AÖF mezunu öğretmen?

Kusolurgidersin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Haziran 2016
45
45
merhaba arkadaşlar aranızda aöf mezunu olup öğretmenlik yapan var mı? Mezun oldum ama henüz formasyon alamadım en azından deneyim olsun diye ücretli öğretmenliğe başvurdum ama sıfırım şuan ders anlatırım onda sıkıntı yok ama sistem hakkında hiçbir fikrim yok. Bir de kadrolular ücretlileri zaten küçük görüyorlar hem aöf mezunu hem de ücretli olunca neyle karşılaşacağımı bilmiyorum sıkıntı yaptım biraz. AÖF mezunu olup öğretmenlik yapan arkadaşlar bilgilendirebilir mi?

Eğitim fakiltesi mezunu olup öğretim derslerini uygulamalı olarak 4 sene alıp türlü etkinlikler materyaller vs ile çocuklarla iç içe olan mezunlar bile işe başlarken binbir korkuyla acaba yapabilir miyim dusuncesinde olurken AÖF mezunlarının bu öğretmenliği kendilerine bı çıkış yolu olarak görüp bu kadar hafife alması bu mesleğin geldiği en utanç verici noktadir. Bı de ders anlatmakta sıkıntı yok demiştiniz. Öğretmenlik sadece papağan gibi ders kitabındaki bilgileri tekrar etmek değildir. İşin hiç düşünmediginiz cok farkli ve zor boyutlari var. dört yıl boyunca alınan eğitim derslerinin bı kaç aylık formasyon eğitimiyle nasıl kazandırılacağını çok merak ediyorum. Çevremde formasyon alanlar olduğu için de biliyorum doğru düzgün derse gitmeden parayla alınan formasyonla ne yazık ki öğretmen olunmuyor.

Zaten sistemi de bilmiyorum diyorsunuz bilmediğiniz ve çok yabancı olduğunuz bı alana neden geçiş yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Eğitim fakültesi mezunuyum yillqrdirda ogretmenlil yapiyorum ama hala derse giderken saatlerce araştırma yaparim nasil anlatsam diye. Ne anlattiginizla birlikte nasıl aknlattiginz da çok onemlidir ki asıl zor olan ve egitim fakültesi mezinlwrini AÖF mezunundan ayıran bu noktadır. Kadrolilarin ücretlileri ezmesinden önce elinizi vicdanında koyup bı düşünün doktor olmayan bir insanin amleiyat yapması ne kadar doğru bir davranışsal öğretmen olmayan birinin de öğretmenlik yapması o kadar kabul edilemezdir. Kendi alaninizda uzmanlaşmaya çalışırsanız kariyeriniz açısından çok daha verimli olacaktır. Çocukların da geleceğiyle oynamayın. Zaten bu ülkenin en büyük sorunu insanlarin fikir sahibi olmadığı konularda kendilerini ortaya atmasidir. Herkes kendi işini yapsın lutfen

Son düzenleme:
Merhaba yoğunluktan dolayı buraya bakma fırsatım olmamıştı Elhamdülillah eğitim vermeye başladım ve etrafımdaki nice eğitim fakültesi mezunu öğretmenlerden daha hevesli ve canla başla yapmaya çalışıyorum işimi. Öncelikle okul konusu üzerine değinmek istiyorum maalesef herkes eşit şartlarda olup iyi okullarda eğitim alma fırsatını bulamıyor. AÖF okumak isteğim ve tercihim olan birşey değildi bende örgün olup en iyi şekilde eğitim almak isterdim ama dediğim gibi hayat şartları ve ailevi durumlar bizi başka seçeneklere ve yollara sürükleyebiliyor. Mesleği hafife aldığım falan yok aksine aşkla yapmak istediğim bir meslek öğretmenlikten daha kutsal bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Ders anlatmakta sıkıntı yok dememin sebebi sizin tabirinizle kitaptaki bilgileri papağan gibi tekrar etmek değil en iyi şekilde karşı tarafa bilgileri ileteceğimden emin olmam ve kendimi bu yönden geliştirmemden dolayıydı.Ben elimi vicdanıma koyarak bu mesleği yapıyorum ve her gün eve dönerken öğrencilere birşeyler katmanın ve onlar tarafından sevilmenin mutluluğunu yaşıyorum emin olun vicdanım hiç bu kadar rahat olmamıştı. :) Bu ülkenin en büyük sorunu insanların fikir sahibi olmadığı konularda kendilerini ortaya atmasının yanında belli bir yere geldiğini sanan insanların canla başla bişeyler başarmak isteyen insanları küçük görüp destek olmadığı gibi köstek olmasıdır. Umarım öğrencilerinize olan tavrınız burda olduğu gibi küçük düşürücü ve iğneleyici değildir. Umarım öğrencilerinize bu tarz heves kıran konuşmalar yapmıyorsunuzdur. Herkes kendi işini en iyi şekilde yapsın lütfen. :)

