Arkadaşım eşimden Hoşlanıyor olabilir mi?

s-eym_a

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2016
75
-26
Merhaba kızlar, Ben ve eşim 1 sene önce Hollanda'ya taşındık. 3 ay kadar önce Üniversiteden tanıdığım bir arkadaşım da yaşadığımız şehrin yakınlarına y. Lisans için geldi.Instagramdan yazistik, buluştuk. Kızı her zaman neşeli, pozitif bulmusumdur, eşime de aynı bu şekilde anlattım.Eşim yakışıklı uzun boylu, gerçekten her kadının isteyebilecegi karakterde bir erkek, kibar anlayışlı ben bile bazen hayret ediyorum bir erkek nasıl böyle olabilir diye.Simdiye kadar tansitirdigim arkadaşlarıma da hep kibar olmuştur.Neyse ara ara buluşup birer kahve içiyoruz sohbet edip dağılıyoruz.Bi keresinde çiğköfteci ye gittik, Ben ve arkadaşım marula çiğköfteyi koyup limon sıktık, o sirada es hemen nar eksisini alıp arkadaşımın cigkoftesine dokuverdi. Ben de bekliyordum sonra kenara koydu, farketmedi o esnada biliyorum ama kendimi kötü hissettim. İkinci plana atılmışm. Gibi oldu. Yine bi seferinde benim ellerimde poşetler var arkadaşımn çantası koluna düşmüş, benden omzuna koymami rica etti, eşim de ellerimin dolu olduğunu görünce, arkadaşımın çantasını omzuna çıkardı. Yine çok takılmadım ama iyi de hissetmedim. En son arkadaşım kendini davet ettirdi aslında o gün hiç müsait değildik yeni ev tasiyorduk ve o da biliyordu azçok. Ben de net bir şekilde gelme diyemedim. Her neyse geldi, arabasından indi baktım şort giyinmiş.Bisiler yiyp eve geçtik, üzerine su dokulmustu ben de kaptı uzattım dolaptan, sadece kapri, şort ve tayt vardı, diğer pijama vs hep kartonlardaydi. Tayti uzattım yok ya bu yeni gözüküyor dedi. Kapriyi uzattım bu sarı renk adet oldum belli olabilir dedi. Sortum da laciverti bu çok daha uygun dedi giydi. Şort hafif bol ve baya kısa, popo kenarları belli oluyordu,Neyse dedim artık yapcak bişey yok. İçeri geçtik ben mutfağa kahve yapmaya gittim, geldim baktım arkadaşım kanepeye uzanmış.Sonra kahve içtik, Ben bulaşıkları götürdüm, geldim yine uzanmış ve gözlerini kapamisti.Bu durum benim biraz tuhafima gitti. Kıyafeti sorun edecek biri değilim, isteyen istediğini giysin, ama evli bir çiftin evine ben bekar olarak gitseydim şort tercih etmezdim, uzanmazdim. Çünkü o kadar da rahat hareket edecek. Kadar samimiyetimiz yok.Ben lavaboya gitmiştim ve bağırsaklarım sorunluydu uzun durmak zorunda kaldım. O sırada arkadaşım kanepeden kalkmış, odada patenlerim vardı, hatta göstermek. İstiyordum o da merakliydi,onlari denemiş, ama koltukta değil. Yerde yani baya eğildi, bilmiyorum poposunu eşime mi döndü eşim gormediğini söylüyor.Esimi videoya aldım, çünkü önemli bir mail yazmam gerekiyordu, hiç bakmamış arkadaşıma.Bundan dolayı da çok pişman oldum. 5 senelik evliyiz ilk defa rahatsız hissediyorum. Arkadaşımın sözle tavırlarında bir terslik yok, sevgilisi var hatta ama biz hiç konuşurken şahit olmadık. Bağları çok kuvvetli değil ve rahatlar.Arkadasim bir erkek arkadaşının evine gidip kalıyor ve sevgilisi sıkıntı yapmıyor. Acaba diyorum zaten rahat diye mi, bilemiyorum kızlar ne düşüneceğimi? Yorumlarınızı bekliyorum

Laf anlatamıcam,yazıyı iyi oku! Siz bişeyi tam anlamadığınızda arkadaşlarınızla direk iletişimi keser misiniz. Son görüştüğümüzde yaşandı diyorum böyle bişey. Zaten görüşmedik bidaha. Öncesinde rahatsız olduğumu nereden çıkarıyorsunuz ya
Çiğ köfteyi ,çanta olayını vs vs hep rahatsuz olup içinde biriktirmiş sun.
Eşin kıza yürüyor gizlice bu belli sende kızı yerin dibine sokarak eşini gözünde akliyorsun.
Bırak canım ya hep aynı şeyler.
O kadar guvenmiyorsun ki eşine kızın poposuna baktı mı diye kameraya alıyorsun.
Komik gerçekten.
Eşinin çok yakışıklı her kadının isteyeceği bir tip olduğunu o yüzden de diğer kadınların elinden almak istediğine inanmissun.

