağladım , bizim buralarda çocuk pedagog çocuk psikiyatrı falan hiç yoktu , kocaelınde bir hastanede çocuk pedagoga götürdüm sanırım pedagogdu yanlış bilgi olmasın ,

1 saatte yakın çocukla odada kaldı sorular sormuş , ( kızımda çok sessiz akıllı bir çocuktur , )
baban sinirlimi çok bagırırmı , ençok evde kim sesini yukseltır dıye ,benım cadı hepsine annem demiş , ( yalan mı değil :KK70: )
konuşma testi verdi nefes le ilgili testler verdi ,

sonuca gelirsem çok şükür bin şükür geçti , şimdi ne oluyor biliyormusun , bir teyzesi var eğer ben onunla küseyim konuşmayım aramızda bir tartışma olsun benım cadı teyzesını özlemekten gene başlıyor teklemeye ,
bende möecburen arıyorum gel al kızımı seni özlemiş diyorum barışıyoruz tekrar , el mahkum anlayacagın ,

şimdi 10 yaşında ve çok şükür herşey geride kaldı , darısı buradakılere inşallah
Merhabalar . Yazının üzerinden çok zaman geçmiş ama kızımda aynı sorunu yaşıyorum . 42 aylık 3 buçuk yaşında . 1 haftadır kekeliyor . Sizin çocuğunuz düzelmiş . Çok sevindim darısı bizlere olsun ınsallah . Kaç ay sürdü ? Ailenizde yatkınlık var mıydı ? Cevaplarsanız çok sevinirim

Merhabalar . Yazının üzerinden çok zaman geçmiş ama kızımda aynı sorunu yaşıyorum . 42 aylık 3 buçuk yaşında . 1 haftadır kekeliyor . Sizin çocuğunuz düzelmiş . Çok sevindim darısı bizlere olsun ınsallah . Kaç ay sürdü ? Ailenizde yatkınlık var mıydı ? Cevaplarsanız çok sevinirim
merhaba
evet çok uzun yıllar olmuş çok şükür biz düzeldik darısı size olsun

şu kadar sürdü dersem yalan olur ama beni üzecek kadar sürdü öyle söyleyim ,

annemde küçükken varmış ama onunkide geçmiş şuan annemın öyle bir sorunu yok ,

konuşma testi çok işe yaradı , lütfen ihmal etmeyin

çok çok geçiş olsun

merhaba
evet çok uzun yıllar olmuş çok şükür biz düzeldik darısı size olsun

şu kadar sürdü dersem yalan olur ama beni üzecek kadar sürdü öyle söyleyim ,

annemde küçükken varmış ama onunkide geçmiş şuan annemın öyle bir sorunu yok ,

konuşma testi çok işe yaradı , lütfen ihmal etmeyin

çok çok geçiş olsun
İnanın çok sevindim sizin adınıza . Darısı bize olsun inşallah . Çok zor gerçekten . Kızım 3 buçuk yaşında İngilizce öğretmeni eşim onun sayesinde akıcı bir sekılde yabancı dil bile konuşurken böyle olması beni çok üzüyor . Rabbim tüm çocuklarımızın yardımcısı olsun

X