Araba Sevdası..

sekr

GardolabımızEfLaTuN Olsun
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2010
214
8
Selam kızlar daha önceki açtığım konulardan belki takip etmişsinizdir. Yaklaşık 1.5 yıllık evliyiz eşim genelde eve gelince hep kitaplarla ilgilenirdi, maalesef başka huyu daha var araba sevdası bu aralar tutturdu araba alalım diye zaten arabamız var ama yenilemek istiyor, ötv indirimimiz var 250 000 tl araba 140 000 tl geliyor bunu duyunca baya heves etti şimdi sürekli önünde bilgisayar elinde dergiler arabalara bakıyor. Benim korkum arabasına acayip düşkün bir çizik olsa bir şey olsa içi gidiyor her hafta cumartesi erken kalkar arabayı yıkar saatlerce uğraşır böyle krem gibi bir şey var onu sürer arabaya, evde sakin trafikte biri bir hata yapsa canavara dönüyor bağrıyor çağrıyor kaç kere arabadan indi kavga etmesine engel oldum sırf arabama zarar gelmesin diye. Şimdi biraz birikmiş paramız var arabayı satıp 30 000 gibi para verip 0 araba alacağız ama en büyük korkum arabasının başına bir şey gelirse bir ton sorun yaşayacağız fiyat vs olarak mantıklıda gelmiyor değil ötv indirim olduğundan 5 yıl sonra daha iyi fiyata satabiliyoruz da ama anlattığım gibi korkularım var. Arabanın başına bir şey gelirse düşünmek bile istemiyorum neler olacağını geçen komşu biraz sürtmüş hafif çizilmiş apartmanda kıyamet koptu zor sakinleştirdim adamın zaafı arabası ne yapcam bilemedim :KK43::KK43:

Eldeki mevcut arabaya da aynı itibarı gösteriyor zaten yenisini almasa da yine aynı sorunlarınız devam ediyor ben olsam alırdım çok büyük bir indirim ve sizin için yatırım olur

Selam kızlar daha önceki açtığım konulardan belki takip etmişsinizdir. Yaklaşık 1.5 yıllık evliyiz eşim genelde eve gelince hep kitaplarla ilgilenirdi, maalesef başka huyu daha var araba sevdası bu aralar tutturdu araba alalım diye zaten arabamız var ama yenilemek istiyor, ötv indirimimiz var 250 000 tl araba 140 000 tl geliyor bunu duyunca baya heves etti şimdi sürekli önünde bilgisayar elinde dergiler arabalara bakıyor. Benim korkum arabasına acayip düşkün bir çizik olsa bir şey olsa içi gidiyor her hafta cumartesi erken kalkar arabayı yıkar saatlerce uğraşır böyle krem gibi bir şey var onu sürer arabaya, evde sakin trafikte biri bir hata yapsa canavara dönüyor bağrıyor çağrıyor kaç kere arabadan indi kavga etmesine engel oldum sırf arabama zarar gelmesin diye. Şimdi biraz birikmiş paramız var arabayı satıp 30 000 gibi para verip 0 araba alacağız ama en büyük korkum arabasının başına bir şey gelirse bir ton sorun yaşayacağız fiyat vs olarak mantıklıda gelmiyor değil ötv indirim olduğundan 5 yıl sonra daha iyi fiyata satabiliyoruz da ama anlattığım gibi korkularım var. Arabanın başına bir şey gelirse düşünmek bile istemiyorum neler olacağını geçen komşu biraz sürtmüş hafif çizilmiş apartmanda kıyamet koptu zor sakinleştirdim adamın zaafı arabası ne yapcam bilemedim :KK43::KK43:
Herhalde psikolojik engeli var eşinizin. Toplumsal yaşam düşmanı. Sorun araba yenilemek istemesi mi sizce? Trafikte hamile kadına saldıran magandalar geldi aklıma.

İlla araba alacaksa , bari full sigorta yapın da arabaya birşey olduğunda karşılığını alın .
En azından teselli olur .
Böyle korkuyla da hiç birşey zevk vermez .

Bende aynı fikirdeyim sonuçta mal alıyorsun sokağa bırakıyorsun başına her şey gelir bir türlü anlatamadım adama üzerine titredikçe başına bir şey geliyor bide watsap grubu kurmuşlar araba ile ilgili inanamassınız arabayı yıkar fotolarını atarlar bir şey yaptırırlar onu paylaşırlar çok boş geliyor bana arabaya gösterdiği kadar bana ilgi göstermiyor

İlla araba alacaksa , bari full sigorta yapın da arabaya birşey olduğunda karşılığını alın .
En azından teselli olur .
Böyle korkuyla da hiç birşey zevk vermez .
sigortasınıda yaptırıyoruz bi ton para veriyoruz onada ama işte huy değişmeyince değişmiyor

Bence siz öyle trafikte arabadan inip kavga edeceği zaman salın gitsin. Şöyle güzel bir dayak yedikten sonra akıllanır :KK66:
Var benim de böyle tanıdık bir tane. Arabası dünyadaki en kıymetlisi. Hadi adamın arabasına binmeye korkuyorsun bir yer toz olur da sıkıntı yapar diye.

