Araba Mevzusuyla Uyandıklarım

elayse

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
60
-29
34
Arkadaşlar dün akşam araba konusunda yaşadıklarımızı yazmıştım, sağ olun ilgilendiniz fakat kafamda toparladıkça daha kötü oluyorum. Yaşadığımız sorunlar bir değil ki. Eşim sürekli beni küçümsüyor, ben çok ev işi yapan bir insan değildim bunu evlenirken de söyledim, bana sorun değil 3 gün aynı yemeği de yerim demişti, şimdiyse yaptığım her işi eleştiriyor. çok özensizmişim sürekli onu söylüyor, aylar içinde kendimi çok geliştirdim, önüne çeşit çeşit yemek koyuyorum halbuki. tatile gittiğimizde çok çok büyük bir kavga yaşadık. ben kahve içmeyi çok seviyorum, habire kahve içmek istemem onu delirtiyor. tatil dediğim de güya gittiğimiz balayı, beni yeme içme dahil olmayan apart tarzı bir otele götürdü, plajda ben kahve içelim mi deyince yok her yerde kahve içmek istiyorsun, burda paslı makinede yapılan kahveyi kaç paraya satacaklar, çok dandiktir, sana kahve içirtmem gibi şeyler söyledi. en son bir gece tatilde baya kavga ettik. ertesi gün bana kahve söyledi ben de kahveyi sinirlenip kuma döktüm. yalnız şöyle bir detay var biz balayına benim iş durumundan kaynaklanan sebeplerle birkaç ay geç gittik, bunu da sonra başıma kaktı sürekli. bir de çok büyük problemimiz daha var kardeşi, ben arada annemlere kalmaya gidiyorum (yani 4 5 kere olmuştur), kız kardeşi biz gelip kalıyormuş, eşim bana bunu söylemeye dahi tenezzül etmedi, kardeşinden duydum. bunu sorunca sana her şeyi hesap mı vereyim diyor, nerde yattı diyorum hangi nevresim çarşaf ben ayarladım diyor. bizim yatağımızda yattığından şüpheleniyorum ben, bunu söyleyince çıldırdı. kardeşi küçük ve araları çok iyi. benim tek kusurum ben öfkelenince ağlamaya başlayıp sinir krizi geçiriyorum, psikolojik tedavi görüyorum zaten. yüzüme bunu vurup senin yüzünden bu hale geldil diyor. kızlar boşanın demek çok kolay ama ben psikolojik açıdan kırılgan bir yapıdayım, boşanmayı kaldıramam, üstelik eşimi yıllardır tanıyorum, böyle bir insan değildi, evlenince çok değişti. ben onun eski hallerini çok seviyorum, dünden beri bana küs. ben ne yapayım

Arkadaşlar dün akşam araba konusunda yaşadıklarımızı yazmıştım, sağ olun ilgilendiniz fakat kafamda toparladıkça daha kötü oluyorum. Yaşadığımız sorunlar bir değil ki. Eşim sürekli beni küçümsüyor, ben çok ev işi yapan bir insan değildim bunu evlenirken de söyledim, bana sorun değil 3 gün aynı yemeği de yerim demişti, şimdiyse yaptığım her işi eleştiriyor. çok özensizmişim sürekli onu söylüyor, aylar içinde kendimi çok geliştirdim, önüne çeşit çeşit yemek koyuyorum halbuki. tatile gittiğimizde çok çok büyük bir kavga yaşadık. ben kahve içmeyi çok seviyorum, habire kahve içmek istemem onu delirtiyor. tatil dediğim de güya gittiğimiz balayı, beni yeme içme dahil olmayan apart tarzı bir otele götürdü, plajda ben kahve içelim mi deyince yok her yerde kahve içmek istiyorsun, burda paslı makinede yapılan kahveyi kaç paraya satacaklar, çok dandiktir, sana kahve içirtmem gibi şeyler söyledi. en son bir gece tatilde baya kavga ettik. ertesi gün bana kahve söyledi ben de kahveyi sinirlenip kuma döktüm. yalnız şöyle bir detay var biz balayına benim iş durumundan kaynaklanan sebeplerle birkaç ay geç gittik, bunu da sonra başıma kaktı sürekli. bir de çok büyük problemimiz daha var kardeşi, ben arada annemlere kalmaya gidiyorum (yani 4 5 kere olmuştur), kız kardeşi biz gelip kalıyormuş, eşim bana bunu söylemeye dahi tenezzül etmedi, kardeşinden duydum. bunu sorunca sana her şeyi hesap mı vereyim diyor, nerde yattı diyorum hangi nevresim çarşaf ben ayarladım diyor. bizim yatağımızda yattığından şüpheleniyorum ben, bunu söyleyince çıldırdı. kardeşi küçük ve araları çok iyi. benim tek kusurum ben öfkelenince ağlamaya başlayıp sinir krizi geçiriyorum, psikolojik tedavi görüyorum zaten. yüzüme bunu vurup senin yüzünden bu hale geldil diyor. kızlar boşanın demek çok kolay ama ben psikolojik açıdan kırılgan bir yapıdayım, boşanmayı kaldıramam, üstelik eşimi yıllardır tanıyorum, böyle bir insan değildi, evlenince çok değişti. ben onun eski hallerini çok seviyorum, dünden beri bana küs. ben ne yapayım
Madem çok kırılgan yapıdasınız bunları nasıl kaldırıyorsunuz ? Kimse evlenir evlenmez değişip başkası olmaz az daha düşünürseniz adamın zaten ezelden beri böyle olduğunu sizin bir şekilde içinizde aklandığınızı anlarsınız

