Arkadaslar fikrinize acil ihtiyacim var

Merhaba benim esim cok ilgisiz ilgisizlikten gectim bisey soruyorum 2 3 kere sormayimca cevap vermiyor mirin kirin daha once bu konu yuzunden ailemin evine gittim cunku kendimi istenmiyor gibi hissettm hic konusmaz anca tv telefon . Ben surekli olgi bekliyorum ilgilnmesen bile bi soruma cevap ver yok dum cok bunaldim evde dedim hic konusmuyorsum benimle ilgilen miyorsun hadi.mutfaga gidelim kahve icer otururuz dedi mutfaga gectik basladi sen bana kahvalti hazirlamiyorsun sabahlari diye bende yoruluyorum dedim cocuk var ev isi bitmiyor titiz bir insanim kendiside cok titiz hersey 4 4luk olsun ister ugrasip duruyorum gece is yapacagim diye en asagi 1 de 2 de yatiyorum dinlenemiyorim bunu boylece acikladim bana annen hazirliyodut babana kahvalti vs dedi bende annemde hazirlamiyor banane annemden dedim bende iste yoruluyorum ne konusuyum nasil ilgileniyim seninle vs uzattida uzatti . Bende agladim gel beraber vakit gecirelim diye cagirip burda beni kahvalti icin bunaltiyorsun aglatiyorsun bu mu senin birlikte vakit gecirmekten anladigin dedim . Dogum gunum meselesi var birde nisanliyken ben buyuk bir organizasyon yaptim o benimkini kutlamadi anneme sormus kutlayayimmi ona kus alacagim diye annemde allerjik astimi var hayvan zararli demis bizimkininde canina minnet annen boyle dedi diye elini sallaya sallaya geldi baska sekilde kutlasaydin madem yok . 1 senemizde hamileydim dogum gunumde geldi para yok ne aliyim naapiyim dedi tamam dedim yoksa ne yapsin dedim kendi kendime sonra babasi 500 tl para istedi gitti babasina 500 tl verdi hani yoktu bana yokmus .
2 senemizde gene ben hazirlik yaptim belli etmedim unutmus gibi yaptim masayi hazirladim bir trip atiyo bana insan bi kutlar mesaj atar vs diye sonra hazirladigim masayi gordu sevindi va . emrivaki yaptim bana ne alacaksin vs dedim oda disarda pastaya mum yakmis getirdi elinde pastayla .
Surekli benimle ilgilen ben konusurken yuzume bak beni kaile almiyorsun demekten biktim insanlara ozeniyorum ilgi sevgi gormek istiyorum ne yazikki esimin ilgiden anladigi tek sey cinsellik onuda ben istemiyorum arada duygusal bir bag yoksa cinselligin ne anlami varki
Simdi 3. Senemiz bugun dogum gunu dun aksam tartistigimiz icin kararsizim onun dogum gununu kutlamakta . Ben aradi bugun mesafeli davrandim bu konu hakkinda konustuk ben artik senin pesinde kosmaktan yoruldum dedim necip fazilin bir sozunu yazdim ben saril dedikten sonra sarilmanin ne anlami var gibi birsey . Ben seni cok seviyorum sana olan sevgimi bir bilsen vs diyor evde yuume bakmiyor .
Simdj benim sorum bu olanlardan dolayi kutlayayimmi dogum gununu saat 5 de evde oluyor 2 saate hemen karsida a101 var ufak mini bir pasta alip bir parfumle idare edebilirim ama yapip yapmamak konusunda kararsizim kendisi bugun benim dogum gunum ne alacaksin dedi bende birsey almayacagim sende bana alma yaptigim seylerin kiymetini mi biliyorsun sanki dedim . Ama ben hediye istiyorum dedi . Bende almayacagim dedi simdi alayimmi almayayimmi . Belki aklinin basina gelmesi icin bu kadar pesinden kosmamaliyim belkide sineye cekip birsey olmamis gibi davranmaliyim bilmiyorum bana fikir verin lutfen kirici olmayin
Bence eşiniz ne yazık ki sevgisini gösteremeyen tiplerden bu tipler sevgi görmemiş ne olduğunu bilmediği için gösteremiyor oluyor genelde üç yıl olmuş kabullendim artık ...

