Yengeç Burcu 22 Haziran - 23 Temmuz Arkadaş Olarak Yengeç

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.837
29.644
60
Yengeç'ler az sayıda ama içten arkadaşları olmasından hoşlanırlar. Onlara yardım ettiklerini bilip, karşılığında saygı ve beğenilerini kazanmakta hoşnut olurlar. Arkadaşlarını entelektüel ayırım yaparak değil duygularıyla seçerler. Eğer bir Yengeç'e kanınız kaynamışsa büyük bir olasılıkla aynı şeylere ilgi duyuyor, aynı görüşleri paylaşıyorsunuz demektir. Önemli olan Haziran-Temmuz doğumlu bu kişilerin duygularının coşkulu olmasıdır.


Yakın arkadaşlarıyla öyle ince bir bağları vardır ki, saatlerce konuşmaları gerekmeyebilir. Arkadaşının varlığını iletişim kavramını aşırı bir biçimde, sanki sözcüğün tam anlamıyla "emer" ler, fakat değişik tanıdıklarla söyleşiden hoşlanırlar. Şaşılacak derecede geveze ama ilgi çekici olabilirler.


Yengeç'ler huysuzdurlar. İyi tanımayanlar için kırıcı olabilirler. Bir günleri çok ender diğerine uyar. Huyları bulundukları yere, birlikte olduğu kişilere ve dahası havaya göre bile değişir. Buna karşın Yengeç'ler göründüklerinden çok daha derin insanlardır. Gerçek arkadaşları bu yönlerini beğenir ve onları oldukları gibi severler.


Yengeç'lerle yakın arkadaşlık biraz bunaltıcı olabilir. Çok sevimli ve yardım sever olmalarına karşılık Yengeç'ler aşırı koruyucu, arkadaşlarını iyiliği için aşırı kaygılı olma eğilimindedirler. Bu kaygının yöneltildiği kişi, tutsak olduğunu ve kişisel varlığının baskı altına alındığını sanır. Yengeç'ler vermeye en fazla çalıştıkları sırada daha çoğunu istiyor olabilirler. Bu çok duygusal insanlar, sevgiye çok gereksinim duyarlar. Arkadaşları ayrılma zamanının geldiğine karar verip ara verdiklerinde bile incinirler. Yengeç'ler kendini beğenmiş ve bencil olmamalarına karşın, oldukça gururludur. Bu da onların beğenilmeleri ve sürekli olarak değerlerinin karşılık görmesi anlamına gelir. Bu zor olmaz; çünkü onlar sevilmeye değer kişilerdir. Alıngandırlar. Kolaylıkla güvenir. Yeterli ilgiyi toplayamazlarsa somurtur. Ya da sessizliğe gömülürler. Arkadaşlarının kendilerini küçümsediklerini hissetmek onlara dayanılmaz acılar verir. Kendi değerlerini alçakgönüllülükle kabul ederler.
 
yani bir insan burcunun özelliklerini bu kadarmı taşır....
 
sweet_kız canım daha az duygusal olmak isterdim.seviom burcumu:)
 
mum daha az duygusal diye bişey yokturki canım :1no2: ya duygusalsın ya değilsin emin ol duygusal olmak ruhsuz olmaktan daha iyidir .ama biraz kırılgan ve alıngan yapımız varsa bu zor hemen kabuğumuza cekiliyoruz.bunu değiştirmek lazım:1yes2: nasıl olcak:sm_confused:
 

yengeç değilim ama en sevdiğim ve en anlaştığım burç kk da dahi yengeç büyük çoğunlukta... belkide bu yüzdende iyi çekimi var :)))
ablam da yengeç... neşeli, hayat veren, canım yengeçim...

arkadaş olarak çok iyisiniz hemde...
 
degiştiremeyiz heralde hep böyle kalcaz:KK43:
__________________
mum ben yavaş yavaş değiştirmeye başladım. zorlarsa insan kendini değiştiriyo ama sen gercekten değişmek istiyormusun önemli olan bu bence:teselli:hassas bir yapın varsa bu tabiki değişmiyo ama bazen bazı şeylerde mantıklı düşünmek senin elinde:1yes2:
 
yengeç tam bir kadin burcu..şu özellikleri bir erkek tasısaydı cekilmez olurdu :KK19:
mesela koç ta erkek burcu.. tanidigim koc kadinlarin cogunlugu erkek gibi davraniyor:KK4:
 
cidden beni anlatıyo kırıldığımda büyük bi sessizliğe gömülürüm ve kendimi dışarı kapatırım. arkadaşlarım bana değer vermezse büyük bi acı çekerim ve değersiz olduğumu düşünmeye başlarım ve yakın arkadaşlarıma çok düşkünümdür her dertlerine ortak olmaya çalışırım henüz benden bunaldıklarını hissetmedim ama bunalıyolar mıdır ?
 
X