Anti cmv lgm yüksek çıktı

incizeynep02

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2024
5
1
32
Kızlar 6+4 günlük hamileyim anti cmv lgm yüksek çıktı. Bu değerin yüksek çıkması pozitif mi negatif mi? pozitif veya negatif çıkarsa ne anlama geliyor anlayan varsa yardımcı lütfen Allah rızası için

Eklentiler

• Screenshot_2024-03-08-18-24-43-188_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    Screenshot_2024-03-08-18-24-43-188_tr.gov.saglik.enabiz.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 85
Igm değerlerinin negatif olması gerekiyor. Yalancı pozitiflik durumu olabiliyor. Avidite testi diye bir şey var onu verip daha önceden geçirilmiş enfeksiyon mu ona bakılması gerekiyor. Eğer öyleyse sıkıntı yok. Şuan aktif enfeksiyonsa ben öyle olduğunu sanmıyorum ama o durumda tedavi başlıyorlar

Cevabınız için çok tşk ederim dahiliye ye ve riskli gebelik takibine yönlendirdi buda beni çok korkutuyor İnşallah dediğiniz gibi çıkar
Avidite için test verdiniz mi? Benimde 1 hastanede gebeliğin başında cmv ıgm pozitif gelmişti. Başka bir merkezde tekrar kan verip baktırdım + avidite baktırdım. Hem cmv ıgm negatif hemde avidite yüksek yani eskidem geçirilmiş enfeksiyon çıktı. Yani ekstra bir hastane seçeneğiniz varsa ordada baktırın bence. Yalancı pozitiflik olabiliyomuş dediğim gibi. Eğer pozitifse perinatoloğa yönlendirmeleri en doğrusu zaten. Geçmiş olsun şimdiden

Avidite için test verdiniz mi? Benimde 1 hastanede gebeliğin başında cmv ıgm pozitif gelmişti. Başka bir merkezde tekrar kan verip baktırdım + avidite baktırdım. Hem cmv ıgm negatif hemde avidite yüksek yani eskidem geçirilmiş enfeksiyon çıktı. Yani ekstra bir hastane seçeneğiniz varsa ordada baktırın bence. Yalancı pozitiflik olabiliyomuş dediğim gibi. Eğer pozitifse perinatoloğa yönlendirmeleri en doğrusu zaten. Geçmiş olsun şimdiden
Sonucu bugün aldım başka doktora da gideceğim muhakkak benim başıma böyle bişey daha önce gelmemişti kafam çok karıştı pazartesi dahiliye ye gideceğim inşallah korktuğum başıma gelmez internetten araştırdım çok endişelendim

Sonucu bugün aldım başka doktora da gideceğim muhakkak benim başıma böyle bişey daha önce gelmemişti kafam çok karıştı pazartesi dahiliye ye gideceğim inşallah korktuğum başıma gelmez internetten araştırdım çok endişelendim
Merhbaa canım benimde cmv IgM poztifti bende çok kafaya takıyorum avidite testi verdim yüksek çıktı çok şükür ama nelkadar guvenilir bilmiyorum hiç sen ne yaptın? Yada doktorun ne diyor

Merhbaa canım benimde cmv IgM poztifti bende çok kafaya takıyorum avidite testi verdim yüksek çıktı çok şükür ama nelkadar guvenilir bilmiyorum hiç sen ne yaptın? Yada doktorun ne diyor
Kanamadan dolayı hastaneye yattım doktor bütün tahlilleri yeniden yaptı korkulacak bişey yok dedi bana benim soru işaretlerim halen devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum 😞

Hayırlı akşamlar benimde baya yüksek çıktı ama doktorumun yerinde bişey bilmeyen biri oturuyordu ve bana herşeyin normal olduğunu söyledi takı ben eve gelip sonuçları e nabizdan kontrol edene kadar şuan 25 hftlik gebeyim ve karnımın üzerinde ve yanlarımda yanma var ... Kime nereye gideyim anlamadım ki

Eklentiler

• Screenshot_20240325-180959.jpg
    Screenshot_20240325-180959.jpg
    55,4 KB · Görüntüleme: 27
X