Bakin asla sizi kinamiyorum lutfen beni yanlis anlamayin ama saat 11 de yatmasi cok gec. Oglen uykusuda yok belli ki. Bian once duzene sokun ilk baslarda cok zorlanicaksiniz evet ama birazcik sabir. Aglicak sizlicak kalkmak isticek yataktan ama siz kararli oldugunuzu gostermelisiniz cocuklar anne babalarinin kararli bireyler olmadigini gorduklerinde bunu kendi lehlerine kullanirlar cocugunuzun gozunde cok farkli konumda gozukursunuz. Ileride de cocugunuzla ilgili sorun yasarsiniz bu defa. Dinlemiyo etmiyo sonrada otoritet anne baba goruncede sizi begenmez pasif gorur suan bu durum cokkkkkk basittt olablir ama asil su donem ilerisinin temeli ve cok cok onemli. Ilerde cok mutsuz bir anne ve cok mutsuz bir es olursunuz. Esinizin iletisimsizligi gercekten kotu ona dicek birseyim yok zaten. Keske boyle yapmiyosun soyle etmiyosun demek yerine size hayatim ben boyle olsa daha mutlu olurum bunlar bunlar olmadigi icin beni takmadigini dusunup bende uzak duruyorum diye tatli tatli anlatmak yerine sen bunu yapmiyosun sunu yapmiyosun demek suclayici olur. Ornek verdigim sekilde davransa belki sizde kendinizdeki eksiklikleri gorup hak vericeksiniz esinize uslup davranis konusma sekli cok onemli. Ama onceligi cocugunuza verin lutfen eger ilerde sacimi supurge ettim yemedim yedirdim bana yaptigina soyledigine bak demek istemiyorsaniz kararli anne olun

Benim böyle zamanlarda kendime sorduğum tek soru var ; bunu yapmayı istiyor muyum?
Eğer cevabım evetse yapıyorum ve pişman olmuyorum çünkü kendi isteğimle yapmışsındir.
Yakın bir arkadaşım var. 8yillik falan dostum. Bir kere bile doğum günümü hatirlamamistir. Ama ben onunkini asla unutmam ve mutlaka kutlarım. Hatta bazen kendi doğumgünümde saat 12ye gelirken mesaj atarım 'dogumgunumu kutlamak için son bir saat' diye :) ki kendisi doğumgününe falan önem verir. Hoşlandığı çocuğun Doğumgününde ne yapsın diye iki ay öncesinden konusuruz:) ama benim için kutlamamasi problem değil,ben yine kutlarım,suprizimj yaparım çünkü içinden öyle geliyor
Eski sevgilimin de, başka ülkede olmasına rağmen adam bulup evine çiçek pasta göndermiştim,hiç bişey yapamazsam mektup atardım, o gün video çekip 'posta kutuna bak' derdim, buluştuğumuz zamanlar gecmis dogum günü kutlamasi için garsonlara doğumgünü şarkısı söyletir, hediyesini verirdim.
O mu? O ses kaydı falan atmıştı, Allah razı olsun :)
Ama ben yine kutlamaya devam ettim.
Neden?
Çünkü içimden geliyor.
Benim tarih hafızam çok iyidir. Bazen eşin dostun doğum gününü hatirliyorum. Umrumda olmadığı için yazmiyroum bile.
Yani benim cevabım, eger içinden geliyorsa kutla, al alacağını. Ama sırf laf olsun diye ya da yarın bir gün beklenti içine girip adama kinleneceksen kutlama