Belli bir yere geldiğini sanan ben oluyorum sanırım burda sizin tabirinizle.neden bulunduğunuz ortamda işini gerçekten bilerek yapan insanlara karşı böyle nefret diyorsunuz. Onların suçu gerçek öğretmen olması mı? Eğitim alanında tahsilinin olmadan kendinizi bu meslekteki insanlarla kıyaslayip bı de onlardan daha iyi görmeniz çok enteresan. İnsanlar yıllarca çalışıp da hala kendilerini yeterli görmüyorlar hergun yeni bir şeyler öğrenmeye devam ediyorlar. İnsanları dışardan bakıp yargılamayın. Sınıf içinde hangi öğretmenin ne mucizeler yarattığını bilemezsiniz. Benim tavrim küçük düşürücü değildir ben burda doğruları söylüyorum hoşunuza gitmesede. Açıköğretim okumuş olabilirsiniz benim tavrim ona değil. İster acikogretim okuyun isterseniz de örgunde herhangi bir bolumm. Hic farketmez. Buradaki sorun AÖF değil eğitim fakültesi mezunu değilsiniz. öğretmen değilken öğretmenmis gibi davranmaya çalışıp sonrada insanlar bana neden saygı duymuyor diyorsunuz. Herkesin hayat şartları hayalleri farklıdır . Ben aslında doktor olmak istiyordum tıp okuyamadım ama olsun yinede çevremdekileri tedavi ediyim bu benim hayalimdi sonucta gibi saçma bişey oluyor bu. Elinde bişey olmayinca insan amaabu benim hayalim bahanesine siginir. öğrencilerimle olanvdiyaloğum hakkında yorum yapmanız da çok ilginç. Benim öğrencilerimle gayet sağlıklı bir diyaloğun var gördükleri yerde de üstüme atlarlar sürekli siz oralara kafanızı yormayin. Nedense insanlar kendileri onaylanmadiginda karşısindakine bu tarz yaklaşımlarda bulunur. Bölümünüze saygım sonsuz. Aof de mezun olunca meslek sahibi olabileceğiniz çok güzel bölümler var. Okuduğub bolum her neyse o alanda kendinizi geliştirip gerekirse yüksek lisans yapıp kendi işinizi yapabilirsinizm. Madem o kadar canla başla çalışmayı seviyorsunuz. Ama sizin amacınız o değil. AÖF u okudunuz mezun olmaya yaklaşırken ben ne iş yapicam diye dank etti. Buradan bir meslek sahibi olamam bari gidip ücretli yapıyim dediniz. Durum bal gibide bundan ibaret. İster hayalim deyin ister hayat şartları bunlar sadece bahane den ibaret. Bunu siz de biliyorsunuz biliyorsunuz. AÖF un değişmez sonu budur. öğretmencilik oyunlarına hep hayalimdi süsü ekleyip kendilerini de buna inandırmaya çalışırlar.

Bu arada bir şeyi bilmekle öğretmek tamamen birbirinden çok farklıdır. Sizin alan bilginiz çok iyi olabilir ama öğretim konusinda bilginiz yok. Bu bı arkadaşınıza test sorusunu çözüp anlatmak gibi bı şey değil. Bu kadar hafife almayın . Bir mühendis çok muazzam yüksek matematik bilgisine sahiptir ancak bildiği kadarını öğretmez çünkü öğretim konusinda eğitim almazlar. Bunu bilin de ben diğer öğretmenlerden daha iyiyim egosunu bı kırın önce.