git ayaklarına kapanıp özür dile istersen kendini ne hale sokuyorsun şok oldum. boşanmaya kırılan kalbin psikolojin ssevmeyen ilgi vermeyen önemsemeyen adamı kaldırıyor ama. canın boşanmak istemiyo belli ki. şok oluyorum böylesini görünce. önceden de belliymiş o evde ısrar etmiş 4 vesait gitmenize rağmen. ne desek boş barışır çocuk bile yaparsın. hatta özür bile dilersin. kendine küfürü ilgisizliği sevgisizliği layık görüyorsun. bu adamı da seçtin yani.

Bu olaylari kaldirabiliyorsaniz bosanmayi hayli hayli kaldirirsiniz
Adama sizin ictiginiz kahve bile batiyor
Ayrica her gittiginizde kardesinin gelmesi tuhafima gitti
Hadi geldi diyelim, niye soylemiyor sakliyor?
Ayrica yatagimizda yatmis olmasindan supheleniyorum dediniz bu da bana tuhaf geldi
Her gittiginizde kardesinin geldigine emin misiniz? 🙄

Evliliğin ilk zamanları tartışmalar olur iki farklı insan aynı evde yaşamaya alışıyor vs böyle kavgalar olabilir.
Atışmalar da olur tatil zamanı da kavga eder insan.
Ama araba mevzusu bence çok önemli bir mevzu.
Size baştan araba alınacak demiş şimdi yan çiziyor sözünde durmamak büyük bir karaktersizliktir bana göre.
Ve sizin yollarda çile çekmenize gönlü razı geliyor.
Bence net bir şekilde karşınıza alın konuşun küsme neymiş çocuk gibi.
Herkesin kusurları olur herkes dört dörtlük ev işi yapmak zorunda da değil yetersiz buluyorsa alsın eline bezi kendisi yapsın.
Eşim bana bir şey dediğinde sende yapabilirsin deyip geçiyorum.
Erkekler de çok güzel yemek ve temizlik yapabilirler hatta ne fenomonler var sayfaları temizlik ve düzen üzerine kurulu.
Ayrıca öfkeli olmak anormal bir durum değil sizi cildirtip sonra da senin yüzünden böyle oldu diyemez.

Bir de bu moda oldu şimdi, boşanamam ama akıl verin. Ne yapalım eşinizi çekip konuşalım mı, kulağını mı çekelim?
Baştan aşağı haklı olduğunuz her konuda şu tavrınız haksız çıkarıyor sizi. Adamın düşünme şekli sonradan türemiş olamaz bu denli. Para konusundaki tavrı ile net bencil bir pinti. Sonradan değil doğuştan. Size saygısı yok, evinizde olan hiçbir şeyden haberiniz yok. Üç kuruşluk kahvenin hesabını yaparken, hoşt ya kendim kazanıyorum pası da beni ilgilendirir diyemediğiniz adam bugün tepenizde ama siz tepemden itmeden aşağı düşürmeden kibarca kendi isteği ile nasıl indiririm diyorsunuz. İnmez. Net.

Bu olaylari kaldirabiliyorsaniz bosanmayi hayli hayli kaldirirsiniz
Adama sizin ictiginiz kahve bile batiyor
Ayrica her gittiginizde kardesinin gelmesi tuhafima gitti
Hadi geldi diyelim, niye soylemiyor sakliyor?
Ayrica yatagimizda yatmis olmasindan supheleniyorum dediniz bu da bana tuhaf geldi
Her gittiginizde kardesinin geldigine emin misiniz? 🙄
ondan eminim kv de aynı binada, aksi olamaz yani

Eşin değişmez , siz de boşanmayı kaldıramam diyorsunuz , eee ne yapalım o zaman çekmeye devam edin.

Önceki konunuza da yazdık bunları. Üzgünüm ama evliliğiniz anlayışsızlık, ilgisizlik ve merhametsizlikle dolu. Kendinize reva gördüğünüz hayat bu mu? Her gün kırılacağınıza bir kere sağlam kırılın ayrılarak. Toparlarsınız. Hem eski hâli, yeni hâli diye bir şey yok. Tek hâli varmış, o da bu karşılaştığınız işte.

X