Aa ne ayip 11de uyutarak gamsiz mi oluyorum simdi . ne hakla anneligimi sorguluyorsunuz aceba ? Bebegimim uyku duzeni bu aksam ustu uyuyor uyaniyor gecede 11 e kaliyor bunun neresi gamsizlik ?
Bu bebeğinizin değil, sizin uyku düzeniniz. Siz rahatlığınızdan ödün vermemek için bebeğe düzen kurmak yerine onu kendi düzeninize uydurmuşsunuz. Bir bebeğin gelişimi gereği en geç uyuması gereken saat 20.30’dur. Erken uyuyan bebek dolayısıyla sabah da erken kalkar. Ama şimdi kim uğraşacak sabahın yedisinde değil mi, öğlene kadar uyumak varken? ☺️

Bu bebeğinizin değil, sizin uyku düzeniniz. Siz rahatlığınızdan ödün vermemek için bebeğe düzen kurmak yerine onu kendi düzeninize uydurmuşsunuz. Bir bebeğin gelişimi gereği en geç uyuması gereken saat 20.30’dur. Erken uyuyan bebek dolayısıyla sabah da erken kalkar. Ama şimdi kim uğraşacak sabahın yedisinde değil mi, öğlene kadar uyumak varken? ☺
O sizin kendi gorusunuz . Onyarginiz sorunlu birisiniz .
Bu bebeğinizin değil, sizin uyku düzeniniz. Siz rahatlığınızdan ödün vermemek için bebeğe düzen kurmak yerine onu kendi düzeninize uydurmuşsunuz. Bir bebeğin gelişimi gereği en geç uyuması gereken saat 20.30’dur. Erken uyuyan bebek dolayısıyla sabah da erken kalkar. Ama şimdi kim uğraşacak sabahın yedisinde değil mi, öğlene kadar
Bu bebeğinizin değil, sizin uyku düzeniniz. Siz rahatlığınızdan ödün vermemek için bebeğe düzen kurmak yerine onu kendi düzeninize uydurmuşsunuz. Bir bebeğin gelişimi gereği en geç uyuması gereken saat 20.30’dur. Erken uyuyan bebek dolayısıyla sabah da erken kalkar. Ama şimdi kim uğraşacak sabahın yedisinde değil mi, öğlene kadar uyumak varken? ☺
hanimefendi haddinizi bilin son defa soyluyorum benim anneligimi yargilayamazsiniz dedim konu kapandi . Burda ahkam keserek siz iyi anne olmuyorsunuz

Degisik psikolojide bir insansiniz .once formul neysr bendr uygulayayim diyorsunuz snra ters ter konusuyorsunuz
Takma kafana uyuma saatini benim cadilarda uyumazdi bı türlü düzen kuramadım olmadı istedigim saatte uyutamadim bende bosverdim bazen olmuyor her çocuk bı değil

Ay tatlı canımı bunlar için sıkmazdım herhalde. Canım kendim :))) bir de ne kadar sabırlısınız. Ben ama güzel ama anlayacağı dilden konuşur kapatırdım ki kafama bile takmayacağım konular olduğundan kuvvetle muhtemel konuşmazdım. Böyle şeyler hep neden oluyor biliyor musunuz? Hep başkalarını örnek almaktan. Kendiniz de söylemişsiniz çiftlere özendiğinizi. Bırakın onların eşi öyle, sizinki böyle. Karşılalaştırma yapmayın kafanız rahat olsun. Kendinizi de sevdiklerinizi de olduğu gibi kabullenin.

Degisik psikolojide bir insansiniz
Siz mi ben mi? Evet formülünü sordum, bebeğinizi gece 11’e kadar ayakta tutabileceğinizi düşünmemiştim. Ayrıca ters konuşmuyorum, olan neyse onu söylüyorum. Benim bebeğim de uyku konusunda sorunlu bir bebek ama elimden geldiğince doğru olanı yapmaya çalışıyorum. Biraz çaba ve fedakarlık sadece. Annelik anlayışlarımız farklı herhalde, ne desem boş. Allah selamet versin.