Çok hevesli ve istekliyseniz Eğitim fakültesi okusaydınız bu kıytırık şeyleri okuyup öğretmenlerden daha iyiyim diyenlerdenseniz nefret ediyorum normalde kimseyi kırmam Ama sizi Allaha havale ediyorum bu kadar eğitim fakültesi mezunu öğretmenin hakkına girmeye teşebbüs edişinizden ötürü !!! Siz öğretmen değilsiniz bu arada araştırın görürsünüz!!

Merhaba yoğunluktan dolayı buraya bakma fırsatım olmamıştı Elhamdülillah eğitim vermeye başladım ve etrafımdaki nice eğitim fakültesi mezunu öğretmenlerden daha hevesli ve canla başla yapmaya çalışıyorum işimi. Öncelikle okul konusu üzerine değinmek istiyorum maalesef herkes eşit şartlarda olup iyi okullarda eğitim alma fırsatını bulamıyor. AÖF okumak isteğim ve tercihim olan birşey değildi bende örgün olup en iyi şekilde eğitim almak isterdim ama dediğim gibi hayat şartları ve ailevi durumlar bizi başka seçeneklere ve yollara sürükleyebiliyor. Mesleği hafife aldığım falan yok aksine aşkla yapmak istediğim bir meslek öğretmenlikten daha kutsal bir meslek olduğunu düşünmüyorum. Ders anlatmakta sıkıntı yok dememin sebebi sizin tabirinizle kitaptaki bilgileri papağan gibi tekrar etmek değil en iyi şekilde karşı tarafa bilgileri ileteceğimden emin olmam ve kendimi bu yönden geliştirmemden dolayıydı.Ben elimi vicdanıma koyarak bu mesleği yapıyorum ve her gün eve dönerken öğrencilere birşeyler katmanın ve onlar tarafından sevilmenin mutluluğunu yaşıyorum emin olun vicdanım hiç bu kadar rahat olmamıştı. :) Bu ülkenin en büyük sorunu insanların fikir sahibi olmadığı konularda kendilerini ortaya atmasının yanında belli bir yere geldiğini sanan insanların canla başla bişeyler başarmak isteyen insanları küçük görüp destek olmadığı gibi köstek olmasıdır. Umarım öğrencilerinize olan tavrınız burda olduğu gibi küçük düşürücü ve iğneleyici değildir. Umarım öğrencilerinize bu tarz heves kıran konuşmalar yapmıyorsunuzdur. Herkes kendi işini en iyi şekilde yapsın lütfen. :)
Elhamdülillah derken kimlerin hakkına girdiğini de bi düşün istersen Öğretmen değilsin kardeşim git doktor ol aöf bitirmişsin sonuçta

Arkadaş eğitim almadan kendini çok iyi öğretmen ilan etmiş. Ama öğretmenlik çocuklari sevip oynamaktan ibaret değil .hiç kaynaştırma öğrenciniz oldu mu? Mesela konusma bozukluğu olan bir çocuğa nasıl eğitim vereceğinizi biliyor musunuz? Yada belli düzeyde zihinsel yetersizliği olan çocuğa? Yada hiperaktivite tanısı konmus bir çocuğa nasıl yaklaşmaniz gerektiğini biliyor musunuz? Sınıf içinde çocuklar arasında yaşanacak muhtemel bir sorunda ki bunlar şiddetten tutunda çocuklar arasında tacize kadar gidem sorunlar oluyor bu durumlarda napmaniz gerektiğini biliyor musunuz? Ama yok siz bı çok öğretmenden daha iyisiniz ha bide hayalinizdi bu dimi !!!

