Antidepresan almak veya almamak

ktyucel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
8
0
44
:Saruboceq:merhaba meltem hanım,
geçen sene doğum sonrasında girdiğim depresyondan kurtulmak için doktora gittim bana antidepresan vereceğini söyleyince bende onlar kilo aldırıyor lütfen aldırmayan türden verin dedim ve 1 ay prozac kullanımı verdi.sonra ki görüşmeye gittiğimde benim artık iştahım açıldı hapa bağışıklık kazandım dedim dr.bana fulsac verdi önceleri 3 adet aldım 15 gün sonrada 2 adete düşürdük en son 1 ve tedavi bitti aradan 8 ay kadar geçti ben ara ara kendi kafama göre içim daraldığında kendimi kötü hissettiğimde öfkeli olduğumda alıyordum bir bir tabiki sonra yaz geldi ve ilacı tamamen bırakmak istedim artık hiç almayacağım dedim 15 gündür almıyorum bir problem yoktu fakat iki gündür akşamları ellerim tittriyor başım dönüyor öfkeli oluyorum ve kalp çarpıntılarım oluyor bilenler ilacını almadın diyorlar fakat ben bi prozac bi fulsac yaptığım için ve karmaşık saatlerde 4 günde 1 2 günde bir şeklinde aldığım için yine de ilaca bağlayamıyorum lütfen yardım edin ben şimdi bu ilaçları napacağım devam mı yoksa 15 gündür almadım artık da almayayım mı ? çokk teşekkürler
 

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Guru
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.584
15
Merhaba Ktyücel, her şeyden önce bu kadar geç cevap verdiğim için özür diliyorum. Taşındım. Bu süreçte internet ile ilgili sorun yaşadım.
Antidepresanlar ağrı kesiciler gibi değildir, yani kendinizi kötü hissettiğizde almanızın doğru bir etkisi olmaz. Antidepresanlar düzenli kullanılmalıdır. Siz bir süredir düzensiz ve farklı ilaçları kullandığınız için bünyeniz biraz sarsılmıştır. ılaçları 15 gün almadığınıza göre, etkiler bir süre sonra geçecektir.
Yapmanız gereken doğru davranış, sizi takip eden doktorunuza başvurarak onun direktifleri doğrultusunda ilaç kullanımınızı ya ad bırakmanızı düzenlemeniz olacaktır.