arkadaşım evli biriyle birlikte....

eşin ön yargılı dawranıyor ama onunda yaptığı hata tabi kim olsa eşinin dediği gibi düşünür bencee:

:eek:klava:canım benim arkadaşının elle tutulur yanı yok yazık ya hem de yeni bebekleri olmuş bunu da düşünmüyor eşin çok haklı ben de olsam istemedim arkadaşlığımda da samimiyeti keserdim hata yapmak değil bu arkadaşın kör göze parmak sokuyor:eek:klava:

ben böyle aşk sevgi muhabbetlerine hiç inanmıyorum.
niye bekarları seçsinler ki,
adamın kariyeri ve belli bi işi var,
ailesi var ki onunla evlenince 2. eş birincinin yaptığı hataları yapmıcak,kocasıda ilk eşine yaptığını ona yapmıcak.
oooooooooooooooh hayat ne güzel dimi,
çocukların vebalini sizin aşkınız ve sevginiz ödeyebilecek mi?

çok seviyorum aşığım dediğiniz adam yeni doğum yapmış karısına bu şerefsizliği yaparsa size yapmayacak mı?

lütfen bu yazıyı ve diğerlerini arkadaşınıza okutun.
bazı değerler hayatta şu aşk ve sevgi denen aslında çok kıymetli olan ama yakışmayan yerde bi bayağılığa dönüşen dünyanın en güzel duygularından daha önemlidir.mesela masum bi çocuğun BABAM DEYİP DE AĞLADIĞI GÖZYAŞLARI,
bi kadının asla haketmeden yaşadığı,bi zamanlar çok SEVDİĞİ adamın onu aldatması yüzünden çektiği acılar.

bunları nasıl gözardı edip de böyle bişeye kalkışırlar ya aklım almıyor.

canım bence bu arkadaşım dediğin insanla bağını bir an önce kes.eşin en doğru şeyi söylemiş sana

ya zaten adamın bence hic te oyle yuvasini dagitmaya niyeti yoktur, ustaca da gizliyordur sevgilisini, karisi dunyadan bi haber ona cocuk vermis tekrar zaten...bunlar boyle iste maksat renk olsun, yuh olsun bu adamlara, arasi bozukmus vs yalandir karicim falan diyordur eve gidince kesin

aslında nursunaz a şu konuda katılıyorum.. evli adam da daha büyük hata var. kızı kimbilir nasıl kandırdı.. çünkü bayanlar bu konularda hassastır. evli biriyle beraber olmak için bişeylerden cesaret almış olmalı.. ancak ilişkinin sonu yüzde yüz hüsran olacağı belli.. bakın bi topik daha açılmış bugün.. "ben böyle hayal etmemiştim " diye.. kadın, evlendiği adamın eski çocuğuyla ve karısıyla olan ilişkilerinden şikayetçi .. çocuk olunca kesinlikle eski eşini hayatından çıkaramıyor bir insan .. arkadaşın bunu göze almalı..

ayrıca arkadaşlık bağlarını koparmak yerine ona yardımcı olmaya çalışman güzel bir davranış..

diğer arkadaşlardan da ricam yapıcı olmaları... sonuçta bu kişi de ,arkadaşının duygularını kontrol edemez.... sadece iyi gün dostu olmamak gerek.. herkes yanlış yapabilir.. arkamızı dönmek yerine doğruları göstermeliyiz bence.. eğer anlamıyorsa ve de bu durum eşiyle arasının bozulmasına sebep oluyorsa da samimiyeti kesmenin makul yollarıda bulunur elbette...

Sen iyi bir dost olarak elinden geleni yapmis, yanlis yoldan döndürmeye calismissin. Insan annesinin, babasinin, kardesinin, arkadaslarinin veya herhangi bir yakininin sirlarini hic bir zaman kimseye anlatmamali, sir sir olarak kalmalidir herzaman. Fakat senin acindan bakildigi zaman bunu esine anlatman iyi olmus, cünkü sen arkadasinin hatasini bile bile onunla arkadaslik etmek istiyorsun. En azindan esin bunu engeller. Yanlis anlama sakin arkadasim, yargilamiyorum seni. Belli ki iyi niyetlisin, arkadasini batmakta oldugu camurdan cikarmak istiyorsun ama dikkat et sen onu bataktan kurtarayim derken o seni tutup cekmesin camura. Arkadasin biri demis ki, Allah korusun bunu yapan insan, yarin birgün belki senin kocanlada beraber olmak isteyecek. Laflarimi yanlis anlama sakin, ama bunlar hayatin aci gercekleri. Buraya yazmissin, bizimle paylasmak istemissin, benim sana önerim kesinlikle o arkadasinla muhabbetini kes, hatta neden konusmak istemedigini ona acik acik anlat.
Sen o kisiyle konusmaya devam etmek istiyorsun anlasilan, ama öyle bir insan icin esinle aranda tatsizlik yasanacak belki, deger mi? Degmez canim. Umarim arkadasin bir an önce hatasindan döner, ama senin su an yapabilcegin tek sey kalmis. O da kesinlikle birdaha kendisiyle irtibata gecmemen.