Arkadaş eğitim almadan kendini çok iyi öğretmen ilan etmiş. Ama öğretmenlik çocuklari sevip oynamaktan ibaret değil .hiç kaynaştırma öğrenciniz oldu mu? Mesela konusma bozukluğu olan bir çocuğa nasıl eğitim vereceğinizi biliyor musunuz? Yada belli düzeyde zihinsel yetersizliği olan çocuğa? Yada hiperaktivite tanısı konmus bir çocuğa nasıl yaklaşmaniz gerektiğini biliyor musunuz? Sınıf içinde çocuklar arasında yaşanacak muhtemel bir sorunda ki bunlar şiddetten tutunda çocuklar arasında tacize kadar gidem sorunlar oluyor bu durumlarda napmaniz gerektiğini biliyor musunuz? Ama yok siz bı çok öğretmenden daha iyisiniz ha bide hayalinizdi bu dimi !!!
İnanın böyle insanlara tahammül edemiyorum ben aöf okuyup öğretmen oldum diyor ben ya biz o kadar dirsek çürütüyoruz öğretmenlerden iyi olduğunu düşünüyor

İnanın böyle insanlara tahammül edemiyorum ben aöf okuyup öğretmen oldum diyor ben ya biz o kadar dirsek çürütüyoruz öğretmenlerden iyi olduğunu düşünüyor
Buna cahil cesareti diyoruz iste. İnsan fikir sahibi olmadigi konuda çok cesaretli olur bilmediği için. Ama bu isin içinde olan bilen biri olsa acaba yarınki konuyu sorunsuz anlatabilecek miyim diye onun tasasini taşır. Yarınki konuyu nasıl anlatacağını sallamayan oturup onu düşunmek türlü etkinlikler ayarlamak yerine öğretmen olmadığı halde insanların tepkisini dusunen bı insan istedigi kadar hayalim desin. Onu bı geç.

Buna cahil cesareti diyoruz iste. İnsan fikir sahibi olmadigi konuda çok cesaretli olur bilmediği için. Ama bu isin içinde olan bilen biri olsa acaba yarınki konuyu sorunsuz anlatabilecek miyim diye onun tasasini taşır. Yarınki konuyu nasıl anlatacağını sallamayan oturup onu düşunmek türlü etkinlikler ayarlamak yerine öğretmen olmadığı halde insanların tepkisini dusunen bı insan istedigi kadar hayalim desin. Onu bı geç.
Örgün eğitim dahi görmeden öğrencilere örgün eğitimi vermeyi düşünüyor bilmiyorum Allah görüyor böyle insanları ücretli öğretmenlik bile eğitim fakültesi hariç kimseye verilmemeli ama at yetiştiriciliği okuyana sinirlenirdik beterın beteri varmış

Parayla formasyon dağıtmaya devam ettikleri sürece bunun gibiler bitmez. Hayır bide hayat şartları diyip paralı okul okuyor. Paralı formasyon alıyor. Ücretsiz örgune hayat şartları el vermemiş paralı AÖF okumuş. O da ilginç.
Bunların yolu tıkanacak eminim eğitim fakülteli donanımlı öğretmenler bile işini yapamıyor bu devirde bunlar türedi başımıza birde koloni gibi

Bakın ben kesinlikle diğer öğretmenlerden daha iyiyim diye birşey demedim. Sadece her meslekte iyilerin arasında çürükler çıkar eğitim fakültesi mezunu olsa da kendi eğitim hayatım boyunca gördüğüm de bu benim sözüm bu öğretmenlereydi. Etrafımdaki öğretmenlerden nefret ettiğimi nerden çıkardınız hepsine saygım var hepsinden birşeyler öğreniyorum sağolsunlar yardım da ettiler bu süreçte. Ben bir öğretmenim diye diretmedim de. Bu ülkede böyle bir sistem var isyanınız bana değil sisteme olsun. Nefretinizi kusmuşsunuz devam edebilirsiniz konu açık ve yorum sınırlaması yok. Kolay gelsin :)

