Aranızda Şeffaf Aparey Kullanan Var mı?

imready

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2016
500
472
41
Merhabalar, uzun araştırma sonucu tam metal diş teli taktıracakken, bir firmanın beni arayıp dişlerimin hiçbirinin çekilmeden 9 ayda bu apareyler ile düzeleceğini söylemesi üzerine fikrimi değiştirip aparay kullanmaya başladım. Dişteli de 9 ayda düzeltecek dediler ancak yandaki sağlam bir dişimin çekilmesi gerektiğini söylediler. Bu da beni çok düşündürdü ama apareyden cevap gelmeseydi metal taktıracaktım. Şimdi dişimi de kaybetmeden düzeleceği günü bekliyorum.

Geçen hafta salıgünü dişlerimin bir kaçına beyaz renkte buton yapıştırdılar ve şeffaf apareyi geçirdiler. Günde en az 17 saat takman gerek dediler. Hiç bir ağrı ya da acı hissetmedi. Bu apareyler 2 hafta da bir değişecek. Önümüzdeki salı 2 numaralı apareyi takıcam.

Doğrusu ilk takıldığında ağzımdaki fazlalağın nasıl beni rahatsız ettiğini anlatamam. Sanki küçükken ağzımıza geçirdiğimiz vampir diş oyuncak takmışım gibiydi ve hep çıkarmak istedim. Bir de tükürük bezlerini çok çalıştırıyor. İlk çıkarma işlemim de çok zor oldu. Başlarda gerçekten çıkarma da zorlandım. Ama takması çok kolay. Bakalım hayırlısı. 34 yaşından sonra bindik bir alamete bakalım faydası olacak mı!

Aranızda kullanan arkadaşlar tecrübe ve düzelme konusunda bilgi verebilir mi?

Fiyatı Ne kadar bu Ne işe yarıyor dişlerinizi düzene soktu mu
Fiyatı gideceğiniz kliniğe göre değişiyor. Bana 11.000 den başlıyor dediler ama 7.500 e bıraktılar fiyatı. Şu an 3. apareyimdeyim ve dişimi sıktığı için taktığımdan bu yana ilk 3 gün ağrılı geçti ama sonraları azaldı ağrı. Düzelme var mı derseniz çok gözle görülür birşey yok henüz. Eşim de metal tel taktırdı. Onun da 1,5 oldu ama onda da daha görülür bir düzelme yok.

Merhaba ben de plak düşünüyorum,nasıl gidiyor tedaviniz ?

Merhaba, şu an 6. apareyimdeyim bu da bitince 3 ay olmuş olacak ama çok minik bir düzelme var sanki. Bir dahaki gittiğimde hazırladıkları videoyu izleyeceğim benim dişim için. Bakalım doğru mu gidiyor gidişat.
Ben de düşünüyorum,bakımı zor mu,avantajları dezavantajları nedir diş teline göre ?

Ben de düşünüyorum,bakımı zor mu,avantajları dezavantajları nedir diş teline göre ?
Eşim de diş teli taktırdı onda daha hızlı ilerleme var. Dezeavantajı sanırım yavaş ilerlemesi. Onun haricinde bakımı çok kolay. İstediğiniz şeyi yiyebiliyorsunuz. Ağrı sızı ya da yara olmuyor. Sadece başlarda ağzınızda fazlalık hissine kapılıyorsunuz ama sonraları ona da alışıyorsunuz. Zaten birşey yerken içerken çıkarıyorsunuz fırçalayıp dişlerinizi tekrar takıyorsunuz ve hiç gözükmüyor ağızda. Diş teli fazla bakım gerektiriyor. Eşim istediği herşeyi yiyemiyor. Mesela fındık, badem, sert elma hatta yeni değiştirdiyse telleri o günlerde et bile yiyemiyor. Herşey tellerin arasına kaçıyor yemekten sonra onları temizlicem diye uğraşıyor. Elinden kürdan hiç düşmüyor.

Merhaba ben de şeffaf aparey kullanmayı düşünüyorum ama hala emin olamadım. Apareyiniz markası nedir ve son durum nasıl düzelme var mı şu an

Merhabalar. 4. ayımı tamamladım. Düzelme var diyenler var ama yavaş ilerliyor ben çok hissedemedim henüz. Zaten video izliyorsunuz başta. Ben tekrar izledim. Gözle görülür düzelme 6. aydan sonra başlıyor. Bana 9 aylık bir tedavi süreci verdiler. 19 adet apareyim var ve şu anda 9. apareyimdeyim.

Ben clearfix markasıyla görüştüm de 5000 lira civarında oluyor genelde dediler. invisalign'e göre daha uygun fiyatlı ama tedavi süreci aynı. Sizinkinin markasını biliyor musunuz

Ben clearfix markasıyla görüştüm de 5000 lira civarında oluyor genelde dediler. invisalign'e göre daha uygun fiyatlı ama tedavi süreci aynı. Sizinkinin markasını biliyor musunuz
Çok iyi fiyat vermişler. Benimkisi Orthero. 7.500 e taktılar benimkisini.

Merhabalar, bende şeffaf plak tedavisini araştırıyorum. Bana da 10.000 tl gibi bir fiyat söylediler.Neden böyle farklı fiyatlar,hepsi aynı değil mi şeffaf plakların.Birde bu tedaviyi üretici firma yapamıyor mu?Bence daha uyguna gelebilir bu şekilde.

