Aöf mezunu ücretli öğretmenlik

AyseLalem

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2019
373
175
Arkadaslar merhaba, ben bu sene ilahiyat önlisans mezunu oldum ücretli öğretmenlik yapabiliyormusum daha once diyanetin yaz kurslarinda ve kis kurslarinda fahri görev aldim.Dini Bi özel okulda da ilkogretim ogrencilere Kuran dersleri vermistim. Ayrica hafizlik da var. Bu sene egitimler uzaktan oldugu icin ücretli öğretmenlik icin alim oluyormu. Dikab bolumunde ogretmenlik yapanlar tecrubelerini paylasabilirler mi. Zümre ler ne kadar yardimci oluyorlar. Teşekkürler

Bu sene çok zorda kalmadıkça ücretli öğretmen alınmayacak . Kadrolu öğretmenler evden ders veriyor o yüzden ücretsiz izin falan almıyorlar haftada 1-2 gün kurs için gidiyoruz o kadar .

Çalıştığım okullarda hiç öyle bi ayrım görmedim yapmadım öğretmen öğretmendir bilmedikleri bir şey olursa danışırlar söylerim sormazlarsa karışmam kimsenin işine . Kadrolu öğretmen nasılsa ücretli de öyle sadece önüne isim koyup ayırmışlar yanlış bi şey bu .

Peki ilk defa ücretli öğretmenlik yapanlari nasil karsiliyorlar sıkıntı oluyormu
Ben 2.5 yıl ücretli öğretmenlik yaptım malesef bu sistemin doğruluğu yanlışlığı ayrı bir konu şey dicem, ilk çalıştığım okulda herkesin bi boş günü vardı benim yoktu. Zaten gelip geçicisin diye bakıyor bazı idareciler en berbat sınıfları bana vermişlerdi. Sınıflar seviyeye göre ayrılmıştı.
Son çalıştığım okulda ise hiçbir negatif ayrım yoktu ortamımız çok güzeldi toplantılarda müdür herkes gibi söz hakkı verirdi, bir gün boş günüm vardı herkes gibi. İdareye bağlı yani. Ama işin kilit noktalarından biri eğer yaparsan özgüvenli ol ezik durma sakın

Ben 2.5 yıl ücretli öğretmenlik yaptım malesef bu sistemin doğruluğu yanlışlığı ayrı bir konu şey dicem, ilk çalıştığım okulda herkesin bi boş günü vardı benim yoktu. Zaten gelip geçicisin diye bakıyor bazı idareciler en berbat sınıfları bana vermişlerdi. Sınıflar seviyeye göre ayrılmıştı.
Son çalıştığım okulda ise hiçbir negatif ayrım yoktu ortamımız çok güzeldi toplantılarda müdür herkes gibi söz hakkı verirdi, bir gün boş günüm vardı herkes gibi. İdareye bağlı yani. Ama işin kilit noktalarından biri eğer yaparsan özgüvenli ol ezik durma sakın
Tesekkur ederim cevabiniz icin ☺️

Çalıştığım okullarda hiç öyle bi ayrım görmedim yapmadım öğretmen öğretmendir bilmedikleri bir şey olursa danışırlar söylerim sormazlarsa karışmam kimsenin işine . Kadrolu öğretmen nasılsa ücretli de öyle sadece önüne isim koyup ayırmışlar yanlış bi şey bu .

Sisteme diyecek birsey yok 😬

X