Bakın ben kesinlikle diğer öğretmenlerden daha iyiyim diye birşey demedim. Sadece her meslekte iyilerin arasında çürükler çıkar eğitim fakültesi mezunu olsa da kendi eğitim hayatım boyunca gördüğüm de bu benim sözüm bu öğretmenlereydi. Etrafımdaki öğretmenlerden nefret ettiğimi nerden çıkardınız hepsine saygım var hepsinden birşeyler öğreniyorum sağolsunlar yardım da ettiler bu süreçte. Ben bir öğretmenim diye diretmedim de. Bu ülkede böyle bir sistem var isyanınız bana değil sisteme olsun. Nefretinizi kusmuşsunuz devam edebilirsiniz konu açık ve yorum sınırlaması yok. Kolay gelsin :)
Öğretmen değilsiniz:))))) olmanız için yks sınavlarına girmenizi öneririm:KK66:

Çevir kazı yanmasın. İlk mesajlarınızı bı bakarsanız etrafınizdaki öğretmenleri aşağıladığınizi görebilirsiniz. Bı defa düşünce tarzınız çok yanlış sınıf ortamı herkesin mahremidir kimin ne yaptığını bilemezsiniz ama siz bı yere geldiğini sanan insanlar diye kucumsuyorsuniz. İnsan meslektaşının bile yapmaz bunu kaldı ki siz meslektaş bile değilsiniz degilsiniz. Kendinize bu kadar guvenmeyin. Zira en güçlü imparatorları bile yerle bir eden kibiridir.

Eğitim fakiltesi mezunu olup öğretim derslerini uygulamalı olarak 4 sene alıp türlü etkinlikler materyaller vs ile çocuklarla iç içe olan mezunlar bile işe başlarken binbir korkuyla acaba yapabilir miyim dusuncesinde olurken AÖF mezunlarının bu öğretmenliği kendilerine bı çıkış yolu olarak görüp bu kadar hafife alması bu mesleğin geldiği en utanç verici noktadir. Bı de ders anlatmakta sıkıntı yok demiştiniz. Öğretmenlik sadece papağan gibi ders kitabındaki bilgileri tekrar etmek değildir. İşin hiç düşünmediginiz cok farkli ve zor boyutlari var. dört yıl boyunca alınan eğitim derslerinin bı kaç aylık formasyon eğitimiyle nasıl kazandırılacağını çok merak ediyorum. Çevremde formasyon alanlar olduğu için de biliyorum doğru düzgün derse gitmeden parayla alınan formasyonla ne yazık ki öğretmen olunmuyor.
Yorumunuz hiç hoş değil.Her AÖF okuyani salak,cahil,bilgisiz göremezsiniz.Ayrica bir öğretmenin bu şekilde görmesi daha vahim bir durum.Daha çok okumaya teşvik edilmeli insanlar.Bir çok AÖF okuyan mühendisi,avukatı,doktoru vs var bu ülkede.3.universitem ne yani şimdi uzaktan eğitim görmem benim hiç bir şey bilmem anlamınami geliyor.Ayrica okuduğum ve okuyor olduğum bölümler epey zordu ve zor.İktisat, sosyoloji ve tarih .Lütfen insanları bu tür saçma sapan kendinize özgü dusuncelerinizle yargılamayin.En azından hangi konumdaysaniz hakkını verin.

Ben sizin gibi insanlara tahammül edemiyorum.Keske bu tartışmalara geç kalmasaydim.Sizin gibi düşünen eğitim fakültesi mezunu öğretmenler olmaz olsun.İnsanlari yerden yere vuruyorsunuz.Sizene devlet o hakkı tanımış vermiş ki ben öğretmen değilim.Ha sırf sizin gibilerinin elinden bu mesleği almak için olmayı da düşünürüm yani .

Arkadaşım konuya baya geç kalmışım keşke en baştan daim olsaydım.Sen attığın adımda ilerle böyle sığ düşünceli ,kiskanc insanların lafına aldırış etme .Emin ol sen bu tür öğretmenim diyenlerden daha iyi ogretirsin.Cunku bunlar öğretmenlikten ziyade örgün öğretimde hocaya yalvarmalarla ,hangi kopyalarla mezun olduysalar burayada gelip ben dirsek çürüttü deyip ahkam keserler.Ama o beyinlerini bir türlü geliştirmişlerdir .İşleri güçleri AÖF liler .Ben tür insanlara şöyle diyorum aslında .Böyle küçük gören insanlara inşallah çocuklarınız AÖF okur.😁😁😁😁

X