Siz mi ben mi? Evet formülünü sordum, bebeğinizi gece 11’e kadar ayakta tutabileceğinizi düşünmemiştim. Ayrıca ters konuşmuyorum, olan neyse onu söylüyorum. Benim bebeğim de uyku konusunda sorunlu bir bebek ama elimden geldiğince doğru olanı yapmaya çalışıyorum. Biraz çaba ve fedakarlık sadece. Annelik anlayışlarımız farklı herhalde, ne desem boş. Allah selamet versin.
Evet siz sokmayin burnunuzu herseye . Ben bebegime sunu yapiyorum sende yap . sanane sen kimsin bana ne yapacagimi soyluyorsun gec yatiyor ki gec kalkiyor bunu anlamayacak kadar zekaniz yokmu bu zekayla nasil cocuk buyutuyorsunuz hayret insallah cocugunuz zekasini ve terbiyesini sizden almaz . Asiri derese haddini bilmeyen bir tipsiniz sorunlusunuz . acik ve net satasmaya yer ariyorsunuz muhhap almiyorum sizi su andan itibaren .

Takma kafana uyuma saatini benim cadilarda uyumazdi bı türlü düzen kuramadım olmadı istedigim saatte uyutamadim bende bosverdim bazen olmuyor her çocuk bı değil
Bunu anlamayip hala anneligime laf ediyor anne musvettesi ayip yahu kac kere hadni bil dedim hala hadsizlige devam

Merhaba benim esim cok ilgisiz ilgisizlikten gectim bisey soruyorum 2 3 kere sormayimca cevap vermiyor mirin kirin daha once bu konu yuzunden ailemin evine gittim cunku kendimi istenmiyor gibi hissettm hic konusmaz anca tv telefon . Ben surekli olgi bekliyorum ilgilnmesen bile bi soruma cevap ver yok dum cok bunaldim evde dedim hic konusmuyorsum benimle ilgilen miyorsun hadi.mutfaga gidelim kahve icer otururuz dedi mutfaga gectik basladi sen bana kahvalti hazirlamiyorsun sabahlari diye bende yoruluyorum dedim cocuk var ev isi bitmiyor titiz bir insanim kendiside cok titiz hersey 4 4luk olsun ister ugrasip duruyorum gece is yapacagim diye en asagi 1 de 2 de yatiyorum dinlenemiyorim bunu boylece acikladim bana annen hazirliyodut babana kahvalti vs dedi bende annemde hazirlamiyor banane annemden dedim bende iste yoruluyorum ne konusuyum nasil ilgileniyim seninle vs uzattida uzatti . Bende agladim gel beraber vakit gecirelim diye cagirip burda beni kahvalti icin bunaltiyorsun aglatiyorsun bu mu senin birlikte vakit gecirmekten anladigin dedim . Dogum gunum meselesi var birde nisanliyken ben buyuk bir organizasyon yaptim o benimkini kutlamadi anneme sormus kutlayayimmi ona kus alacagim diye annemde allerjik astimi var hayvan zararli demis bizimkininde canina minnet annen boyle dedi diye elini sallaya sallaya geldi baska sekilde kutlasaydin madem yok . 1 senemizde hamileydim dogum gunumde geldi para yok ne aliyim naapiyim dedi tamam dedim yoksa ne yapsin dedim kendi kendime sonra babasi 500 tl para istedi gitti babasina 500 tl verdi hani yoktu bana yokmus .
2 senemizde gene ben hazirlik yaptim belli etmedim unutmus gibi yaptim masayi hazirladim bir trip atiyo bana insan bi kutlar mesaj atar vs diye sonra hazirladigim masayi gordu sevindi va . emrivaki yaptim bana ne alacaksin vs dedim oda disarda pastaya mum yakmis getirdi elinde pastayla .
Surekli benimle ilgilen ben konusurken yuzume bak beni kaile almiyorsun demekten biktim insanlara ozeniyorum ilgi sevgi gormek istiyorum ne yazikki esimin ilgiden anladigi tek sey cinsellik onuda ben istemiyorum arada duygusal bir bag yoksa cinselligin ne anlami varki
Simdi 3. Senemiz bugun dogum gunu dun aksam tartistigimiz icin kararsizim onun dogum gununu kutlamakta . Ben aradi bugun mesafeli davrandim bu konu hakkinda konustuk ben artik senin pesinde kosmaktan yoruldum dedim necip fazilin bir sozunu yazdim ben saril dedikten sonra sarilmanin ne anlami var gibi birsey . Ben seni cok seviyorum sana olan sevgimi bir bilsen vs diyor evde yuume bakmiyor .
Simdj benim sorum bu olanlardan dolayi kutlayayimmi dogum gununu saat 5 de evde oluyor 2 saate hemen karsida a101 var ufak mini bir pasta alip bir parfumle idare edebilirim ama yapip yapmamak konusunda kararsizim kendisi bugun benim dogum gunum ne alacaksin dedi bende birsey almayacagim sende bana alma yaptigim seylerin kiymetini mi biliyorsun sanki dedim . Ama ben hediye istiyorum dedi . Bende almayacagim dedi simdi alayimmi almayayimmi . Belki aklinin basina gelmesi icin bu kadar pesinden kosmamaliyim belkide sineye cekip birsey olmamis gibi davranmaliyim bilmiyorum bana fikir verin lutfen kirici olmayin
Üzgünüm duzelmeyecek bir durum.ondan birşey beklemeyin kendiniz için ve doğum günün kutlu olsun deyin geçin.

