Arkadaşımi kurtarmak istedim

Cocuklarimhayatim2616

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2021
27
12
29
Merhabalar kizlar. Benim yakın arkadaşım 25 yasinda çalıştığı yerden biri ile tanışıyor ve onunla arkadaş gibi birşeyler oluyorlar ve bu adam benim arkadaşıma bı gün tecavüz ediyor o gün Cok yalvardım dedi yapma etme diye, bizim memlekette bekaret çok önemli olduğunu için büyük bı sorun, ondan sonra beni aradı böyle böyle oldu diye bende hemen ailene söyle söylemedi korkdu annem kalp hastası hasta olucak zaten ablam kaçarak evlendi bide benim durumumu ovrense yıkılır vs. Şimdi gelelim bu serefsize her gün tehdit ediyormuş benden ayrılsan seni annene soylerim akrabalarin ovrenir her şeyi rezil olursun sokağa çıkamazsın gibisinden. ve yanıma gelmezsen şimdi ben gelip anne soylerim diyerek tehdit edip cinsel ilişkiye zorluyormus tabi ben bunları sonradan öğrendim. O arada hamile kalıyor zar zor kürtaj yaptiryorlar. Sonra arkadaşım başka şehire çalışmaya gitmek istediğini söyledi hemde buralardan kurtulmak, bende dedim sen bu adamdan kurtulmak istesen simkark çıkart gidicegini soyleme kaç dedim tamam dedi ama bı şekilde söylemiş nasıl olduysa ve gitdi orda çalışmaya başladı sonra bu adam gitmiş yanına 1 gün olmuş dönmüş.arkadasim toplam 2 hafta calisdi ve bana dönmek istediğini söyledi bende kendin bilirsin dedim ve gelmiş bani aradı geldim şehirden iş ariyorum annem bilmiyor geldiğimi ben bu adamla kalicam iş ve ev bulana kadar anneme soylemicem geldiğimi dedi tamam dedim teli kapatık 2gun sonra bana mesaj atdi beni dövdü gözlerim şişti kafamı kaldıramıyorum diye bende ipler kopdu zaten doluydum,yeter artık ailene her şeyi soylicem dedim hayır ne olur soyleme sen karisma dedi. Ve şuda var sürekli ölmek istediğini söyliyordu bu durum böyle giderse bu kız kendine birsey yapacak yada bu adam arkadaşıma birşey yapacak çok düşündüm maden annesine söyleyemiyorum ablasına söylemeye karar verdim ve aradım her şeyi anlattım. Ablası bu adamı Arayip ağzına geleni saydirmis oda kardeşin burda değil gitdiği şehirde ben hiç birşey yapmadım demiş sonra ablası arkadaşımi aramış oda aynı şeyi söylemiş aklımı kaçırcam bu nedir ya kendisi bu adamdan tiskindigini sevmediğini kurtulmak istediğini söyleyip yine onun ne dese dediğini yapıyor
neyse ablası ile konuştuktan 1 sonra arkadaşım beni aradı neden söyledin dedi bende özür dilerim yapmak zorundayım dedim yuzuma kapatdi çok üzüldüm ağlamak istedim sizce yalnismi yapdm sonradan pişman olayım diye söyledim sonuçta arkadaşım bana herkesden gizlediği sirini söyledi bende arkadaşıma ihanet etmiş gibi oluyorum çok kötüyüm he bide adam evlenip boşanmış 2 de çocuğu var. bunları yaptığımı eşim duyarsa bana kizicak niye karisdin diye ama yapmazsam pişman olucam diye çok korktum
arkadaşlar biliyorum yazdiklarimda çok sorun vardir şimdiden özür dilerim

Benim için bu gibi durumlarda öncelikle kadın ne söylerse doğru kabul ederim şüphe etmem. Ancak olayın devamında kurtulma imkanlarını her defasında elinin tersiyle itmiş bir insan.

Siz ablasına söyleyerek doğru olanı yapmışsınız ve yerinizde olsam kendisiyle iletişim kurmam artık. Adam tehlikeli biri belli size sıçramasın. Acımasızca belki ama gerçekler maalesef.

Benim için bu gibi durumlarda öncelikle kadın ne söylerse doğru kabul ederim şüphe etmem. Ancak olayın devamında kurtulma imkanlarını her defasında elinin tersiyle itmiş bir insan.