Siz onu bırakın da hep araba ve kitaplarla ilgilenirken sizinle ne kadar ilgileniyor ? Orası önemli ....

bakmakla yetiniliyor genelde benimkide aynisi ama araba yerine otobüs bakar Hayali travego alabilmek :KK70: Hayalde kalir yni anca

erkeklerin araba düşkünlüklerini anlıyorum. kadın için ev neyse erkek için araba o. ama bence eşinizin sorunu arabasına düşkünlük değil, öfke problemi.

bunu çözmeye çalışmak lazım.

Eşiniz tam olarak görmemişin arabası olmuş modunda.. Geçen gün kırmızı ışıkta dururken gelip arkadan vurdu adamın biri,arabadan inip kavga mı etmeliydim ? Özür dilerim son anda farkettim dedi,önemli değil cana gelmesin dedim sonrası prosedür.. Bahsettiğim arabalarda biçok insana göre önemli değil denebilecek türden değil..
Eşinize malın hiçbir anlamı olmadığını,önemli olanın sağlık olduğunu,biri ile girdiği tartışma sonucunun hiç düşünemeyeceği yerlere gidebileceğini anlatın.

Benim eşimde araba konusunda hassas. Modelin önemi yok. Yıllar önce düşük model bi arabası vardı ilk aldığı araba silerdi yıkardı yağmur yağsa üzülürdü 😂 ama öyle arabadan inip kavga etme gibi olayları yoktur. O eşinizin öfke problemiyle alakalı.

:KK70:Pasta ciladır o .
İlk arabamızda süre süre arabayı eskittik .Sıfırda sürülcek yer olmuyor bağımlılıkta kalmadı biz de .
Varsa paranız alın da öncelik ev olsun .
Eviniz yoksa tabi ki .

Ya bu arabayı size de sürdürtmez. Binmeyeceğeniz şeye niye para bağlayacaksınız?

Farklı bir yatırım yaptırın.

Siz kullanabiliyor musunuz eşinizin kıymetli arabasını? Eğer cevabınız hayırsa, almak için destek olmayın.

Erkekler arabaya kadınlara göre daha düşkün olabiliyorlar ever ama.bu düşkünlük değil görmemişlik.

Araba konusunda bende çok hassasım 😂😂😂 ama İstanbul'da yaşayip sıfır araba almak çok ama çok mantıksız geliyor .Zira ben dikkat etsem de diğer insanlar etmeyecek.

Eşim böyle maalesef.
Sizinki gene iyi fikrinizi alıyor.
Benimki bir gün geliyor satmış, öbür gün başka almış.
Birkaç ay sonra başka bir tane daha almış sonra hepsini satmış falan filan.
Ve araba ne kadar değersiz ya da değerli önemli değil, herhangi bir şey olursa dünyası kararıyor.
Yağmur yağıyor ve araba birkaç gün önce yıkanmışsa çıkarmıyoruz arabayı, siz düşünün.
Geçen bir otoparkta benim arabama vurmuşlar, sanırsın yer yarıldı gibi bir tepki verdim güvenliğe.
Sebebi ise eşim ve aylarca yaşayacağımız kriz.
Altı üstü tampon boyanacak ama yok arkadaş ‘sen de suçlusun niye oraya gezmeye gittin’ cümlesini bile kurabildi bana😂😂

O sebeple uzak durun valla, arabada yatar eğer alırsa, benden söylemesi...

Aslında geziyoruz arabayla nereye istersem götürür sabah işe bırakır sonra gelir alır banada verir arada ben pek kullanamıyorum araba hatta sevmiyorum sürmesini çok stres oluyorum. Aslında görmemişte değil misal insanlara hayvanlara yardım eder geçen kedi gördük arabasına aldı veterinere götürdü arabanın içi baya kirlendi ama olsun sonuçta oda can dedi kurtuldu ya gider temizletirim dedi böyle huylarıda var ama işte farklı bir eğilimi var arabasına karşı

Recaizade Mahmud Ekrem tarafından yazılan Türk edebiyatında ilk realist roman :KK53:
Şaka bir tarafa 🙂
Sıfır araba almayın arabaya kazayla eliniz çarpsa kıyameti koparır.
2.el ama km'si düşük ve temiz bir araç.
Neden olmasın?

X