Hanımefendi bende evde şort giyiyorum. Sahilde sort giyiyorum. Dışarıda şort giyiyorum. Bağnaz biri zaten değilim. Benim anlatmak istediğim bambaşka mevzu. Şort var şort var. Kenarlarına kadar gözüküyor dedikleri var benim evimde insanların mahrem bölgelerine kadar açmasını savunacak değilim ki ben ciplak gezelim o zaman
Bende evimde kadının veya erkeğin poposunun kenarları gezecek kadar kısa bir şortla gezmesini istemem bu sebeple kimseye o şortu uzatmam bu görüntü beni rahatsız ediyorsa bana ters ise olmasına mahal vermem . Bu beni rahatsız ediyor olabilir başkasını etmeyebilir biri de çıkıp size sokakta şort giyiyorsun düzgün insan değilsin dese diyorum ben yine ona aynı şeyi söylerdim . Sizinle anlaşamadık bence iyi forumlar

Ben evime gelen insanlar konusunda her türlü kararı veririm. İnsan olan utanır diyorum. Ben utanırım ve karşımdakinden de aynı şeyi beklerim. Ben böyle yetiştim böyle yetiştireceğim benim oğlum olursa kadınlara kötü gözle bakmamayı edebi ahlakı öğreteceğim kızım olursa da kötü niyetli insanların olduğunu poposunun kenarına kadar da açmaması gerektiğini günahı edebi öğreteceğim. Bu benim değer yargılarım kimseyi ilgilendirmez.
Kimsenin değer yargıları da sizi ilgilendirmez. Dünyada bir tek sizin değer yargılarınız, ahlak anlayışınız ve inanç sisteminiz geçerli değil, sizin gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlar ile aynı çatı altına girmeyebilirsiniz, ama kimse hakkında utanmazlık iddiasında bulunamazsınız. O insanlar sizinle aynı değer yargıları, ahlak ve inanç sistemine sahip kocanıza ölüp ölüp bitmiyorlar, siz korkacaksanız kendinizden olanlardan korkun.

Aynı şeyi savunmiyoruz.
Ben diyorum ki isteyen istediğini giyer benim evime gelebilir.
Kocam olucaj efendi de göz dikiyorsa defolsun gidebilir.
Ben kocam beni aldatacak diye korkuyla elalemin kızlarını kameraya çekemem o kadar değil ya.
Aldatacak adam her türlü yapar zaten.
Ne yapayım fanusa mı koyayım herifi .
Bende diyorum ki kocayla alakasız evlenmeden önce babam varken bile gelen arkadaşlarım gotunu açmıyordu. Herhangi birinin evine giderken kocası kardeşi babası ne olursa olsun oturup kalkmasına giyimine dikkat etmesi gerekiyor insanın. Bu nasıl normal olabilir anlayamıyorum

Kimsenin değer yargıları da sizi ilgilendirmez. Dünyada bir tek sizin değer yargılarınız, ahlak anlayışınız ve inanç sisteminiz geçerli değil, sizin gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlar ile aynı çatı altına girmeyebilirsiniz, ama kimse hakkında utanmazlık iddiasında bulunamazsınız. O insanlar sizinle aynı değer yargıları, ahlak ve inanç sistemine sahip kocanıza ölüp ölüp bitmiyorlar, siz korkacaksanız kendinizden olanlardan korkun.
Ne alakası var şimdi kocayla sadece koca mı konuşuyoruz. Herhangi bir ailenin evine gidip gotumuzu mu açalım babasi var kardesi var belki evde bu cidden tartışılacak bir konu mu ya? Bunun kadını erkeği mi var. Kocanız da annenizin yanında boxerla gezsin o zaman. Ne saçmaladınız neyi savunduğunuzun farkında değilsiniz.

Buradaki Kadınlar, normal değilsiniz.

