Antidepresanlar..

L

lakhesis

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi lakhesis
kızlar 6 ayay yakın zamandır tedavi görüyorum.. daha doğrusu ilaç kullanıyorum.. antidepresan kullnananınız var mı? etki yada düzelmeleri nasıl anladınız? ilacımın dozunu arttırmayı düşünüyorum çünkü işe yaramıyor gibi geliyor bana 20 mg. ben 40 a çıkarmayı düşünüyorum.. ne düşünüyorsanız yazın nolur .. bu konu hakkında olmayabilir tedavi gören herkesin yazmasını istiyorum..

• Konu Sahibi lakhesis
SÖylemeyı de unuttum bıde antıdepresanlar hakkında da ne bılıyosanız paylaŞın arkadaŞlar..

• Konu Sahibi lakhesis
kızlar 6 ayay yakın zamandır tedavi görüyorum.. daha doğrusu ilaç kullanıyorum.. antidepresan kullnananınız var mı? etki yada düzelmeleri nasıl anladınız? ilacımın dozunu arttırmayı düşünüyorum çünkü işe yaramıyor gibi geliyor bana 20 mg. ben 40 a çıkarmayı düşünüyorum.. ne düşünüyorsanız yazın nolur .. bu konu hakkında olmayabilir tedavi gören herkesin yazmasını istiyorum..

Bende bi 6 ay kullandım sonra bıraktım dozu artırmak çözüm olmuyoki canım artırdıkça daha çok artırayım diyeceksin.

Uyuştukça daha fazla uyuşmak isteyeceksin.
Bu ilaçlar bize sadece destek olmalı yani onlarla yaşıyomuşuz gibi düşünmemeliyiz.
İlaçla bastırılmaya çalışılan duygularımızada ihtiyacımız var.
Tabiki gerekiyorsa kullanalım ama sürekli ve yüksek dozlarda değil.

Ben öfke kontrolü için sadece 1 ay bi ilaç kullandım ve 6 kilo aldım. Sorunlarımın yanında birde kendi görüntüme öfkelendim yani.

20 mg ne kullanıyosun bilmiyorum ama danışmadan artırma dozunu. Eğer dr verdiyse söyle başka bir ilaç verebilir. Kişiye göre etkisi değişir çünkü.

• Konu Sahibi lakhesis
doktor vermişti zaten.... ağlama krizleri yaşıyordum:KK43: hala yaşıyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi lakhesis
doktor vermişti zaten .... ağlama krizleri yaşıyordum:KK43: hala yaşıyorum..

Canım çok iyi anlıyorum seni :teselli: eğer ilaçla ilgili bir sorun varsa aklına takılan sor dr una.

ılaç etkileri 6 ayda görülmeye başlanmış olmalı eğer sen hala 6 ay önceki gibi hissediyorsan mutlaka sor dr una.
Seni mutlu eden ne varsa ki ne olduğu hiç önemli değil onları yapmaya çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Konu Sahibi lakhesis
Öncelikle geçmiş olsun canımm...
Bence kendii kafana göre kesinlikle dou arttırmayı düşünme..Bende 2 yıl önce 10 ay kullanmıştım antidepresan ilacından..Doktorum ilk önce yarım ölçekle başladı ve düzenli aralarla 2 ölçeğe kadar çıkarmıştı...6.aya geldiğimde iyileşme tamamıyle olmuştu..dr ARTık ilacı kesebileceğimizi söyledii..Ama bırakma aşamasıda kademeli oluyorr.Yani bu ilaçlar pat diye arttırılıp azaltılamazz ...Doktorun tavsiyelerine mutlaka uymak gerekir.Ben ilacı 2 alırken...15 gün sonra 1.5 düştümm.15 gün sonra 1 ölçcek..15 gün sonrada yarım ve 15 gün sonrada yarımla bitirdim.İacı bırakma dönemini 2.5 ay sürdü..eğer birden ilacı kafana göre artıtırsan yada azaltırsan...vücudunda yan etkilerr görülür
:1hug:

