Arkadaşım olan kişilere yöneticilik yapmak

Orangegreysky

🧡🍊🥕
Pro Üye
12 Temmuz 2022
14.482
65.545
Kızlar günaydın. Eski sorularımda yakın zamanda terfi konuşmaları oluyor beni önereceklermiş demiştim, görüşmeler yapıldı ve 1 ay sonra başlamak üzere beni 2 ekibin yöneticiliğine terfi ettirdiler.

1 ekiple uzun zamandır ilgileniyordum zaten resmiyette onlardan sorumlu olmasam da. Ama diğer ekiple çok uzun süredir arkadaşım.

Üstlerimle bu kaygımı pek paylaşamıyorum ne yalan söyleyeyim. Kendine güveni mi yok yapamayacak mı diye düşünmesinler diye. Yaparım ama bu geçişi yumuşatmak için neler yapabilirim sizlere sormak istedim. Oturup dedikodu yaptığım (🥲) ekip üyelerinin şimdi yöneticiliğini yapmam hem onlar hem benim için değişik bi süreç olacak çünkü. Emin değilim ama aralarından bazıları biz hak etmiyor muyduk da başka bir ekipten birini bizim üstümüz yaptılar diye bana tavır da alabilirler sanırım.

Hazır 1 ay var ve ekip üyeleri henüz bilmiyor bunu, bu 1 ay ufak ufak o arkadaşlık ilişkilerini kesmem mi gerekiyor? Ne önerirsiniz?

Arkadaşlık ilişkilerinizi keser, form değişirseniz nefret ederler sizden bence > sadece yönetici olacağım diyorsanız normal.

Liderlik prensiplerini de yerine getirmek istiyorum derseniz ilan edildikten sonra her biri ile bire bir görüşme yapmanızı tavsiye ederim. Bu görüşmede genel sohbet muhabet, işleri zaten kendilerinin gayet iyi yönettiklerini nasıl yardımcı olabileceğini, sizden ve kurumdan olan beklemtilerini alarak başlayabilirsiniz. İş aktarım ya da rutin toplantılar olacaksa kendilernin bir önerisi yoksa şu şekilde devam ederiz vs gibi paketleyerek gecebilirsiniz.

Ama yönetici olundu diye arkadaşlık kesmek, soğuk olmak, bir çizginin ötesinde durmak çok itici

Arkadaşlık ilişkilerinizi keser, form değişirseniz nefret ederler sizden bence > sadece yönetici olacağım diyorsanız normal.

Liderlik prensiplerini de yerine getirmek istiyorum derseniz ilan edildikten sonra her biri ile bire bir görüşme yapmanızı tavsiye ederim. Bu görüşmede genel sohbet muhabet, işleri zaten kendilerinin gayet iyi yönettiklerini nasıl yardımcı olabileceğini, sizden ve kurumdan olan beklemtilerini alarak başlayabilirsiniz. İş aktarım ya da rutin toplantılar olacaksa kendilernin bir önerisi yoksa şu şekilde devam ederiz vs gibi paketleyerek gecebilirsiniz.

Ama yönetici olundu diye arkadaşlık kesmek, soğuk olmak, bir çizginin ötesinde durmak çok itici
Aslında yönetici olundu diye değil de arkadaşlık ilişkileri çok zorluyor beni. Aman hatrı var aman kırılır mı aman rica minnetle iş isteyeyim'e doğru evriliyor konu. Ya da ben beceremedim pek ondan evrilttim eski ekiple :) Kesmek değil belki sınır koymak, arkadaşlığı mesai dışında bırakmak gibi bi şey de olabilir sizin öneriniz dışında. Onu yapacağım kesin çok teşekkür ederim

Üstüme sordum sence ben bu pozisyonda en çok neyde zorlanacağım diye. Tam olarak aynısını söyledi :KK43: Diğer ekiple arkadaşlığın bi süre etkileyecek seni, kibar olmaya çalışayım alınmasınlar bilmem ne diye düşünüp yönetim konusunda zorlanacaksın dedi. 😥

X