Arkadaşımı video almadım.NO uzanmış vaziyetteyken eşim çaprazında oturuyordu, yaptığımın aşırı saçma oldugunu farkındayım ve savunmam zaten dogru bişi yaptım diye. Ne düşünürsünüz ya kadın haklarını.Sort giyip yatıp uyudu diyorum, tayt verseydin diyen, al sadece bu var! deseydin diyen kişiler var. Asıl o zaman tuhaf bi durum olmaz mıydı. Yargılamaya gelince çok güzel yargılıyorsunuz,sadece eşim hakkında olumlu şeyler yazdığım için rahatsız olan bisürü kadın var şurada.Arkadaşım için de yazdım olumlu düşündüklerimi. Ama adı iftira atıyor oldu. Arkadaşlar saçmalamayın ya!! Kaldı ki detay olaylar oldu, buraya hepsini yazmadım okunmaz kaygısına. O akşam geldiğinde acil markete gitmesi gerekiyordu saat akşamın 11'i oldu. Eşimden rica etti sonra ben gidelim deyince, "Sen gelme ya bide üstünü giyincen şimdi benim için" dedi mesela. Keşke bu detayı da yazsaymışım. Kaldı ki kendisi kozmopolit biyerden gelmiyor, aklınızda ne canlandı. Ailesi muhafazakar ve dekolteli giyinmesine son derece karşıymış. Kendisini dediğim gibi hiç şort giyerken görmedim.Namazında niyazında biri. Kaldı ki böyle güvensizlik üzerine problemi daha önceden yaşasaydım ve emin olsaydım, görüşüyor olmazdım.Konuyu buraya taşıyıp dalga malzemesi yaptığıma çok daha pişman oldum, belki iyi ifade edemedim bilmiyorum. Karşı tarafı "kadın hakları" adı altında yücelticem diye, başka bi kadına pekala giydirebiliyorsunuz. 5 sene geçti ilk defa böyle bir olayla karşılaştığımı belirttim. Benim bisürü arkadaşım gelir giderdi eve İstanbuldayken. Birbirinden güzel bisürü arkadaşımı agırladım. Ama arkadaşlarım şort, bikini giyiyor olsalar bile eşimin yanında bi tık dikkat ettiler.Bunu eşim kendilerine bakacak diye yapmadılar elbet, Ben rahatsız olmayayım diye yaptılar. Ben de hiçbir zaman rahatsız olmadım. Hadi şortu ben verdim ama evde uzanan oydu. Aklımdan acaba yorgun mudur diye gecirdim, ama hadi yatalım dediğimde 'aa yok ya sohbet edelim' diye kendisi dedi.Ertesi gün sabah 7 'de işe gitmem gerektiği halde gitmedim. Benim sorum! Arkadaşım orspu mu değil mi değil? Ben bu durumdan rahatsız oldum, ama yanlış da düşünmüş olabilirim? Siz ne dersinizdi? Konu buralara nasıl geldi anlamadm. Her neyse
Aynen namazında niyazında birine şort teklif ettiniz, o da o… işte kocanızı ayartmak için g*t yanaklarını gösteren şortu giydi. İyiymiş

Aynen namazında niyazında birine şort teklif ettiniz, o da o… işte kocanızı ayartmak için g*t yanaklarını gösteren şortu giydi. İyiymiş
He he aynen öyle. Hatta bi ara kara çarşaflıydı, mertebeyi azalttı ama ben bize de şenlik olur, bana olay çıkar diye şortu teklif ettim. Al canım giy dedim. Niye anlamak istemiyorsun, fiziksel engeller varsa anlarım.

Dilediğin gibi niyet okuyabilirsin

Bende diyorum ki kocayla alakasız evlenmeden önce babam varken bile gelen arkadaşlarım gotunu açmıyordu. Herhangi birinin evine giderken kocası kardeşi babası ne olursa olsun oturup kalkmasına giyimine dikkat etmesi gerekiyor insanın. Bu nasıl normal olabilir anlayamıyorum
Sana göre olmayabilir bana göre normal.
Ama konu burda bu değil.
Konu sahibinin sinsiligi beni rahatsız ediyor.
Daha önce rahatsız olduğu şeyleri kocası yapıyor açık açık.
Sonra da evine çağırıp kendisi veriyor şortu giysin diye.
Ve kameraya çekiyor .
Resmen bilerek yapıyor herşeyi.
Sen dersin ki bu şekilde benim evimde davranamazsin canım lütfen deyip kapıyı gösterirsin .
Konu sahibi bunu yapmıyor.
Kocasının tepkisinden korkuyor çünkü.
Anladın mı şimdi ?

