Arkadalar, ben de kendime birey sorun yaptm. Ltfen cevaplarnz esirgemeyin..

bence şöyle düşünüyolar karıştırılmaz çünkü sen eşine güvenmiyomusun oluyo yani güvenin varsa karıştırmazsın saygısızlık gibi algılanılıyo karıştırmak var bide bakmak var sen bişey bulurum belki beni aldatıyodur düşüncesiyle karıştırıyosan o bencede olmamalı ama bakamak ayrı bişey ben mesala eşimin telefonunu o düşünceyle hiç bakmadım resimlerine bakarım rehberine bakarım mesajlarımıza bakarım ama karıştırmak yanlış bende sevmem birisi benden gizli bana sormadan telimi karıştırsın istemem ne yani eşin seni aldatıyomuda sen telini karıştırıyosun hem aldatsa bile telinde bırakıcakmı kız ismi yada mesajlarını saçma bence

CANM SAYGISIZLIK DEMESEN DAHA HOŞ OLACAK TERCİH MESELESİDİR.ŞİMDİ BİZ BAKIYORUZ DİYE SAYGISIZMI OLDUK BİRAZ SÖYLEDİKLERİMİZE DİKKAT ETSEK EKSİ REP ALMAYIZ AYRICA GÜVENSİZLİKLEDE HİÇ ALAKASI YOK BEN SEVGİLEME GÜVENİYORUM AMA KIZLARA GÜVENMİYORUM BEN TEDBİRİMİ ALAYMDA GERESİ ALLAHA KALMIŞ.... sengözlerimebaksanab

canım benim eksi rep almamın nedeni saygısızlık demem değil eşim çantamı açmaz dememdi başka bi konuydu zaten o kadar repe önem versem yazmam ki sonuçta çoğunluğun görüşü belli

benim görüşüm bu hayatım sen karıştırıyorsun diye sana saygısız demiyorum ben sanırım ifade edememişim somut olarak kendi olayımı yazmayı denemiştim ama becerememişim anlaşılan eğer üzdüysem özür dilerim

ben eşim bana yaparsa saygısızlık kabul ederim diyorum eğer eşim beni aldatıyor mu mutnojmet diye benim telefonuma bakarsa benim namusuma laf etmiş olur bana güvenmemiş olur bu da bana yapılacak saygısızlıktır benim gözümde ben de eşiminkini o amaçla karıştırırsam aynısı başkası bu konuyu bu kadar dert etmeyebilir evlilikte özel olmaz ne alakası var sana güvenmemekle namusla diyebilir tabi ki ben de başkalarının çok dert ettiği bazı şeylere aldırış etmem mesela

ama bu konuda herkesin hayat tarzı da görüşü de farklıdır her ilişkinin kendine göre bir dinamiği vardır her ilişki kendi içinde ayrı bir kültürdür kimbilir belki bizim ilişkimizde olan ve normal gelen şeyler de sana saygısızlık gibi gelebilir

kızlara ben de güvenmiyorum ama eşimin peşinde kız olsa da başkasına bakmayacağına güveniyorum zaten ki işi de hergün pek çok kadın ve erkekle muhattap olmasını gerektirecek bi iş ve arada zarf atanlar da oluyor onu da biliyorum ama ben sadece başkasına bakacak olsa benle evlenmezdi diyorum ayrıca da ben tüm kayıtlarına baksam da isterse gizlice gene yapar bunu biliyorum burda da duyduk fazladan hat alıp eşini aldatanı iş yerinde bıraksa ikinci telefonunu benim haberim olma şansı yok ki ha bu benim kocam yapmaz mantığı da olabilir ama bakalım zaman gösterir elbet yerimseniben

evlendikten sonra kocamın özel bişeyi olamaz..
karıştırırımda bakarımda. bu hakkı kendimde görüyorum -tatlicadiarzu-

Telefonu karıştırılacak adam(yada kadın) vardır, karıştırılmayacak adam vardır.. Bu yetişkin çocukları olan anne babalar için de geçerlidir. Yani bir insan banyoya, tuvalete vs. telefonla giriyorsa, geceleri kapatıyorsa, bunlara benzer tuhaf davranışlar sergiliyorsa evet..o insanın telefonu karıştırılır bence.. Ama cep telefonuna da ev telefonu muamelesi yapıyorsa -yani ortada bırakıyorsa- hiç gerek yok karıştırmanıza.

bence gaaayette karıtırabilir.hmm siz ailelerin zoruyla evlenmişsinizdir.adam kendi dünyasında siz kendi dünyanızda yaşıyorsunuzdur o zaman bilemem ama bence hiç bi aşk'a yakışmaz gizli saklı :kahve:

valla ben ailemin zoruyla evlenmedim üç yıl flörtten sonra evlendik biz ilk günden beri birbirimize aşıktık halen de aşığız aslını istersen halen hergün Allaha şükrediyorum beni eşime kavuşturduğu için ama her aşık ve maşuk birbirinden farklıdır ebet :)

esimin telefonuna bakarim biz evliyiz özel mözel anlamam ben
bugun kimler aramis kimlerle görüsmüs merak ederim
hele hic hoslanmadigim bir arkadasi var görüsmelerini hic istemiyorum
aramismi falan diye bakarim
teli caldiginda ne o benimkisine bakar ne ben onunkisine abisi bile arasa kaldirmam esimin telini
bneimde arayan annem ablam bile olsa kosa kosa getirir telin caliyor diye

esimin telefonuna bakarim biz evliyiz özel mözel anlamam ben
bugun kimler aramis kimlerle görüsmüs merak ederim
hele hic hoslanmadigim bir arkadasi var görüsmelerini hic istemiyorum
aramismi falan diye bakarim
teli caldiginda ne o benimkisine bakar ne ben onunkisine abisi bile arasa kaldirmam esimin telini
bneimde arayan annem ablam bile olsa kosa kosa getirir telin caliyor diye

konu disi ama imzan cok hos ya harika :roflol:KOPYALA TARZIMI "YAPISTIR" HAYATINA!!!! :roflol:

ben de eşler arasında gizli saklı olmayacağını düşünenlerdenim.
o benim eşyalarıma bakabilir ben de onunkine. şeffaf bir evliliğimiz var :asigim:

