Araba almak istiyorum, fiyatlara bir türlü yetişemiyorum.

Borçlanabildiğin kadar borçlanacaksın bu devirde. Öbür türlü tarla satmadan biriktirerek almak vs hayal artık

Bir tane uyguna buldum. Çok anlamıyorum ama anladığım kadarıyla özellikleri iyi gibi. Ama galeride o yüzden korkuyorum gidip bakmaya. Bir de dediğim gibi çok anlamıyorum ama biraz fazla uygun fiyat sanki.
Symbol için ucuz ama çok kalitesiz güvenli değil yazıyordu bazı forumlarda. Artık üretim olmadığı için parça sıkıntısı falan oluyor yazıyordu. Öyle değil mi yani ?
Tabii ki çoğu arabaya göre teneke. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte demişler. O paraya pek de konforlu, güvenlikli araç bulunmuyor. Özellikle ilk defa araba kullanılacaksa ideal. Motorundan her usta anlar, yedek parçası çok yaygın. Beklemeden hemen tamiri yapılır ve diğerleri kadar pahalı olmaz. Alıcısı çok, satmak için ilana koysanız çabuk gider. Ekonomiktir, yakıtı azdır. Gönül daha iyilerini ister elbet ama biz arabaları ikileyeceğiz, o yüzden eşim eldeki tek arabayı satıp model düşürecek. Kendisine Symbol alacak. Kalan paranın da üstüne biz ekleyip bana araç alacağız.

Tabii ki çoğu arabaya göre teneke. Ama ne kadar ekmek o kadar köfte demişler. O paraya pek de konforlu, güvenlikli araç bulunmuyor. Özellikle ilk defa araba kullanılacaksa ideal. Motorundan her usta anlar, yedek parçası çok yaygın. Beklemeden hemen tamiri yapılır ve diğerleri kadar pahalı olmaz. Alıcısı çok, satmak için ilana koysanız çabuk gider. Ekonomiktir, yakıtı azdır. Gönül daha iyilerini ister elbet ama biz arabaları ikileyeceğiz, o yüzden eşim eldeki tek arabayı satıp model düşürecek. Kendisine Symbol alacak. Kalan paranın da üstüne biz ekleyip bana araç alacağız.
Az yakıyor yani değil mi? Parçası tamiri ucuz olur diyorsunuz? Haklısınız ne kadar ekmek o kadar köfte. Eşinizin alacağı fiyat ve model ne acaba? Bir de araba almak için ideal zaman şu an mı sizce?

Az yakıyor yani değil mi? Parçası tamiri ucuz olur diyorsunuz? Haklısınız ne kadar ekmek o kadar köfte. Eşinizin alacağı fiyat ve model ne acaba? Bir de araba almak için ideal zaman şu an mı sizce?
Bence her şey için gayet ideal zaman. Geciktirdikçe zarardayız. 🤣 Kredi faizlerinde bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Olsa seçim yatırımı olarak bu zamana kadar yaparlardı zaten. Memurların alım gücü gün geçtikçe düşüyor. Bir an evvel alma taraftarıyım ben.

Bence her şey için gayet ideal zaman. Geciktirdikçe zarardayız. 🤣 Kredi faizlerinde bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Olsa seçim yatırımı olarak bu zamana kadar yaparlardı zaten. Memurların alım gücü gün geçtikçe düşüyor. Bir an evvel alma taraftarıyım ben.
Peki galeriler hep mi tehlikeli olur? Tek başıma halledebilir miyim?

++
güvenlik konusuna bu kadar takılacaksak parayı bastırıp volvo falan almak lazım
euro ncap çarpışma testlerinin sonuçları ortada, o sonuçlara göre bakmak lazım
ama böyle bir maddi güç yoksa hiç yoktan iyidir deyip symbol tarzı araçlara girilebilir

++
güvenlik konusuna bu kadar takılacaksak parayı bastırıp volvo falan almak lazım
euro ncap çarpışma testlerinin sonuçları ortada, o sonuçlara göre bakmak lazım
ama böyle bir maddi güç yoksa hiç yoktan iyidir deyip symbol tarzı araçlara girilebilir
Ortalama fiyat arabalar zamanla nasıl oluyor peki? Yani mesela bu yıl aldığın bir arabayı seneye üstüne ne kadar koyarak satabilirsin? Zarar oluyor mu?

Merhaba,

Neredeyse 29 yaşındayım, ailemle yaşıyorum ve 3 yıldır tam zamanlı olarak çalışıyorum. İtiraf edeyim ilk zamanlar hiç paramı tutmadım, gezdim, eğlendim, harcadım... Bazen çok pişman olsam da kendime "eskiye bakma şimdiki aklınla yatırıma odaklan, başla" diyor. Peki nasıl?

2014 yılından beri ehliyetim var ve artık bir araba almak istiyorum. Bunu özellikle evlenmeden önce yapmak istiyorum (Şu an uzun vadede evlenmek gibi bir planım yok ama nasip diyelim) Özel sektörde çalıştığım için asla yüklü miktarda kredilerin altına girmeye cesaretim yok. Belli bir miktar birikim yaparsam, örneğin altın, euro, sterlin vb gibi, babama bunları yaptığımı, destek olmak ister mi diye sormak istiyorum. Elimde avucumda hiçbir şey yokken ondan bana araba almasını beklemiyorum.

Inanın fiyatlara asla asla yetişemiyorum. Sadece araba için değil, her şey için. Almayı düşündüğüm araba 2. el küçük bir araba örneğin 350 ila 400 bin TL diyelim bir sonraki ay o fiyatları bulamıyorum. Dolayısıyla birikimim yetişmeyecek diye korkuyorum. Nasıl bir birikim yapmam gerekiyor?

Teşekkürler.
Biz satıyoruz arabamızı piyasaya göre çok uygun yazdık 560 bin ama çok güzel beyaz focus özelden link atabilirim

Üzmeyin kendinizi aldık biz ikinci el kredisini ödüyoruz o kadar baktirdik ettik pıt arıza çıktı 7 bin TL ye yaptırıyoruz normalde 12 bin istediler enjektör valfi arizaliymis yani hayirlisi olsun demek lazım hala sanayide inşallah sizin daha iyisi olsun

X