Ama konu burda bu değil.
Ve kameraya çekiyor .
Sen dersin ki bu şekilde benim evimde davranamazsin canım lütfen deyip kapıyı gösterirsin .
Anladın mı şimdi ?
Ben konu sahibini savunmuyorum. Burda yanlış bir sey var ve herkes suçlu diyorum. Normal değil diyorum.

Böyle düşünen tek ben değilimdir, önceki sayfalarda yazan çıkmıştır ama içimde kalmasın.

Arkadaşınız değil, eşiniz ilgi göstermiş, arkadaşınızın da belki de hoşuna gitmiş ve alıştığınızdan farklı davranmış. Yalnız oklarınızı önce eşinize atmalısınız.

Ama konu burda bu değil.
Ve kameraya çekiyor .
Anladın mı şimdi ?
Bu niyet okuyuculuğu nereden geliyor. Film yorumculuğu, dizi tahminleri de yapıyor musunuz merak ettim? O kadar gerçek dişi yazmışsınız ki, yok hayır canım deyip kapıyı göstercekmişim! Bilerek huzuru kaçırmayı da çok severim. Hobim

Bu niyet okuyuculuğu nereden geliyor. Film yorumculuğu, dizi tahminleri de yapıyor musunuz merak ettim? O kadar gerçek dişi yazmışsınız ki, yok hayır canım deyip kapıyı göstercekmişim! Bilerek huzuru kaçırmayı da çok severim. Hobim
Valla ben bu kadar rahatsız olsam kocamı kiskansam kimse beni tutamaz huzur muzur banane derim kovarim içim icimi yiyeceğine böyle gizli gizli kameraya alıp paranoya yapicagima.
Sen kocandan korkuyorsun belli.
Valla filmi çeken sensin canım kameraya almışsın🤣
Sadece insan piskolojisini çok iyi bildiğim için güzel okurum .
Burda okuduğum şey şu.
Bir adet baskın bir koca.
Bir adet kocasindan korkusuna sesini çıkaramayan ikinci plana atılan bir kadın
Bir adette güzel rahat tavırlari olan yüksek lisans öğrencisi kadın.
Aslında ben sana üzüldüm burda sen benle zitlasiyorsun hala
Kocanın ne kadar mükemmel olduğunu kendine inandirmissin.o kötü biri değil o yapmaz ama kız baştan çıkarmaya çalışıyor diye kabullenmissin.
O kibarligindan yapar tabi hmm iyimis.

Son düzenleme:
Ne alakası var şimdi kocayla sadece koca mı konuşuyoruz. Herhangi bir ailenin evine gidip gotumuzu mu açalım babasi var kardesi var belki evde bu cidden tartışılacak bir konu mu ya? Bunun kadını erkeği mi var. Kocanız da annenizin yanında boxerla gezsin o zaman. Ne saçmaladınız neyi savunduğunuzun farkında değilsiniz.
Siz açmayın bi yerinizi, ama açana da utanmaz deme hakkınız bulunmuyor. Böyle yapınca kendi gtünüzü açmama özgürlüğünüze nasıl saygı bekleyeceksiniz?

Valla ben bu kadar rahatsız olsam kocamı kiskansam kimse beni tutamaz huzur muzur banane derim kovarim içim icimi yiyeceğine böyle gizli gizli kameraya alıp paranoya yapicagima.
Sen kocandan korkuyorsun belli.
Eşimden belki bakar korkusuyla korktum belki de haklı olabilirsin.Şimdiye kadar bi şeyine de şahit olmadım. Kaldı ki patronu, çalışma arkadaşları kadın. Sürekli yolda iş yapıyor ve çalışma arkadaşı kadın. Rahatsız olsam arabaya da takarım kamera, olur biter. Eşim centilmen ama cıvık değil, hiç sevmem zaten ve anında da biter o ilişki. Kaldı ki ben herkese karşı gösterdiği ilgiden farklı bir ilgi sezseydim eşimde o an bitirirdim.Duygusal açıdan yaşadığım bariz aldatmaya tahammül edemem. Ev ortamında aşırı samimi olmadığım bir arkadaşımın koltuğa uzanmaaı beni rahatsız etti.Kendimce rahatsız oldum, ama ben rahatsız oldum diye karşı taraf cok yanlış bişey yaptı iddiasında bulunmadım.