Merhabalar
Eğer şeffaf aparey fiyatı aldığınız yer yurt dışından getirecekse apareyleri normal fiyat vermişler. Çünkü onlar pahalı olabiliyor. Ama benim ki türk üreticileri tarasından burada üretiliyor. Benim klinik onlarla anlaşmış. Bir de aparey fiyatları sabit ama gerisini biraz da klinik belirliyor. Kimisi kar marjını çok tutuyor kimisi az tutuyor.

Clearfix'i ben de uygun fiyatlı diye bulup anlaşmalı klinikle görüştüm. Apareyleri Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark'ta yapılıyormuş. Ama kalıbı çıkarma, tedavi sürecini takip etme gibi işlemlerde hekime ihtiyaç duyulduğu için direkt üretici ile yapılamıyor

Merhabalar
Eğer şeffaf aparey fiyatı aldığınız yer yurt dışından getirecekse apareyleri normal fiyat vermişler. Çünkü onlar pahalı olabiliyor. Ama benim ki türk üreticileri tarasından burada üretiliyor. Benim klinik onlarla anlaşmış. Bir de aparey fiyatları sabit ama gerisini biraz da klinik belirliyor. Kimisi kar marjını çok tutuyor kimisi az tutuyor.
Apareylerin Türk veya yabancı menşeli olması bir fark yaratıyor mu tedavi sürecinde? Bilgisayar programı ile tedavi belirleniyor diye biliyorum. Bu noktada ne gibi bir farklılık oluyor ve de siz hangi klinikle anlaştınız?

Apareylerin Türk veya yabancı menşeli olması bir fark yaratıyor mu tedavi sürecinde? Bilgisayar programı ile tedavi belirleniyor diye biliyorum. Bu noktada ne gibi bir farklılık oluyor ve de siz hangi klinikle anlaştınız?
Tedavi ve kalite farkı oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Bunu tedavimin işe yarayıp yaramadığını anlayınca görücem. Ama fark fiyatta. Biliyorsunuz yurt dışından gelince üzerine gümrük ve kargo ücreti biniyor ve fiyat daha çok oluyor. Ama bu ülkede üretenlerde öyle bir sıkıntı yok. Bilgisayar programı ile belirlendi benim tedavimde Hatta izledim. tedavi sonucunda düzelme çok başarılı. Benim kliniğim Antalyada diş kliniği. Ayrıca ortodondist değil yani. Sadece diş çürük ve implant gibi şeylere bakan normal bir klinik. Ama benim aparey firmamla anlaştıkları için bu işi de yapıyorlar.

Tedavi ve kalite farkı oluyor mu bilmiyorum açıkçası. Bunu tedavimin işe yarayıp yaramadığını anlayınca görücem. Ama fark fiyatta. Biliyorsunuz yurt dışından gelince üzerine gümrük ve kargo ücreti biniyor ve fiyat daha çok oluyor. Ama bu ülkede üretenlerde öyle bir sıkıntı yok. Bilgisayar programı ile belirlendi benim tedavimde Hatta izledim. tedavi sonucunda düzelme çok başarılı. Benim kliniğim Antalyada diş kliniği. Ayrıca ortodondist değil yani. Sadece diş çürük ve implant gibi şeylere bakan normal bir klinik. Ama benim aparey firmamla anlaştıkları için bu işi de yapıyorlar.
Cevabınız için teşekkürler ben zaten İstanbul’da yaşıyorum Antalya olmadı :) Buralarda da uygun fiyatlı bir tedavi bulabilir miyim bilemedim

Konu sahibi merhaba,
İlk defa duydum böyle birşey, ne kadar güzelmiş.
5. Ayiniz da bitmiş, bir ilerleme var mı? Bir de öncesi/sonrası resmi paylaşır mısınız?

Merhaba, 6. ayım yarın bitecek. Yukardan gelen dişim gözle görülür şekilde iniyor. Ama biraz yavaş gelişiyor tedavi. Eşim tel taktırdı ama onun ki daha hızlı düzeldi. Beklemedeyim. 7.ayda daha belirgin bir düzelme olacak inşallah. Öncesi fotosu çekmedim hiç. Aslında başlamadan önce çeksem süper olurdu. Ama benim bariz bir bozukluk olduğu için zaten düzelince çok farkedilir. O yüzden sanırım hiç foto çekme gereği duymadım. Ama yarın 6. ay bitiminde ki fotosunu çekiyim. Saklıyım. İlerleme olunca yeniden çeker aradaki farkı atarım.

Merhaba, 6. ayım yarın bitecek. Yukardan gelen dişim gözle görülür şekilde iniyor. Ama biraz yavaş gelişiyor tedavi. Eşim tel taktırdı ama onun ki daha hızlı düzeldi. Beklemedeyim. 7.ayda daha belirgin bir düzelme olacak inşallah. Öncesi fotosu çekmedim hiç. Aslında başlamadan önce çeksem süper olurdu. Ama benim bariz bir bozukluk olduğu için zaten düzelince çok farkedilir. O yüzden sanırım hiç foto çekme gereği duymadım. Ama yarın 6. ay bitiminde ki fotosunu çekiyim. Saklıyım. İlerleme olunca yeniden çeker aradaki farkı atarım.
Son durumunuz nasıl? Tedaviniz nasıl ilerliyor, düzelme var mı? Ben de Clearfix uygulaması ile dişimin fotoğraflarını çekip yolladım, size uygun doktor diye bir diş hekiminin ismini yollamışlar ortalama süre 10 ay demişler. Aradım diş hekimini ortalama 1.500 dolar tutar dedi, perşembe gidip görüşücem. Yalnız kafama takılanlar, diş hekimi ortodontist değil ve kendisiyle ilgili internette hiç bir bilgi yok :/

X