• Konu Sahibi lakhesis
doktor onermeden ılac kullanılmaz dozda arttırılmaz saklın kızlar doktor ne derse o

• Konu Sahibi lakhesis
Öncelikle geçmiş olsun canımm...
Bence kendii kafana göre kesinlikle dou arttırmayı düşünme..Bende 2 yıl önce 10 ay kullanmıştım antidepresan ilacından..Doktorum ilk önce yarım ölçekle başladı ve düzenli aralarla 2 ölçeğe kadar çıkarmıştı...6.aya geldiğimde iyileşme tamamıyle olmuştu..dr ARTık ilacı kesebileceğimizi söyledii..Ama bırakma aşamasıda kademeli oluyorr.Yani bu ilaçlar pat diye arttırılıp azaltılamazz ...Doktorun tavsiyelerine mutlaka uymak gerekir.Ben ilacı 2 alırken...15 gün sonra 1.5 düştümm.15 gün sonra 1 ölçcek..15 gün sonrada yarım ve 15 gün sonrada yarımla bitirdim.İacı bırakma dönemini 2.5 ay sürdü..eğer birden ilacı kafana göre artıtırsan yada azaltırsan...vücudunda yan etkilerr görülür
:1hug:

elbette canım bana da dedi zaten.. psikiyatrla konuştum bi tane ilacın dozunu arttırın dedi yada günde 1 2 atabilirsiniz dedi. . işte bende değişiklikler yaparmı acaba? yada iyileşecek miyim gerçekten

doktor vermişti zaten.... ağlama krizleri yaşıyordum:KK43: hala yaşıyorum..

sanırım yanlış anladınız.. benim bu konuyu açmakta ki asıl amacım ilaç önermek yada önerikmesini istemek değil.. antidepresanlar üzerine..işe yarıyor mu yaramıyo mu? kullanımda nelere dikkat edilmeli dozu arttırıp azaltma konusunda doktorlar ne diyor?

Lakhesis ilaç adı yazmışsınız sildim..çok gerekirse özel mesajı kullanınız. Geçmiş olsun

Bence 20mg bile çok fazla hem 6 ay kullanmak yeterli değilmi canım ya kendini doğal yollardan motive etmeye çelışamazmısın.Tatil,gezinti,açık hava yeni arkadaşlar falan.illa bu ilaç beni iyi edecek diye kendini tamamen ilaca bağlama.Yarın obürgün evlencen yuva kurcan ozaman daha büyük sıkıntıların olcak sıkıntılarla başetmeyi öğrenmelisin.Ben 10 mg kullandım 3-4 ay huzur en güzel ilaç sıkıntılardan uzak durmak.

Bence 20mg bile çok fazla hem 6 ay kullanmak yeterli değilmi canım ya kendini doğal yollardan motive etmeye çelışamazmısın.Tatil,gezinti,açık hava yeni arkadaşlar falan.illa bu ilaç beni iyi edecek diye kendini tamamen ilaca bağlama.Yarın obürgün evlencen yuva kurcan ozaman daha büyük sıkıntıların olcak sıkıntılarla başetmeyi öğrenmelisin.Ben 10 mg kullandım 3-4 ay huzur en güzel ilaç sıkıntılardan uzak durmak.