Bende evimde kadının veya erkeğin poposunun kenarları gezecek kadar kısa bir şortla gezmesini istemem bu sebeple kimseye o şortu uzatmam bu görüntü beni rahatsız ediyorsa bana ters ise olmasına mahal vermem . Bu beni rahatsız ediyor olabilir başkasını etmeyebilir biri de çıkıp size sokakta şort giyiyorsun düzgün insan değilsin dese diyorum ben yine ona aynı şeyi söylerdim . Sizinle anlaşamadık bence iyi forumlar
Benim sokakta giydiğim şort benim özel bölgelerimi göstermediği için bir sorun yok. Poposunun kenarında şort giymesi ya da ev sahibini uzatması tümüyle yanlış. Bence aynı kapıya varıyor her sey de siz anlamadınız beni size de iyi forumlar

Siz açmayın bi yerinizi, ama açana da utanmaz deme hakkınız bulunmuyor. Böyle yapınca kendi gtünüzü açmama özgürlüğünüze nasıl saygı bekleyeceksiniz?
Beklemiyorum ki isteyen geri kafalı desin isteyen başka bir şey bu benim umrumda değil bence doğru olan bu kimseden alkış beklemiyorum. Ve yine benim fikrim ne erkek ne kadının başka insanların evlerinde kendi evlerinde olduğu gibi giyinmesi doğru değil kim ne derse desin bunu normalleştiremem.

Eşimden belki bakar korkusuyla korktum belki de haklı olabilirsin.Şimdiye kadar bi şeyine de şahit olmadım. Kaldı ki patronu, çalışma arkadaşları kadın. Sürekli yolda iş yapıyor ve çalışma arkadaşı kadın. Rahatsız olsam arabaya da takarım kamera, olur biter. Eşim centilmen ama cıvık değil, hiç sevmem zaten ve anında da biter o ilişki. Kaldı ki ben herkese karşı gösterdiği ilgiden farklı bir ilgi sezseydim eşimde o an bitirirdim.Duygusal açıdan yaşadığım bariz aldatmaya tahammül edemem. Ev ortamında aşırı samimi olmadığım bir arkadaşımın koltuğa uzanmaaı beni rahatsız etti.Kendimce rahatsız oldum, ama ben rahatsız oldum diye karşı taraf cok yanlış bişey yaptı iddiasında bulunmadım.

Farklı bir ilgi sezmissin ki gelip konu açmışsın kafaya takmissun .
Kameraya almışsın canım.
Burda asıl konu bu zaten.
Bazı detaylar vermişsin burdan zaten eşinin kıza bir şekilde ilgisi olduğu belli.
Bunu çok iyi biliyorsun ama kabul etmek istemedigin içinde kızın rahat tavırları olduğunu eşini baştan cikarmaya çalıştığını düşünmek istiyorsun çünkü buna inanmak daha kolay
Her insan kolay olana inanmak ister çünkü.

Son düzenleme:
Benim sokakta giydiğim şort benim özel bölgelerimi göstermediği için bir sorun yok. Poposunun kenarında şort giymesi ya da ev sahibini uzatması tümüyle yanlış. Bence aynı kapıya varıyor her sey de siz anlamadınız beni size de iyi forumlar
Benim için dışarıda özel bölgelerini gösteren şort giyse de problem yok. Burada şort giyince düşman olmuşum gibi bir algı var. Detayları ya alıyorsunuz ya görmezden gelmek zevkli oluyor. Dışarıdaki insana ne karışabilirm ki, hayatımda hiç bi kadına kıyafeti sebebiyle tuhaf bakmadım. Ama ev ortamı benim için farklı bir durum.Biz hep birlikte otururken, arkadaşımın ben mutfaga gidince uzanmaaı garibime gitti.He belki yanlış düşünüyorum, ki acaba yanlış mı düşünüyorum sorusu için buradaydım.Artık pek de önemi kalmadı

Işte diyorum ki biri de çıkıp sizin bacaginizin açık olmasindan dolayı size utanmaz diyebilir bunun sonu yok . Emin olun toplumumuzda sizin şort giymenizi bile tümüyle yanlış ve ahlak dışı bulan bir sürü insan bulabilirim . Bu yüzden söylemlerimiz önemli işte biz kadınlar olarak buna izin vermemeliyiz. Diğer konuştuğunuz Katip kapalı biri bu arada 😅 yani size tepki verdiğimiz nokta söylemleriniz istediğiniz insanla iletişim kurmak evinize alıp almama hakkınız var yoksa

X