-------------------------------------------------------------------------------
beren cim anlatmak istediğin gerçekten son derece doğru dün bu mevzu benim başıma geldi tahminen son nokta ben oldum .eşimin tel meşgul ise tabiki bakarım kendim kullanırım eşim tel saklayan yada kaçıran bir tip değil evli olan insanların dahi özeli olmalıdır herşeyin ortada olduğu kimsenin eşinden başka dünyası olmadığı bir evlilik olamaz herkezin farklı ailesi .çevresi işi ile ilgilide farklı dünyası vardır eşler bu dünyaları bilirler fakat bir yere kadar benim eşim çantamı dahi açmış insan değildir ben bir yerdeyken tel çalar açmaz yanıma getirir neden açmadığını sorduğumda o seni arıyor .ben neden açayım der.gerçekten bu şekilde davranmak saygı göstergesidir diye düşünüyorum bende aynı şekilde davranırım ona ikimizde sınırlarımızı biliriz ..en son konuda ben telefona bakmadım gerçekten karıştırdım ne demişler kadın aklı hiçbirşey olmadanda huylana biliyorsunuz emin olun yada farkına varın kadının doğasıdır bu bir anlık yaptığım bir durum ve ben eşimle 17 yıldır birlikteyim hiç böyle birşey denememiştim.böyle birşey le karşılaştım bu arada akşam rahatladım çok şükür ..anlatmak istenen herkezin bir özeli vardır evli bile olsan emin olun ben yaşıyorum ve faydasını görüyorum..siz yaşamadığınız için size yanlış geliyor bir örnek eşinizin kendi aileniz ile ilgilki herşeyi bilmesini dibine kadar istermisiniz zannetmiyorum çok fazla kişinin istediğini bu durumda neden istemezseniz tel veya cüzdan vs. Karıştırılmamasını istemekte aynı nedenledir benim için

Güzel yorumlar. Daha başka yazacak birşey yok. Katılıyorum. Sevgiyle kalın...a.s.

aynen bende böyle düşünüyorum :)

karistirmk demiyelimde ..bakilabilir ..ben cok sik bakarim ihone oldugu icin nette falan isim oluyo kendisi bilg.iken benimde telefonu elimdedir ve tabi mesajlara falanda bakarim yani ..izni varsa bakilabilir sormak lazim ..

bizde öyle bişi yok zaten olursada şüphe konum olur bu.. eşimin telefonu bende benimki ondadır.. mesela şuanda bile benim yanımda.. özel olduğunu sanmıyorum.. gizli işler için telefon saklayanlardan olmadım olmam ve olmasınıda istemem..

bir erkek bir kadın eşinden gizli ne bulundurabilir şimdi onuda düşünmeye başladım.. bence herşey açık olmalı zaten gizli olan kötü bişeydir diye düşünüyorum.

Telefon bence çok da özel hayata dair bişey değil.. Yani durup durup kimi aramış kme mesaj atmış diye kontrol etmem ve eşimin de bu şekilde karıştırmasından hoşlanmam....
Ama gerektiğinde telefonunu kullanırım, birisini araak için saate bakmak için takvime bakmak için falan, aynı şekilde o da....
Yani karıştırma amacı önemli... BAna güvenmeyip de benim telefonumu karıştırararak hafiyelik oynama niyetindeyse rahatsız olurum, telefonumu karıştırdığı için değil bana güvenmediği için rahatsız olurum. Sorun bu işte...

Arkadaslar bir konuyu okurken gercektende cok dikatimi ceken ve bu konuda hic bir fikrim olmadigi icin sizlerden fikir sormak istedim bu mesele surekli kk konu oluyor bir kadin neden kocasinin telefonunu karistiramaz ?? cok merak ediyorum

BIR KOCANIN TELEFONUNU NEDEN KARISI KARISTIRAMAZ ???

lurfen birileri cevap yazsin nedennn ??

ben es,sevgili,arkadas vs.kimsenin telefonun karistirilmasini dogru bulmuyorum...cok cirkin geliyo bana bu hareket.bazı yazılarda "kontorum yoksa esımden ararım yada calarsa acarım denılmıs tabıkı bunlar yapılır bu da zaten karıstırmak deıldır...:) -aldatacak adam salak deılse baska bır hat alıp ondan yapar kısaca aldatıcak ınsan her turlu aldatır bır yolunu bulup...ben belkı ablamla ozel bı sey hakkında msjlastım yada bı arkadasımla bunu gormek zorunda deıl kımse...arkadasım da yapsa hoslanmam ...herkesın durması gereken bazı noktalar oldugunu dusunuyorum...herkes herseyı bılmek zorunda deıl bence...tabıkı bu benım fıkrım....esı memnunsa karıstırabılır herkes...ama zaten ınsan evlendıgı ınsanın ne yapıp yapamayacagını bılerek evlenmıstır...kısaca alan razı veren razıdır karıstıranlara ıyı karıstırmalar...yanlız en onemlı detaya gelırsek "aradıgı seyı buldugu anda arkasını donup gıdebılıyorsa karıstırmanın hakkını verebılmeli insan" :)))

X