Bu bebeğinizin değil, sizin uyku düzeniniz. Siz rahatlığınızdan ödün vermemek için bebeğe düzen kurmak yerine onu kendi düzeninize uydurmuşsunuz. Bir bebeğin gelişimi gereği en geç uyuması gereken saat 20.30’dur. Erken uyuyan bebek dolayısıyla sabah da erken kalkar. Ama şimdi kim uğraşacak sabahın yedisinde değil mi, öğlene kadar uyumak varken? ☺️
O kitaplarda yazan, bebeklerin uyuması gereken saat...keşke uyusalar...

Bunu anlamayip hala anneligime laf ediyor anne musvettesi ayip yahu kac kere hadni bil dedim hala hadsizlige devam
Okunuda benimde tahammülüm olmaz eleştiremez herkes gücü yettiğince çabalar mükemmel anne olamaz kimse dedigim gibi her çocuk bir değil bunu genç yaşlı anlayamadı bosverin akışına bırakın bı yaştan sonra kendi gidip yatacak benim çocuklar öyle şuan 11den aşağı uyumazlar ne yapiyim uyumuyo gelisimlerinde sorun var mı yok

Belli bir yerden sonra okumadım bacım kusura bakma değersiz hissettiriyor eşin bu nereye kadar devam edebilir kii insan sevilmek sevmek ister herşey karşılıklı tek taraflı ne olabilir ki ileride duygusuzlasacaksin eminim sonra esin yapsa da bir önemi kalmayacak evlilik zor zanaat😶

Okunuda benimde tahammülüm olmaz eleştiremez herkes gücü yettiğince çabalar mükemmel anne olamaz kimse dedigim gibi her çocuk bir değil bunu genç yaşlı anlayamadı bosverin akışına bırakın bı yaştan sonra kendi gidip yatacak benim çocuklar öyle şuan 11den aşağı uyumazlar ne yapiyim uyumuyo gelisimlerinde sorun var mı yok
Aynen kimseyi ilgilendirmez cok haklisiniz . Zaten bebegim dogdugundan beri boyle ben alistirmadim yani

X