Siz ablasına söyleyerek doğru olanı yapmışsınız ve yerinizde olsam kendisiyle iletişim kurmam artık. Adam tehlikeli biri belli size sıçramasın. Acımasızca belki ama gerçekler maalesef.
Katılıyorum kesinlikle.

Konu sahibesi Siz insanlık ve arkadaşlık vazifenizi yapmışsınız gerisi artık sizi ilgilendirmesin. Kendi düşen ağlamaz

Evet bende öyle düşünüyorum artık adamdan korkmaya başladım zaten benimle konuşması istemiyordu

Boşver ilisme ya, valla bugün ayirsan yarın 'sen ayırdın,beni çok seviyordu' der böylesi
Senin canını sıkıyor sıkıyor yine adamın kollarına gidiyor. Benzer bir iş arkadaşım vardı, hesapta adamın santajlariyla devam ediyordu ilişkiye. Dayak onda, hakaret onda, şantaj onda. Bir gün iş yerinden yaşını başını almış, mevkii sahibi biri adamı aradı, 'bu kız sahipsiz değil, bir daha ulaşmaya çalış ellerimle adliyeye götüreceğim, senden şikayetçi olacak' demek için. Adam öyle şeyler söyledi ki, adam kızı bıraksa bizimki salça oluyormuş, kendini unutturmuyormus, o da her firsatta bir şeylerle şantaj yapıyormuş falan (doğruluğunu arkadaş da onayladı sonradan) ikisi de birbirinden toksikmis yani.
Eski ev arkadasimin da benzer bir hikayesi vardı, onda da tek taraflı dinleyip dinleyip üzülürdüm, sonra aslinda kızın çocuğa bayıldığıni, ayrılmak gibi bir niyeti olmadığını farkına vardım.
Bu işler genelde böyle olur.
"Ben senin duygusal çöp kutun olamam.bir daha bana derdini anlatırsan çözmek için ne gerekiyorsa yaparım,ona göre. Hem anlatıp hem sus diyemezsin, madem bir şey yapmama izin yok,anlatma" de. Senin kadar o düşünmüyordur kendi hayatını

Bir arkadaş olarak gereğinden fazlasını yapmışsınız ama arkadaşınız her defasında aynı hatayı yapmış. Bundan sonrası için muhatap bile olmayın. Aksi takdirde kötü olan siz olursunuz.

Merhabalar kizlar. Benim yakın arkadaşım 25 yasinda çalıştığı yerden biri ile tanışıyor ve onunla arkadaş gibi birşeyler oluyorlar ve bu adam benim arkadaşıma bı gün tecavüz ediyor o gün Cok yalvardım dedi yapma etme diye, bizim memlekette bekaret çok önemli olduğunu için büyük bı sorun, ondan sonra beni aradı böyle böyle oldu diye bende hemen ailene söyle söylemedi korkdu annem kalp hastası hasta olucak zaten ablam kaçarak evlendi bide benim durumumu ovrense yıkılır vs. Şimdi gelelim bu serefsize her gün tehdit ediyormuş benden ayrılsan seni annene soylerim akrabalarin ovrenir her şeyi rezil olursun sokağa çıkamazsın gibisinden. ve yanıma gelmezsen şimdi ben gelip anne soylerim diyerek tehdit edip cinsel ilişkiye zorluyormus tabi ben bunları sonradan öğrendim. O arada hamile kalıyor zar zor kürtaj yaptiryorlar. Sonra arkadaşım başka şehire çalışmaya gitmek istediğini söyledi hemde buralardan kurtulmak, bende dedim sen bu adamdan kurtulmak istesen simkark çıkart gidicegini soyleme kaç dedim tamam dedi ama bı şekilde söylemiş nasıl olduysa ve gitdi orda çalışmaya başladı sonra bu adam gitmiş yanına 1 gün olmuş dönmüş.arkadasim toplam 2 hafta calisdi ve bana dönmek istediğini söyledi bende kendin bilirsin dedim ve gelmiş bani aradı geldim şehirden iş ariyorum annem bilmiyor geldiğimi ben bu adamla kalicam iş ve ev bulana kadar anneme soylemicem geldiğimi dedi tamam dedim teli kapatık 2gun sonra bana mesaj atdi beni dövdü gözlerim şişti kafamı kaldıramıyorum diye bende ipler kopdu zaten doluydum,yeter artık ailene her şeyi soylicem dedim hayır ne olur soyleme sen karisma dedi. Ve şuda var sürekli ölmek istediğini söyliyordu bu durum böyle giderse bu kız kendine birsey yapacak yada bu adam arkadaşıma birşey yapacak çok düşündüm maden annesine söyleyemiyorum ablasına söylemeye karar verdim ve aradım her şeyi anlattım. Ablası bu adamı Arayip ağzına geleni saydirmis oda kardeşin burda değil gitdiği şehirde ben hiç birşey yapmadım demiş sonra ablası arkadaşımi aramış oda aynı şeyi söylemiş aklımı kaçırcam bu nedir ya kendisi bu adamdan tiskindigini sevmediğini kurtulmak istediğini söyleyip yine onun ne dese dediğini yapıyor
neyse ablası ile konuştuktan 1 sonra arkadaşım beni aradı neden söyledin dedi bende özür dilerim yapmak zorundayım dedim yuzuma kapatdi çok üzüldüm ağlamak istedim sizce yalnismi yapdm sonradan pişman olayım diye söyledim sonuçta arkadaşım bana herkesden gizlediği sirini söyledi bende arkadaşıma ihanet etmiş gibi oluyorum çok kötüyüm he bide adam evlenip boşanmış 2 de çocuğu var. bunları yaptığımı eşim duyarsa bana kizicak niye karisdin diye ama yapmazsam pişman olucam diye çok korktum
arkadaşlar biliyorum yazdiklarimda çok sorun vardir şimdiden özür dilerim
Gidip tecavuzden şikayet edeceği yerde yaptigina bak.15 yaşında kız olsa anlarım.25 yaşında kadın kendini bu kadar küçük dusuremez.Durmadan eziyete katlansin o zaman.Sizde karışmayın ne hali varsa görsün.

