Mezeler - Ordövrler Ara Sıcaklar ve Ara Soğuklar / Mezeler

En başarılı bulduğunuz Ara Sıcak, Soğuklar / Mezeler tarifi ;

• Ankete Katılan
    342

Yok ben her zaman iddialıyımdır da bu işler damak tadı . Tarifimde tabii ki iddialıyım ama yarışmanın sonucu için bir şey diyemem .

Ama o keyif ve heyecan güzel olacaktır , sonuçta katılmadığım kategorilerde bile gözüm hep buradaydı , ne oldu diye . Şimdi katılınca sabah 3-5 nöbetlerini tutarım heralde:KK52:

tamam işte içine sinen bir tarifse katıl canımm.. Beraber tutarız nöbetii bence de güzel olacak sonuçları beklemek onu yaşamak merak etmek için katılıcam zaten çok çok iddialı birşeyle katılmıcam ben oy gelir mi onu da bilmiyorum ama sevdiğim bir tarif. Kendim severek yediğim birşeyi arkadaşlarla da paylaşmak istiyorum. Gerisini bilemem artık. Paylaşım olsun istiyorum çünkü ne kadar paylaşım olursa o kadar heyecanla bekleriz sonucu. :KK16:

ben bir oturuşta 2 kilo hamsiyi tek başına yiyebilen bir babanın hamsinin salçalı yemeğinin bile yapıldığı bir evde yetişmiş karadenizli bir hatunum ama gelin görin ki balığı ağzıma sürmem:KK53:

2 yıldır kocam balık yiyemedi benim yüzümden şimdi balık al gel yarışmaya katılacağım dersem beni vurur herhalde:KK52::KK52::KK52:

ama midye istesem anlamayabilir denizden çıkan sadece midye yiyiyorum ya çakmaz herhalde:KK33::KK33::KK33::KK33:

ben bir oturuşta 2 kilo hamsiyi tek başına yiyebilen bir babanın hamsinin salçalı yemeğinin bile yapıldığı bir evde yetişmiş karadenizli bir hatunum ama gelin görin ki balığı ağzıma sürmem:KK53:

2 yıldır kocam balık yiyemedi benim yüzümden şimdi balık al gel yarışmaya katılacağım dersem beni vurur herhalde:KK52::KK52::KK52:

ama midye istesem anlamayabilir denizden çıkan sadece midye yiyiyorum ya çakmaz herhalde:KK33::KK33::KK33::KK33:
midye dolmayı çok severim. annemde muhteşem yapardı. ama kabuklu midye bulmak artık çok zor. bulsam onun tarifiyle denemek isterdim. ama yok.

midye dolmayı çok severim. annemde muhteşem yapardı. ama kabuklu midye bulmak artık çok zor. bulsam onun tarifiyle denemek isterdim. ama yok.

En merak ediğim tatdır eger görürsem merakla takip ederim

Son düzenleme:
benimde canım istedi şimdi midye bira.. :KK1:
çok severim.. yemek demeyin zaten bana. ne bulsam yerim. seçmem asla..:KK1::KK1:

benimde canım istedi şimdi midye bira.. :KK1:
çok severim.. yemek demeyin zaten bana. ne bulsam yerim. seçmem asla..:KK1::KK1:

yaklaşık 6 aydır yemedim bende :KK56: heryerdede yenecek birşey değil hijyen meselesi bir midyecimiz var onunda yeri uzak iş başa düşer gibi :KK55:

yaklaşık 6 aydır yemedim bende :KK56: heryerdede yenecek birşey değil hijyen meselesi bir midyecimiz var onunda yeri uzak iş başa düşer gibi :KK55:

kesinlikle. temiz olması çok önemli....nedense artık kabuklu midye satmıyorlar. antalyada yok . istanbulda vardı bir ara..iç pilavını güzel yapmak çok önemli birde..

Ben evlenip Eskişehir'e geldim geleli midye dolma yiyemiyorum güvenmiyorum çünkü zaten kabuklu midye asla bulunmuyor burada. Bir kere doğumgünümde eğlenmeye gitmiştik midyeci vardı önünde bir tane yemiştim ki ben doymak bilmem midyeye yemek konusunda mızmız olmama rağmen deniz ürünlerini büyük bir iştahla yerim. Midye dolma iki defa bir arkadaşımla taa bekarken yapmıştık arkadaşlarla toplandığımız zamanlarda o almıştı kabuklu midyeleri o zaman bir güzel temizleyip doldurup pişirmiştik enfes olmuştu arkadaşım iyi bilirdi bunları anne babası İzmirli idi. Balığın bilmediği çeşidi yoktu. İstanbul'a gittiğimde keyifle yiyorum ama özellikle aç olarak gidip yiyorum kadıköyde kokoreççiler harika yapıyor. :KK56:

Hicyemek secmem ama midyenin kokusuna dahi tahmmul edemiyorum , cocukluktan da alismedigim icin olabili aslinda cok zararli da olabiliyormus yuksek oranda metal biriktigi icin dipte olmasindan dolayi. Seven de tam seviyor ama :KK9:
Balik dersen her turlusune bayilirim ozellikte firinda bayilirim:56

Hicyemek secmem ama midyenin kokusuna dahi tahmmul edemiyorum , cocukluktan da alismedigim icin olabili aslinda cok zararli da olabiliyormus yuksek oranda metal biriktigi icin dipte olmasindan dolayi. Seven de tam seviyor ama :KK9:
Balik dersen her turlusune bayilirim ozellikte firinda bayilirim:56

seven benim gibi bir tepsi yer ağır metaller içerdiği doğru hamilelikte yasak dediler kim dinler teyzemle ikimiz 2 kg limonla koca tepsi midyeyi yuvarlardık ahhh ahhhh:KK43:

Eşimle İzmir kordonda gördüğümüz her midyecinin peşine takılıp sınırsız çatlayana kadar midye yiyen insanlarız....
elimizede birer bira,kordonda harika oluyorr:KK34:

Eşimle İzmir kordonda gördüğümüz her midyecinin peşine takılıp sınırsız çatlayana kadar midye yiyen insanlarız....

biz kardeşim İzmir'de askerdeyken gitmiştik kordona annemle beraber yemiştik eşim asla yemez ama o zaman yeni yemek yemiştik fazla yiyememiştim. Bir de Çeşmeye gitmiştik eşimle kongresi vardı eşimin beni de götürmüştü otel sahibine sormuştum seyyar ama çok temiz olduğunu söylediği bir midyecide yemiştim zaten ayaküstü çok severim harikaydı ama. Eskişehir'de yiyememenin acısını çıkarmıştım midye yediğimi o zamanlara kadar görmeyen eşim benim gibi yemek konusunda mızmız olan birinin o kadar çok midyeyi nasıl yediğine şaşıp kalmıştır yeter artık dokunacak diye diye çekmişti benii. Arkadaşım da harika yapardı ondan öğrendim ben midye dolmayı ama tek başıma hiç denemedim hep onunla yaptık. Balık ziyafetlerimiz çok olurdu arkadaşlar arasında hele bahçede yaptığımız mangallar o karda öyle güzel giderdi ki.. :KK16:

Son düzenleme:

Mutlaka pişti olmuşluğumuz olmuştur o zaman :nazar::KK34:

İzmir:KK69:

X