Canım çokk güzell doğru yazmışsınn..Evet sıkıntılarımızla mücadele etmemiz gerekiyor.Hayatımız boyunca ilaca kendimizi bağlamamamız gerekir.İlaçlar bir yere kadar :)sonra başa dönüyorsun bende odluğu gibi..Ama 5 aydır alllha şükür kendi kendime şifa arıyorumm..Sarı kantoron Otu doğal antidepresan etkisi varmışş.Bir kerede doğanın bize verdiği mucize otları deneyimm:jeyyar:Şeniz

Canım çokk güzell doğru yazmışsınn..Evet sıkıntılarımızla mücadele etmemiz gerekiyor.Hayatımız boyunca ilaca kendimizi bağlamamamız gerekir.İlaçlar bir yere kadar :)sonra başa dönüyorsun bende odluğu gibi..Ama 5 aydır alllha şükür kendi kendime şifa arıyorumm..Sarı kantoron Otu doğal antidepresan etkisi varmışş.Bir kerede doğanın bize verdiği mucize otları deneyimm:jeyyar:Şeniz

sağol güzelim bende kullanıyorum sarı kantoron çayı faydasınıda görüyorum.

kesınlıkle doktor kontrolunde kullanmalısın ...

dozunu keyfıne gore arttırmaamalısın ..

bende kullandımm işe yarıyo ama gecıcı bır ıyılesmee hersey kendınde beynınde bıtıyor.

Ben antıdepresan 4 5 sene once kullmıstım. İki tane ilac verdı doktor. İlk bır aydan sonra hıssettırmeye basladı etkısını. 6. ayın sonunda ben cok ıyıydım. İlk 1 aydan sonra degısıklık hıssetmedıgınde bence doktora gorunup ılacı degıstırmelıydın ya da en ıyısı doktoru degıstırecektın. Benım anneme doktor antidepresan yazdı bır kac hafta kullandı hıc etkısı yok sonra baska uzman universite hastanesınde profesor bir doktora gıttı. Aynı ılacı yazmıs ama dozunu dusuk demıs. Anneme bak bu ılac bu dozdayken sana faydası dokunur daha fazlası etkı etmez demıs. Annem kullanınca gercekten yararını gormus. O yuzden bence uzman bır doktora gıt aynı ılacın dozu bıle fark edıyor. Bir de bak annem deki ornekten hareketle ılacın dozunun fazla olması daha etkılı oldugu anlamına gelmedıgını gormussundur.

Ben antıdepresan 4 5 sene once kullmıstım. İki tane ilac verdı doktor. İlk bır aydan sonra hıssettırmeye basladı etkısını. 6. ayın sonunda ben cok ıyıydım. İlk 1 aydan sonra degısıklık hıssetmedıgınde bence doktora gorunup ılacı degıstırmelıydın ya da en ıyısı doktoru degıstırecektın. Benım anneme doktor antidepresan yazdı bır kac hafta kullandı hıc etkısı yok sonra baska uzman universite hastanesınde profesor bir doktora gıttı. Aynı ılacı yazmıs ama dozunu dusuk demıs. Anneme bak bu ılac bu dozdayken sana faydası dokunur daha fazlası etkı etmez demıs. Annem kullanınca gercekten yararını gormus. O yuzden bence uzman bır doktora gıt aynı ılacın dozu bıle fark edıyor. Bir de bak annem deki ornekten hareketle ılacın dozunun fazla olması daha etkılı oldugu anlamına gelmedıgını gormussundur.

doğru yaa.. kesinlikle.. dozu arttırmadan geçtimde ilacı bile kesmeyi düşündüm. bi terapistle konuştum geçen hafta.. ilaçları gerçekle hayali ayırd edemeyen hastalar kullanıp sonuç albilir seninki psikolojik dolayısıyla terapi daha etkili olur dedi yani ilaç bile gereksiz.. ama devam ediyorum..
3 testi varmış kişilik semptom bide bişey daha.. ama 150 tl. artı hafta da bir seans oda en az50 tl dir onu sormadım.. çok pahalıya mal olacak gibi.. ne yapacağımı bilemiyoırum.

gizidex depresyondayım bilgi almak istiyorum senden

dün bi biyologla konuştum kesinlikle ilaçların faydası büyük dedi.. en başta problem kaynağından uzaklaşmak ve biraz sabırlı olup en az 1 sene kullanmak gerekirmiş..

X