Gidip tecavuzden şikayet edeceği yerde yaptigina bak.15 yaşında kız olsa anlarım.25 yaşında kadın kendini bu kadar küçük dusuremez.Durmadan eziyete katlansin o zaman.Sizde karışmayın ne hali varsa görsün.
Bende aynısını söyledim şikayet et diye hayiiiir annem duyucak kalpden gidicek gibi sözler

Ablasına söylemekle iyi yapmışsıniz siz de her yerden engelleyin gitsin sizin başınıza dert olmasın.

Adam tecavüz etti diyor gidip şikayetçi olabilir, şantaj var diyor onun için de edebilir değil mi şehir değiştirirken siz izini kaybettir adamla olan irtibatini kes diyorsunuz arkadaşınız haber veriyor neden haber veriyor madem kaçmak istiyor haber dahi vermez,belkide adam hakkında anlatiklari yalanda olabilir 🤔

Bende aynısını söyledim şikayet et diye hayiiiir annem duyucak kalpden gidicek gibi sözler
Tecavüz ve sonrasında yaşananları duyunca da vefat edecek.Caresi varmı ? Hatta bu saatten sonra tecavüze uğrasa mağdur olur.Fakat tekrar tekrar adamla görüştüğü için rızası varmış gibi gözükecek.

Arkadaşa bak istemem yan cebime koy ayakları.
Böyle bir arkadaş tehlikeli ilgilenmeyin. Ablasına anlatmakla çok iyi yapmışsınız ama belli ki istekli bu yolda :)

Bunlar hep kadınlara bastırılan bakirelikten dolayı oluyor işte. İnsanlar öğrenirmiş miş. Ya herkesin cinsel organı kendine değil mi ya, şuraya bak tecavüze ugruyorsun ama kimseye anlatamıyorsun. Sanki karnımızı millet doyuruyor. İyi yapmışsın anlatıp, eşin de sana kızacak kadar sığ biriyse üzülme boşver. Kızdığı yer soğur nasılsa. Çok üzüldüm kıza çok.

Nedense tecavüze ugradigina inanmadım. Tecavüze uğrasa şikayetçi olur. Darp edilmiş şantaj var elinde bir sürü kanıt varken hala şikayet etmiyorsa bu kadın sizinle oynuyor. Bence isteyerek beraber oldular kendi adı başka şeye çıkmasın die tecavüz dedi. Bide anneme söyleme o adamla aynı evde kalcam diyor Allah aşkına sokakta kalirim o adamın evinde durmam. Direk arkadas baginizi koparin. Bu arada kötü yaptığınızı düşünmeyin eğer bi gün bu kadının da malesef söylemek istemiyorum ama cesedini bi yerde bulurlarsa katili belli en azından ablası biliyor.

X