arkadaşlar kızım gece çok uyanıyor.ne yapacağımı şaşırdım.

s_eker

ŞükürlerOlsunAllah'ımSana
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2008
407
3
kızlar benim kuzum 2 gündür geceleri çok sık uyanmaya başladı.önceden 2 sefer enfazla 3 sefer kalkıyordu emiyor uyuyordu.şimdi nerdeyse 5defa kalktı.emiyor uyuyor ama çok sık kalkıyor acaba acıkıyormu yoksa başka bişeymi var çözemedim.gündüz uykusu zaten yok bir de gece uyumayınca onun içinde benm içinde çok zor oluyor.acaba yatmadan doyurucu bişeylermi versem.doktoru arayacağm ama birde sizlere danışmak istedim.işe başlayacağm için ek gıdalara başladık ama sadece yoğurt ve meyve veriyorum.ne yapabilirim?fikirlerinizi paylaşırmısınız?

canım bu amanlarda oluyo benmkide çok sık uyanıyo şuaralar olabiliyo dişten yada doymadığından olabilir.muallebi falan ve tok tutsun gece yatarken

4 aylık olmuşsunuz artık.yoğurt meyve suyu tok tutmazki... mesela pirinçli yoğurt çorbası olur. sebze çorbalarının içine irmik atabilirsin. bu aylarda özellikle sebze çorbaları yap. içine pirinç yada bulgur yada irmik at hem doyurucu hem vitaminli olur. yaptığın çorbalarada muhakkak nohut büyüklüğnde tereyağı at. çorbanın altını kapatınca sıcakken. zeka geliştirir. en son rondodan geçirirsin. boğazınada takılmaz.

cnm bnmkide uyanıyordu ben süt sağıyorum içinede ölçüye göre aptamil karıştırıyorum onu veriyorum yine düzene girdi sende ööle yapabilirsin suyla yapacağıma anne sütüyle yaptım daha faydalı sütün tutmuyor olabilir gece dene bakalım bi yerimseniben

arkadaşların da dediği gibi ya dişten ya da doymadığındandır.umarım çabucak geçer.aynı sıkıntı bizde de var.deliksiz uyuyan oğlum şimdi yarım saatte bir uyanık

canım bendede aynı sorun mevcuttu, doktorumuzun tavsiyesi üzerine milupanın gece mamasına başladık, bir haftadır mışıl mışıl uyuyoruz:)) dene istersen

teşekkürederim kızlar gerçekten çok zor küçücük vücudu nasıl dayanıyor uykusuzluğa anlamıyorum.gece mamasımı versem yoksa devam sütü ile muhallebi yapılıyormuş galiba tam bilmiyorum ama onu mu versem karar veremedim

hazır mamalara alışmayın çok gerekmedikçe...gezintilerde tatillerde falan iyi lur. ama evdeyken kendi damak tadınıza yönlendirin çocukları.... ben hiç hazır mama kullanmadım. kızım 6 yaşında yemem dediği hiçbirşey yok.....tabi buda benim naçizane fikrim. kendi yaptıklarımız hepsi daha sağlıklı taze gelir bana...

X