Allah kimseyi dogru yoldan ayirmasin.

aslında nursunaz a şu konuda katılıyorum.. evli adam da daha büyük hata var. kızı kimbilir nasıl kandırdı.. çünkü bayanlar bu konularda hassastır. evli biriyle beraber olmak için bişeylerden cesaret almış olmalı.. ancak ilişkinin sonu yüzde yüz hüsran olacağı belli.. bakın bi topik daha açılmış bugün.. "ben böyle hayal etmemiştim " diye.. kadın, evlendiği adamın eski çocuğuyla ve karısıyla olan ilişkilerinden şikayetçi .. çocuk olunca kesinlikle eski eşini hayatından çıkaramıyor bir insan .. arkadaşın bunu göze almalı..

ayrıca arkadaşlık bağlarını koparmak yerine ona yardımcı olmaya çalışman güzel bir davranış..

diğer arkadaşlardan da ricam yapıcı olmaları... sonuçta bu kişi de ,arkadaşının duygularını kontrol edemez.... sadece iyi gün dostu olmamak gerek.. herkes yanlış yapabilir.. arkamızı dönmek yerine doğruları göstermeliyiz bence.. eğer anlamıyorsa ve de bu durum eşiyle arasının bozulmasına sebep oluyorsa da samimiyeti kesmenin makul yollarıda bulunur elbette...

Insanlar kandirilmazlar.. Kanarlar..

ben anlamıyorum diyelimki onlar boşanacak ve adam arkadaşınla evlenecek kaç gün sürerki o evlilik yuva yıkanın yuvası da olmaz zaten bak yanlış anlama ama eşin haksızda değil arkadaşınla mesafe koy bence aranıza bu devirde kimseye güven kalmadı bence...

Insanlar kandirilmazlar.. Kanarlar..

hemen kanmaya meyilli olan kişiye kandırılmış denir. kanan insan bazen iyi niyetinden kanar bazen de cahillikten. kelime oyununa gerek yok... o zaman sana nasrettin hocanın ağzıyla soruyum.. "yahu iyi hoş ta hırsızın hiç mi suçu yok"" yani adamın hiç mi suçu yok :uhm:

ben olsam ilişkimi keserdim.çünkü bu konularda
hassasım.bunun için eşimin fikrine ihtiyacım yok.
bu tip insanların çevremde olması rahatsız eder beni..

Seni şu anda en iyi anlayan sanırım benim.
Neden mi?Benimde 16 ayıılık kardeşimden yakın olan bir arkadaşım 2,5 yıldır evli biriyle bereber.( bu nasıl bir bereberlikse )
İnsan sevdiği kişiyi nasıl paylaşabilirse nasıl evli olduğunu bile bile onun gece evinde çoluğuyla çocuğuyla eşiyle olduğunu bile bile.
Ben asla kınamıyorum.Hatalar insanlar içindir bu o kişileri asla vede asla haklı çıkarmaz ama bir boş anında olmuş olabilir.
Ama kısa sürede benim arkadaşım da buna dahil bu hatanın çok çok büyük bir yanlış bundan ziyada çok günah olduğu idrakine varıp derhal bu çarpık ilişikiyi kesmesi lazımdı.
Ben arkadaşımla aylarca konuştum yanlış olduğunu anlattım çok çok örnekler verdim.Yanında olucam hep her zaman dedim.Beraber atlatıcaz kabul ediyorum belki canın çok yanıcak ama bunun sonu zaten ayrılık vicdanını rahatlat ailenin yüzüne utanmadan bak aynalarla barış ve tövbe et dedim.
Bana ben o adamı seviyorum öyle kabullendim ve hayat benim hayatım dedi.
Ve ben onunla 3 aydır görüşmüyorum.
16 yıllık arkadaşını hiçe sayacak kadar közü kör olmuş biri şu saatten sonra benim hiç birşeyim olamaz.
Eşine anlatmakla bence kötü yapmamışsın.Sonuçta eşten ne olursa olsun birşey gizlenmez.
Bende bir süre erkek arkadaşıma anlatmamıştım.
Ama o anladı onunla görüşmediğimi bir süre umarsamazlıktan geldim yorum yapmadım konuyu değiştirdim.En sonunda ona yalan konuşmamak için o evli biriyle bereber ben çok uyardım ama beni dinlemedi dedim.Bende en doğrusunun bu olduğuna karar verdim ve arkadaşlığımı kestim çünkü kendime yakıştaramadım dedim.En doğrusunu yapmışsın ...dedi ve konu artık tamamen kapantı.

Benim vicdanım rahat yatığa başımı koyduğumda rahat uyuyorum.Çünkü inanın elimden gelen herşeyi kendi kapasitem çapında yaptım.
Yinede onun için çok üzülüyorum.Gerçekten.

evli erkekler genelde eşlerini seçiyor ve üzülen yine kadınlar oluyor

bence arkadaşın büyük bir yalnışın içinde....tabiki sen söleyince ayrılmaz...
ama elbet bir gün anlıyacak.... ama geç olacak...olan gençliğine olacak.. Atalar ne demiş...
--- YIKILAN YUVANIN ÜZERİNE YUVA OLMAZ......
birde eğer şimdi karısını o arkadaşınla aldatıyorsa bu demektiryi yarın öbürgün arkadaşınızda aldatılmaya aday bir eş olacaktır.... ayrıca hayatında sadece arkadaşınızmı ver acaba eşinden sora..... bu tip kişilikte olan erkekler çoğunlukla birkaç kişi ile günü birlik te olsa bereber olur... yani bence arkadaşınızda aldatılıyor ama farkında değil... hayal dünyasında yaşıyor...

anneannem,
gönül ot yemez b..k yer derdi
işte bu gibi durumlarda gönlün yediği hep b..ktur.
başka bişey söylemek istemiyorum
arkadaşın da görecek er ya da geç
ne yediğini gönlünün

çok Kotu Eskilerin Dediği Bir Laf Var Yuva Yikanin Yuvasi Olmaz Insaallah çok Geçmeden Akli Başina Gelir

X